Skoči na vsebino

SUPERMOTO 2006


batzajla

Priporočene objave

No da se pohvalm: Mihelčičev Rok ne bo več edini policaj v karavani Supermoto. Dons sm tut jest zakluču izobraževanje u Tacnu za policiste, ki bodo varovali zunanjo mejo europske unije :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da se pohvalm: Mihelčičev Rok ne bo več edini policaj v karavani Supermoto. Dons sm tut jest zakluču izobraževanje u Tacnu za policiste, ki bodo varovali zunanjo mejo europske unije :blush:

Počasi boste pa imeli policaji svojo SM prvenstvo :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi boste pa imeli policaji svojo SM prvenstvo :kva2:

No pol bomo pa lahko v miru sli brez registrske 100m do piste .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da si lažje planirate kak izlet na severno otočje

upam, da bo tudi slovenski trojček tam

Supermoto of Nations in Belfast, Ireland on October 1 (svetovni)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dirka v BTC :hmm:

Ženska v shoping :BUA: , otroc igrat :P , jaz pa iz kafiča s pivom v roki :beer1: v živo gledal dirko SM :naughty:

Lepe sanje :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Bajs čestitke :OK: :OK:, tudi ostalim našim :D :yea1: :worship:

Popravljeno . Popravil MX_Peter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

citiram Erika Logarja (AMZS):

SUPERMOTO – EVROPSKI POKAL NARODOV:

SLOVENCI EVROPSKI PRVAKI!

Slovenci so na letošnji dirki evropskega pokala narodov v supermotu, po ogorčenem boju z Čehi in Bolgari, osvojili naslov evropskega prvaka. Izkušenima Benu Šternu in Alešu Hladu se je letos v reprezentanci pridružil Marjan Habat in s skupnimi močmi dosegli do sedaj največji ekipni uspeh.

Najprej so nastopili vozniki razredov S2 (450 ccm) in Open (450 ali 650 ccm). Beno Štern (Yamaha) je odlično izkoristil prvo štartno pozicijo, v prvi zavoj pripeljal kot drugi, vendar pa je bil češki predstavnik kaznovan z postankom v boksih zaradi prehitrega štarta. A Štern je že na polovici prvega kroga prevzel vodstvo in prednost iz kroga v krog večal in na koncu Sloveniji pripeljal pričakovano zmago v tej vožnji. »Na štartu me je sicer češki vozni prehitel, a je bilo takoj jasno da je prehitro štartal. Vseeno nisem popustil in ga takoj prehitel. Na enem od skokov je padel eden od Turških voznikov in srečo sem imel, da nisem v drugem krogu zadel vanj. Lahko bi rekel, da je bila zmaga dokaj rutinirana« je prvo svojo vožnjo komentiral Štern. Več smole je imel Marjan Habat (KTM), ki je sicer iz štarta potegnil zelo dobro, prehitel kar nekaj konkurentov, a potem je pred njim padlo nekaj voznikov, ko se jim je umikal pa mu je ugasnil motor. »Žal mi je ugasnil motor in sem potreboval kar precej časa da sem ga ponovno zagnal, tako da so konkurentje kar ušli in do konca sem uspel prehiteti le 5 voznikov in vožnjo končal na 13. poziciji« je bil po prvi svoji vožnji, četudi je postavil zelo dobre čase krogov, razočaran Habat. Po prvi vožnji so vodili Bolgari, drugi so bili Čehi, na tretjem mestu pa Slovenske ekipa.

Druga vožnja je minila v zmagoslavju Aleša Hlada (KTM), ki je, kljub temu, da je štartal šele z 10. mesta, v prvi zavoj pripeljal kot vodilni. A na off-road delu je zaradi namočene proge zdrsnil, a imel srečo, da mu motor in ugasnil, tako daje lahko dirko nadaljeval z 5. pozicije. Že po treh krogih je ponovno prevzel vodstvo in na koncu zanesljivo zmagal. »Vedel sem, da je vse odvisno od štarta, zato sem se maksimalno skoncentriral in uspel mi je res odličen štart. Žal sem na off-road delu proge, kjer je organizator progo zaradi velike vročine polival, mogoče so pri tem tudi malce pretiravali, padel, a na srečo sem se hitro pobral in nadaljeval z dirko in se podal v boj za vodstvo. To mi je povsem uspelo, saj sem že po nekaj krogih prevzel prvo mesto in zanesljivo odpeljal vožnjo do konca« se je prve današnje zmage veselil Hlad. Svoj drugi in s tem zadnji nastop je opravil Marjan Habat, in na koncu izboljšal svojo uvrstitev za eno mesto, bil je 12. »V drugi vožnji sem dobro potegnil s štarta, na srečo je šlo brez težav skozi prvi zavoj, potem pa sem le še sledil tekmecem in jih proti koncu nekaj uspel prehiteti. S tem se, upam, tudi sam doprinesel svoj prispevek k končni uvrstitvi.« Po drugi vožnji je Slovenija zasedala tretje mesto, v vodstvu so bili Čehi, drugi pa Bolgari, a ker se najslabši rezultat briše je bilo jasno, da ima Slovenska ekipa še možnost za naskok povsem na vrh.

V tretji vožnji smo imeli v igri najmočnejše orožje, nastopila sta Hlad in Štern. Čeprav iz tretje štartne vrste, je Hlad že v prvem zavoju prevzel vodstvo, Štern, štartal je iz drugega mesta, pa je bil tretji, a se je že pred koncem prvega kroga prebil na drugo pozicijo, kasneje pa Hlada tudi prehitel in zanesljivo zmagal. »Vedel sem, da morava z Alešem ugnati vso konkurenco, če želimo osvojiti naslov prvaka, zato sem dal vse od sebe in izjemno sem vesel, da nam je uspelo osvojiti naslov prvaka« je po dirki, že povsem namočen od šampanjca, dejal Štern. Razumljivo je bil vesel tudi Hlad, ki je dirko končal kot drugi, četudi je enkrat padel, a se uspel hitro pobrati in zmagoslavje Slovencev se je lahko pričelo. »Vedel sem, da sva z Benotom sposobna prehiteti konkurente, kar sva na dirki tudi dokazala. Fenomenalno!« je bil kratek Hlad.

Slovenska ekipa je tako zbrala 17 točk, drugouvrščeni Čehi točko več, tretji pa so bili domačini Bolgari.

pa še fotka by AMZS

post-467-1154878321_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bravissimo :yea1: a bo naslednje leto pokal narodov v sloveniji :naughty: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hooray: :hooray: TOOOOOOOOOOOOOOOOOO................. :grupni: :010 :010

Čestitke našim ASOM za izvrsten dosežek :hooray: :hooray: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bravissimo :yea1: a bo naslednje leto pokal narodov v sloveniji :naughty: :whistle:

ja, v Kopru, na poligonu Tomos ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!