Skoči na vsebino

SUPERMOTO 2006


batzajla

Priporočene objave

Bravo, povsem nepristransko poročanje.

Kaj pa fotke???

Evo fotke si lahko ogledate na:

http://www.easteamsupermotard.com/home/sta...oapriliajesolo/

Mene so ujeli glih na travci (tretja slika na offroadu št.151, slika DSCN0558).

Zmagal pa je Marco Dondi, ki je danes v kvalifikacijah na Pokalu narodov, v klasi S1, na 4. mestu!!!

Hvala vsem za čestitke. Naslednjo dirko bom moral preskočiti. Dogaja se namreč na dirkališču Latina blizu Rima in mi je definitivno predaleč. Na tretji in četrti dirki pa se mi bo pridružil še Langus, poznan tudi pod imenom "Strela z Ljubnega".

Več o Aprilia Supermoto Cupu si lahko preberete na prenovljenih straneh Slovenskega zastopnika za Aprilio:

http://www.aprilia.si/news.asp?NewsId=103

Če ne prej se vidimo v Logatcu.

Tovariški pozdrav, Aprilia SXV supermoto team, Goldmeister :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenska reprezentanca je imela v soboto veliko smole. Alešu Hladu se je pokvaril motor. Marko Škarja in Uroš Nastran sta bila oba četrta na štartu kvalifikacij.

Nastran je bil na 4. mestu, ko je 5. krogov pred koncev padel in končal na 8. mestu. Marko pa je bil na trenutnem 3. mestu, ko je tri kroge pred koncem padel in končal na zadnjem mestu. :(

Skupno so naši enajsti od trinajstih.

Nažalost se smola nadaljuje. Kolikor sem razumela, Hladu ni uspelo dobiti novega motorja in dirko nadaljujeta Uroš in Marko.

Kljub vsemu sem prepričana, da bodo vsi dali vse od sebe in (glede na okolišine) dobro zaključili dirko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hlad je peljal kvalifikacije z izposojenim motorjem, pa so njegove dosežke razveljavili ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SUPERMOTO – Northern Ireland - Bishopscourt:

Smola ni zapustila Slovenske ekipe

Odločilni dan svetovnega pokala narodov v supermotu se je začel z ogrevalnimi vožnjami, na kateri pa sta nastopila samo dva Slovenska voznika, po eksploziji motorja na včerašnjem treningu namreč Aleš Hlad ni uspel dobiti novega agregata. Tako sta Slovenske barve zastopala samo Uroš Nastran v razredu S2 in Marko Škarja v razredu Open, oba pa sta se dobro odrezala, Nastran je dosegel 9, Škarja pa 13 čas.

V prvi od treh dirk so se pomerili vozniki razredov S1 in S2. Nastran si je z dobrim štartom in požrtvovalno vožnjo skozi celo dirko, na koncu med 23 vozniki privozil 7 mesto, Hlad pa ni nastopil.

V drugi vožnji sta nastopila Nastran (S2) in Škarja (open), po razburljivem štartu in vseskozi napeti dirki in borbi za mesta, je Nastran na koncu osvojil 8, Škarja pa se je uvrstil tik za njim, bil je 9.

V zadnji, tretji vožnji so nastopil vozniki razredov S1 in Open. Ponovno ni bilo na štartu Hlada, in jasno je bilo, da Slovenska ekipa ne more računati na odmevnejši rezultat. A tudi sicer tretja vožnja ni prinesla dobrega rezultata naši ekipi, saj je na polovici dirki Škarji po padcu ugasnil motor, katerega kljub naporom do konca ni uspel zagnati in je tako osvojil je 24 mesto.

Slovenska reprezentanca je tako na koncu osvojila 12 mesto, ki pa ni odraz sposobnosti naših fantov, ob nekaj manj smole, bi bili višje. V spremenljivem vremenu, med zadnjo vožnjo je deževalo, pa tudi sicer je bil off-road del zaradi nočnega naliva močno razmočen, so si naslov svetovnega prvaka privozili Italijani, drugi so bili Francozi in tretji Angleži.

Najuspešnejši član Slovenske reprezentance Uroš Nastran je po dirki povedal: »S svojim nastopom sem maksimalno zadovoljen, saj sem v obeh dirkah dokazal da znam dobro štartati in se boriti z najboljšimi. Proga mi je bila zelo všeč, poudariti pa moram da je bil to moj prvi nastop s svetovno elito in prav zato sem še posebej zadovoljen. Želim si, da bi tudi v Sloveniji dobili podobno progo, na kateri bi si lahko nabirali izkušnje in se lažje enakovredno kosali z ostali vozniki v Evropi in drugje po svetu.« Manj zadovoljna sta bila preostala člana. Škarja: »S svojim dosežkom nisem zadovoljen, ker vem da sem sposoben več, kar sem tudi dokazal v svojem prvem nastopu, ko sem bil devet. Žal sem imel precej smole, saj mi je nagajal motor, katerega nikakor nisem mogel zagnati.« Največji osmoljenec dirke Hlad, ki je danes le spremljal nastope svojih reprezentančnih kolegov, je dodal: »Z nastopom obeh kolegov sem zadovoljen, še predvsem me je presenetil Uroš. Sam žal nisem imel sreče s sposojenim motorjem, drugega pa nikakor nisem mogel pridobiti.«

Za zaključek smo za mnenje o nastopu slovenske reprezentance povprašali še vodjo ekipe Grega Zupana. »V soboto smo imeli veliko smole, vendar smo nedeljo začeli obetavneje. Kljub okrnjeni postavi nam je po drugi dirki kazalo na uvrstitev okoli šestega mesta, žal pa so se nam sanje razblinile, ko je Škarja v zadnji vožnji, potem ko je bil 8, padel na off road delu. Čaka nas dolga pot domov in želimo si kar najhitreje pozabiti na smolo ki nas je spremljala.«

Pismo, Škarja je že lan po padcu v nedogled kurblal motor.

V čem je fora, da te zadeve ne palijo tok zlo rade?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je lepo in prav samo ni mi jasno kako si lahko Hladova ekipa privošči tako dolgo pot brez rezervnega motorja ali dogovora s katero ekipo ktm v primero okvare. :BUA: :BUA: :BUA: Včasih je tudi kakšna kritika dobrodošla da nebomo stalno samo hvalili.

Pri GIDLOVI ekipi je to skoraj da nemogoče (kakor so mu enkrat komentirali je sam Bog kaj se takih reči tiče)RES JE :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri GIDLOVI ekipi je to skoraj da nemogoče (kakor so mu enkrat komentirali je sam Bog kaj se takih reči tiče)RES JE :OK: :OK: :OK:

No ja - Škarji motor crkne, pa mu tudi tri rezervne mašine ne pomagajo, da bi se do konca dirke prpelu ...

Kolikor vem, je hlad dobil drug motor, pa so ga diskvalificirali... vsaj na kvalifikacijah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja - Škarji motor crkne, pa mu tudi tri rezervne mašine ne pomagajo, da bi se do konca dirke prpelu ...

Kolikor vem, je hlad dobil drug motor, pa so ga diskvalificirali... vsaj na kvalifikacijah.

Škarji ni motor kar tako crknil, ampak ga po padcu ni mogel hitro zagnati. S tem problemom se srečujejo prav vsi tekmovalci (ne glede na znamko motorja), ki nimajo el. zaganjača.

Hlad ni vozil s svojim motorjem, ampak z najetim, ki ga je dobil tam. Žal ta ni deloval kot bi moral. Sposodil si je potem motor pri drugi ekipi, kar pa ni dovoljeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škarji ni motor kar tako crknil, ampak ga po padcu ni mogel hitro zagnati. S tem problemom se srečujejo prav vsi tekmovalci (ne glede na znamko motorja), ki nimajo el. zaganjača.

Pojdi iz Tomosa in Husqvarne in zajahaj Hondo, pa boš videl :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi iz Tomosa in Husqvarne in zajahaj Hondo, pa boš videl :P

Praši brata zakaj je pol po kurblu skaku na predzadnji dirki ko je vsipal! :kva2: .) .)

:D

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se malo javim

To kar vidite na sliki je bila sezona 2003 ,ki sem tudi sam sodeloval in se boril za skupno 7 mesto med elito 15 držav ampak bila je res elita dirkačev lahko si pogledate imena kateri se spoznate to tudi veste nebi rad grajal reprezentance se mi zdi zelo dobra in je vse ok.Glede Hladovega drugega motorja nimam informacij zakaj ni prijavil rezervnega ali tistega, ki ga jemislil imet za rezervo kot smo to storili tudi mi in prav tako tudi Aleš, ki je bil leta 2003 prisoten z dvema Hondama.Mislim si, da je bil problem v prostoru tovora na tako dolgo pot.Res mi je škoda za smolo ker roko na srce se je obetala zgodovinski dosežek po mojih analizah in poznanju supermota ter časov najmajn 4 mesto z malo sreče tudi POKAL.

Kaj se tiče Huskyvarne je ne smem grajat odpeljal sem 13 dirk v sezoni plus vse priprave in treninge pa smo preventivno zamenjali ojnico ter ležaj pred pokalom narodov (preventivno) vam to kaj pove meni je takrat dosti.Kaj se pa tiče suporta pa definitivno daleč najboljši v Sloveniji GIDL RES OBVLADA SI UPAM TRDIT IN POTRDIT :OK: :OK: glede na moje izkušnje.

Na prvi sliki EKIPA 2003

Na drugi zmagovalci francija

Na tretji nemci (KUNZEL-HIMER-OTT 3.mesto)

Belgijci na čelo z Edy Seelom so bili 5

Za nami so bili tudi Angleži ter močni Avstijci

Malo sem obudil spomine zdaj pa je treba gledat za naprej in pozabit na včeraj. LEP POZDRAV

post-9047-1159904117_thumb.jpg

post-9047-1159904150_thumb.jpg

post-9047-1159904182_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj, dirkači. A kdo ve če se drugi teden v petek obeta kakšen uradi trening v Logatcu?

Ves teden bom odsotem, pa bi bilo fino če kdo vrže na net info o tem.

THNX.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BENO #61 JE EVROPSKI PRVAK 2006! :OK: :OK:

BRAVO BENO ČESTITKE TKO SE DELA :yea1: :yea1: :yea1: :yea1: :yea1: :yea1:

post-1747-1160324589_thumb.jpg

post-1747-1160324620_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!