Skoči na vsebino

SUPERMOTO 2006


batzajla

Priporočene objave

nič nobeden ne pove kaj o dirkah iz Logatca kaj vam je muca jezik popapala včasih pa vsi vse o vsem poročate zdaj pa nič.Ponavadi se je na koncu dirk veliko govorilo letos pa tema. :( :( :(

Mehaniki team vodje dirkači z besedo na dan da bomo kej izvedeli iz prve roke.Če boste tako vase zaprti še bo na forumu vse propadlo ko itaj je že bolj bogo pa sami neki odhodi.

Letos se nobeden nič ne pohvali nobeden nič pritoži nekam sumljivo je vse skupaj. :devil: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič nobeden ne pove kaj o dirkah iz Logatca kaj vam je muca jezik popapala včasih pa vsi vse o vsem poročate zdaj pa nič.Ponavadi se je na koncu dirk veliko govorilo letos pa tema. :( :( :(

Mehaniki team vodje dirkači z besedo na dan da bomo kej izvedeli iz prve roke.Če boste tako vase zaprti še bo na forumu vse propadlo ko itaj je že bolj bogo pa sami neki odhodi.

Letos se nobeden nič ne pohvali nobeden nič pritoži nekam sumljivo je vse skupaj. :devil: :devil:

Saj še ni konec serzone. Poglej kakšno je vreme. Če bo tako naprej bomo eni kar do novega leta gas navijali.

Na primer, včeraj sem na Brniku srečal Nastrana, ki je veselo kroslo nažigal po pisti. Očitno mu ni bilo dovolj v Logatcu. Mene še čakata dve dirki v Italiji. Verjetno pa se najde še kdo, ki bo letos kako dirko peljal.

Se pa zahvaljujem vsem za čestitke, saj se je zadnja dirka zame končala sanjsko. Pa še v skupnem sem z osmega skočil na peto mesto. To je velik obliž na rane iz začetka sezone, ko sva se z mojo Aprilio šele spoznavala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič nobeden ne pove kaj o dirkah iz Logatca kaj vam je muca jezik popapala včasih pa vsi vse o vsem poročate zdaj pa nič.Ponavadi se je na koncu dirk veliko govorilo letos pa tema. :( :( :(

Mehaniki team vodje dirkači z besedo na dan da bomo kej izvedeli iz prve roke.Če boste tako vase zaprti še bo na forumu vse propadlo ko itaj je že bolj bogo pa sami neki odhodi.

Letos se nobeden nič ne pohvali nobeden nič pritoži nekam sumljivo je vse skupaj. :devil: :devil:

Očitno so se odločl, da rezultati govorijo sami zase in kažejo, kje je kdo :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj, si ti tudi finito?

Jep... :grim

Odločil sem se, da drugo leto opazujem dogajanje izza ograje.

Razlogov je več, najbolj pa ta, da me še vedno bolj privlači dirkanje s cestnimi motorji in bom temu posvetil drugo leto še več časa. Supermoto mi je pa kljub temu velik špas, vendar bi za večjo konkurenčnost (in s tem večje užitke) moral trenirati še enduro/kros, da bi brez strahu užival v drsenju, ki mi zdaj še vedno naganja "strah" v kosti, pa pozabit bi moral, koliko križev nosim, da bi se bolj neobremenjeno podal v boj... :D :lol1: Tako bom v prostem času imel s sabo na kakšnem Marofu ali Pannoniji oba motorja, pa užival v obeh, tekmoval s SM pa ne bom.

nič nobeden ne pove kaj o dirkah iz Logatca kaj vam je muca jezik popapala včasih pa vsi vse o vsem poročate zdaj pa nič.Ponavadi se je na koncu dirk veliko govorilo letos pa tema. :( :( :(

Mehaniki team vodje dirkači z besedo na dan da bomo kej izvedeli iz prve roke.Če boste tako vase zaprti še bo na forumu vse propadlo ko itaj je že bolj bogo pa sami neki odhodi.

Letos se nobeden nič ne pohvali nobeden nič pritoži nekam sumljivo je vse skupaj.

Evo, ti bom jaz opisal malo... :D

Dirka je bila kljub temu, da je bila tako pozno, v lepem in sončnem vremenu, tudi relativno toplo za ta čas, tako da je bil dan idealen. Asfalt je držal, glede na točkovanja se je obetal zanimiv boj za prvaka v dveh razredih. Dirka je bila izpeljana korektno in po časovnici, tako da s tega vidika brez pripomb, tudi kakšnih drugih nevšečnosti ni bilo. Osebno me je v 3 posamičnih dirkah zmotilo samo to, da se ni tekmovalo po stilu najboljši, temveč dogovorno, ampak ta del bom izpustil.

Če ti pa osebno povem svoje del tekmovanja... je bil pa za en <poljubno izberi primerno ime za moški spolni organ>. :D V prvi vožnji sem se znašel v sendviču, iz katerega je en ušel za las, dva pa pač nisva. Brez telesnih poškodb. V drugi vožnji pa mi je uspel krasen štart in sem pustil dva za sabo, vendar pa je v drugem krogu kombinacija zaščitne gume in zavorne tačke povzročila en krasen boleč padec ter odstop. Z vidika točkovanja in bolečin torej najslabša dirka (če izvzamem eno dodatno dirko, ki je bila naknadno prestavljena v termin, ko me ni bilo v SLO).

Povzetek: super dirka z rahlimi kislimi priokusi... :D

ej folk kdaj se lahku prjavš za sezono 2007 za tomos cup?

Čimprej!

Vprašaj ABN oz. piši mu PM, kako je s prijavami. Mogoče je še odprto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še moji vtisi.

Na splošno se mi je zdelo, da so tekmovalci že zelo nemotovirani za zadnjo dirko, ki je bila (nadomestna!) organizirana po 1,5 mesečni pavzi od prejšnje dirke.

Dve dirki sta odpadli, med zadnjimi tremi dirkami so bile ogromne pavze, malo obiskovalcev, podeljevanje pokalov je bilo pred peščico nastopajočih,....

Glede organizatorjev lahko pohvalim samo Logatec in Zagorje. Sploh Logatec je prav lepo urejen, odkar se tam snema Dirka!...

Uvrščena sem na skupno 8. mesto v 125 open, s čimer se mi ravno ni za hvalit, sem pa zadovoljna. Lahko bi bilo bolje, lahko bi več trenirala, lahko bi... bla boljša :D

Ponosna sem na moje sotekmovalce in na celotno ekipo, ki je SUPER! Hvala Gregi da sem sploh lahko vozla :blush: , hvala Urošu da sem ga lahko zažirala :D , hvala Blažu za moralno podporo in prigovarjanje naj vozim "v smrt" :P , hvala vsem, ki ste mi (sej sem vendar baba) nudli support :D.

Seveda gre pohvala tudi Borisu, za še eno uspešno izpeljano sezono Tomos Cupa. :OK:

Čestitam vsem mojim sotekmovalcem in ostalim voznikom v DP. Z veseljem bom prišla navijat na dirke!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je Teya prej omenila: nemotiviranost je glavni "motiv" zadnje dirke pri skoraj vseh... Enostavno AMZS in ostali interesni akterji postavljajo datume dirk prav tako, kakor kravice puščajo svoje prežvekanine po pašnikih, in se ne zmenijo za akterje. Čakanje najprej 2 meseca do ene dirke in nato še 1,5 meseca... je za moje pojme zdrave pameti en navaden kretenizem in samovšečnost postavljalcev datumov. Lahko pa da se motim in bi kdo znal argumentirano in logično razložiti, zakaj je tako. Seveda brez politike... ampak potem odpadejo vsi argumenti... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uvrščena sem na skupno 8. mesto v 125 open, s čimer se mi ravno ni za hvalit, sem pa zadovoljna. Lahko bi bilo bolje, lahko bi več trenirala, lahko bi... bla boljša :D

Halo! 8. mesto je super. Kar naj gre kakšna baba ali pa dec - od tistih cestnih veljakov, ki so tako glasni včasih, pa naj te premaga. Kakor sem opazil sam, si bila z vsako dirko boljša in hitrejša zato se lahko vseeno ponosno pohvališ z 8. mestom! S tem, da si v Ptuju na drugi dirki prehitela kar 6 tekmovalcev z lulčkom :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je Teya prej omenila: nemotiviranost je glavni "motiv" zadnje dirke pri skoraj vseh... Enostavno AMZS in ostali interesni akterji postavljajo datume dirk prav tako, kakor kravice puščajo svoje prežvekanine po pašnikih, in se ne zmenijo za akterje. Čakanje najprej 2 meseca do ene dirke in nato še 1,5 meseca... je za moje pojme zdrave pameti en navaden kretenizem in samovšečnost postavljalcev datumov. Lahko pa da se motim in bi kdo znal argumentirano in logično razložiti, zakaj je tako. Seveda brez politike... ampak potem odpadejo vsi argumenti... :D

saj si ekonomist, pa ti je verjetno jasno, kako je to z dirkami pri nas?

LP, Sym

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj si ekonomist, pa ti je verjetno jasno, kako je to z dirkami pri nas?

Brum brum, spet en blazno argumentiran odgovor s tvoje strani, a ne?! .)

Ne boš verjel, mi je kristalno jasno, da je gonilo eno samo. Pa to ni prosti čas... :D

V tem času sem tudi dobil del odgovora, vendar pa ne čisto vsega, tako da še čakam, če bo bo kdo od odgovornih (če seveda berejo) imel dovolj poguma in lepo razločno povedal, koliko več ima od tega, da padajo taki termini za manj interesantne skupine. Ampak tudi če ne bom prebral, bom prav tako lahko živel... :D

Grem malo meditirat ven iz teme... da ne "zaglavim" preveč... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Supermoto team SXV Aprilia sporoča, da se približuje tretja dirka za Aprilia pokal. Ta vikend bomo dirkali v Castelletto di Branduzo blizu Milana. Tokrat bo zasedba 100 procentna, saj se mi bo pridružil novi dirkač z Aprilio, Langus. Očitno nama bo vreme dobro služilo, saj vremenarji obljubljajo še naprej suho in toplo vreme.

Več o dirki v drugem tednu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala.

Naj še pripomnim, da je lahko žal vsem motardistom, da niso prišli vozit v Logatec to sredo. Vreme je bilo čudovito, temperatura ravno pravšnja, nobene gužve, ... .

U, pa še to.

Šele prejšnjo soboto sem spoznal, kaj se pravi zmatrati se na motorju. Vozil sem enduro dirko v bližini Litije. Enourna je bila zame pravi pekel, saj nisem pričakoval kaj me čaka. Korenine, blato, potok, strmi klanci, ... . Vse to me je dodobra utrudilo. Tako, da sem šele v sredo prišel k sebi.

Nasvet vsem SuMo riderjem. Če imate možnost vozite čim več endura, saj je to noro dobro za trening moči, vzdržljivosti, ravnotežja in še kaj bi se našlo.

Vsa čast tistim utrgancem, ki so vozili solo tri urno dirko (po možnosti prej še eno urno). :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Popravljeno . Popravil goldmeister
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsa čast tistim utrgancem, ki so vozili solo tri urno dirko (po možnosti prej še eno urno). :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Hvala goldi :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fotke z aprilia supermoto cup-a so že v galeriji .)

golmajer štartal s prvega mesta in po dveh dirkah osvojil skupno drugo mesto, langus pa štirinajsto :OK: sicer v tretji skupini, ampak na slikah se to tko ne vid :D

drgač so pa dobr tole zastavl pri apriliji, voznikov ogromno, organizacija laufa, alles gut :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za čestitke.

Tretje dirke za Supermoto pokal Aprilia sva se, kot že rečeno, udeležila Langus in moja malenkost. Spremljal naju je Batzajla - moralna in tehnična podpora.

Vreme nam je šlo zares na roko. Švoh 20 stopinj je za konec oktobra več kot toplo.

Žal mi je, da v soboto nisem odpeljal kake trening vožnje, saj je proga nenormalna za naše pogoje. Širina več kot 10 metrov, 300 meterske ravnine, oval z dolgima in peklensko hitrima ovinkoma je par podrobnosti, ki niso na dnevnem redu Slovenskih supermotardistov. Moram priznati, da mi je levi ovinek po ciljni ravnini delal veliko preglavic. Zadeva je speljana tako, da s cca 150 km/h priletiš v dolg levi ovinek, ki se na koncu zavije še v 180 stopinjski levi ovinek. Pomeni, da moraš imeti velika j...., da ne stisneš zavore prezgodaj (na ravnini) in tako ne izgubljaš dragocenega časa. Zgodba zase sta ovinka v ovalu. Ker sem imel že malo zdelano zadnjo gumo mi je zadnji del rahlo oddrsaval pri cca 80 - 100 km/h. Kaj podobnega v SLO še nisem doživel. Je pa nor občutek, ko čutiš kako zadnje kolo začenja izgubljati oprijem in to mejo kontroliraš z ročico za plin.

Pa še dirka. Na štartu so mi dodelili eno umetno Italijanko (blond). Po navadi so Italijanke bolj temnolase. OK. S prvega mesta sem obakrat potegnil najbolje. V prvi vožnji me je v tretjem krogu prehitel en Taljan in me nabil za cca. 200 m. V drugi vožnji me je zaradi rahle nepazljivosti prehitel še en Giovanni. Ko sem se podal v lov, sem v enem ovinku naredil napako. Odneslo mi je prednje kolo, padel in se v naslednjem trenutku pobral. A kaj, ko so se mimogrede predme zrinili še trije tipi. Zadeva mi ni bila niti malo všeč, saj sem s prvega padel na ubogo šesto mesto. Stisnil sem zobe in si tri ovinke pred ciljem priboril treje mesto. Na koncu je zadostovalo za skupno drugo mesto v skupini.

Soborec Langus je po lastnih besedah ravno tako užival in se v svoji premierni dirki uvrstil na 14. mesto.

Naslednja dirka (zadnja v seriji) naju čaka 19. novembra v Milanu, na zadnji dan moto sejma. Italijani obljubljajo fešto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!