Skoči na vsebino

Minimoto


SF

Priporočene objave

fantje v tej temi se že par dni kregajo ali se lahko z minimotom vozijo po cestah, pločnikih....ali lahko nekdo, ki ve o čem govori, odgovori na vprašanje teme prosim..... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z MINIMOTOM SE NE SME VOZITI V JAVNEM PROMETU

SAJ NIMAJO HOMOLOGACIJE.

ČE VAS USTAVI POLICAJ VAS LAHKO KAZNUJE

MOTOR JE NAMENJEN ZA VOŽNJO PO DVORIŠČIH PARKIRIŠČIH IN UREJENIH

POLIGONIH.ŠKODA DA NISTE PRIŠLI V KOPER NA POLIGON. SMO SE IMELI PRAV

FINO ŠE SE BOORGANIZIRALO AMPAK ŠELE SEPTEMBRA.

VOŽNJA PO CESTI PA NI PAMETNA NEGLEDE NA "KAPSE" AMPAK ZARADI LASTNE

VARNOSTI.

post-5173-1124112038.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz zdej nameravam kupit minimoto pa me zanima kako se obnese če gor sedi 190cm velik osebek? Pa zanima me še če se splača kupit rabljenega. Pa ne mislim tiste minimoto ko vi govorite o ceni 600.000sit. :eek: Tak za 70.000sit. Zanima me še na kaj je treba pazit pri nakupu tega motorčka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče nakupa minimota jih je pa več. Motor se dobi že od 245.000 SIT pa do 600.000 SIT odvisno od let in znanja vožnje. Manca vozila takega za 245.000 SIT.Otroci do 14 leta limit pri dirkanju 4,2.In upajmo da se ji v čimkrajšem času priključijo še kakšni vrstniki. KM :roll:  :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz zdej nameravam kupit minimoto pa me zanima kako se obnese če gor sedi 190cm velik osebek? Pa zanima me še če se splača kupit rabljenega. Pa ne mislim tiste minimoto ko vi govorite o ceni 600.000sit. :eek:  Tak za 70.000sit. Zanima me še na kaj je treba pazit pri nakupu tega motorčka?

Sam imam 194cm pa ko sem tega malčka vozu ni blo skor nč problemov! Pa sem bil v motoristični opremi! Je pa seveda razlika med mojo Peggy al pa tem! Me je pol krč zagrabu v kolk :hmm:

LP :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če obstaja prav trgovina ki se ukvarja s prodajo minimoto-jev ali pa ga je bolše kupiti od posameznika, ker je zelo veliko oglasov. Če kdo ve naj kar pove :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam dva motorčka in enega sem kupil rabljenega. Mislim, da .če se vizuelno ne vidi kakšne okvare, tudi ostalo klapa. Kar nas je norcev, ki dirkamo vsako soboto popoldne v Mengšu pred šolo, nima nobeden problemov. Edina okvara je bila na eni elektroniki, ki smo jo dobili pod reklamacijo. Ostalo deluje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res lepo da je toliko zanimanja z aminimoto, seveda so kitajčki dobro poskrbeli za to. je pa tako vsak ki bi probla enega minimoto tud 5-6let starega zračno hlajenega 4,2hp od polinija se ne bi usedel več na kitajca, saj je motor totalno drugačen ( agregat)

tu pri nas jih prodajajo

Živex d.o.o. volčja draga

okvare so se pa kar vrstile tako elektronika , kot zavore, pa sklopka.......itd

no ja sej za smeh pa so dobri. sam sem pred kratkim enega razdrl na prafaktorje in morem reči da je mašina od moje nahrbtne kosilnice mitsubischi veliko bolš narejena, na pogled sta pa enaka.

vse je narejeno tako površno da je joj, sam cilinder nima nobene veze z normlanim motornim cilindrom, saj je cilinder in glava vse v enem kosu pretočni kanali pa imajo za steno kar bat. karter je res bogi ,volumen je prevelik za to kubaturo, gred je tud žalostna. taki motorji se ne bodo nikol zavteli nad 8-10000rpm, 10k no je že rekord po mojem :hmm:

pravilo zgleda da velja: "malo denarja ,malo muzike"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj ima do sedaj prevozenih za sabo 10-12l bencina pa vse dela tako kot mora...nobenih okvar elektronike itd...menju sm do zdj samo filter goriva ker je je puscu pa očistu uplinjač...dela vse...kolegim isto... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OJ!

Maš srečo RS%= :OK:

Jaz sem imel probleme z gumo in jih mam še vedno :BUA: :BUA: Včeraj sem peljal motor do majstra je poknu nosilček za motor in je tresu ko prasica, bomo vidli kaj bo, ko bo vse skupaj sestavljeno .) .) Sej drugač je pa kul :D:D:D:D:D

LP!

Ps: Do naslednje dirke bo upam že pripravljen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OJ!

Maš srečo RS%=  :OK:

Jaz sem imel probleme z gumo in jih mam še vedno  :BUA:  :BUA:  Včeraj sem peljal motor do majstra je poknu nosilček za motor in je tresu ko prasica, bomo vidli kaj bo, ko bo vse skupaj sestavljeno  .)  .)  Sej drugač je pa kul :D:D:D:D:D

LP!

Ps: Do naslednje dirke bo upam že pripravljen!

Kaj pol pr tebi sploh ni bil problem v gumi? Ste brez veze dali dol gumo? Kje ti je poknu nosilcek? Mas kako fotko? V kopru je meu se en poknjen nosilcek sm vidu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidm d se tole kr dost kvar  :(  pa glih zdj mam v mislih kupt enga :P sam kokr vidm se ne splača sploh tok. res pa je da mam rad šraufane :D zato pa mam duma še zmer enga frčija. za minimoto pa nevem kok so kj rezervni deli pa kašna je sploh mašina pa kok je cena teh rezervnih delou... :) zdj pa nevem, a bom naredu napako če ga kupm a jo nebom :D

LP!

Deli so dokaj poceni...samo ne jih kupovat od kakih svercarjev...ker te bodo obrali...vem da je komplet agregat pri nas v slo cca. 100€ v tujini pa 40-50€ tko za primerjavo...veriga je cca 10-15 € pa tko...sklopka cca 6000sit...neki tazga :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JO!

Je bla tudi guma čist v kurcu, samo bolj kritično je bilo tisto, ker mi ga je pri končni ful treslo, nimam nobene slikce (žal).

Rezervni deli niso tako dragi za cene pa je najboljše poklicat v skuter center PGV na Celovški (jaz sem zdaj nabavu komplet pullstarter 5500 SIT, feltno novo 12500, gumo Sava 10000 SIT, ležaji 2500 SIT). Če vsak mesec nekja kupiš se niti ne pozna :D Čez zimo nabaviš vsak mesec nekaj in maš čez sezono mir :D Nekaj takšnega mislim jaz naredit :D

Pa nekaj sem na mobisuxu na foromu bral, da so neki bolši že zunaj (newframe, boljši okvir), ne vem. Ma morda kdo kakšno slikco od najnovejšega kitajčka????

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jow

Mene pa zanima kako in kero tačko bi lahko monteru na minimoto!Neki sm študeru da ke k je za noge gor dat!A je kdo že kej podobnga naredu!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

amm a minimoto se mugoče splača kupt od "švercarjou" :) ker oni jih majo za dost pocen :P dobi se jih že za 45k :)

Kje si to najdu? Jst bi tud...

LP :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz zdej nameravam kupit minimoto pa me zanima kako se obnese če gor sedi 190cm velik osebek? Pa zanima me še če se splača kupit rabljenega. Pa ne mislim tiste minimoto ko vi govorite o ceni 600.000sit. :eek:  Tak za 70.000sit. Zanima me še na kaj je treba pazit pri nakupu tega motorčka?

Sigurn lhka poglej sliko 190cm višine pa 120kg (katraško upam da nis užalen).Razlika je v tem da je vozu polinija in ne kitajca :eek:

post-5178-1124692084_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa računat je treba s tem, da je mel desc premejhn kombinezon in se sploh ni mogu gor usest...

120 kil? Že mogoče, sam nisi pa napisu na kolk podlage... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom rekel samo to. Tudi pri Poliniju se kvarijo sklopke, zavore, elektronika. Smo ravno ta vikend eno sklopko skurli. Pri navadnih motorjih bi temu rekli potrošni material ane!? Pri nas ima ene dvajset oslov Kitajce. Vsako soboto popoldne se zabavamo, mal pošraufamo, potem pa amaterska dirka. Mene je do sedaj motor koštal en par gum, en kolesarski števec, petnajst litrov bencina, liter TTS-a in vsak vikend en six pack pira. Zanima me, koliko košta mini motoriste en vikend dirkanja. Še sreča, da nisem glasbenik in je zame tolk muske čist dost. Z večanjem stroškov se tudi hec spremeni. Ni več tako zabavno.

That'a al folks! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kopru je blo 5000sit , vsteto dirkanje, zavarovanje, hrana in jedaca, pa uporaba proge...mel smo se fajn...drago ni blo ce tko gledas... :D Vodka kje to furate mogoce se vam pridruzim kdaj :D Lah tut na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom rekel samo to. Tudi pri Poliniju se kvarijo sklopke, zavore, elektronika. Smo ravno ta vikend eno sklopko skurli. Pri navadnih motorjih bi temu rekli potrošni material ane!? Pri nas ima ene dvajset oslov Kitajce. Vsako soboto popoldne se zabavamo, mal pošraufamo, potem pa amaterska dirka. Mene je do sedaj motor koštal en par gum, en kolesarski števec, petnajst litrov bencina, liter TTS-a in vsak vikend en six pack pira. Zanima me, koliko košta mini motoriste en vikend dirkanja. Še sreča, da nisem glasbenik in je zame tolk muske čist dost. Z večanjem stroškov se tudi hec spremeni. Ni več tako zabavno.

That'a al folks! :worship:

V zagorju 10.000,00sit dirka ,sobota trening 3.000,00 sit.Za gušt pa še plakat :lol1:

plakat.doc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!