Skoči na vsebino

Ko te motor pusti na cedilu...


ramb0

Priporočene objave

Doza pene je res najbolj primerna rešitev. Samo potem pa čim prej k vulkanizerju, ki mora tako gumo najprej dobro sprati z vodo, ker pena je agresivna in razjeda gumo še kar naprej.

Pozdrav Miran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

doza pene za ta slucaj.samo se mi v 11 letih in prevozenih 250k km to na motorju se ni zgodilo......tok tok,hvala bogu.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Sem popolni laik kar se te pene tiče, zato prosim na kratko za kaj več informacij oz kratko pojasnilo. Hvala, Jaša

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Sem popolni laik kar se te pene tiče, zato prosim na kratko za kaj več informacij oz kratko pojasnilo. Hvala, Jaša

kot receno,sam je se tudi nisem sprobal.navodilo je nekako sledece:

- dozo mocno pretresti

- cevko naviti na ventil

- dozo drzati tako,da je ventil doze spodaj

- stisni sprozilec da se guma napolni

ce sem kaj pozabil/izpustil/povedal narobe prosim za popravke.ne da se mi iti po piksno in prepisati navodila,samo so pa nekako taka,kot sem napisal.vozil naj bi max.cca.80 km/h,poznam pa tipe,ki tudi pri 150 niso imeli problemov.go figure....

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani na Pagu,sem povozil edini žebelj na celem otoku,sem imel srečo,da guma ni spustila.To se je pa zgodilo v soboto popoldan,zdaj pa ti nahecaj dalmatince,da ti zaflikajo gumo,pred ponedeljkom.Majstor ti pa reče,to može samo jedan u Zadru.Si predstavljate agonijo?Za popizdit!!!

LP DAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Lani na Pagu,sem povozil edini žebelj na celem otoku,sem imel srečo,da guma ni spustila.To se je pa zgodilo v soboto popoldan,zdaj pa ti nahecaj dalmatince,da ti zaflikajo gumo,pred ponedeljkom.Majstor ti pa reče,to može samo jedan u Zadru.Si predstavljate agonijo?Za popizdit!!!

LP DAN

In razplet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK guma zdrži do ponedeljka,komaj najdem enega,ki bi bil pripravljen vsaj pogledat,če se da kej narest in to v Novalji.Delavnica bog pomagaj,ni vidala mlajšega avta ali gume od 15 let,če bi vrgel ročno bombo not,bi se mogoče kej pospravilo.

Tip ob osmih zjutraj reče,dođite oko pet popodne,pogoltnem cmok in si mislim,bolje išta,nego ništa.Se z frendom odpeljeva na kavo,se zamislim,ta šalabajzer men že ne bo motorja rihtal,greva v Zadar.

Prideva čez pol ure nazaj po motor,me je skor na rit vrglo,guma zaflikana,okol pa pet majstora posluša,da li pušta.

Plačam nek drobiž,čez par dni smo pa itak šli domov.Takoj letim vulkanizerju,stari poglej,šta su dalmatinci radili po gumi.Ne moreš verjet,narejeno tko ko treba,še sam ne bi bolje,uff mi je odleglo.

Sem se vozil nazaj ko po jajcih,da bi prej to vedel...

Samo,so pa frisi oni majstori...še sreča...

LP DAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Heh, celo Roglo sem dol vdaru, cez Pohorje po skalah in jarkih, pa ni panike. Pa gremo 3 kolegi (jaz duo, en solo) po novem asfaltu na Bellevue, jaz vozim prvi, naenkrat vidim, da onega majmuna ni vec. Cakam, cakam, grem nazaj pogledat. Prazna guma. Se mu smejem, pa ga odpeljem domov. Pridem nazaj po prvega kolega in se peljeva iz Hoc proti Bistrici, pol pa nazaj po ACju, ker je hotlo dezevat. Ma ni hudic, naenkrat mi zacne belanco sem pa tja migat, ko da bi na Migu drzal Joystick. Recem onemu, naj pogleda, kaj je z gumo. Pravi oni BP. Pol se pa ez 500m le ustavim, da preverim osebno - Prazno. Vulkanizer je reku da ni v plascu nic, nobene lukne, zracnica pa je mela eno tako miniaturno, ko da bi z laserjem za operacije oci not zarezal. Se zdaj nisem razjasnil "mystery of my first flat tyre".

Konec

Speed king

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS ARIS: z mont everesta prav ziher ne, nimam kesa za jezevke pa bencin do himalalaje (LOL :D), ampak bogve, ki se jas vse vozim!

Speed king

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[Prazna guma.

Pol se pa ez 500m le ustavim, da preverim osebno - Prazno. Vulkanizer je reku da ni v plascu nic, nobene lukne, zracnica pa je mela eno tako miniaturno, ko da bi z laserjem za operacije oci not zarezal. Se zdaj nisem razjasnil "mystery of my first flat tyre".

Konec

Speed king

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Vulkanizer je reku da ni v plascu nic, nobene lukne, zracnica pa je mela eno tako miniaturno, ko da bi z laserjem za operacije oci not zarezal. Se zdaj nisem razjasnil "mystery of my first flat tyre".

... to se ti lahko zgodi, ce nimas ustreznega tlaka v pnevmatiki (prenizek), ti pa veselo "preobremeniš" motor ... verjetno ti je je zračnico "precvikalo" nekje pri kakšni naperi (špici) na obroču ...

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

to bi blo pa cist mozno, glede na to, da je bil oni zadaj konkretna masa... jas pa seveda prelen, da bi gume pumpal... (sej ko so se mi prve znucale tak neenakomerno, da ni blo za nikamor, sem zacel malo mislit...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Torej, danes sem imel tisto sila neprijetno izkušnjo, ko sem obtičal z motorjem brez kapljice bencina kar nekaj kilometrov stran od najbližje bencinske postaje. Mimo so se sicer peljali kakšni trije motoristi, ki pa se seveda niso kaj prida zmenili zame. Iskreno upam, da niso bili z MS ;) Kaj mi je preostalo drugega kot, da sem se odpravil na štop. Tukaj pa nastopi prva težava. Kdo bi ustavil za povprečnega nemotorista sumljivemu človeku odetemu v usnje. Marsikdo bi mi že vnaprej pripisal, da sem nepridiprav če ne celo kriminalec. Saj sami veste, da so nekateri še vedno v kameni dobi po miselnosti ko gre za motoriste. Resnici na ljubo pa tudi lokacija ni bila najbolj primerna za avtostop :oops:.

Po kakšnih 15 minutah mi je celo uspelo dobiti štop :!: Seveda! Motosvetovec :!: :!: :!:

Torej Pervy, še enkrat hvala za prevoz do pumpe in nazaj

Za konec še kratka misel: A FRIEND IN NEED IS A FRIEND INDEED ;)

LP Jaša, Honky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bravo, to mi je všeč, ampak nekaj se mi pa vseeno mota po glavi, če motorist ki ima probleme ne da signala ali karkoli že ne moreš vedeti ali rabi pomoč ali pa samo stoji in počiva, če imaš problem ustavljaj motoriste ali kako si bomo to signalizirali, pišovka, če ne lahko stojim pri vsakem motoristu, ki počiva ob cesti. no saj bi bilo prav :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

marijan,odgovor na tvoje teznje je v temi KZMMV... ali nekaj podobnega; poisci. :wink: smo tam to ze obravnavali. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a sem jaz butast al pa ne znam brat, nič takega v tem topicu, samo nastopači pa pozerji pa te zadeve nič o mahanju ob cesti :D pa ugotovil sem da smo se tu začeli dogovarjat o FS 12+1 :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi butast, samo tisti časi, ko smo točno vedeli kdo je kdaj kam v forum kaj zapisal so s povečanjem sodelujoče množice v rubriki tempi pasati.

Smo se pa o tem, da bi bilo pametno imeti dogovorjeni znak za motorista v težavah, s seboj pač ne vozimo trikotnikov, pogovarjali.

Ena od idej je bila, da motorist v težavah na ročko krmila, ki je obrnjena k cestišču zaveže rutico kot znak ustavi in mi pomagaj, če znaš/zmoreš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi butast, samo tisti časi, ko smo točno vedeli kdo je kdaj kam v forum kaj zapisal so s povečanjem sodelujoče množice v rubriki tempi pasati.

Smo se pa o tem, da bi bilo pametno imeti dogovorjeni znak za motorista v težavah, s seboj pač ne vozimo trikotnikov, pogovarjali.

Ena od idej je bila, da motorist v težavah na ročko krmila, ki je obrnjena k cestišču zaveže rutico kot znak ustavi in mi pomagaj, če znaš/zmoreš.

To je najmanj, kar se lahko naredi.

Noise objavi na udarni strani MOTOSVETA da to velja.

In stvar je urejena, vsaj med MOTOSVET-ovci

Jaz si še rutko nabavim, pa upam da je ne bom nikoli rabil v ta namen.

8) 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Sem popolni laik kar se te pene tiče, zato prosim na kratko za kaj več informacij oz kratko pojasnilo. Hvala, Jaša

kot receno,sam je se tudi nisem sprobal.navodilo je nekako sledece:

- dozo mocno pretresti

- cevko naviti na ventil

- dozo drzati tako,da je ventil doze spodaj

- stisni sprozilec da se guma napolni

ce sem kaj pozabil/izpustil/povedal narobe prosim za popravke.ne da se mi iti po piksno in prepisati navodila,samo so pa nekako taka,kot sem napisal.vozil naj bi max.cca.80 km/h,poznam pa tipe,ki tudi pri 150 niso imeli problemov.go figure....

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Ker sem žal že imel to izkušnjo večkrat loh dodam samo tole!!!

Ko napolniš gumo s peno (oz najbolje je da ti jo kdo drug medtem ko ti sediš na vžganem motorju in čakaš da odpelješ takoj ko sname cevko z ventila) takoj odpelji!!!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej brrrrrm ta je taprava :D :D , rutko na levo belanco in veter da jo mrši sem vse prečekiral, pol pa mahaj, ker sem bolj slaboviden pa motoristi mamo take male rutke, da jo bolj težko vidim, mahaj brate u motoru mahaj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ventila) takoj odpelji!!!!!

Zakwa?

verjetn, da peno "nabije" na zunanje stene, kjer je defekt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!