Skoči na vsebino

Nakup Motorja V Tujini


necy

Priporočene objave

Zdravo! V iskalniku nisem najdel odgovora na moja vprašanja. Tako da sem odprl novo temo, ne me tepst. :) Ker že 14 dni iščem motor 600 ccm (cestni) preko oglasnika in sem si jih že kar nekaj ogledal sem prišel do ugotovitve (dosedanje ugotovitve) da ni nič pametnega za dobit. Vsi so potolčeni in v slabem stanju, brez servisne... Sprašujem se ali nemorem dobit dober motor za milijon tolarjev? Mislim da bi mogel ane. Gledal sem preko www.motoscout24.de da imajo "pjebi" tam dobre motorje skoraj brez poškodb kot nov za 4.000 EUR. Letniki 96-98. Modeli: GSXR,ZXR in CBR. Mislite da se splača uvoz motorja iz Nemčije? Kaj plačaš samo 8% carine? Kaj maš kake probleme pol na tehničnem ali na upravni? Ima že kdo izkušnje s tem? Mislim da se splača naredit tudi 1000 km če dobiš dober motor in vsaj servisne imajo. Ok, hvala za odgovore, lp

Necy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Zdravo! V iskalniku nisem najdel odgovora na moja vprašanja.

sicer je kar nekaj tem v zvezi z uvozom motorjev (v iskalniku ne pozabi potrditi polja ARHIV) ampak na kratko:

Za vsako vozilo (tudi motor) je potrebno narediti homologacijo t.j. vozilo mora imeti "izjavo o ustreznosti in tehnični brezhibnosti vozila". Uradni uvozniki lahko izdelajo tipsko homologacijo in jo potem samo napišejo za vsako posamezno vozilo, pri zasebnem uvozu pa je pottebno vozilo pripelajti do pooblaščene institucije, ki opravi pregled in izda potrdilo (homologacijo), kar pa ni poceni. Poleg tega je potrebno uvoz opraviti preko špediterja, ki opravi vse carinske formalnosti, kar spet lepo plačaš. Najhitreje je motor uvoziti preko posrednika, ki se s tem ukvarja, saj pozna špediterske, carinske, homologacijske in davčne finte, samo tudi on pobere svoj delež.

In ko sešteješ vse stroške z uvozom (špediter, davek, homologacija,...) je vprašanje če se še splača - brez teh birokratskih formalnosti in papirjev pa vozila ne moreš registrirat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Kakšni posredniki so to? lp,

Necy

Razni podjetniki, ki se ukvarjajo z uvozom rabljenih vozil - predvsem osebnih in tovornih, vmes mogoče tud kak motorček po naročilu bolj točnih informacij (beri naslovom) pa žal nimam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Necy, piše, da si iz Sl.Konjic.

Pri vas ne vem, v Celju je pa kar nekaj prodajalcev rabljenih vozil (avtomobilov). To so tisti, ki imajo ob cesti prostor ograjen z ograjo, notri nekaj avtomobilov s tablicami, nekaj pa brez (ti so v glavnem uvoženi), za pisarno pa kontejner). Stopi do enega, pa ti bo povedal kako in kaj ali pa če pozna kakšnega, ki se ukvarja z motorji.

Saj na motosvetu že krvavo potrebujemo enega, ki bo skozi dal uvoz novega/rabljenega motocikla, da točno vidimo, kako to gre. Do sedaj le ugibamo in predvidevamo.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Prosim za vaše mnenje oziroma izkušnje pri nakupu na motoscout.de, namreč kupujem motor v nemčiji in sem dobil odgovor prodajalca prek autoscoutovega (motoscoutovega) serverja, kaj se vam zdi ali je to feak ali bi šlo tako kot mi je napisal ?? : Sir,

I am in uk.london..all german papers included+alarm keys+2helmets -all taxes included

The bike is showroom condition without any problem .I will cover all the taxes on the shipping and the Motoscout24 - europe !THe deal will be made via Motoscout24 securized program i will cover all the fees and taxes soo i will need from you your full name and address and your birth date ! You dont have to do anything as i will make all the arranajaments and cover all the costs and all i will need too your final answer to know for sure if we have a deal or not as i am not willing to make the shipping for nothing to autoscout !Hope you understand me ! THE DEAL MEANS THIS I WILL SEND THEM THE BIKE AND YOU WILL SEND THEM THE MONEY AND Motoscout24 -VIA- EUROPE.COM SYSTEM WILL MAKE THE EXCHANGE IN GIVING YOU THE BIKE AND ME THE MONEY AFTER THE PASS OF THE INSPECTION DAYS .

These are the steps :

1. I will send the bike to motoscout24.

2. They will inform you that they have the bike and you must pay for it .

3.You will send them the payment and they will relese you the bike and sent it to your address in Slovenia .

4 .You will relese the bike and have 2 days time to test it and check it .

5 .After the 2 inpection days will be over /motoscout24 will relese me the money

Regards and reply me asap if you are interested

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim za vaše mnenje oziroma izkušnje pri nakupu na motoscout.de, namreč kupujem motor v nemčiji in sem dobil odgovor prodajalca prek autoscoutovega (motoscoutovega) serverja, kaj se vam zdi ali je to feak ali bi šlo tako kot mi je napisal ?? : Sir,

I am in uk.london..all german papers included+alarm keys+2helmets -all taxes included

The bike is showroom condition without any problem .I will cover all the taxes on the shipping and the Motoscout24 - europe !THe deal will be made via Motoscout24 securized program i will cover all the fees and taxes soo i will need from you your full name and address and your birth date ! You dont have to do anything as i will make all the arranajaments and cover all the costs and all i will need too your final answer to know for sure if we have a deal or not as i am not willing to make the shipping for nothing to autoscout !Hope you understand me ! THE DEAL MEANS THIS I WILL SEND THEM THE BIKE AND YOU WILL SEND THEM THE MONEY AND Motoscout24 -VIA- EUROPE.COM SYSTEM WILL MAKE THE EXCHANGE IN GIVING YOU THE BIKE AND ME THE MONEY AFTER THE PASS OF THE INSPECTION DAYS .

These are the steps :

1. I will send the bike to motoscout24.

2. They will inform you that they have the bike and you must pay for it .

3.You will send them the payment and they will relese you the bike and sent it to your address in Slovenia .

4 .You will relese the bike and have 2 days time to test it and check it .

5 .After the 2 inpection days will be over /motoscout24 will relese me the money

Regards and reply me asap if you are interested

99,99 % je nateg. Na temle motoscoutu so vsi poceni motorji nateg (baje) .

Še posebej tele stvari iz Anglije. :nono:

Odsvetujem, čeprav nimam lastnih izkušenj. Se pa sprevljam kupovat v nemčijo in bom iskal preko mobile.de, se zdi malo bolj resen, pa še to samo nakup pri dilerjih, nikakor direktno pri fizični osebi. To je seveda moje mnenje :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari moj, jaz bi bežal od takšnega oglasa.

1. Tip ni Anglež - beri tekst

2. Tip ni Nemec - beri tekst

3. Tip je verjetno predstavnik kake eksotične sorte iz rodu nategovalcev.

Se strinjam iz bmwslo, ... ali direktno pri kakšnem dilerju, pa da greš lepo v Nemčijo iskati in plačaš na licu mesta (shipping v SLO je običajno nateg, sploh v takšnih aranžmajih).

Druga varianta pa je, da ti kdo od naših dilerjev (ki ga poznaš, ali dobiš zanesljiv kontakt), pripelje iz Nemčije motor, ki ga boš zbral in se zmenil za ceno pri dilerju neposredno preko neta.

Hmm, ... 4000 EUR je še vedno preveč za izgubiti, če te pot v Nemčijo in nazaj stane kvečjemu par sto EUR.

Samo moje skromno mnenje,

Respect,

Zoolod :blink:

P.S.: Sodelavka je preko neta našla dilerja za Ducatija v Kolnu, po tem ko so jo v Clasu ali kaj so zdaj že neke kao legende, nategoval par mesecev, in ga pripeljala v SLO ob znatnem prihranku vsaj 2000 EUR. Novega, kot ga je želela, papirji in presenečenjem s strani trgovca, ki ji ga je podaril, ko jo je dejansko videl na vratih salona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem že po naravi bolj nezaupljiv sem kontaktiral po mailu MotoScout in so mi potrdili, da je tale poba porednež prevarantski, nikakor ne mislim kaj plačevati vnaprej, če stvari ne vidim. Bom pa temu zagodel z virusom, ki se ga zlepa ne bo losal :grim , da bo vedel kdaj je naletel name ! :grim

Hvala za vse nasvete in lepo se imejte ! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
Necy, piše, da si iz Sl.Konjic.

Pri vas ne vem, v Celju je pa kar nekaj prodajalcev rabljenih vozil (avtomobilov). To so tisti, ki imajo ob cesti prostor ograjen z ograjo, notri nekaj avtomobilov s tablicami, nekaj pa brez (ti so v glavnem uvoženi), za pisarno pa kontejner). Stopi do enega, pa ti bo povedal kako in kaj ali pa če pozna kakšnega, ki se ukvarja z motorji.

Saj na motosvetu že krvavo potrebujemo enega, ki bo skozi dal uvoz novega/rabljenega motocikla, da točno vidimo, kako to gre. Do sedaj le ugibamo in predvidevamo.

Brrrm

Jaz sem ga pripeljal iz Italije.Narediš samo homologacijo v Kopru na AVTOPLUSU plačaš 100 evrov in to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz dem ga tudi pripeljal iz Italije in sicer direkt od prodajalca ne iz trgovine! Poglej malo na www.moto.it in izberi! Zraven ti piše tudi od kje je prodajalec (Provinca) in če je kje bližje stopi pogledat pa je!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

99,99 % je nateg. Na temle motoscoutu so vsi poceni motorji nateg (baje) .

Še posebej tele stvari iz Anglije. :nono:

Odsvetujem, čeprav nimam lastnih izkušenj. Se pa sprevljam kupovat v nemčijo in bom iskal preko mobile.de, se zdi malo bolj resen, pa še to samo nakup pri dilerjih, nikakor direktno pri fizični osebi. To je seveda moje mnenje :blush:

Z bratom sva tvegala in šla gledat praktično najcenejšega, ki je bil pri privat prodajalcu. Niti slik nisva videla prej, smo se pa po telefonu slišali, ker je prodajalec nekako prestrašeno deloval, ko sva samo po mailu komunicirala.

Itak pa je bil skoraj spotoma, ker sva bila v osnovi namenjena naprej do dilerja.

Motor pa ohranjen, da sva samo gledala.

Je prodajalec potem povedal, da je dobil mnogo mailov, kjer so mu ponujali čeke itd, podobno, kar poznamo mi iz avtoneta.

Drugače pa London, vsi papirji, super ohranjen, dostava na dom, biznis bomo opravili preko tretje zanesljive firme... bejž stran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to je tisti sistem : denar pošlji po telefaxu, motor si pa lahko downloadaš z Motoscouta.

Priporočam, da ga vsaj držiš, če ne sediš na njem in medtem pregledaš dokumente, ki jih držiš v roki. V najslabšem primeru boš imel lep izlet po Italiji ali Nemčiji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to je tisti sistem : denar pošlji po telefaxu, motor si pa lahko downloadaš z Motoscouta.

Priporočam, da ga vsaj držiš, če ne sediš na njem in medtem pregledaš dokumente, ki jih držiš v roki. V najslabšem primeru boš imel lep izlet po Italiji ali Nemčiji.

Jst Nemca od kerga sm kupu niti vidu nism!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja izkušnja pri uvozu.

Kar nekaj časa sem iskal motor pri nas, po oglasniku, internetu..... Na koncu sem se odločil za posrednika, da mi uvozi motor in Nemčije. Joj kako me je bilo strah kaj mi bo pripeljal (oziroma motor je že bil v SLO z vsemi potrebnimi papirji za registracijo). Roko na srce bil je pošten in se držal dogovorjenega. Motor je pripeljal kot iz škatlice. Brez praske vse original (dodatki) in povrh vsega še podatki o prvem lastniku. Nad motorjem sem bil in sem tudi sedaj zadovoljen. Pred prevzemom sem še prijatelja pripeljala s seboj, da je vsega po domače prešnofal. Motor je bil tipi topi. Aja moj sistem: povprašal, videl, izprobal, plačal in odpeljal.

Za nameček pa še to za verodostojnost podatkov [topic=https://e-uprava.gov.si/e-uprava/emrvl.euprava

]https://e-uprava.gov.si/e-uprava/emrvl.euprava

Mogoče sem pa jaz v "drugo" imel tako srečo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor je najbolje kupiti pri nas, cetudi je uvozen, ga vidis in ce ti ni usec, gres naprej do drugega, itd..kar pa ni isto kot ce gres +500km stran in se vrnes praznih rok (ne samo da ti motor ni usec, ucasih ga se pred tvojim prihodom zjutraj prodajo, ali pa ti garantirajo da je motor kot nov, ko pa prides tja (kljub slikam) pa katastrofa - preverjeno oboje!)

zato sm mnenja, da je bolje dat 500€ vec pa kle kupit od koga k ga je sam uvozu (ce ze govorimo o uvozu), in ponavad je bolje kupit od privat lastnika (po moznosti od 1.), kt pa od dilerja (motoshop), razlog pa, da imajo visje cene in ponavad take motorje, k jih zgonjo, tud ksn pade (s poliestri), pol pa originalne plastike gor in zgleda kot nov, itd....privat prodajalci so ponavad fer in povejo kako je dejansko z motorjem, pr dilerjih pa je use oh in sploh, sam da ga cimprej prodajo...enako velja za nase (sive)uvoznike (so pa tud izjeme-pr motorjih)...

se dost drugih stvari je kar se tice uvoza, najbl tipicno pa je za nas to, da usak gleda tistega (privat) prodajalca k je npr. motor uvozu kok bo meu zasluzka, ipd. (slo. nac. sport), pol usak komplicira glede (potrjene) servisne, in motor ki je nima je slab, ipd...usi pa vemo kako lahko je dobit servisno z stemplji, sploh kaki uvozniki, in kok dejansko ta kj pomen, itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nakup motorja v tujini se splača (sicer ne vseh), je pa odvisno kje ga gledaš, za kolko denarja...

Jaz in moj oče sva oba kupila motor z Italije. On preko enega ki jih uvaža (ga poznamo osebno in nam je naredu ceno da nebi verjeli) in to za motor, ki je imeu vsega 1900km... Druzga sem sam uvozu od privatnika iz Italije v ponedeljek. Tip je biu ok, povedau, pokazau, razložil vse, si vzeu čas zame in za se pozanimat vse okoli prepisa itd. Zmenili smo se kdaj ga pridem iskat, prišli k njemu, natovorli motor v kombi, šli do neke avtošole, ki ureja tudi prepise, tam opravli vse formalnosti (plačal vse on), izročil sem mu denar, nasvidenje.

Včeraj zjutraj na avtoplus u kopru (še sreča da sem s kopra), motor pregledali, poslikali, plačal 96€, šel pojest sendvič, se vrnil po kartonček od homologacije in šel motor registrirat.

Skratka nobenih problemov pa še prišparal sem OGROMNO denarja. Z vsemi stroški okrog motorja in prevoza in registracije in vsega sem ševedno prišparal 500€ v primerjavi z najcenejšim takim motorjem pri nas (ki mu moremo pol še registracijo prištet).

Skratka, če si vzameš čas, dobro pregledaš naše, tuje oglasnike, se da ogromno prišparat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim za vaše mnenje oziroma izkušnje pri nakupu na motoscout.de, namreč kupujem motor v nemčiji in sem dobil odgovor prodajalca prek autoscoutovega (motoscoutovega) serverja, kaj se vam zdi ali je to feak ali bi šlo tako kot mi je napisal ?? : Sir,

I am in uk.london..all german papers included+alarm keys+2helmets -all taxes included

The bike is showroom condition without any problem .I will cover all the taxes on the shipping and the Motoscout24 - europe !THe deal will be made via Motoscout24 securized program i will cover all the fees and taxes soo i will need from you your full name and address and your birth date ! You dont have to do anything as i will make all the arranajaments and cover all the costs and all i will need too your final answer to know for sure if we have a deal or not as i am not willing to make the shipping for nothing to autoscout !Hope you understand me ! THE DEAL MEANS THIS I WILL SEND THEM THE BIKE AND YOU WILL SEND THEM THE MONEY AND Motoscout24 -VIA- EUROPE.COM SYSTEM WILL MAKE THE EXCHANGE IN GIVING YOU THE BIKE AND ME THE MONEY AFTER THE PASS OF THE INSPECTION DAYS .

These are the steps :

1. I will send the bike to motoscout24.

2. They will inform you that they have the bike and you must pay for it .

3.You will send them the payment and they will relese you the bike and sent it to your address in Slovenia .

4 .You will relese the bike and have 2 days time to test it and check it .

5 .After the 2 inpection days will be over /motoscout24 will relese me the money

Regards and reply me asap if you are interested

Re:

Zanimivo :naughty: En frend je naletel na podobnega modela na Mobile.de. Prav zanima me, kako se bo končala zgodba. Pa še, na fotkah je bil ameriški model motorja :worship: Nikakor ne v naprej pošiljat denar !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Re:

Zanimivo :naughty: En frend je naletel na podobnega modela na Mobile.de. Prav zanima me, kako se bo končala zgodba. Pa še, na fotkah je bil ameriški model motorja :worship: Nikakor ne v naprej pošiljat denar !

Pred nekaj leti sem iskal DragStar-ja. Ista zgodba. Sem možaku napisal naj pove kdaj se lahko dobiva na Stansteadu, pogledam, plačam in se odpeljem domov. ...Nastala je tišina, ki traja že nekaj let... :whistle:

LP,

Gorazd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!