Skoči na vsebino

Motor ali avto?


kađiva

Priporočene objave

No tkole je,eno prezentacijo moram narest ,v bistvu primerjat dve možnosti pa sem si zamislil to varijanto zakaj je motor oz. skuter v večjih mestih bolj uporaben kot avto,če sploh je bolj uporaben...kaj so prednosti in kaj slabosti.

pa me čist tko zanimajo vaša mnenja zakaj eno in zakaj drugo .) da bom potem nekak spravil skupaj pozitivne in negativne strani obeh...sej jz svoje poglede mam na to,sam rad bi še mnenja drugih .)

pa prosim,da resno odgovarjate,brez kakšnih butastih objav,če se le da...sam konkretne odgovore rabim.

hvala za odgovore že vnaprej :)

P.S. pa če ma kdo kakšn dobr link lohk tud da .)

lp kađiva B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor

+parkirplac

+okretnost (mimo kolon pred semaforji in podobno)

+užitek vožnje po mestu poleti,posebej z jet čelado :D

+stroški (predvsem za kšne skuterje in mestne motorje,ne morš rečt za enga cestaka da je pocen)

-(ne)varnost

-omejen prostor za razne zadeve

-šit je v slabem vremenu in mrazu

pr avtu pa pač kontra.

madona sm velik novga povedal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje skromno mnenje "motor vs avto" v mestu

Prednosti motorja so :

- večja mobilnost;

- večja možnost parkiranja;

- bližje želenemu cilju;

- majhna poraba;

- večji občutek svobode.

Slabosti:

- slabo vreme;

- velika možnost poškodb;

- visoki stroški popravil in servisov;

Verjeto je še veliko razlogov, ampak sem se jih v tem momentu samo toliko spomnil.

Upam, da sem ti vsaj malo pomagal.

lp

Maus

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

popravila in servisi?!? pri 50ccm skuterju?

Govoril sem o motornem kolesu ne pa o kolesu s pomožnim motorjem...da ti bo bolj jasn...motor...moped..

Sicer pa raje daj svoje mnenje in pomagaj kađivi, ne pa da se se obešaš na moje mnenje.

:BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govoril sem o motornem kolesu ne pa o kolesu s pomožnim motorjem...da ti bo bolj jasn...motor...moped..

Sicer pa raje daj svoje mnenje in pomagaj kađivi, ne pa da se se obešaš na moje mnenje.

Mausi, saj veš, da se jaz ne bom obešal na tvoje mnenje, bom pa samo povedal, da ne bi bilo slučajno kdaj kaj narobe.. ;)

Kolo s pomožnim motorjem je kolo, ki nima več kot 50ccm, ne gre več kot 25 km/h, ne rabiš čelade in voziš po kolesarski stezi.

Kolo z motorjem pa nima več kot 50 ccm, ne gre več kot 45 km/h, rabiš čelado in voziš po cesti. Moped po domače.

Toliko v vednost... :whistle: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj vem Gregsi da nisi tak da ne bi :lol1: ...če mu piše 50 še ne pomeni da jih ima 50 ampak jih ima lahko 48. Hotel sem mu samo povedat, da njegove pripombe v tej temi niso umestne, kar je Kađiva že v začetku napisal.

Midva se bova pa tako al tako zmenila u soboto :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

+

z motorjem ti ni treba stare mame voziti po nakupih.

-

z motorjem ne moreš stare mame voziti po nakupih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Burek, Burek,... sej otroc niti ne morjo/morte zbirat, al bodo/boste šli v mesto z avtom al skuterjem. :blink: Motor je itak "majka" za v gužvo :OK: , prednosti in slabosti pa ne bom še enkrat pisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa da še jest toplo vodo odkrijem :grim

Motor no al pa........skratka dvokolesnik (prednosti v primerjavi z avtom):

1. Okretnost (hitreje od A do B) - bližnjice

2. Hitrost (hitreje od A do B)

3. Parkiranje

4. Prihranek na gorivu

Motor no al pa........skratka dvokolesnik (slabosti v primerjavi z avtom):

1. Stroški vzdrževanja

2. Prevoz prtljage

3. Prevoz večih oseb

4. Prevoz psa mačka ......

5. Slabi vremenski pogoji

6. Uporaba samo nekaj mesecev

7. Večja verjetnost poškodb

8. Utrujenost pri daljših destinacijah

9. Kup krame ki jo morš met (obleka, čeleda, .....)

10. Kraja motorja (hitreje kot avto)

NO JE PA ŠE NEKEJ ZELO POMEMBNEGA KAR DAJE MOTORJU TUT POSEBNO VREDNOST: SLINASTI POGLEDI PLEHARC ALI PO DOMAČE (TIST MOTORIST K NE SEKSA...... AMMMM KAJ ŽE ??? MOGOČE NAPELJUJE KAKŠEN VODOVOD, TOPLOVOD, ........) ???? :)

itak da so še dlakocepne malenkosti sam kdaj drugič :)

Popravljeno . Popravil primozh
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor kakšen?

Elektro. Slabosti: moraš vleči žice za sabo.

Mogoče si mislu Motorno kolo. To pa je nekaj druzga.

Že ime teme je blesavo, zato še blesav odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor kakšen?

Elektro. Slabosti: moraš vleči žice za sabo.

Mogoče si mislu Motorno kolo. To pa je nekaj druzga.

Že ime teme je blesavo, zato še blesav odgovor.

a si ti slep al nepismen?? <_< sem reku brez nepotrebnih komentarjev in objav... če te ne zanima ne ber tega,ne mi pa smetit tuki :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si ti slep al nepismen?? <_< sem reku brez nepotrebnih komentarjev in objav... če te ne zanima ne ber tega,ne mi pa smetit tuki :BUA:

Se

že

bojim.

Popravljeno . Popravil bigi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od aprila do novembra se v službo - v center LJ vozim samo z motorjem.

Prednosti:

- lahko eno uro in pol dalj spim, ker se mi ni treba bat zastojev na poti v službo in iskanja parkplaca

Slabosti:

- jih v primerjavi s prednostmi praktično ni

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si ti slep al nepismen?? <_< sem reku brez nepotrebnih komentarjev in objav... če te ne zanima ne ber tega,ne mi pa smetit tuki :BUA:

eh Davide ne sekirej se.... eni pač vedno vejo eno stran več kokr u knjigi piše, jebi ga tut taki morjo bit :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh Davide ne sekirej se.... eni pač vedno vejo eno stran več kokr u knjigi piše, jebi ga tut taki morjo bit :grim

Je tud zgrešu temo oz. v luč brcnu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je tud zgrešu temo oz. v luč brcnu.

...po "aktivnosti" bi pa reku da ti je tema kr všeč,.. si kr dejaven :lol1: ..vsak ma pač svoj stil "se mal izbacit" , tko da nisi ostal neopažen :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

+

z motorjem ti ni treba stare mame voziti po nakupih.

-

z motorjem ne moreš stare mame voziti po nakupih.

Če maš suzuki bandita 650, se kr sama pelje :)

pa me čist tko zanimajo vaša mnenja zakaj eno in zakaj drugo .) da bom potem nekak spravil skupaj pozitivne in negativne strani obeh...sej jz svoje poglede mam na to,sam rad bi še mnenja drugih .)

pa prosim,da resno odgovarjate,brez kakšnih butastih objav,če se le da...sam konkretne odgovore rabim.

Na kak bolj formaln poslovn sestank je boljš it z avtom zarad obleke itd ...

Avto je lahko tudi cenejši. Odvisno od računice. Sploh, če se z avtom vozi več kot ena oseba, recimo 3 ali 4...

Motor je lahko bolj zabaven, razen, če dežuje.

Z motorjem lahko na določene ciljne publike narediš bolj vtis, enako z avtom na kakšne druge. Odvisn, kaj voziš.

Z avtom lahk maš bolj frizuro naštimano. Pr čeladi ni dost izbire. Trajna recimo skor odpade (če hočeš, da ti orenk stoji).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno od vremena. Ni pa boljšega občutka ko gledaš avtomobiliste, kako mrzlično iščejo parking, z motorjem pač nimaš teh težav, sploh je pa to velik plus, če imaš več opravkov na različnih koncih.

Pa še ob sredah se lahko na tromostovje pripeleš :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleti v opremi švicaš kot konj. Če si v mestu doma, lahko malo bolj lahkotno oblečen okrog skačeš, za relacijsko furo pa to ni preveč pametno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!