Skoči na vsebino

NESRECA 30.04


udi

Priporočene objave

Ja folk spet koscek lepega vremena in evo nesreca je tukaj. Rumena VTR mimo našega bencinskega servisa Trzin in pri semaforju križišca za v ind.cono Trzin je pocilo. Takoj sem šel tja in govoril z dobrim prijateljem policajem iz domžal. Tudi on je motorist in bil je vidno potrt. Motorist se je peljal v smeri Ljubljana, avto pa iz Ljubljane zavijal levo v ind. cono. Motoristu zaprl pot pa skoraj ni cudno ker je ob trku imel brzine cca.150 km/h omejitev 70 km/h. Motor in avto kar dobro sesuta. Voznik motorja takoj v bolnico tako da ne vem za poškodbe itd.Vidite dragi motoristi in motoristke pri nesreci je zopet na nek nacin botrovala hitrost zato prosim vas pamet v glavo in ne na rocico plina !!! PAZITE NASE !!!!

udi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav gotovo cesta, sploh pa v mestu ni kraj za izživljanje frustracij, postavljanje ali objestnost. Sicer kaj točno in koliko se je kdo peljal v omenjeni nesreči ne vem ampak že majhna prekoračitev hitrosti, še posebej v naseljenih krajih je za motorista kaj kmalu lahko usodna.Je pa dejstvo da je kriv avtomobilist, ki je motoristu zaprl pot (mu jebem m....)Verjetno pa bi bilo mnogo bolje, če bi bila hitrost manjša. Torej kot je že Udi omenil, pamet v roke!!!

Je pa res, da za marsikatero nesrečo nismo krivi motoristi, zato moramo biti pa še toliko bolj previdni. Bodimo boljši kot ostali-PREŽIVIMO!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo, ne zameri mi, ampak ce je sel motorist 150 km/h, sta kriva oba: avtomobilist zato, ker ni dobro ocenil hitrosti, motorista pa zato, ker je sel obcutno prehitro za ta nevarni odsek. V Svici recimo bi bila kriva oba... kako je pa pri nas... pa sami vemo.

Vsekakor pa zelim cimprejsnje okrevanje motoristu... in upam, da me samega kaj takega ne doleti... ali pa koga drugega... pazimo nase!

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmnja... tam še z avtom peljem vsaj 150... ampak vsaj pogledam predno menjam pas.

So pa tud taki k moj foter... k gre na avtocesti prehtevat pr 110 pa misl da je car in ga boli kurac za vse za njim... tud če bi vidu kej.

Kdo sem pol jest (mulc) da bi ga učil vozit?

Enkrat je tako mene zaprl (foter)... pol ga pa napizdim pa se zareži pa me čidn gleda... tko da če vidte belo octavio pa mojga fotra not, mal pazte... nase pa nanjga tud

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi se motoristi, vključno z mano, držali omejitev, bi bilo 70% manj zrušenih. Če....

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavedati se je potrebno, da s(m)o motoristi statistično kar 20X bolj izpostavljeni poškodbam kot vozniki osebnih vozil. Mnogokrat pa žal še na naših cestah velja pravilo močnejšega na cesti. Ne odobravam dirkanja po cestah, vendar pa bodimo pošteni in sami pri sebi pomislimo, kolikokrat smo vozili po omejitvah. Upajmo da bo nesreč čim manj, sami pa poskusimo narediti nekaj za večjo varnost.

fly with wind

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ja HITROST UBIJA ni kaj!

Thundercat

Hitrost ne ubija. Ubija nenadna zaustavitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Ja HITROST UBIJA ni kaj!

Thundercat

Hitrost ne ubija. Ubija nenadna zaustavitev.

Nenadna zaustavitev na togi oviri. Bližnje srečanje, ne vem več katere sorte.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, zadnjič sem se prepričala o nečem, kar mi prej nikakor ni prišlo do zavesti. Namreč hitrost in 'nevidnost nas motoristov. Na Istem križišču ki ga je omenjal Udi sem se namreč zadnjič peljala z avtom in zavijala levo v IC Trzin. Pa je bla lih ena luštna luknja med dvema avtoma in se jst odločim, da bom mal pospešila konjičke v Pežoju in bom lih lepo elegantno pršla skoz. In ko sm bla že na pol poti, se med dvema avtoma naenkrat pojavi motorist. Edino še bolj energično pritiskanje na pedal plina je preprečil trčenje. Ampak je šlo res za malo. Pa hitrosti je moral met tut kr precej. Sm se pol kr ornk zamislila.

Tko, da dejte mal pomislit ko divjate 150+ skozi ovinke tut na to, da smo res bolj slabo vidni, kljub dolgim lučem, pri tem pa hudičevo hitri.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede, omejitve niso postavljene kar tako. Kjer so križišča, jih velja upoštevat, ali pa vsaj vozit nekje do 20 % nad, če že pod ne gre in ne gre.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:Sm se vozil ravno mimo ko so ga v rešilca nakladal, me je kr pr src stisnl. Upam da fantoma ni kej hujšega!

in sovoznikom

Perla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud mene zanima, kaj je z voznikom in sovoznikom!

A lahko kdo zve, kod sta bila to in od kje- rabim čimveč podatkov?

R

Iščem pa iščem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej voznik motorja je menda izven življenjske nevarnosti. Čeprav je bilo kar hudo (notranje krvavitve). Motor je v obupnem stanju. Sem ga včeraj videla. Sprednji del je popolnoma zmečkan. Ma glavno, da se človek izmaže. Pleh bo že.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Mimogrede, omejitve niso postavljene kar tako. Kjer so križišča, jih velja upoštevat, ali pa vsaj vozit nekje do 20 % nad, če že pod ne gre in ne gre.

Burn to be wild

Žal imamo pri nas 90% omejitev nesmiselnih.

Se voziš npr. po Celovcu, pa se lahko pelješ po omejitvah, pa še vedno nekam prideš v doglednem času.

Mislim da imajo isto kot pri nas splošno omejitev po mestu 50, vendar so povsod znaki 70, le okoli raznih šol ipd. je manj... Zakaj se še naši ne morjo kej tazga zmislit? Pa ne rečt da ni dnarja za table, ker ga imajo še preveč.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede omejitev....

Mama je med. sestra in gre doskrat z rešilcom na nujni vožnji iz Postojne v Ljubljano!Pa tisti vozniki so dobri vozniki!Zanimivo je pa to da na omenjeni vožnji profitira 5 (pet) minut če vozi z sireno in lučjo ali pa če vozi brez omenjenega po omejitvah!

PO - LJ(urgentna vožnja)= N minut

PO - LJ(normalna vožnja)= N + 5 minut

Se pravi da mi normalni vozniki s kršenjem omejitev časovno ne dosežemo nič!!!!

Tako da se ne moremo zgovarjat da se nam je mudilo , smo pač NORELI!!

Thundercat

Popravil/a - thundercat dne 08/05/2002 ob 11:11:40

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Torej voznik motorja je menda izven življenjske nevarnosti. Čeprav je bilo kar hudo (notranje krvavitve). Motor je v obupnem stanju. Sem ga včeraj videla. Sprednji del je popolnoma zmečkan. Ma glavno, da se človek izmaže. Pleh bo že.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Hvala za ifo! Sm cakal de bo kdo kej napisou kwa je z njima, pa nben nic!

Popravil/a - top cat dne 09/05/2002 ob 09:47:05

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Hvala za ifo! Sm cakal de bo kdo kej napisou kwa je z njima, pa nben nic!

Popravil/a - top cat dne 09/05/2002 ob 09:47:05

Topcat, najprej je treba info dobit preden jo lahko objaviš. Se ti ne zdi?

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!