Skoči na vsebino

Bratski pozdrav


samo

Priporočene objave

Mrki to je sicer res, sam a si ziher da boš vedno upočasnil če ti bo mularija mahala ??

brez zamere, sam mislm da ne morš tko posploševat "skuteristov".

če se že vozi na skuterju, to še ne pomeni da je mulc.

lp

jasmin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smrkci na skuterjih ?? a že to obstaja pr nas? :eek:

Maš res, predvsem poleti na obali jih je precej.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fračo zravn, pa če ne odzdravi, šus v čelado ... da si bo zapomnu za naslednič :P

/JOKE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k osnovnim informacijam sovozniku o vožnji z motorjem, sodi tudi pozdravljanje ! :OK:

da ti padejo mimo kot sneta sekira ( by Alla) pa že moreš malo zadremat na kakem naslonjalu ( pa tudi če preko desne rame :doze: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljam vse in vedno (kadar lahko, saj vemo kako je .. sklopka, ovinek..), velikokrat pozdravim tudi skuteriste, saj se včasih na hitro zdi skuter kot kak sportš. Obvezno odzdravim tudi tistim na APN-jih i.p.d. če me pozdravijo. To spada h kulturi in lep je občutek pripadnosti. Je pa res, da včasih cestaši slabo pozdravljajo. Je krivo to, da se počutijo nekaj več (snete sekire i.p.d.) ali pa se le prehitro peljejo ??

Nekaj časa sem poskušal z lučjo, pa ni isto kot z roko. Luč naj ostane bolj za kakšno opozorilo, če pa je potrebno zmanjšati hitrost pa tako vemo, navzdol obrnjena dlan in parkrat gor in dol.

A takšnega smeškota, ki bi po motoristično pozdravljal pa ni ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam pa nov motor pa itak pozdravim vse kar se vozi na dveh kolesih (razen kolesarjev k se mi zdijo k p....) in vse kar hodi po dveh nogah in ima lepo rit :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam pa nov motor pa itak pozdravim vse kar se vozi na dveh kolesih (razen kolesarjev k se mi zdijo k p....) in vse kar hodi po dveh nogah in ima lepo rit  :grim

A če bi mel pa star motor pa ne bi pozdravljal :hmm: :yea2: O:-)

LP Jaša

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo največkrat odzdravi nazaj...

1. čoperisti

2. enduraši

...

10147. sportaki

mene sicer osebno ne moti če mi nekdo odzdravi, ker pač ma mogoče kake svoje probleme, drži sklopko, je na sredi ovinka, pride prehitro okrog ovinka (al pa jst) ipd... pozdravljam pa vse razen v prej omenjenih primerih

hmmm :hmm: sportaki :hmm: dosti krat je tko d se dvigne samo prst al pa kej tazga. Povečini so rokavice črne, sportak pa ima balanco niže od rezrvarja, kar pomeni temna podlaga, zato verjetno ne vidiš :) moja teorija. Je pa res tudi to, d je dosti sportaku takih k pozdravjo sam sportake :doze: JAS NISM TAK :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm :hmm:  sportaki :hmm: dosti krat je tko d se dvigne samo prst al pa kej tazga. Povečini so rokavice črne, sportak pa ima balanco niže od rezrvarja, kar pomeni temna podlaga, zato verjetno ne vidiš :) moja teorija. Je pa res tudi to, d je dosti sportaku takih k pozdravjo sam sportake :doze: JAS NISM TAK :grrr

Si kar zadel s svojo teorijo, da včasih pozdravijo le s prsti, ki se jih ne vidi najbolje. Dosti vpliva tudi drža in višja hitrost. :ninja:

Čoperisti na drugi strani lažje pozdravijo pa še roko malo razmigajo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravit je treba vedno, tudi "in massima piega (primorci že veste kaj pomeni :D )". vsaj pomugat s prstom...oziroma, če se tako bojiš dvignit roko ali prst pa pomigaš z nogo .) oz. glavo :yes:

se vidimo na cesti :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne kot opravičilo, ampak kot razmišljanje:

samo nekajkrat sem imel priložnost voziti ta'pravega cestaka in mogoče bi vzrok v neodzdravljanju ta'športnih kazalo iskati v drži in hitrosti. celo telo naslonjeno na balanco, potem pa še moraš pri 100kmh+ zbalansirat telo na desno roko in pozdravit.. O:-)

prisrčno vaš,

hudičev odvetnik :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče bi vzrok v neodzdravljanju ta'športnih kazalo iskati v drži in hitrosti. celo telo naslonjeno na balanco, potem pa še moraš pri 100kmh+ zbalansirat telo na desno roko in pozdravit.. O:-):

:grrr nah, vse se da. tudi na kolenu (in massima piega bi reku Gorazd) :slap: :grim sam je pa res "nevidno" zaradi drže :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne sej ni problem, se da prau lepo pozdravljat, dvignes dva prsta pa je to to, vecji problem je kot je ze nekdo dejal, ko prides iz ovinka ali pa po stisne sklopko, ampak to je pa itak na vseh motorjih,. tko da v vecini primerou se da pozdravt tut na cestaku.

jest osebno zmeraj tut skute in apne :> ceprav se jim zdi cudno pa ne vejo kaj nardit ponavadi :>>

Popravljeno . Popravil mitofreak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne kot opravičilo, ampak kot razmišljanje:

samo nekajkrat sem imel priložnost voziti ta'pravega cestaka in mogoče bi vzrok v neodzdravljanju ta'športnih kazalo iskati v drži in hitrosti. celo telo naslonjeno na balanco, potem pa še moraš pri 100kmh+ zbalansirat telo na desno roko in pozdravit.. O:-)

prisrčno vaš,

hudičev odvetnik :devil:

ce vozis s telesom naslonjenim na balanco delas nekaj narobe. potem se ne cuditi o raznih tankslapperjih, opletanju in vibriranju sprednjega dela.

saj vozijo sportnike; ergo so tudi oni (vozniki) sportni tipi. imajo razvito misicevje torej ga naj tudi uporabljajo. drugace si naj kupijo tourerje ali cruiserje. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A če bi mel pa star motor pa ne bi pozdravljal

Heh, sej ni nov :cry: ampak zame je nov, k sem ga šele pred kratkim kupu in mi za enkrat odlično služi :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Tale vikend sem preživel (bolj kot manj) na cesti. Sicer sem eden tistih, ki jemlejo pozdravljanje so-motoristov kot obvezo. (Včasih pozdravim motorista celo kot šofer; po pomoti - priznam.) No tale vikend sem pa srečal cca 1133 motoristov in na koncu se mi je že zazdelo, da bi moral desno roko držati bolj v luftu kot na balanci. Pa je bila taista roka kar potrebna (balanca jo je potrebovala, da ne bo pomote). In sem pomislil, da je tale moto-pozdrav mogoče že malce out. Italijani, Avstrijci, Nemci...se mi zdi, da nekako ne dvigujejo svojih parkljev v odzdrav. In dozdeva se mi, zakaj ne.

V nedeljo na poti domov nisem več pozdravljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Noja bom še jaz nekaj napisal tukaj...Imam pač Yamaho TZR 50 ( sad.gif ), ki na prvi pogled zgleda kot kaka r6...In ko se vozim vsakega motorista pozdravim dostikrat pa tudi prejmem pozdrav in kot se spodobi odzdravim... Sedaj me pa zanima, če vam je neumno pozdravljat ali odzdravljat "mopedistom" ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim , ker vas je kot smetja in lahko potem roko ves čas držim v zrak, poleg tega bi me odzdravu vsak tisoči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj me pa zanima, če vam je neumno pozdravljat ali odzdravljat "mopedistom" ?

si mogoce prebral temo od zacetka? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je mal predolga :) Mogoče, ko bom imel čas...

Drugače pa jaz vsakega pozdravim in tudi odzdravim, če se pa na kakem semaforju zraven parkiram pa tudi zaželim srečno pot O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si mogoce prebral temo od zacetka? :naughty:

Drugače pa jaz vsakega pozdravim in tudi odzdravim, če se pa na kakem semaforju zraven parkiram pa tudi zaželim srečno pot

Bravo, priden :worship:

Aja, pa okrog pozdravljanja mopedistov je že tekla debata (od tod Ice-ov namig :D )

Popravljeno . Popravil SiM
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem totalna začetnica in sem ta vikend preživela na cesti. Pozdravljam obvezno, in tudi redno dajo kontra... :OK:

Šit, kaj samo v eni roki sem balanco držala??? :kva1: Bravo jaz! :yea1: hehehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se voziš po Dolomitih, ti po 20 kilometrih dobesedno dopi**i pozdravljat, ker potem niti prestavljati ne moreš... pač raj za motoriste... in motor v teh krajih definitivno ni redka dobrina... :D No, jaz priznam, da rad pozdravim, ampak v Dolomitih sem se tega hitro odvadil... res ne znese... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!