Skoči na vsebino

Bratski pozdrav


samo

Priporočene objave

Motosvetovci a mamo na tem forumu kaj ptujskih mož v modrem, motoristov seveda????

Prmejnduš če jih nisem že deset pozdravil pa me vsak gleda kot bi z lune po tazadnji koli prpelo! :blush: :blush:

ps; Slišal sem tud da se baje z enim izmed njih ni dobro češenj zobat, pa tud bežat ne dedc baje zelo resno jemlje svoj job!!

Mogoče ve kdo kaj več o tem???? :hmm: :hmm:

Je kolegu zaradi zadnjih smerokazov hotel kar vozniško vzet, pa eno vročo položnico napisat, pol pa sta se le nekako pogladila samo je mogel kolega pred njim smernike dol vzet. .) .)

Popravljeno . Popravil Zx_R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lih danes sem neki ramišlov in mi ni jasno kako se angleški motoristi pozdravljajo, vozijo po levem prometnem pasu, a potem spustijo gas, pozdravijo pa potem spet po gasu? To je mal čudn izvest vsakih 5 minut. Edin če se z levo sam to je pa tud mal čudn. Al pa če se sploh ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jast na splošno pozdravljam vse, tudi odzdravim, če vidim ali pa, če razmere dopuščajo.

Tako sem včeraj v Zagorju med drugim pozdravil tudi policista ( zaradi sonca nasproti se ni dobro videlo, videl sem samo, da je motor ), a glej ga zlomka, prijazno je odzdravil nazaj.

Ej, lejga!

Jst sem mel včeraj ist' problem!

Hecno ne!

Izgleda, da so se še policaji mal' popravel!!! :D :D :D :OK: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pozdravim vsakega motorista (skuteristov ne),dosedaj mi je odzdravil vsak razen nekaj atov na čoperjih in nekaj cestakov ki zaradi brzine niso utegnil dvignit roke.

Aja pa še nekaj pozdravim tudi Letečga policaja pa nekateri odzdravijo drugi spet ne.Kakšne so pa vaše izkušnje s tem?

LP

Leteči

Ja jaz jih tud letečmane pa kaksni odzdravijo,enih pa ne vidim k padem mim njih pa jih sam z desnim skornom pozdravim pol pa ne vem a mi je odzdravu al ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lih danes sem neki ramišlov in mi ni jasno kako se angleški motoristi pozdravljajo, vozijo po levem prometnem pasu, a potem spustijo gas, pozdravijo pa potem spet po gasu? To je mal čudn izvest vsakih 5 minut. Edin če se z levo sam to je pa tud mal čudn. Al pa če se sploh ne?

tam motorizem ni nič tolk zlo čudnga, kokr pr nas, in motoristi niso vaški posebneži, da bi se med sabo v znak solidarnosti pozdravljali ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jes pa pozdravm vse motoriste pa tud policiste na motorjih in nekateri odzdravijo če pa me pozdravijo tud jes odzravim če glih slučajno nism kam zasanjan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lih danes sem neki ramišlov in mi ni jasno kako se angleški motoristi pozdravljajo, vozijo po levem prometnem pasu, a potem spustijo gas, pozdravijo pa potem spet po gasu? To je mal čudn izvest vsakih 5 minut. Edin če se z levo sam to je pa tud mal čudn. Al pa če se sploh ne?

Lani so bili v MB motoristi iz Anglije in IOM. Ko smo šli na skupno furo mi ni bilo jasno zakaj dvigujejo desno nogo :hmm: enostavno, ker ne morejo pozdravit ali se zahvalit, dvignejo nogo. Ko sva bila mi2 letos na otoku Man, sem vprašala zakaj se tukaj ne pozdravlja motoristov, je bil odgovor, ker jih je preveč. Tam ima skoraj vsak motor, pa če je star 20 ali 75 let.

LP D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ps. NIKOLI ne pozdravljaj z lučmi-to je znak za RADAR!!!!!!!!

Jaz pa z lučmi pozdravljam motorje s prižganimi nezasenčenimi (dolgimi) lučmi.

Znak za RADAR: v višini levega ramena nekajkrat zaokrožiš z iztegnjenim kazalcem (posnemaš policijsko luč).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa z lučmi pozdravljam motorje s prižganimi nezasenčenimi (dolgimi) lučmi.

Znak za RADAR: v višini levega ramena nekajkrat zaokrožiš z iztegnjenim kazalcem (posnemaš policijsko luč).

ma se mi je zdelo da me je en opozoril na radar ... prepozno zvedel da to to pomeni, sem mislil da je to znak za delo na cesti :hmm:

Jaz sem imel zlo produktiven viken in srečal ogromno policajem ... skoraj vsi so pozdravlji, razen policajev ... pomoje jim njihov ego ne dopušča, da se spustijo med nas normalne smrtnike in bi pozdravli.

Sicer res, da če te pozdravi mu je pol težje te vstavit in ti kazen napisat :whistle: ... torej naj raj pozdravljajo, kazni pa za avtomobiliste pustijo :OK:

Kaj pa to ko sem gledal kak policist na motorju prehiteva v nepregledni desni ovinek. Nebom hudoben in povedal da sem mu želel kak nasprotivozeč tovornjak :whistle: ampak spravljal je v nevarnost celo kolono. Raj bi počasi z mano v koloni peljal in bi malo pokramljala :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pozdravljam vse motoriste razen kakšnih manjših (skuterjev -mopedov) ne pozdravljam.Mislim ,da je to odraz sožitja med motoristi,kar nam avtomobilisti zelo zavidajo, kot je že nekdo rekel,s tam pozdravom nekako nasproti vozečemu zaželimo tudi srečno vožnjo.Mislim,da stem pozdravljanjem tudi nekako pokažemo,da smo si(motoristi) med seboj pripravljeni pomagati drug drugemu.Sam sem že velikokrat pomagal motoristom pri izkanju prenočišč,restavracij itd..Moram pa pohvalit Avstrijske motoriste velikokrat so mi pomagali pri izkanju raznih naslovov,enake izkušnje imam z Švicarji in Nemci.Opazil sem,da mlajši motoristi,pa tudi starejši začetniki rabijo določen čas,da se taga naučijo!!!! :OK:

Ps. NIKOLI ne pozdravljaj z lučmi-to je znak za RADAR!!!!!!!!

se strinjam :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa z lučmi pozdravljam motorje s prižganimi nezasenčenimi (dolgimi) lučmi.

Znak za RADAR: v višini levega ramena nekajkrat zaokrožiš z iztegnjenim kazalcem (posnemaš policijsko luč).

:? Zdaj pa več ne vem :?

Enkrat je opozorilo za radar blendanje, enkrat kroženje s kazalcem, naslednjič spet mahanje z roko gor in dol (kao slow down).

Ma jaz bom naslednjič hitro snel čelado pa si dal gor policijsko kapo pa se drl LIILUUULIILUU.. :P

Saj vem da je važno samo to da nasproti vozečega opozoriš na žandarje, ampak pol bi mogo vsakič ko ti kdo kaj čudnega mahne (glede na množico različnih opozoril) stopit po žlajfih :hmm:

Sicer pa pozdravljam vse motoriste .) , čeprav se včasih kakim mojstrom na cestakih bolj težko roka odlepi od bilance. Saj bom jaz tut enkrat več kot en cilinder...pol bom pa vredn pozdrava :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo kolikor jaz vem je takole:

- 1x poblisk z dolgo je pozdrav če ne moreš dat roke v luft.

- 2x (ali večkrat) poblisk je opozorilo za policaje

- mahanje z roko gor dol (kao "slow down") je opozorilo za policaje

- tistega z roko v višini rame in kroženje še nisem videl bi pa razumel da je znak za policaje

Če je še kaj drugega me dopolnite.

Kar pa se pozdravljanja "letečih" tiče ji vedno pozdravljam in v 90% mi jih odzdravi. Odstotek je zadnje čase višji kot pri ostalih motoristih.

Lani zadnjo furo (konec oktobra) sem pred domžalami srečal skupino 3 "letečih" ki so mi mahali kot zmešani (v pozdrav) še preden sem jih sploh opazil :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo kolikor jaz vem je takole:

- 1x poblisk z dolgo je pozdrav če ne moreš dat roke v luft.

- 2x (ali večkrat) poblisk je opozorilo za policaje

- mahanje z roko gor dol (kao "slow down") je opozorilo za policaje

- tistega z roko v višini rame in kroženje še nisem videl bi pa razumel da je znak za policaje

Se strinjam, s tem, da je mahanje dol gor in veckratno blendanje lahko tudi opozorilo za oviro na cesti, krozenje bi morda razumel kot "obrni, cesta zaprta".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo kolikor jaz vem je takole:

- 1x poblisk z dolgo je pozdrav če ne moreš dat roke v luft.

- 2x (ali večkrat) poblisk je opozorilo za policaje

- mahanje z roko gor dol (kao "slow down") je opozorilo za policaje

- tistega z roko v višini rame in kroženje še nisem videl bi pa razumel da je znak za policaje

Če je še kaj drugega me dopolnite.

Kar pa se pozdravljanja "letečih" tiče ji vedno pozdravljam in v 90% mi jih odzdravi. Odstotek je zadnje čase višji kot pri ostalih motoristih.

Lani zadnjo furo (konec oktobra) sem pred domžalami srečal skupino 3 "letečih" ki so mi mahali kot zmešani (v pozdrav) še preden sem jih sploh opazil :OK:

z dvignjeno roko kot na rodeu signaliziraš onim za tabo, da je v ovinku, katerega ravnokar pelješ, pesek ali olje ali kaj podobnega in da naj bodo previdni...

PS: mal že komplicirate ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, pač variacija na temo...

zato pa je brezveze tele debate se it, k vsak neki mal drgač počne in mal drgač vidi ...

in potem je nekaj takih objav: "MORMO SE POZDRAVLJAT" in nekaj onih drugih:" ZAKAJ PA BI SE?" in nekaj onih tretjih:" VSE POZDRAVM SAM SKUTERJEV NE" potem pa pridejo užaljeni kalimeroti recimo :"ZAKAJ ME POLICAJ NI POZDRAVU NAZAJ KO SEM GA JAZ POZDRAVU" in podobno ...

vsak to pač mal drgač vidi in počne... tko kot pr seksu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:doze:

Če ti kdo kak radar signalizira, ni nič narobe. Sploh pa ne, če razumeš, da te nekdo opozarja na npr. razlito olje v ovinku.

Pa če kdo stoka, da ga je/ni/moru/zakaj/koga pozdravu, to še ne pomeni, da je vse skupi brez zveze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo kolikor jaz vem je takole:

- 1x poblisk z dolgo je pozdrav če ne moreš dat roke v luft.

- 2x (ali večkrat) poblisk je opozorilo za policaje

- mahanje z roko gor dol (kao "slow down") je opozorilo za policaje

- tistega z roko v višini rame in kroženje še nisem videl bi pa razumel da je znak za policaje

kaj komplicirate :grim

mislim da je to najlazje, pa niti ni komplicirano, drugo pa se res ne rabi, saj ce zves da so policaji bos ze pocas pelal, pa ce je radar al ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ugegnem se pozdravim, če ne- ja jebiga / zarad enga ki ga najbrž niti ne poznam se ne mislim ubit v kakem ovinku. Če se da skimam z glavo, če že se morem pustit leve ročke. Policaje naznanjam nasproti prihajajočim z spuščeno levo roko in gibi kao: gor/dol. Vglavnem- zgleda smešno ampak mam občutek da me folk kapira. Za mano vozečemu pa z dvignjeno roko in velikiiim kroženjem po zraku nakažem, da lahko gre za mano prehitevat, četudi gre za dvomljivo lokacijo. Heh, če pa se me opazi da mam levi komolc podprt na tank, dlan pa podpira spodnjo čelust oz. čelado in ko srečam motorista ter mu le dvignem iz opisanega položaja prst ali 2 za 4 centimetre (spremlja ga še visenje na eno stran mopeda pa možno da ena noga ni na fusterju) pa- ni neka freh gesta- pomeni pa: pozdravlen kolega, fajn te je srečat ampak mene že vse tako jebeno boli od sedenja, da se mi ne da klanjat. :grim

Lp, GREENNINJA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ugegnem se pozdravim, če ne- ja jebiga / zarad enga ki ga najbrž niti ne poznam se ne mislim ubit v kakem ovinku. Če se da skimam z glavo, če že se morem pustit leve ročke. Policaje naznanjam nasproti prihajajočim z spuščeno levo roko in gibi kao: gor/dol. Vglavnem- zgleda smešno ampak mam občutek da me folk kapira. Za mano vozečemu pa z dvignjeno roko in velikiiim kroženjem po zraku nakažem, da lahko gre za mano prehitevat, četudi gre za dvomljivo lokacijo. Heh, če pa se me opazi da mam levi komolc podprt na tank, dlan pa podpira spodnjo čelust oz. čelado in ko srečam motorista ter mu le dvignem iz opisanega položaja prst ali 2 za 4 centimetre (spremlja ga še visenje na eno stran mopeda pa možno da ena noga ni na fusterju) pa- ni neka freh gesta- pomeni pa: pozdravlen kolega, fajn te je srečat ampak mene že vse tako jebeno boli od sedenja, da se mi ne da klanjat. :grim

Lp, GREENNINJA

če boš mene zagledla in te bo rit bolela, ti samo pomahaj z roko in se vstaviva pa bova kako spila .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če boš mene zagledla in te bo rit bolela, ti samo pomahaj z roko in se vstaviva pa bova kako spila .)

= kontra vozečemu pokažem z roko gor/dol : malo bremzaj in nato z roko stisnjeno v pest in iztegnjenim palcem parkrat nagnem v višini čeljusti kot da je moja roka flaša - tudi to gesto je do zdaj vsak razumel. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena moja kolegica je mela za sabo kakšni 2 sezoni vožnje z motorjem in mi je enkrat čisto resno zaupala:

"Čuj, ampak veš kaj mi ni jasno, meni se zdi, da mene na cesti zamenjujejo z nekim zelo poznanim motoristom

verjetno iz kakega zelo znanega kluba. Skoraj vsak motorist me namreč pozdravi, pa kjerkoli se peljem. Verjetno mora imet isto opremo in isti motor, ampak vseeno mi je čudno da ga toliko ljudi pozna."

:D

No ko sem zajel sapo od smeha, sem ji pojasnil v čem je fora in sedaj veselo pozdravlja nazaj. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: :yes: :lol1: :lol1: :lol: :lol: :lol1: :lol1:

Ena moja kolegica je mela za sabo kakšni 2 sezoni vožnje z motorjem in mi je enkrat čisto resno zaupala:

"Čuj, ampak veš kaj mi ni jasno, meni se zdi, da mene na cesti zamenjujejo z nekim zelo poznanim motoristom

verjetno iz kakega zelo znanega kluba. Skoraj vsak motorist me namreč pozdravi, pa kjerkoli se peljem. Verjetno mora imet isto opremo in isti motor, ampak vseeno mi je čudno da ga toliko ljudi pozna."

:D

No ko sem zajel sapo od smeha, sem ji pojasnil v čem je fora in sedaj veselo pozdravlja nazaj. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!