Skoči na vsebino

Dakar 2006


trco

Priporočene objave

Današnja etapa je terjala še življenje 12 letnega dečka, ki ga je povozil asistenčni kamion !

Kje imajo organizatorji pamet, da speljejo traso direktno skozi vas, če bi jo z lahkoto lahko preusmerili na rob naselja in se z tem izognili potencijalnim možnostim za take nesreče . :angry2:

Na pravem mestu :blink: , saj na tak način "ponesreči" poskrbijo za kakšnega priseljenca manj. :eek:

Sicer pa: a misliš če bi organizirali etapo mimo vasi, da mulci ne znajo iti 1km peš do trase in tam gledat kak premer ima kardan pri Kamazu med dirko :kva2: (Še v "civiliziranem" svetu, kjer je vse polno ograj, ljudje skačejo čeznje pred avte samo zato da bi videli čimveč, kljub temu da se veliko bolj zavedamo nevarnosti kot tisti 12 letni deček, ki je najbrž na žalost!) 1.,zadnjič in nikoli več videl Železne "zveri" :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na pravem mestu :blink: , saj na tak način "ponesreči" poskrbijo za kakšnega priseljenca manj. :eek:

Sicer pa: a misliš če bi organizirali etapo mimo vasi, da mulci ne znajo iti 1km peš do trase in tam gledat kak premer ima kardan pri Kamazu med dirko :kva2: (Še v "civiliziranem" svetu, kjer je vse polno ograj, ljudje skačejo čeznje pred avte samo zato da bi videli čimveč, kljub temu da se veliko bolj zavedamo nevarnosti kot tisti 12 letni deček, ki je najbrž na žalost!) 1.,zadnjič in nikoli več videl Železne "zveri" :cry:

:topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitke Miranu Stanovniku za odlično uvrstitev na Dakarju. :OK:

Prav tako za realno izjavo o dejanskem stanju na Dakarju, ki jo je dal po koncu dirke.

Lepo, da je kot tekmovalec spregovoril o teh problemih !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitke Miranu Stanovniku za odlično uvrstitev na Dakarju. :OK:

Prav tako za realno izjavo o dejanskem stanju na Dakarju, ki jo je dal po koncu dirke.

Lepo, da je kot tekmovalec spregovoril o teh problemih !

Škoda le,da ta tekmovalec nima nobene moči vredit zadeve .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo, da je kot tekmovalec spregovoril o teh problemih !

Ja, običajno "pravi" športniki ne jamrajo o tem, sploh pa nikoli Stanovnik ni imel nič "čez" za povedat in je vedno igral ferplej... so organizatorji res malo pretiravali očitno,da je Stanovnik tako izjavil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letošnji dakar se mi je zdel kar lažji od lanskega, kjer so bile 800km specialke :wacko:

Saj je bil, lani so odpovedali zaradi preplaniranja etap, letos je bil pač dosti lažji, če smemo temu sploh tako rečt. Kdorkoli je prišel do Lac Rose, je hudo hudo velik car.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prav zanima, glede na vaše omentarje, kaj se bo zgodilo prihodnje leto. Mogoče pa res ne bo več te veleslavne dirke. Meni bi bilo škoda, da je ne bi bilo, saj je Miran res velik car in mislim, da daleč naokoli ni takšnega mojstra motociklov kot je on. To je moje mnenje. Vsekakor pa se danes več ali manj vse vrti okoli denarja kar je po eni strani žalostno po drugi pa razumljivo, saj so stroški z organizacijo tudi narasli, predvsem zaradi gibanja cen nafte na svetovnem trgu. Spet moje mnenje.

Sej gre vse po gobe. Od koncertov (metal camp), pa do takšnih in drugačnih dirk. IN TO VSE SAMO ZARADI DENARJA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ruska zastava :?

Saj ni, je malo drugače obrnjena

16090081.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ni, je malo drugače obrnjena

Saj to sem že po prvi sliki sklepal, ampak sem hotel povdariti tole

... poglejte kdaj na kakšni športni tekmi... tričetrt zastav je narobe obrnjenih, ker jo tisti, ki jo drži, gleda od zadaj in jo obrne tako, kot jo on pravilno vidi in ne obratno. :slap: V končni fazi pa lahko na sliki zgleda popolnoma druga zastava (kot v Miranovem primeru!)

aja... to nima veze z Miranom > care!!! :OK:

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Komentarji pa kot bi jih pisal kakšen Motomarsovc B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

To se bo nanašalo potem za leto 2007 ampak vseen do tja je še daleč:

Dakar 2007: znana start in cilj

Organizatorji relija Dakar so določili start in cilj dirke. Dakar 2007 se bo začel 6. januarja v Lizboni.

Prireditelji tradicionalne januarske največje vzdržljivostne dirke na svetu, relija Dakar, so sporočili, da so za prihodnje leto že določili start in cilj.Dirka se bo začela 6. januarja v Lizboni, nato se bodo udeleženci podali na pot preko šestih držav in 21. januarja popotovanje sklenili v senegalski prestolnici.

Podobno kot leta 2006 se bodo udeleženci po startu na Portugalskem odpravili preko Španije v Afriko, kjer bodo potovali po Maroku, Mavretaniji, Maliju in Senegalu. Leta 2007 bodo izpustili Gvinejo, kjer je na zadnji izvedbi življenje izgubil 12-letni deček, ko ga je zbil eden od spremljevalnih tovornjakov.

vir:24(k)ur.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!