Skoči na vsebino

Športni motor&dolga pot


John2005

Priporočene objave

Zdravo! naše potovanje avgusta 2005 jaz+moja draga, motor r6 2004.Izola Beograd Niš Ohrid čez Albanijo v Budvo,Sarajevo Plitvice Zadar Izola če se prou spomnem je blo 3000km v 9dneh.Ko sva prispela v Plitvička jezera me je moja punca prepričala da greva še do Zadra :kva2: Nepozabno

Za letos pa še ne vem kam bomo šli...

romi2223nb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S svojo ljubico :wub: redno delam daljše ture (400-500 km), pa do sedaj še nikoli nisem imel problemov z bolečinami.

Je pa res, kot so že drugi povedali, da je potrebno redno skrbeti za kondicijo... pa ne samo zaradi motorja :P .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

@ HHV: kva je zdej, a sem te jest silil da se z mojo sosedo oženiš? :-)) ampak maš prav, solo je res lažje

@ Pervy: Fastbag IMHO ni preveč posrečena rešitev, saj je zelo nerodna (predvsem za pakirat), zložena skupaj sicer res zelo cool (a le 20l), raztegnjena pa zelo velika - IMHO čisto prevelika (60l, poglej slikco)

Da nisem edini ki misli da tole ni preveč posrečeno pa lahko prebereš (med drugim) na: http://www.sportriders.com/Product_Reviews/fastbag.cfm

post-163-1136380520_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Pervy: Fastbag IMHO ni preveč posrečena rešitev,

je pa zato zelo okej tale zadeva :grim :

post-4528-1136381652_thumb.jpg

kakopak, na tejle zadevici :) :

post-4528-1136381887_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Ne ne, je že na pravem motorju :)

Tegale pa še nisem videl... kje bi se dalo izvedet kaj več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Ne ne, je že na pravem motorju :)

Tegale pa še nisem videl... kje bi se dalo izvedet kaj več?

hehe. :) vsakemu svoje. and justice for all. milo za drago, pasta za zobe. :grim

voila: bags connection

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo. Glede na to da sem do sedaj bil lastnik Z750S, letos pa bom po vsej verjetnosti presedlal na novega SUZUKIJA GSX-R me zanima kako se čistokrvni športni motorji izkažejo na daljši poti...recimo cca 500 do 1000km al pa kakšen večdnevni izlet. Zanimajo me predvsem praktične izkušnje ( udobje, ...)

Lp

Glede na to, da si napisal, da boš kupil suzukija, si si prislužil odlične ogovore od "Suzukija". A vseeno vzemi jih z rezervo. Oceniti motor za dober potovalnik, ki ga večina postavlja le na dirkaško stezo, je kar malo neresno.

Vprašaj se kaj ti je najbolj všeč, in če si v tisti moped vsaj pol tako zaljubljen kot "Suzuki" v svojega, potem ne boš imel nikoli težav s premagovanjem velikih razdalj, pa če ti na koncu roke odpadejo.

In kaj pričakuješ od motorja??

Da je lep?? Močan?? Se dirkaško voziš po cestah?? Gre po prvem??

Ali, da bo udoben, varen (ABS), dobra vetrna zaščita, okreten?? Udoben za sopotnika??

Združiti vse v enega je skoraj! nemogoče. Če ti na ta vprašanja prav posebej izstopa kakšen tvoj! odgovor, kupi tisti moped, ki mu ustreza in ne boš falil nič. Vse ostalo so samo še tehnične rešitve!

Sicer pa sam nisem še prevozil 1000km v enem dnevu! S cestakom sem prevozil malo manj kot 500km v dnevu in sem v primerjavi s potovalnim motorjem veliko bolj trdno zaspal (pa ne zaradi zadovoljstva v vožnji).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, sam tolk v vednost- smo bli enkrat na ridah mi s mopedi(125ccm) in jax, pol je pa še suzuki uletu

Torej- GSX-R 600 in GSX-R 1000, probali smo oboje in je 1000 bolj udoben, oz. manj neudobn :D, višje krmilo ima, sej bo Suzuki še kej dodal... pa Jax

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, sam tolk v vednost- smo bli enkrat na ridah mi s mopedi(125ccm) in jax, pol je pa še suzuki uletu

Torej- GSX-R 600 in GSX-R 1000, probali smo oboje in je 1000 bolj udoben, oz. manj neudobn :D, višje krmilo ima, sej bo Suzuki še kej dodal... pa Jax

Haha burek zdj pa si opisu res dougo turo ko si sedel na obeh GSXih :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja za vas, ki se solo furcate. Če pa imaž zadaj kakšno Lady, gre pa vse X2 pa še mal povrhu. :cry:

In potem si vesel tudi stranskih kufrov, kateri pa so, priznam, dostikrat napoti. Predvsem pri vijuganju med avtomobili ali kakšnimi smotanimi stebrički. Za cm, se hitro ukolješ, pa potem štrafne po kovčkih šteješ. :blink:

Horjo. špegle na nos. One z dioptrijo. :eek:

Drugače pa, športni motor je za dirkališče in ne za cesto. Za na cesto je homologiran iz prodajnih in ne potovalnih namenov. Pa za do bifeja seveda. Uff, in za mazohiste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo. špegle na nos. One z dioptrijo. :eek:

Drugače pa, športni motor je za dirkališče in ne za cesto. Za na cesto je homologiran iz prodajnih in ne potovalnih namenov. Pa za do bifeja seveda. Uff, in za mazohiste.

Ah, ti pač ne razumeš sportakov (oz. ljudi ki jih vozjo) :closedeyes:

Haha burek zdj pa si opisu res dougo turo ko si sedel na obeh GSXih :slap:

Jebote! :D Hotu sm povedat da je GSX-R 600 bolj napiljen in bolj napičen in manj potovalen od GSX-R 1000, kapiš? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Johan, več ali manj so ti že odgovorili, drugače pa imaš še eno možnost, nekaj vmesnega med potovalnim in športnim in sicer kakšen sport-tourer motorinček, kjer ne tako ležiš kot na kakšni CBR-ki, dovolj udoben je za daljše ture in potovanja in če te prime malo bolj športna vožnja, si jo z njim ravno tako lahko privoščiš .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah. :doze: spet se obeta mitična bitka med feni drek pump, nakedov, endurotov, športnih potovalnikov, športnikov, trajkov in vseh možnih izpeljank omenjenih. patetično. :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo. špegle na nos. One z dioptrijo. :eek:

...

Ma, saj ni bil problem v :eek: . Bolj v :stupid: In ko sem se potem malo :fight2: sam s seboj, je šlo v redu! Je pa mopi, bilokateri s stranskimi kufri pravi avtobus in ga je potrebno tudi voziti skoraj tako. :cry:

Predvsen so problematične razne Givi & co. montaže, ki se ponavadi motorju ne prilegajo najbolj tesno. Potem pa nabaviš še 42 litrske stranske kovčke in evo ti Jumbo Jet. :angry: Zato tistim, ki imajo namen veliko potovati in žele na vsak način imeti stranske kovčke toplo priporočam preverjanje montaž in ozke cca 20l kovčke. Vsak cm se pozna! Ali pa kot pravi in pokaže MetalBike, kvalitetne Oxfordove sedelne torbe. Samo kaj, ko so kovčki tako lepo fiksno pritrjeni in dajejo občutek varnosti tudi, ko greš na kavo in ne vidiš pred lokalom parkiranega mopija.

Skratka 1000 variant, le sebi primerno je treba izbrati. Predvsem pa na potovanjih maaaaaximalno uživati!

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, saj ni bil problem v :eek: . Bolj v :stupid: In ko sem se potem malo :fight2: sam s seboj, je šlo v redu! Je pa mopi, bilokateri s stranskimi kufri pravi avtobus in ga je potrebno tudi voziti skoraj tako. :cry:

Predvsen so problematične razne Givi & co. montaže, ki se ponavadi motorju ne prilegajo najbolj tesno. Potem pa nabaviš še 42 litrske stranske kovčke in evo ti Jumbo Jet. :angry: Zato tistim, ki imajo namen veliko potovati in žele na vsak način imeti stranske kovčke toplo priporočam preverjanje montaž in ozke cca 20l kovčke. Vsak cm se pozna! Ali pa kot pravi in pokaže MetalBike, kvalitetne Oxfordove sedelne torbe. Samo kaj, ko so kovčki tako lepo fiksno pritrjeni in dajejo občutek varnosti tudi, ko greš na kavo in ne vidiš pred lokalom parkiranega mopija.

Skratka 1000 variant, le sebi primerno je treba izbrati. Predvsem pa na potovanjih maaaaaximalno uživati!

LP HHV

No, pa tud to je fajn če ima človek takšno luštno kravco, kot ti.... Je takoj lažje kam daleč it. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, saj ni bil problem v :eek: . Bolj v :stupid: In ko sem se potem malo :fight2: sam s seboj, je šlo v redu! Je pa mopi, bilokateri s stranskimi kufri pravi avtobus in ga je potrebno tudi voziti skoraj tako. :cry:

Predvsen so problematične razne Givi & co. montaže, ki se ponavadi motorju ne prilegajo najbolj tesno. Potem pa nabaviš še 42 litrske stranske kovčke in evo ti Jumbo Jet. :angry: Zato tistim, ki imajo namen veliko potovati in žele na vsak način imeti stranske kovčke toplo priporočam preverjanje montaž in ozke cca 20l kovčke. Vsak cm se pozna! Ali pa kot pravi in pokaže MetalBike, kvalitetne Oxfordove sedelne torbe. Samo kaj, ko so kovčki tako lepo fiksno pritrjeni in dajejo občutek varnosti tudi, ko greš na kavo in ne vidiš pred lokalom parkiranega mopija.

Skratka 1000 variant, le sebi primerno je treba izbrati. Predvsem pa na potovanjih maaaaaximalno uživati!

LP HHV

no ne vem zakaj bi bil jumbo jet :eek: midva z gogijem sva na pot v španijo ful natovorila motor. 52 l top case, stranska kovčka 42 l , tak torba dvojna + šotor za tri osebe. gogi se ni nič pritoževal(razen seveda v nici, ko sva priletela v prometni zamašek , zaradi del na cesti ,poleg tega pa je bilo še pesjansko vroče B)) . drugače pa sva na celi poti maksimalno uživala .) :photo:

no športni motocikli se meni osebno ne zdijo glih najbolj udobni za potovanja. sploh pa ne za sopotnika.

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ne vem zakaj bi bil jumbo jet :eek: midva z gogijem sva na pot v španijo ful natovorila motor. 52 l top case, stranska kovčka 42 l , tak torba dvojna + šotor za tri osebe. gogi se ni nič pritoževal(razen seveda v nici, ko sva priletela v prometni zamašek , zaradi del na cesti ,poleg tega pa je bilo še pesjansko vroče B)) . drugače pa sva na celi poti maksimalno uživala .) :photo:

no športni motocikli se meni osebno ne zdijo glih najbolj udobni za potovanja. sploh pa ne za sopotnika.

dr.looney :devil:

Prijatel ni važno za kaj se boš odločil, važno je da je BMW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Nevem, pa detajli me nit ne zanimajo.

Hotu sm sam povedat, da nima problemov s športnikom, pri potovanjih ne pri 500km izletih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep kompromis ti predstavla Thundercat, vsaj za moje pojme... se mi zdi za daljše vožnje še kar udobna, pa tudi na pisto greš komot z njo... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!