Skoči na vsebino

Nezgodno zavarovanje na dirkališču


maXXXimum

Priporočene objave

Nekoliko sem se pozanimal pri zavarovalnem agentu glede zavarovanja za prihajajočo sezono. Očitno tudi osebna oz. nezgodna zavarovanja ne veljajo, če se ti kaj zgodi na dirkališču (AO in AO+ sploh ni bilo vprašanje, ker ne velja).

Torej.. pozna kdo kakšno varianto nezgodnega zavarovanja ki bi krila tudi to opicijo pa seveda ne bi imela astronomskih premij vplačil .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi vsako leto ob licenci sklenemo zavarovanje za treninge in tekmovanja pri zavarovalnici, in le-te naj bi veljale.

Se prav 2mio za smrt pa 4mio za invalidnost.

Seveda ma ta zavarovanje rok trajanja in velja le za čas treningou in tekmovanj.

Zavarovanje pa je sklenjeno po Splošnih pogojih za nezgodno zavarovanje ZAN100/01, ter Tabeli za določanje odstotka trajne izgube zavarovančeve splošne delovne sposobnosti zaradi nezgode ZAŽ52/01 - KARKOLI NEJ BI ŽE TO POMENIL.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš res maxxo, v drobnem tisku splošnih pogojev je ponavad to zapisano ;)

kolikor dosedaj vem (pa se bom do prihajajoče sezone še 100 % pozanimal in tud to zavaroval) se da zavarovat za posamezne dni, obstaja pa tudi celoletno zavarovanje (samo je ogromno za plačat)

pri tem enodnevnem zavarovanju (ali več dni skupaj, recimo pet, sob, ned) je tako: če veš da boš v nedeljo vozil, vsaj en teden prej pokličeš zastopnika (zastopnike :D), poveš datum, zav. vsote in nakažeš €€.

to je poenostavljeno vse.

morda bi pupa vedla kej več na to temo tud povedat

@The Doc.: sploh ne vem kaj se oglašaš če nimaš nič pametnega za povedat. Dvakrat globoko vdihni potem pa namesto da klikneš gumb "dodaj" pritisni raje [Alt] + [F4]

internet ti bo hvaležen

@seby7: kolikor sem razumel Jureta gre pri njih za nekakšno skupinsko zavarovanje (ob licenci)

po tvoje se potem sploh ne bi mogel zavarovati za na pisto brez licence :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri MAKSI-ju so vsi redni člani (ki poravnajo članarino) nezgodno zavarovani v višini do 1.000.000,00 SIT v primeru nezgode, ki povzroči trajne telesne okvare, in 500.000,00 SIT v primeru nezgodne smrti. Zavarovanje velja 24 ur dnevno in sicer ne glede na kraj nezgode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če imaš sklenjeno dodatno nezgodno zavarovanje imaš rubrike "ekstra rizika" kjer je tudi športni motociklizem oz. zavarovanje (osebno - ne motor jasno .) ) - gre za par mio pri invalidnosti ali smrti. enako je še z plezanjem, padalstvom itd. ti pa seveda vsak tak dodatek poveča premijo in si hitro na 200-300% navadne premije. sam sem prišel z dodatki na 300%+ potem pa sem se odločil za navadno zavarovanje, ki NE krije poškodb na dirkališču ali pri ekstremnih športih. v primeru poškodbe na pisti prosim navzoče da me zavlečejo do javne ceste in inscinirajo nesrečo na cesti :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da nezgodno zavarovanje s povečanim rizikom velja za aktivne športnike. Če si ti rekreativec (amater) in se razbiješ na dirkališču, mislim, da si vseeno nezgodno zavarovan. Kaj pa plačilo pristojbine za uporabo dirkališča, a to ne vključuje nezgodnega zavarovanja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekoliko sem se pozanimal pri zavarovalnem agentu glede zavarovanja za prihajajočo sezono. Očitno tudi osebna oz. nezgodna zavarovanja ne veljajo, če se ti kaj zgodi na dirkališču (AO in AO+ sploh ni bilo vprašanje, ker ne velja).

Torej.. pozna kdo kakšno varianto nezgodnega zavarovanja ki bi krila tudi to opicijo pa seveda ne bi imela astronomskih premij vplačil .)

prv mas se cis strinjam stabo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da nezgodno zavarovanje s povečanim rizikom velja za aktivne športnike. Če si ti rekreativec (amater) in se razbiješ na dirkališču, mislim, da si vseeno nezgodno zavarovan. Kaj pa plačilo pristojbine za uporabo dirkališča, a to ne vključuje nezgodnega zavarovanja?

:grrr

res da je pri ne-amaterjih riziko večji (predvidevam), vendar pista je pista in tam je večji riziko za vse.

še citat iz SPNO (splošni pogoji nezgodnega zavarovanja, Gregs :P) ene izmed zavarovalnic.

lahko da obstajajo izjeme ...

OMEJITEV ZAVAROVALNEGA KRITJA - IZKLJUČITVE

Iz zavarovanja so izključene nezgode:

...

- pri udeležbi na motošportnih tekmovanjih (tudi ocenjevalnih vožnjah in rally-jih) in pri treningih za njih;

...

potem pa še vsi ostali "nevarnejši" športi ala skoki s padalom, ekstremno plezanje, potapljanje ...

recimo pri smučanju so iz zavarovanja izvzeta tekmovanja na državni in mednarodni ravni in uradni treningi. Samo smučanje je krito.

Pri motoriziranju po pistah pa ... no ja, mogu bi dokazat da nisi treniral ampak si se turistično vozil po pisti in bi šlo čez :D

Lobo, popravi me če sem spet kaj narobe interpretiral ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se rekreativno pi pisti voziš in pogrneš, velja običajno zavarovanje?

Če smatrajo, da je vožnja po pisti nevarna, kaj šele v pravem prometu :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!