Skoči na vsebino

Segrevanje motorja


snoopy

Priporočene objave

Da, sploh pozimi <_< Glede na to da grem po 200 m na avtocesto in tudi odzivnost je boljša ( pri pospeševanju - dizel ) :closedeyes: Sploh pa me ne zanima kaj je dobro za motor ali avto, kupil sem jaz njiju in ne onadva mene :fredy: in zato se bosta oba prilagajala meni in ne obratno.

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ajajaj spet boste doktorirali :slap: če je normalna temperatura ga vžgeš, si natakneš čelado in se odpelješ in edino ne zateguješ do rdečega ko idiot, po kilometru dveh pa je že itak vse OK.

če je fejst mrzlo pa ga pustiš laufat z zaugom tako dolgo da pač ima nek normalen prosti tek in ne crkuje nonstop ko dodaš malo gasa pa se potem odpelješ.

malo bolj občutljivi so edino dvovaljniki pa še to predvsem H-D.

jebemti saj o motorjih govorimo ne pa o otrocih, vprašajte kakega mojstra pa vam bo povedal da se na mašinah če res ne delaš ekstremno grdo z njo to ne pozna itak noben nima motorja 30 let in dela z njim 500.000 km :wacko: :xx:

da bi motor ogreval 15-20 km?????? :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En moj p'rajtu ga je tako dolgo zagreval, da mu je obmolknil... Za tako dolgo, da se je popolnoma ohladil!

Bil je zračno hlajen motor. (Kateri?...) Nebi rad delal anti reklame konkurenci. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz ga v bistvu dosti ne segrevam, zakurblam, dam pocas rokavice gor in celado, v zacetku potem full pocas, stevca pa tako in tako nimam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da bi motor ogreval 15-20 km?????? :grrr

saj ga ne segrevaš 15 km!

segrevaš ga cca 3 km (če je bol mrzlo, kak km, 2 več)!

predno pa ga začnem tiščati v visoke obrate( 10K in več), pa ga dobro ogrejem....in 15km ni veliko.....od LJ proti morju....(do vrhnike je itak polno radarjev, kolona....) potem pa.... :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Motor je kot ljubica, :wub: njo tudi segreješ preden gresta v visoke obrate ali ne :? :? :?

ce slucajno nisi spremljal debate - seveda se motor segreje, o tem ni dvoma.

mnjena divergirajo KAKO se segreje motor. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glih prevajam ena navodila za uporabo za tri določene znamke motociklov.

Evo kaj piše notr (fabriško-bi naj držalo):

OPOZORILO: v izpušnih plinih je tudi strupen plin brez vonja (ogljikov monoksid) zato nikoli ne puščajte delujočega motorja v zaprtih prostorih!

PREVIDNO: Nikoli ne dodajajte poln plin takoj ko ste uspešno zagnali motor. Najprej se mora motor ogreti na delovno temperaturo, ki vpliva na učinkovitost mazanja z mazalnim oljem. Ogrevanje dosežete s počasnim povečevanjem motornih vrtljajev. Ogrevanje naj traja dokler merilnik temperature ne preseže 40°C. V hladnem (zimskem ) obdobju se čas ogrevanja praviloma zelo podaljša. Ogrevanje motorja lahko dosežete na mestu ali, kar bolj priporočamo, s počasno vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Ogrevanje motorja lahko dosežete na mestu ali, kar bolj priporočamo, s počasno vožnjo.

Točno tko. Zalaufaš in lepo počas (pa počes)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po bloku zlijem tri litre špirita in prižgem, potem s polnim gasom odpeljem tako, da še na pol gumo kurim med speljevanjem.

Le tako se lahko motocikel optimalno ogreje in je pripravljen za vožnjo, kot jo zahtevam od njega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi na delovno temperaturo, če ima motor cagre, da ti to pokaže, sicer pa po občutku. Ker ne kadim več že kar nekaj let, se ta čas flegma odpravim, oblečem jakno, rokavice nadenem čelado, zajaham zverino in hajd na pot, pa prve kilometre (od 2 do5 ) ogrejem še gume. Od tu naprej pa :OK:

Lp Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po bloku zlijem tri litre špirita in prižgem, potem s polnim gasom odpeljem tako, da še na pol gumo kurim med speljevanjem.

Le tako se lahko motocikel optimalno ogreje in je pripravljen za vožnjo, kot jo zahtevam od njega.

To pa je "Le flambee - štart " ! Malo moto kulinarike za lepši dan. Lp Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da. Sedaj pozimi flambiram še kombinezon, da me ne zebe v grbo ;)

+ ta kratkega vužgeš, da te ne zebe v grlo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa motor užgem, potem se grem pa preoblečt v kombinezon, ta čas se pa mašinca lepo ogreje na pravo temperaturo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji čas da izgine sneg, se malo ogrejejo ceste in gremo na fure. Drugače bomo na tem forumu toliko najužnali, da bi lahko nakrmili 100.000 sudancev in ne samo 10.000.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!