Skoči na vsebino

Novi (evropski) obrazec vozniškega dovoljenja


jose

Priporočene objave

No zdaj pa se mi bo končno splačalo iti po novo vozniško v kateri ne bo več omejitve 350 ccm. :angry2:

Pa upam ,da ne bodo kak teden po menjavi ugotovil, da ne "ustrezajo" vsem kriterijem ion da so "neveljavni in ponovno menjava!? :BUA: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje je pa traktor narisan :angry2:

Potem mi bodo po novem manjkale štiri kategorije, prej mi je samo ena .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa se kar strinjam s komentarji na linku:

a res ne da tega spravit v plastiko :? (sicer pa pri mojih 80 letih starosti dokler mi velja VD, ne bo mašine ki bi znala preverit plastiko, s papiraj se bo pa še dalo prebrati (če boš lepo ravnal z njim) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In spet nekdo zapravlja denar za neko "začasno" kvazi evropsko verzijo dokumentov tako kot pri tablicah...

Če se prav spomnim je že bilo objavljeno na MS, da je Evropski parlament sprejel obvezno uvedbo enotnega vozniškega dovoljenja v vseh članicah EU v roku največ 10 let, tako da bo potrebno papirnata dovoljenja obvezno zamenjati s takimi na plastičnih karticah. V nekaterih državah pa so že uvedli nove vozniške.

Podlaga pa je direktiva 91/439/EEC, ki med drugim pravi "the paper driving licence model can no longer be issued ... The only Community driving licence model to be issued will be a plastic "credit" card type, which allows for higher protection against fraud"

2_2_2b1.jpg2_2_2b2.jpeg

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdaj pa se mi bo končno splačalo iti po novo vozniško v kateri ne bo več omejitve 350 ccm. :angry2:

Pa upam ,da ne bodo kak teden po menjavi ugotovil, da ne "ustrezajo" vsem kriterijem ion da so "neveljavni in ponovno menjava!? :BUA: :angry:

Zastonj upaš Hanzi.

Nova vozniška dovoljenja še niso niti prav stopila v veljavo, ko je že MaraudeR dokazal, da so neustrezna in jih bo treba kmalu zamenjat.

Naši lopovi pa lepo kasirajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

marauder zgoraj ze vse napisal. kolikor sem poslusal tv se lahko zamenja staro za "novo", ni pa obvezno.

pocakajte na EU-"plastiko".

BTW: takega slovenskega "novega" imam ze 16 let (BPDgrazpress). :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Imam vprašanje :?

Izpit za (25kW ali o,16 kW/Kg) sem naredil 23.8.2004 ali bom 23.8.2006 dobil (neomejeno) verzijo, čeprav ne bom star 21 let :? :? :?

Naljepša hvala za odgovor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW: takega slovenskega "novega" imam ze 16 let (BPDgrazpress). :lol1:

ja naše pametne glave so dolgo rabile, da so zadevo 'prekopirale' od naših severnih sosedov :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Imam vprašanje :?

Izpit za (25kW ali o,16 kW/Kg) sem naredil 23.8.2004 ali bom 23.8.2006 dobil (neomejeno) verzijo, čeprav ne bom star 21 let :? :? :?

Naljepša hvala za odgovor!

Nikakor ne, ker je pogoj 21let in najmanj 2 leta izpit za ali A1 ali A2, ali pa če delaš direkt po 21 letu, če ne pa morš narest sam en dodaten test(to če imaš 21let, ne pa že 2 leta izpit A1 ali A2)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikakor ne, ker je pogoj 21let in najmanj 2 leta izpit za ali A1 ali A2, ali pa če delaš direkt po 21 letu, če ne pa morš narest sam en dodaten test(to če imaš 21let, ne pa že 2 leta izpit A1 ali A2)

OOoooo to se pa motš!! .)

Moj brat je pri 16 naredil za 125 ccm motor izpit in je imel pri 18 neomejeno! Vpisat v izpit pa je šel šele lansko leto!

Jaz sem pa vprašal na Mačkovi, gdaj mam pol neomejeno pa je rekla da dve leti po izdelavi izpita. Izdelava izpita pa je bila 23.8.2004 to se prav da letos 23.8.2006 morm met neomejeno! Drugač bom enga zadavu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prou boli me kita, pa če mam do 80ga leta v vozniškem sliko izpred dveh let(BTW:slikan en dan po rock otočcu :beer2: :beer1: :SS :OK: -taaaaaki podočnaki in zaboden pogled!) Ampak kot vidm bo tud to treba menjat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pomembna novost, vsaj za slovenske voznike, je krajša veljavnost dovoljenja, in sicer za A in B kategorijo 10 let (izjemoma 15), za kategorije C in D (poklicni vozniki) pa bo dovoljenje veljalo le 5 let. Zaradi krajše veljavnost dovoljenja pričakujejo izboljšanje varnosti na cestah, saj bo npr. slaboviden poklicni voznik praktično vsakih 5 let moral na zdravniški pregled.

...amen :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sedaj pa so res nova vozniška dovoljenja...

bo treba mal k okulistu hodit, če bomo hoteli vozit !!!

http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2499

Pošteno. Do zdaj je veljalo tako, da so vozniki z omejitvami (slabovidnost) imeli obvezne 5 letne preglede (sicer samo tisti, ki so ob prvem zdravniškem pregledu dobili 'pečat'), hkrati si pa lahko videl 'ome', ki se vozijo v sončnem vremenu s prižganimi brisalci....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.........in za wannabe novinarje.

:closedeyes: :yawn: :zzz:

:topic: in za wannabe Slovence ;)

PS: lohk pobrišeš

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bo s to plastiko podobno, kot z zdravstveno izkaznico. Iz nje bo razviden celoten vozniški pedigre

(prekrški, prometne nesreče ipd.). Predvidevam, da bodo večkratni prekrškarji strožje tretirani.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bo s to plastiko podobno, kot z zdravstveno izkaznico. Iz nje bo razviden celoten vozniški pedigre

(prekrški, prometne nesreče ipd.). Predvidevam, da bodo večkratni prekrškarji strožje tretirani.......

hmm, kolikor vem, piše na naših zdravstvenih izkaznicah samo to, ali si plačnik ali ne ...

evropski sistem vozniških bi pa znal počasi postati vse bolj dodelan, strog, z boljšim spominom

ampak mislim, če se prav spomnim, da se v 2 letih prekrški brišejo iz kartotek ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pošteno. Do zdaj je veljalo tako, da so vozniki z omejitvami (slabovidnost) imeli obvezne 5 letne preglede (sicer samo tisti, ki so ob prvem zdravniškem pregledu dobili 'pečat'), hkrati si pa lahko videl 'ome', ki se vozijo v sončnem vremenu s prižganimi brisalci....

ZELO DOBRODOŠLO, res je!!! Poznam cel kup ljudi, ki zelooo slabo vidijo, pa se jim to niit ne zdi razlog, da bi šli po očala/leče. Scary shit!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!