Skoči na vsebino

TUV certifikat - zadek, zadnja luč


NovakCBR

Priporočene objave

Lepo pozdravljeni

Zanima me, če ima mogoče kdo kakšen TUV certifikat za spremenjen zadek in zadnjo luč. Kakršnkoli certifikat bi mi prišel prav. Rad bi zadeve vpisal v Homologacijski kartonček, pa očitno v Sloveniji samo E oznaka ni dovolj.

Gre sicer za Motorno kolo Honda CBR600f, ampak koristil bi mi katerikoli certifikat, oziroma vsaj link kakšnega podjetja, katero te certifikate ima. Zadeve so drugače kupljene v Louisu...

Hvala vsem za vaš trud.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prašal, pravijo, da TUVov ni zraven, ker niso potrebni... Vse potrebno naj bi bilo odtisnjeno na luči, smernikih.... Pri nas je drugače... Zahtevajo, da je zraven ustrezen TUV certifikat, na katerem piše, da je to ustrezno oz. skladno s tvojim tipom motorja...

No ja saj če ne bo šlo drugače, se bomo pač vozili tako... Samo kazen 100 tisočakov mi ne diši preveč... :hmm:

Popravljeno . Popravil NovakCBR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

off topic..samo daj prilepi kako sliko... magari v galerijo motociklov forumašev... me res firbec matra kako zgleda predelava... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o konkretni zakonodaji v slo ti lahko najbrz marauder vec pove; splosno bi naj veljale stevilke vtisnjene na izdelku kot potrdilo EU-homologacije (zato tudi so).

primer so mali smerniki montirani na mojem motorju - obstajajo v dveh inacicah: z in brez stevilke na celonu. pri brezstevilcnih lahko "palicaj" urgira, pri ostevilcenih samo onanira.

mogoce ti pomaga ce najdes clen zakona in ga "strokovnjakom" na lpp (ali kjerkoli) pokazes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o konkretni zakonodaji v slo ti lahko najbrz marauder vec pove; splosno bi naj veljale stevilke vtisnjene na izdelku kot potrdilo EU-homologacije (zato tudi so).

primer so mali smerniki montirani na mojem motorju - obstajajo v dveh inacicah: z in brez stevilke na celonu. pri brezstevilcnih lahko "palicaj" urgira, pri ostevilcenih samo onanira.

mogoce ti pomaga ce najdes clen zakona in ga "strokovnjakom" na lpp (ali kjerkoli) pokazes.

Še dobro da si dal 'strokovnjake' po narekovaj;na žalost je z njmi podobno kot z mlini na veter;zelo težko se je 'bojevati' z njimi in kaj dokazovati, kajti za njih je TUV papir še vedno bog i batina. Kolega je moral dati francoske papirje celo prevajat,da so mu nato vpisalo določene zadeve na avtomobilu.

Evropske regulative in členi še dolgo ne bodo pri nas veljali,vsaj v teh primerih ne.

Edino 'priporočilo' z malo truda & dobre volje spacaj skupaj kakšen TUV in ga potem nesi pod nos tem 'strokovnjakom';itak ne bodo ugotovili zakaj se gre.

lp vuk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala.... Sm že spraševal te naše strokovnjake.... Ob tej priliki dodam še tale link

Prometna svetovalnica

Mag. Robert Jerončič je vodja Sektorja za vozila na Direkciji RS za ceste. Nanj lahko naslovite vsa vprašanja s področja homologacije vozil, homologacije delov vozil, sistemov ali opreme, posamične odobritve vozil in predelave vozil in sicer izključno za cestna vozila.

Imam na luči in obeh smernikih odtisnjene prav vse številke vklučno z e4 oznako, pa pravijo da ne bo dovolj... Edina možnost bi bila dokazovanje nesoupadanja Slovenske zakonodaje z Evropsko v obliki kakšnega upravnega spora... Ampak mislim da bom lažje rešil zadevo, če kje dobim kakšen TUV certifikat... Vsaj karkoli podobnega bi mi pomagalo...

Popravljeno . Popravil NovakCBR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

zanima me če je kdo že iskal kdaj TUV papirje na internetu, katere rabiš za homologacijo.. rabu bi za sprednje luči za clio 1, angel eyes.

al pa če kdo ve kje bi se jih dal dobit drugje..al karkoli.. :rolleyes: hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za luči rabiš E oznako (kolker vem). Pa proizvajalec mora predvidet vgradnjo te luči v tvoj model avtomobila drugače ne morš homologirat-tud če maš TUV, E oznake itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!