Skoči na vsebino

Predvidevanja, nasveti in osebna varnost


moto rider

Priporočene objave

po resničnih dogodkih:

 

včeraj vozil za 4. traktorji in vsi so zavijali z glavne ceste levo. Od tega:

 

3. traktorji so zavijali brez smernika

2. je delal sicer smernik na traktorju, na prikolici pa ne

1. se ni niti ozrl preden je zavil (tisti, ki mu ni nič delalo)

 

Le kakšne so možnosti, da se poknem v kretena na traktorju, ko ga bom z mopedom skušal obiti? Hm.......

ali

izvleček po Murphyu: če obstaja možnost da bo traktor zavil levo in to brez pogledat nazaj, se bo to tudi zgodilo.

 

Meni zadnjič v Šempetru v Sav. dolini eni stari ata z mamko navigatorko v avtu z desne direkt na cesto pred mene (sploh ni pogledal ne levo ne desno; s stranske brez ustavljanja kar direkt z brzino gor). Dobro, da sem bil še dovolj daleč in z normalno hitrostjo ter sem lahko varno zaviral....če bi bil kakšnih 20-30 m bliže ali "hitrejši", bi bilo "vroče".

Je treba vseskozi paziti in predvidevati...

LP

Popravljeno . Popravil ringo5
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni zadnjič v Šempetru v Sav. dolini eni stari ata z mamko navigatorko v avtu z desne direkt na cesto pred mene (sploh ni pogledal ne levo ne desno; s stranske brez ustavljanja kar direkt z brzino gor). Dobro, da sem bil še dovolj daleč in z normalno hitrostjo ter sem lahko varno zaviral....če bi bil kakšnih 20-30 m bliže ali "hitrejši", bi bilo "vroče".

Je treba vseskozi paziti in predvidevati...

LP

Jaz skozi naselja in kjer so stranske poti, pa da vidim da kdo prihaja iz stranske poti poskusam vzpostaviti eye-contact....ce se mi dozdeva, da me ni opazil pa vcasih tudi dam dolge luci mal, pol pa vidis kako se zatrese avto, ker so na bremzo stopili....jap treba bit res 100% in poskusiti predvideti vse...srecno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak divjak pa nisem... ampak je ogromno takih, ki čakajo in čakajo in potem ko si par metrov pred njimi, speljejo

Popravljeno . Popravil igor0203
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak divjak pa nisem... ampak je ogromno takih, ki čakajo in čakajo in potem ko si par metrov pred njimi, speljejo

...se strinjam na žalost 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bolje aj kontakt kot ful kontakt :P

 

pred mnogimi leti sm mislu, da sva mela aj kontakt, sva pol mela ful kontakt .. sicer sem bil s službenim kombijem, njegova katrca se je pa razpadla, na srečo brez poškodb .. no ja .. un je meu buško, k so ga vrata katrce po glau udarla, ker so dol padla...

 

tip me je pogledal in speljal ... nemoreš belivat .. ampak je pol reku, da me ni vidu ... :krneki:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bolje aj kontakt kot ful kontakt :P

...

 

tip me je pogledal in speljal ... nemoreš belivat .. ampak je pol reku, da me ni vidu ... :krneki:

Se je pisalo, da je nekaj v psihi. Bo treba to upoštevat v preventivi.

 

Pa srečno mimo "slabovidnežev"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bolje aj kontakt kot ful kontakt :P

 

pred mnogimi leti sm mislu, da sva mela aj kontakt, sva pol mela ful kontakt .. sicer sem bil s službenim kombijem, njegova katrca se je pa razpadla, na srečo brez poškodb .. no ja .. un je meu buško, k so ga vrata katrce po glau udarla, ker so dol padla...

 

tip me je pogledal in speljal ... nemoreš belivat .. ampak je pol reku, da me ni vidu ... :krneki:

 

Valda da te ni vidu če si ninđa. Je pa še druga možnost lahko te ni videt čez armaturno :D v tem primeru bi tud jst od šoka speljal ko bi videl kombi  ki se sam vozi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ne maram motoristov, ki povsod vozijo z dolgimi lučmi.

Ampak ugotovil sem, da je v kakšnih čudnih koncih, predvsem v bližini naselij, vseeno dobro fajn svetit. Sploh takole pod večer, v mraku in ko je sonce nizko. Danes me je to 2x rešilo. Sicer ni bilo neke krize, bi se dalo ustavit, ampak je avto pridno počakal, s kolesi že na mojem pasu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js se pa dons pelem za avtom 100 kmh... omejitev 90 ....ravna cesta, vse ok... in tip u avtu pred mano zagleda kolesarko na desni strani na kolesarski oz sprehajalni poti in jo ocitno prepozna in brez da bi dau zmigauc al pogledu ce je kdo za njim al karkol...iznenada naenkrat zazlajfa do njene hitrosti 10-15 kmh... in odpre sipo , se neki pogovarjata...vozita med pogovorm tistih 10 hmh...po minuti pa zapre sipo in gas naprej...

Sej ne da bi kljub varnostni razdalji skor prletu not... fak ker idiot! Nakonc bi pa reku da je ustavil macki in da sem teru 150+... not...

Sej predvidevam da bo za ovinkom traktor, ob igriscu otroc itd...sam takih bednih pa res nism prcakvou...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Js se pa dons pelem za avtom 100 kmh... omejitev 90 ....ravna cesta, vse ok... in tip u avtu pred mano zagleda kolesarko na desni strani na kolesarski oz sprehajalni poti in jo ocitno prepozna in brez da bi dau zmigauc al pogledu ce je kdo za njim al karkol...iznenada naenkrat zazlajfa do njene hitrosti 10-15 kmh... in odpre sipo , se neki pogovarjata...vozita med pogovorm tistih 10 hmh...po minuti pa zapre sipo in gas naprej...

Sej ne da bi kljub varnostni razdalji skor prletu not... fak ker idiot! Nakonc bi pa reku da je ustavil macki in da sem teru 150+... not...

Sej predvidevam da bo za ovinkom traktor, ob igriscu otroc itd...sam takih bednih pa res nism prcakvou...

 

 

In sta kšno rekla čez njegovo praznino u glavi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te varjante,da te glede ampak te ne vidi so vse bolj pogoste mislim fuc..V enem tednu me trije gledeja in ne vidjo fak rdeč motor previsoka luč .....vse kar me je do sedaj rešilo je prilagojena hitrost.

 

Še bolj sem pa vesel, ko voznik ,ki ve da sem za njegovim vozilom-vsaj gledal me je prej-, gre prehitevat, ko sem lih zravn njega........ :BUA:

 

Dame in gospoda Srečno pa po pamet 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ce hoces prezivet brez nesrec kot motorist je edina moznost da se vozis skoz zbrano , po omejitvah z varnostno razdaljo in v pricakovanju nemogocega... pa se tko te loh kaj zgazi...

Je pa taka voznja precej dolgocasna, zato pricakovat da se bos res skoz vozu tko je skor nemogoce...

Zato velik srece vsem v 2015 pa da bomo cim manj v to temo pisali :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Previdnost je mati modrosti.

 

Če bi bila previdna nebi bila mati :kva2: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

ko je ravno novo leto neko bolj vzpodbudnega, pa vsem voznikom, sovoznikom itd, vključno z mano ;), želim srečno moto novo leto 2016 :)

http://ridingsafely.com/ridingsafely1.html

Riding a motorcycle is safer than driving a car because riders see more, evade better, are more attentive, and assume less. The rider has higher stakes, but if they ride safely, are less likely to have an accident in the first place.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

:klicaj:  Kolegi motoristi, na glavni cesti med Sentvidom pri Sticni in Radohovo vasjo je cez celoten ovinkek pred Sv. Rokom v sirini 1 metra polito olje/nafta tako, da previdno. 

ps: pristojne sluzbe so obvescene

Popravljeno . Popravil domina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Včeraj sem se prav začetniško zložil grrrr, posledica zlom palca, in največji problem zlom ega ;), hočem pa povedat, da sem padel dopoldne in sicer zaradi cel dan senčnega ovinka in s tem posledično mokre in izredno spolzke ceste v ovinkih pred Delnicam.

Tako, da bodite pozorni pri vožnji skozi take predele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, MARE 65 pravi:

Včeraj sem se prav začetniško zložil grrrr, posledica zlom palca, in največji problem zlom ega ;), hočem pa povedat, da sem padel dopoldne in sicer zaradi cel dan senčnega ovinka in s tem posledično mokre in izredno spolzke ceste v ovinkih pred Delnicam.

Tako, da bodite pozorni pri vožnji skozi take predele.

Ravno včeraj zjutraj ob 7.30 sem prečil ta del in ker nisem bil na vseh teh tečajih varne vožnje sem šel lepo gladko čez :)

Pred Petrino ....

14468273_1745864729006394_86169811608359

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10/1/2016 at 10:19, Kmet2 pravi:

Ravno včeraj zjutraj ob 7.30 sem prečil ta del in ker nisem bil na vseh teh tečajih varne vožnje sem šel lepo gladko čez :)

Pred Petrino ....

14468273_1745864729006394_86169811608359

 

Saj sem tudi jaz šel gladko dokler se nisem zložil...in potem sem šel tudi gladko naprej ;) lako vama ko imate na motorjih zimske gume haha...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, MARE 65 pravi:

Saj sem tudi jaz šel gladko dokler se nisem zložil...in potem sem šel tudi gladko naprej ;) lako vama ko imate na motorjih zimske gume haha...

Zemo, gladke gume so za na pisto :blush:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, MARE 65 pravi:

Saj sem tudi jaz šel gladko dokler se nisem zložil...in potem sem šel tudi gladko naprej ;) lako vama ko imate na motorjih zimske gume haha...

vpraš ga kako je bilo danes...scalo po jadranki, vse za utopit...še men je 2x zaplesal domov, najbrž so gume krive :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!