Skoči na vsebino

Kako blizu?


strom

Priporočene objave

Če se komu ne ljubi pesnit' ganljivih zadev sem jaz nekaj skup' spravil!

Na vodilni slovenski motoristični strani www.motosvet.com je naš član na internetu naletel na zanimiv in hkrati zelo poučen clip! Vsi smo bili mnenja, da bi take stvari morali predvajati tudi na naših komercialnih in nekomercialnih TV postajah. To se verjetno ne bo nikdar zgodilo-raje bi omejili hitrost motoristom na 80km/h, ukinejo utripajočo rumeno luč, za 2km dolg poligon pa ni denarja… Zaradi mačehovskega odnosa vodilnih v prometni politiku (g. Žlender,…) do motoristov smo se postavili na realna tla in storili kar je v naših močeh… Dogovorili smo se, da se bomo poslužili cenejše(morda ne tako učinkovite) metode osveščanja ljudi… Poslužili smo se interneta!

Lani je na slovenskih cestah za posledicami nsereč z motornim kolesom umrlo 33 oseb. To približno 10% vseh mrtvih na cesti v lanskem letu. Če privzamemo, da je v slovenskem voznem parku motornih koles samo 1% od vseh registriranih vozil… Nesreče se dogajajo in najbolj žalostno je, če se motorist ponesreči po tuji krivdi!! Pod čelado je lahko kdorkoli - vaš sosed, sorodnik, oče, sin,… Skratka-človek, ki vam je veliko pomenil!

Sedaj se obračamo na Vas! Prosimo Vas, da si vzamete par minut in pošljete ta e-mail vsem, ki jih poznate. Tudi če niste pristaš motociklizma(oz. ga celo sovražite) Vas prosimo, da nam pomagate osveščati voznike širom naše prelepe dežele-naj ostane nasmejana še naprej!!!

Hvala-člani Motosvetovega foruma!

Predlagam tudi, da se tak e-mail pošlje vsem članom tega foruma, ker vsi ne spremljajo redno dogajanja na njem!

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, res smo bogi .)

- za 2 km dolg poligon pa ni denarja

- Nesreče se dogajajo in najbolj žalostno je, če se motorist ponesreči po tuji krivdi!!

Skratka - lepo in ganljivo napisano :)

Upam, da bo kakšna nesreča manj zaradi teh filmčkov. Predvsem naj si njihovo vsebino, sploh tadrugega, zapomnijo motoristi sami. nihče jih ne bo čuval, če se ne bodo čuvali sami.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To imaš prau ampak taprvega se pa lansira naprej za široko javnost! Drugega pa samo za motorist, ker je predoug, da bi ga gledali tud taki, ki ne marajo motorjev(se mi zdi :glare: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa bi se lahko tak filmček poslal na ministrstvo za promet in bi se sami odločili za kaj podobnega. Saj so včasi tudi oni predvajali posnetke po TV (recimo tiste o kresničkah pri nočnih pohodih).

Mogoče bi se celo lahko pisalo na firmo, ki je naredila posnetek in se dalo dogovoriti, da dodamo slovenski jezik in kar njihovega predvajamo. Saj filmček itak ni komercialen. :hmm:

Mogoče,......

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz sem to poslal na kar nekaj naslovov po e-pošti. Posebej sem apeliral na motoriste, naj si pogledajo ta drugi filmček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak jaz znam naprej poslat samo link :xx: Naj kdo napiše, kako se ta zadeva skopira na trdi disk!!

Hvala!

Lowrenc

A ti je ratal snet filmček???

LP

Lowrenc

A ti je ratal snet filmček???

LP

Vau, kaj pa je meni tam gor naredilo!!!???? :(

Popravljeno . Popravil dravni
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sevede mi je ratal :OK:

Hvala Juriju :grim

In je zadeva že šibala na vse naslove v mojemu imeniku :OK: Dejmo ljudje! Če lahko naprej pošiljate vse pisemske verige pa še tole zadevico spravimo naprej :yea1: :yea1: Saj se koneckoncev gre za našo ''rit''!!!

Ko smo že ravno pri pisemskih verigah :devil:

Posebne zahvale vsem, ki ste mi poslali e-mail o podganjem strupu v lepilu na kuvertah, ker zdaj vem, da moram imeti ob pošiljanju pisem vedno pripravljeno mokro brisačo. Prav tako, dodatno zdrgnem pokrove vsake konzerve.

Zaradi vaše skrbi tudi ne pijem več Coca-Cole, ker vem da se lahko z njo odstranjuje svinjarijo v straniščih, kar po pravici povedano ni ravno zelo privlačno.

Seveda tudi ne brskam več za kovanci vrženimi v razne avtomate, saj se lahko špiknem z iglo okuženo z AIDS-om. Niti ne uporabljam več raznih rakotvornih deodorantov, kljub temu da smrdim kot podvodni konj v vročih dneh.

Ne boste me več srečali v raznih nakupovalnih središčih, ker bi me lahko kdo omamil z raznimi vzorci parfumov in me oropal. Ukinil sem tudi kosila v McDonaldsu, saj so njihovi "piščanci" v bistvu grozni mutanti brez oči in peruti.

In seveda ne skrbim več za mojo dušo, saj je po zadnjem štetju zame skrbelo 363.214 angelčkov.

Res hvala vam, da sem se naučil, da so moje želje uresničene izključno samo, če pošljem e-mail vsaj 7 prijateljem in si nato zaželim nekaj v naslednjih 5 minutah...

Na mojem bančnem računu nimam več prihrankov, ker sem jih nakazal bolni deklici na internetu, ki je v bolnici na smrtni postelji.

V bistvu sploh nimam več nobenega denarja, ker se bo to tako ali tako spremenilo, ko prejmem 15mio SIT od Microsofta, ki jih dobim za sodelovanje v njihovem posebnem "on-line" programu.

Res še enkrat hvala vam, da ste tako vestno skrbeli zame, zato je čas, da vam povrnem uslugo!

Če tega e-maila v naslednjih 7 minutah ne pošljete vsaj 144.000 ljudem, se bo točno ob 17h DANES na vašo glavo posral golob z zelo težkim primerom driske. Da se bo to zgodilo sem več kot prepričan, saj se je tudi prijateljici od prijatelja od moje sosedine sestrične od bivše žene od njenega drugega moža!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

sezona je pred vrati.

Sezona je že v notri, žal je prišla v črnem......... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva je ena stvar, pa naj me kdo popravi. Še predno se je sezona začela je bil zelo črn scenarij na naših cestah. Umrl je hrvat pred Koprom, k je tiščal čez ovinek, bad luck, nabasal je tipa v avtu k je speljeval na cesto sred ovinka. To se lohk zgodi vsakemu od nas :( - bog ne daj.

Ampak ne razumem mularije sred Ljubljane ga tiščijo v tandemu, brez čelad, totalno brezglavo :eek: . Tričetrt jih je letos umrlo, ker niso bili ustrezno opremljeni, mislim haaalllloooo :xx: , v takem primeru ti tut reklama ne pomaga dosti, če izigravaš frajerja na motorju :nono: .

Absolutno podpiram idejo, da se ostale ljudi v prometu opozori na nas motoriste, ter na njihove vse pogostejše napake - probajmo za to narediti čim več. :)

Dober motorist je varen, ter predvidljiv motorist, ki ga spremlja sreča! :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ampak ne razumem mularije sred Ljubljane ga tiščijo v tandemu, brez čelad, totalno brezglavo :eek: . Tričetrt jih je letos umrlo, ker niso bili ustrezno opremljeni, mislim haaalllloooo :xx: , v takem primeru ti tut reklama ne pomaga dosti, če izigravaš frajerja na motorju :nono: .

...

Temu se reče naravna selekcija. Ne da bi jim privoščil... :blink: .... pa kaj serjem, seveda jim privoščim, peesda jim materna. Če njih ne skrbi za lastno glavo, zakaj bi jaz zdaj sploh kaj razmišljal o njih?!

Žal mi je le, ker nimajo toliko jajc, da bi se šli, kdo zadnji skoči z motorja, preden le ta trešči v prepad. Tisti bi bil naj frajer.

Jaaaa, to so bili cajti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temu se reče naravna selekcija. Ne da bi jim privoščil... :blink: .... pa kaj serjem, seveda jim privoščim, peesda jim materna. Če njih ne skrbi za lastno glavo, zakaj bi jaz zdaj sploh kaj razmišljal o njih?!

Če pogledaš številke za lani (2005): 93 umrlih voznikov osebnih avtomobilov in 34 mrtvih voznikov motornih koles. Tudi če gledaš trende: v letu 2004 je še umrlo 108 voznikov osebnih avtomobilov in 23 voznikov motornih koles, kar pomeni 2004/2005 za avtomobilsite -14%, za motoriste +48% (!). Kako se je letos začelo, vemo vsi.

Tudi če gledaš ogroženost: v Slo je registriranih 50-krat manj motornih koles kot avtomobilov, motoristi smo na cesti v povprečju samo pol leta in delamo cirka 3-krat manj kilometrov kot avtomobilsti. Umre nas pa samo 3-krat manj kot avtomobilistov. Glede na prevoženi kilometer, smo 100-krat bolj ogroženi od avtomobilstov, sploh če upoštevaš težo telesnih poškodb, četudi ostaneš živ.

In celo - kar kažejo tudi številke - vedno bolj ogroženi. Zaradi vedno večje gostote prometa, obremenitve cest, vedno večjih potovalnih hitrosti, mizerne prometne kulture na slovenskih cestah, tempa življenja in prenašanja vseh sort frustracij na asfalt...

Tudi pasivna varnost motorista se za razliko od avtomobilov (kjer je bilo v zadnjih letih ogromno narejeno) ni nič kaj izboljšala v zadnji letih. Ajde, ABS, ki pa na motorju nima iste vrednosti, kot pri avtomobilu. Morda je tudi tu trend celo obraten, glede na to, da so motoji vedno bolj zmogljivi in da moči navzgor praktično niso omejene.

Pa če se sam spomnem za nazaj, vedno, tudi pred dvajsetimi leti, so motoristi bolj pritiskali od ostalih, se vozili brez čelad in delali vse sorte neumnosti, pa se ni dogajalo to, kar se dogaja danes, ko vsi trendi prometnih nesreč in umrlih na cestah padajo, razen za motoriste.

Zato se mi tale tvoj, kaj bi sploh razmišljali o tem, zdi malo preveč pišemuhovski. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Zato se mi tale tvoj, kaj bi sploh razmišljali o tem, zdi malo preveč pišemuhovski. :)

Napačno si me razumel.

Mišljeno je bilo za tiste, ki se sami pozvižgajo na svojo in ostalih varnost. Moj post je bil odgovor na Fish-ev "Ampak ne razumem mularije sred Ljubljane ga tiščijo v tandemu, brez čelad, totalno brezglavo "

In teh še vedno ne zagovarjam in njih izgube še vedno štejem pod naravno selekcijo! O ostalih motoristih nisem rekel besede.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Po mojem je med temi ko padejo al se kak drugač ubijejo z motorjem največ takih frajčkou ko kupijo hitr motor pol pa vozijo ko da so sami na cesti pa obvladajo motor u nulo. Poznam enga ko je prvi motor po 1000 km predelu do konca in pol po kakem mescu prvič fuknu(k ni obvladu motorja), pol se skor pou leta ni vozu na začetku letošne sezone je pa spet fuknu. S tem da nima druge opreme ko rokavice, čelade pa ledvičnga pasa, ko je drugič pau pa še tega ni meu na seb. Če se ne motim se je pa obakrat hotu mal frajerčka nrdit pred nekom...

Žalostno je pa tut to da se skor zmeri ubije kak motorist ko je konc kakga srečanja. Recimo srečanje u Velkih Malencah(MK Škorpijon). Lani se je en ubiu pred panoramsko, letos spet en ko se je vraču iz srečanja...

:BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!