Skoči na vsebino

PAKISTAN


S57CQ

Priporočene objave

LP vsem

Islamabad - mesto trobljenja in policije... promet po "napacni" strani - pravila ? Kaj je to?... v glavnem VESELICA... Je pa zeleno v primerjavi z Khartoumom... :OK: Motorjev miljon + vendar vse okoli 100ccm. Do sedaj sem uspel videti le tri samo tri vecje zverine....

Midva delovno - jaz ponovno leteci vsepovsod, Goranka dela v Islamabadu. Stanje v podrocjih, ki jih je prizadel potres se pocsi popravlja, na sreco je zima tu letos mila.

Slike ob prvi priloznosti...

lp DaNe

Islamabad / Pakistan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravček obema. Sem se ravno zadnjič spomnila nate Dane in razmišljala kje si. Nazadnje sem te videla v Žireh .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes ravno potujem v pakistan - islamabad. S57CQ če boš kje blizu, me pokliči (tel. na PM), pa greva kej spit - a majo pir? :? ....

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Tokrat globoko iz potresnega podrocja. Muzaffarabad - Ghari Habibula - Balakot. Na kratko se vedno ogromno sotorskih naselij in podrtih zgradb. Helikopterji non stop prevazajo pomoc - fascinantno za videt pa amere pa britance pa australce pa svabe pa ruse pa... vse zivo z razlicnimi helikopterji brni nad glavami od zore do mraka... Muzzafarad air port je ena velika logisticna baza - strici in tete pa samo letajo.... Samo mesto je stisnjeno v kanjun reke in vse skupaj je zbito tako da je promet vec stojec kot tekoc... ljudi miljon..razno raznih vonjav (smrada), malih trgovinic pa mesnic na cesti pa tuk-tuk taxijev pa - tovornjakov porisanih in poslikanih do skrajnosti...in vsi veselo TROBIJO IN TROBIJO IN TROBIJO....in trobijo

Prenocujem v Gari Habibulah - Norveski kamp - dobro urejen - ogrevani sotori, topla voda - fantasticna kuhinja ... svaka cast. Svedi se enako trudijo v njihovem kampu v Muzzafarabadu ampak tale tu mi je bol pri srcu... Jutri nazaj v ISB. Roly je ze tam - bomo kaksno rekli...

Slike nalednjic...

DaNe - Gahri Habibulah / Pakistan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa ravno danes zjutraj premišljeval, če vaju kaj zebe tam v kakem globokem snegu. Kako sliko priensita domov, pa bomo kak večer kako rekli ob pivu pa sliki (kot smo recimo pri Uzzyju, zdaj bomo pa mogoče malo bližje AC v domžalah "zrihtal lokacijo"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Hvala vsem za pozdrave... Hanzi - ni problema konec Aprila je plan da bova ponovno doma tako da se lahko zmenimo... Muki - 5-705.06 MC SREM motorijada - sem glih govoril z Kuzmico... jaz grem...

Danes ponovno demonstracije zaradi karikatur... ja teli severnjaki bodo se WW3 zakuhal.... Vreme, ja cez dan okoli 20C zvecer okoli 10C. Ce je soncno se segreje tja do 25C.

Drugace pa spet nazaj v ISB... moral bi z heli kravo pa je vreme bilo slabo v Kashmirju tako, da sem kar po cesti pribremzal - 120km mi je vzelo 5 ur. Cesta slikovita z meglo..hehe - plazovi in reka so naredili svoj del kaosa pa seveda vzorni vozniki... :eek: Cesta se dvigne na 2100m v mestece Muree in nazaj na 600m v Islamabadu. Most med Kashmirjem in ostalim delom Pakistana deluje kot neke vrste nepisan mejni prehod..Kontrolna tocka - stop oborozeni strici :hmm: , sipa dol - please mister put your good name in this book... ja ja bom ni panike :cry: malo gledam zmeckan zvezek, listam gor in dol - ja spet ( :grim ) nobenega Slovenca...uhhh dobro gremo dalje...ze skoraj v ISB prek radija preverim kaj se dogaja - moram okoli - demonstracije ni varno - policija trenira strogocu... no ja bolje okol in cel, ziv, ne-zazgan, :whistle:

V glavnem sem ze omenil, da so teli severnjaki ....

lp DaNe

Islamabad / Pakistan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dane, jutri te rufnem, pol pa upam da se dobiva...

V Islamabadu je kar toplo oziroma idealno 25 C . No ja, temperaturo ti dvignejo demonstracije.

Ni ravno dober feeling, ko se nekaj tisoč glav dere proti :? , ti pa si edini belec daleč naokoli, si kot svetilnik. Zato raje nisem zapuščal objekta :cry: , kjer delam, kajti demonstracije so bile le 100m stran. So bli videti ful živčni :krneki: :angry:

Sicer pa so ljudje ful prijazni in ni panike...vseeno pa bi bil raje na kakšnem smučišču pa spil pirček ali dva ali... .) , kot pa tukaj...

.)

Popravljeno . Popravil roly
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa - tovornjakov porisanih in poslikanih do skrajnosti...in vsi veselo TROBIJO IN TROBIJO IN TROBIJO....in trobijo

A bi se dalo kako slikco teh zadev prilimat :blush:

Sicer pa ostanite celi in zdravi vsi v Pakistanu :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slikce ne povejo dost.... bi bilo trbe kak video, da bi bil še zvok....skoz trobijooooo....tko da je že čist brez veze, ker se navadiš in nisi več pozoren na trobljenjeeeeee.....

l.p.

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A unega na prvi slicici se pa s tretjim ocesom vozi? :D Fanta, pazita nase, svincnik in papir pa pri miru pustit, pa celado na glavo! Srecno tam in srecno nazaj! Juhu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2:

Videti, opasno po materialu i po životu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: čau lepi, lepe slikice ni kej, vsi vaju pozdravljamo - cela Odako ekipa :OK: :OK: :lol1:

delajta pridno in denarčke služita, da bomo poleti spet kam skupaj brum,brum,... :yea1:

:devil: bli smo maškare ta vikend in seveda spet na glavo :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP vsem

Hvala za pozdrave. Danes sem nasel nekaj zanimivega v dnevnem casopisu...

Sedaj je cas pomladnega festival pa vsi veselo spuscajo v zrak razno razne zmaje... po zakonu jeprepovedano uporabljati jekleno zico ali vrv iz steklenih vlaken (je dec zapel 11KV dalnovod prejsni teden... :alien1: ) :eek: pa je sel v nebesa :slap:. Jasno pa je to tudi zelo nevarno za motoriste - pri 60 na uro naleteti na zico.... no zato je tu nov izzum - velike antene namontirane spredaj, ki te obvarujejo pred zico...

Upam da se bo videl clanek....

Well ..... svasta :eek: :cry: :hmm: :slap: :wacko: motorist je se vedno najbolj ne zascitena zival...

lp DaNe

Islamabad - po znanem predsedniku....lakse se dise....

Moto.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla!

Tole je s precejšnjo zamudo, bil okrog in ne videl reporta. Sem mislil, da greš samo začasno in da je Goranka ostala v Khartoumu. Bolje tako, da sta skupaj.

Dobro sem se presmejal za zmaje in inventivne rešitve. Mal jim gre na živce, ko jim po cesti smrtno nevarne pasti nastavljajo pa vendar časopisni članki ne dajejo vtisa, da bi kdo res znorel zaradi tega :? Gor naj bi bila še dva Slovenca pri NATO NRF-ju, če boš kaj tam okrog letal. Mejte se.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Po daljsem casu je Goranka ponovno zlozila nekaj vrstic za moto svet ....

Part one:

Islamabad, 10 March 06

Nakon mjesec I pol dana provedenih u Islamabadu, ja jos uvijek strpljivo cekam I dajem si prostora za “dozivljaj” koji su mi svi koji su bili ovdje obecavali, ali izgleda da ce moja ocekivanja ipak ostati neispunjena. Dakle oni koji su bili ovdje pricali su o prekrasnom gradu sa prekrasnim trznicama punih svjezeg voca I povrca, brojnim trgovinama sa tradicionalno izradjenim tepisima I namjestajem. Ali, … ja nisam bas neki materijalni tip pa mi tepisi I namjestaj ne predstavljaju neku veliku radost niti me vuku da ih kupim. No, tu se radi o ukusima, a o tome se ne raspravlja. A one predivne trznice prepune svjezeg voca I povrca, kojima sam se iskreno radovala nakon ponude u Sudanu, uh, pa I nisu bas nesto. Istina je da ima voca I povrca, no ne I nekog prevelikog izbora, a I kako je to sve ponudjeno, uh, bljaki, zmazano I smrdi posvuda okolo, smeca,… a najgore od svega ,I to je moj osnovni dozivljaj ovog grada (a mislim I cijele drzave) je smrad ljudi koji je posvuda. Izgleda da se ljudi ovdje, I to uglavnom muskarci, jer zena se vidi tu I tamo, s vremena na vrijeme, boje vode I sapuna, a vjerujete, vode I sapuna svih vrsta ima na pretek.

Sada mi je jasno da ce I hotelske sobe u vecini Dubaiskih hotela, koje ciste uglavnom Pakistanci, uskoro postati smrdljive, ljepljive “rupe”. Zapravo sam to primijetila vec I u Dubai, no nisam mislila da to ima veze sa radnicima iz Pakistana. E pa sada vjerujem I znam da ima.

Soba u kojoj sada zivimo nije bila nista bolja na pocetku I hvala bogu Dane je znao kako cu ja reagirati pa je prije nego sam ja dosla izbacio madrace, jastuke, pokrivace,rucnike pa cak I zavjese I sve kupio novo, dao u praonicu, kupio cak I prasak I omeksivac, I oribao sobu od glave do pete. Nikome ne dozvoljavamo ulaz u nasu sobu,no svakodnevno se borimo sa njima oko toga da vrata kuhinje treba zatvarati kada se kuha jer se miris siri po cijeloj kuci, a miris je neopisivo tezak. Pojma nemam koje to zacine koriste, ali bogami smrde pa smrde, da mi svako vece ide na povracanje. Mi otvaramo prozore, oni zatvaraju. Cak smo im kupili I mirise, no, ne pomaze. Smrad se pere I lufta I nikakav mirisljavi sprej nema snage to prikriti.

Stvarno je ruzno ovako ogovarati ovdasnje ljude, ali kad ssssmmmmmrrrrrrrddddddiiiii.

Ok, necu vise o smradu.

Hajde nesto lijepo – vrijeme je prekrasno. Preko noci 10oC, preko dana 25oC, suncano, ptice pjevaju, bumbari, ose I pcele lete po svuda – proljece je u gradu. Priznajem, priroda je prekrasna. Islamabad je zelen,ima puno drveca, ljudi sade cvijece ispred kuca I stvarno izgleda lijepo. Samo 20 minuta izvan grada uspinjali smo se na brdo – pogled dolje usteze dah – doista prekrasno, zeleno,….zeleno,…zeleno…. Mozda vam je to malo cudno, ali zelena boja nakon godinu I po pjescane boje Sudana, pravi je melem za oci. A svjezi zrak, ma divota, nije ni cudno sto ljudi u drugim dijelovima Pakistana grade otvorene kuce ili pak zive pod satorima. Uglavnom, Dane I ja se trudimo sto vise hodati I iskoristiti svjezi zrak I mogucnost slobodnog kretanja prije nego se vratimo u Sudan.

to be continued...

lp Goranka & DaNe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en odličen opis Goranka :OK: me je skoraj razgnalo od smeha :D Vesel vsakega prispevka. Tudi fotke so super. Matr, moderna đamija s četiri peršinga .) A ste se z Rolyem uspel najdet? Pa s čem se prehranjujete, ko je hrana tako "aromatična" ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!