Skoči na vsebino

Poskodovan skuter


Jasmin

Priporočene objave

avgusta 2005 sm mev prometno z skuterjem.

skuter je mev podrsano plastiko, podrsana ogledala, zvita balanca, zvita tačka, ....

mev sm kasko, opravljena je bla cenitev škode, potrjeno je blo da bodo zadevo plačali servisu

7.10.05 je biv motor odpeljan na servis, po cca 2,5 mesecih sm šov po skuter, v upanju da je popravilo končano, no opozorili so me da niso dobili še nalepke, ampak ok

pa ni blo tko, tačka ni bla zamenjana, balanca je bla kriva, ogledala ne zašravfana, in eno ni bilo zamenjano. valda sm ga nazaj odpelu in jim reku naj zadevo porihtajo kokr se spodob.

danes smo 11.2.06, in skuter še vedno ni popravljen, torej popravilo traje že več kot 4 mesece.

a je to normalno, lahko zahtevam kako povračilo?

nasveti dobrodosli

lp

jasmin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko kličeš na tržno inšpekcijo in jo nasloviš na tapravi naslov, lahko samo mehaniku zagroziš da jo boš poklicu in povrh vsega še tožu.... Neki se zmisli, se bojo že mal usrali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko kličeš na tržno inšpekcijo in jo nasloviš na tapravi naslov, lahko samo mehaniku zagroziš da jo boš poklicu in povrh vsega še tožu.... Neki se zmisli, se bojo že mal usrali

a kdo ve če obstaja kak rok v katerem morajo popravit zadevo?

kot recimo garancijski rok 45 dni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo ve če obstaja kak rok v katerem morajo popravit zadevo?

kot recimo garancijski rok 45 dni?

Preberi si tole in naštudiraj:

ZAKON O VARSTVU POTROŠNIKOV

(uradno prečiščeno besedilo)

(ZVPot-UPB2)

20. člen

(1) Proizvajalec mora zagotoviti, da pooblaščeni servisi razpolagajo z vsemi potrebnimi nadomestnimi deli za odpravo okvar in pomanjkljivosti, da takoj sprejmejo blago v popravilo in da napake odpravijo najkasneje v skupnem roku 45 dni od dneva, ko je dajalec garancije oziroma pooblaščeni servis prejel zahtevo za brezplačno odpravo okvare in pomanjkljivosti izdelka. Če proizvajalec tega v tem roku ne stori, mora potrošniku brezplačno nadomestiti tak izdelek z enakim novim in brezhibnim izdelkom.

(2) Proizvajalec oziroma pooblaščeni servis lahko potrošniku za čas popravila blaga, za katerega le ta uveljavlja garancijo, zagotovi brezplačno uporabo podobnega izdelka.

(3) V primeru, da proizvajalec oziroma pooblaščeni servis tega potrošniku ne zagotovi, ima potrošnik pravico do povračila škode, ki jo je pretrpel zaradi tega, ker stvari ni mogel uporabljati, in sicer od trenutka, ko je zahteval popravilo ali zamenjavo, do njune izvršitve.

Drugače pa imaš tule link:

http://www.uradni-list.si/1/ulonline.jsp?u...0498&dhid=71713

Pa veselo na "kregarijo".

LP, Bojan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preberi si tole in naštudiraj:

ZAKON O VARSTVU POTROŠNIKOV

(uradno prečiščeno besedilo)

(ZVPot-UPB2)

20. člen

(1) Proizvajalec mora zagotoviti, da pooblaščeni servisi razpolagajo z vsemi potrebnimi nadomestnimi deli za odpravo okvar in pomanjkljivosti, da takoj sprejmejo blago v popravilo in da napake odpravijo najkasneje v skupnem roku 45 dni od dneva, ko je dajalec garancije oziroma pooblaščeni servis prejel zahtevo za brezplačno odpravo okvare in pomanjkljivosti izdelka. Če proizvajalec tega v tem roku ne stori, mora potrošniku brezplačno nadomestiti tak izdelek z enakim novim in brezhibnim izdelkom.

(2) Proizvajalec oziroma pooblaščeni servis lahko potrošniku za čas popravila blaga, za katerega le ta uveljavlja garancijo, zagotovi brezplačno uporabo podobnega izdelka.

(3) V primeru, da proizvajalec oziroma pooblaščeni servis tega potrošniku ne zagotovi, ima potrošnik pravico do povračila škode, ki jo je pretrpel zaradi tega, ker stvari ni mogel uporabljati, in sicer od trenutka, ko je zahteval popravilo ali zamenjavo, do njune izvršitve.

Drugače pa imaš tule link:

http://www.uradni-list.si/1/ulonline.jsp?u...0498&dhid=71713

Pa veselo na "kregarijo".

LP, Bojan.

hvala za info, sam to kokr je men jasno velja samo za garancijska popravila?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...upam da si od servisa pred oddajo poškodovanega skutrja v popravilo zahteval predračun z navedeno oceno stroškov in rokom popravila, sicer boš od servisa težko izterjal kako odškodnino...če je bil skuter poškodovan po tuji krivdi (imaš kuponček zav.police) pa lahko od povzročitelja oz.njegove zavarovalnice terjaš tudi odškodnino za čas, ko si bil brez vozila - pri lastni krivdi in koriščenju kaska pa mislim da ti ne pripada ta odškodnina - preveri splošne pogoje pri zavarovalnici...

Ti rabiš dve močni roki, ki bosta enga za vrat prijeli :grim

:nono: ...potem bo serviser od njega terjal odškodnino, skuter pa še vedno ne bo popravljen...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predračuna nisem zahteval, tud okvirnega roka popravila ne.

sm pričakovav da bo to v dokaj kratkem času (mesec dva, ne pa več kot 4 :) )

prijemi za vrat tud odpadejo :)

sm se tud obrnu na zavod za varstvo potrošnikov, tko da bom vidu kaj mi bojo oni odgovoril

upam da ga vsaj do sezone dobim.

nesrečo sm jst povzroču, tko da gre vse z mojga kaska

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: 4 MESECE!!??? :lol1:

Samo enkrat sem mel motor na servisu. Pbljubljeno je bilo 4 delovne dni.

Pred Dnevom Gospodovim sem ga odpeljal nedotaknjenega, možu besede pa dejal, kar mu gre. :o

:nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jasmin, ti nam raje povej za kateri servis gre.

A gre mogoče za sevis Lučka (Živec)?

Tadej

ni živec

je kr generalni uvoznik in serviser znamke aprilia v ljubljani (sej vemo kdo to je)

glih dons sm neki zvedu na varstvu potrošnikov. baje za motorje ki so v garanciji, ne glede na to da ni garancijska napaka morjo zadevo popravt v 2 mesecih. tko so mi tm rekl, če je zadeva na servisu več kot 2 meseca lahko servis prijavim na tržno inšpekcijo.

sm se pogovarju tud z servisom dons, tko da sam še čakam klic da me šef servisa pokliče in pove točn datum.

če tega ne bo se bom pač obrnu na tržno inšpekcijo kot so mi svetovali tm

očitno bom moru pol še servis zamenjat :) al pa niti ne, me bojo vsaj dobr poznal :) in morda dobr porihtal zadeve

lp

jasmin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meseca lahko servis prijavim na tržno inšpekcijo.

Jaz sem pred časom enega avtomehanika prijavil tržni inšpekciji (bil štirikrat tam, pa je štirikrat narobe naročil bencinsko pumpo, no petič si je vzel čas in se je gospod vlegel pod avto in vendarle pogledal, ko sva bila zmenjena za menjavo - točna ura in dan, sem prišel, pa me je odfukal, da dons nima časa. Aja pa pumpo mi je prodal po domače brez računa).

Dva meseca po prijavi tržni inšpekciji, me je v nabiralniku čakalo pisemce omenjenega serviserja. Notri pa opravičilo, račun (rezervni del je kupil pri uradnem zastopniku firme :kva2: ) in denar za nepotrebne potne stroške.

Pa verjetno je dobil kakšno kazen za plačat.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni živec

je kr generalni uvoznik in serviser znamke aprilia v ljubljani (sej vemo kdo to je)

...

Se mi kar malo smeje, ko vidim, da so še vedno isti gnoji kot so bili pred leti. So prave sorte tiči, upam da gripo fašejo!

Žal si izbral eno najslabših variant pri nakupu in sploh servisiranju!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi kar malo smeje, ko vidim, da so še vedno isti gnoji kot so bili pred leti. So prave sorte tiči, upam da gripo fašejo!

Žal si izbral eno najslabših variant pri nakupu in sploh servisiranju!

sej mene so tud res presenetl.

tok enga dnarja tm pustu, pri prodaji je vse najbols pol pa k pride do servisa .... brez besed

za tega skuterja sm se odloču glih zarad prometne nesreče k sm jo mev z aprilio rs 250 in vprašanje če bom sploh lahko še kj druzga vozu kot skuter. spet mam raj to k avtobus za službo pa nazaj.

sej servis aprilie v lj poleg živca (zanga sm slišu tud sam slabe stvari) ni, tko da ...

bom vidu kaj bo iz tega vsega vn pršlo

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

včeri me je klicu šef servisa da je motor popravljen in naj ga pridem iskat "čimprej"

halooo?

on to men pol reče :)

no bomo vidl jutr če je zadeva res porihtana kokr mora bit.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

evo po mal daljšem času se spet javljam

zadevo sem prevzel, odpelju domov in ko sem se pred garazo ustavu sm ugotovu da je zadeva nenormalno glasna. tud brezmze so neki škirpale vzad pa blokirale.

poklicu sm takoj nazaj in jim to povedu in naj pridejo po skuter.

po 4 dneh so prsli, nalozil in odpelal nazaj.

čez par dni so me klical, da so zamenjal en ležaj - garancijsko :) in spucal bremzo - "tega vam ne bo treba plačat" mi je še reku :) smehhhhh

no zadevo sm šov dons preizkusit in je še vedno isto - glede ropotanja mislm, bremze so ok.

je pa mal čudn, takoj k sm ga pržgav, sm pustu ad lavfa dokler se ne oblečem in sm takoj slišu k da bi neki čist na izi praskal oz kokr da bi nek zrak spušču . oz kr neki :)

sm naredu en krog do stadiona in nazaj in k sm se vrnu je zadeva začela ropotat , tko da sm ga kr tam pustu.

pol mi pa prbije da majo en tak motor, ampak brez tablice in če bi hotu it en krog narest za primerjavo, in sm valda gladko zavrnu.

pol so pa rekl da bojo sklical neko komisijo (sami interni delavci) da to preučijo in primerjajo z drugim motorjem.

hocjo mi dopovedat da je motor glasnejši zarad odstranitve blokade :)

ampak to ni res ker vem kako je blo pred odstranitvijo in po odstranitvi.

bomo vidl kaj bo se iz tega

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!