Skoči na vsebino

SMOT - "tehnicna" vprasanja o prevoznosti cest


Ice

Priporočene objave

prosim brez brezveznega nakladanja,samo konstruktivne odgovore.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Popravil/a - Ice on 15/05/2002 22:04:16

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... sicer ni odgovor Ice-u, ampak med Vinico in Brodom na Kolpi je cesta panoramska cesta makedamska (za cestaka prava muka) - sam nisem pa ziher, če je na SMOT-u vrisana ista...

Ejkej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od delnic do cca.vinice bi pa pocasi ze morala biti AC....se mi zdi,da sem se pred 3 leti tam nekje od reke dalje mimo delnic ze vozil po njej.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vas Jesenice na Dolenjskem, leži nedaleč stran od ceste LJ-ZG, na levi strani, gledano iz LJ. Na tej cesti je tudi tabla za odcep za te Jesenice.

Moje izkušnje iz Koroške in iz kurje glave: povsod je na odcepu tabla za mejni prehod, potem imaš 1 km pred prehodom tablo Carina in običajno 500 m pred prehodom tudi.

Tak primer je naprimer prehod Razkrižje, ki je kar na robu vasi, na samem križišču ni smerokaza za Hrvaško, vendar je na začetku ceste proti mejnemu prehodu(za križiščem) postavljena tabla Carina 1 km.

Ko se voziš, moraš vsaj približno vedeti, na kateri strani je meja, potem jo hitro najdeš. Samih prehodov, ko si enkrat 3 do 5 km od njih ni težko najti, težje je najti lokalne povezave med naselji, ker po vaseh običajno ni smerokazov.

Nakladanje:

če hočete delati rekordni obhod, si na posameznih predelih zagotovite lokalne predvoznike, da ne boste zgubljali časa z vožnjo prsta po zemljevidu in s spraševanjem. Tak primer je obalno primorsko področje, kjer imaš množico maloobmejnih prehodov, ki pa imajo tudi lokalne povezovalne ceste, katerih smeri poznajo domačini.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brrrm,hvala za ves info in idejo.vecino cest ob SLO-AUT meji poznam.stranskih cest se mislim izogibati kolikor se le da.v kurji glavi so mi tudi skoraj vse ceste znane,vsaj tiste,katere pridejo v postev za hitro napredovanje.

lepo bi pa bilo,da bi imel kaksnega vodica na italijanski (ratece-socerga) in primorsko-hrvaski (jelsane-bregana) strani; za vsak namig,kako prihraniti cas,bi bil zelo hvalezen.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EVO TOČNI PODATKI!!!!!!

Babno polje - Pudob - Kozarišče - Snežnik ( ASFALTIRANA CESTA )

Snežnik - Leskova dolina ( 25km Makadama v ajde ajde stanju za motorje)

Leskova dolina - Sviščaki - Ilirska bistrica ( makadam v ????? stanju )

Ilirska bistrica - jelšane - mejni prehod ( ASFALT )

Pa srečno pot.Je pa cesta s stališča panorame in narave fenomanelna,predvsem okoli Snežnika,Leskove doline.......prelazi,ki se odpirajo šele v mesecu maju...ala Vršič....1380mnv.

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za mejne prehode oziroma za relacijo od Bistrice ob Sotli pa proti Novem mestu - Metliki se ponudim za vodiča, jaz in moj Suzuki Bandit, če sem seveda dovolj "dober"!

Ceste so vse asfaltne (o kvaliteti pa raje nič!).

Ni važno kaj - važno da je Bandit !!!!!

LP SBN

Popravil/a - sbn dne 15/05/2002 ob 08:51:41

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice: Smer ni pomembna. Dobro poznam predvsem relacijo na območju Krškega in Brežic, najkrajša pot zagotovljena, če je potreba se lahko uredi tudi kvalitetna prehrana, kraj za počitrek itd ...

Ni važno kaj - važno da je Bandit !!!!!

LP SBN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

@ klimbra: hvala za prvi info,sem se izgleda malo narobe izrazil: zanima me cesta jelsane (mejni prehod)-novokracine-susak-zabice-gomance-klanska polica-babno polje oz. najhitrejsa cesta od mejnega prehoda jelsan do mejnega prehoda babno polje; ce je ta skozi ilirsko bistrico tudi ok.samo najhitreje!

@ SBN: hvala,se bomo dogovorili.trasa poteka ravno v nasprotni smeri od NM proti bistrici ob sotli.spet najhitrejsa varianta.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Takollele:

Babno polje-Klanska polica.......makadam-kolovoz po SLO strani,HR varianta pa je kao vzdrževana R cesta,samo najbrž ne vsa v asfaltu,pa še mnogo daljša.....voziš v smeri na Prezid

Klanska Polica-Zabiče je vzdrževana cesta nižjega reda....skozi vasi 100% asfaltirana,vmes lahko tudi makadam....kakšen krajši odsek

Zabiče-Mejni prehod Asfaltirana R cesta

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

klimbra se eno vprasanje: knezak-koritnica-masun-leskova dolina-kozarisce-babno polje.

hvala

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Knežak-Koritnica.....asfalt

Koritnica - leskova dolina......malo mešano,vzdrževano

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Knežak-Koritnica.....asfalt

Koritnica - leskova dolina......malo mešano,vzdrževano

po moje bo ta varianta boljsa....ne bo se treba s hrvaskimi granicarji pretepati.

ajde klimbra,tvoje strokovno mnenje je sedaj zahtevano.je zgornja varianta boljsa ali ves se za kaksno drugo,hitrejso?

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Knežak-Koritnica.....asfalt

Koritnica - leskova dolina......malo mešano,vzdrževano

po moje bo ta varianta boljsa....ne bo se treba s hrvaskimi granicarji pretepati.

ajde klimbra,tvoje strokovno mnenje je sedaj zahtevano.je zgornja varianta boljsa ali ves se za kaksno drugo,hitrejso?

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Čakam na bolj detajlne podatke.....te obvestim jutri!!!!!!!

Kakor sem gledal...obstaja še ena varianta....o njej več prihodnjič.

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Knežak-Koritnica.....asfalt

Koritnica - leskova dolina......malo mešano,vzdrževano

po moje bo ta varianta boljsa....ne bo se treba s hrvaskimi granicarji pretepati.

ajde klimbra,tvoje strokovno mnenje je sedaj zahtevano.je zgornja varianta boljsa ali ves se za kaksno drugo,hitrejso?

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

... a ti lahko tudi jaz odgovorim?

Lani bil na relaciji Lož - Šembije (skozi Leskovo dolino) z avtom ... odsvetujem ta del ... od Mašuna do Babnega polja je ca 20 km makadama ... če greš z enduro bi bilo super, drugače pa ...

... sem pa menda opisal to relacijo v Naj naj slovenske "ture" ... poglej tja noter ...

Popravil/a - easyrider dne 15/05/2002 ob 12:22:12

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

easy,ce je navaden makadam brez skal in prevelikih jam ni panike.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

easy,ce je navaden makadam brez skal in prevelikih jam ni panike.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

... je pa veliko ovinkov ter klancev ...

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom pocakal,kaj bo klimbra povedal...baje isce se neko fast varianto.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najhitreje boš preko Knežaka......okoli Klanske police te čaka cca 20-25 km makadama,ki pa ni v katastrofalnem stanju.......vse ostale varjante so počasnejše....vsaj po mojem skromnem mišlenju,imajo pa celo več makadama,ki je tudi slabše vzdržavan.

Hitrejše varjante žal ni,samo preko HR.....samo za stanje cest tam pa žal nimam podatka.

Je pač tako,da najkrajša pot običajno ni najhitrejša.Zavedati se morate,da ste pač na področju,ki je pozabljen od države in boga.

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dragi moji

Predvidevam,da gre vaša smer iz Vzhoda proti Zahodu.

jaz osebno pi šel takole:

Preko Kočevja na mejni prehod Petrina.....potem Delnice in tam zavil proti Severu na Čabar,tam poslikal prehod in nadaljeval po hrvaški strani na Prezid in naprej na mejni prehod Babno polje.

VSE TO JE ASFALT IN LEPA CESTA.

Iz Babnega polja na snežnik(asfalt)in nadaljeval po regionalni cesti R915 do Sviščakov in dalje do Okrogline.Na tem odseku je pač treba vzeti v zakup makadam(ki je bil prejšnji teden nekaj vzdrževan....luknje itd).

Od Okrogline dalje pa sta dve varianti......:

-krajša je varianta na Podgraje-Zabiče-Jelšane.Od Okroglin do Podgraj je še nekaj makadama.....dalje asfalt.

-daljša je varianta Okrogline-Ilirska bistrica-Jelšane.Tu je makadama manj!!!!!!!!!

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

klimbra,thnx za info.

se eno vprasanje: koliko (ce sploh) je makadama na trasi ilirska b.-knezak-koritnice-masun-leskova dolina-babno polje? po filtraciji vseh info je to nekako najugodnejsa trasa.lahko kako komentiras? ali priporocas tisto na sneznik?

ali kombinacija: ilirska b.-knezak-masun-kozarisce-babno polje?

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Popravil/a - Ice dne 16/05/2002 ob 09:36:49

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha.....prevec,odpade.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

aha.....prevec,odpade.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

... ti že skoz govorim, da ta odsek ni primeren za tvoj motor pa še kar siliš in siliš ... si pa res pravi "rinež" ... ups, sicer pa po številu postov to tudi potrjuješ ...

... pa še malo zares ... bom poskusil dobiti bolj ažurne podatke o tej cesti in ti jih sporočim ...

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja izi,hocem pac cim bolj natancne podatke.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

hja izi,hocem pac cim bolj natancne podatke

... kako že gre? ... aja ... pikolovec, dlakocepec, perfekcionist, ...

Stay in peace on the dusty road, my brother on bike!

P.s.: ... samo ni mi jasno, zakaj se tako hecam ... saj grem menda zraven ... ups, bo treba 2 dni stradat, bo na tisti cesti dovolj prahu za nasititi se ...

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

... koritnice-masun-leskova dolina-babno polje ...

... ca 20 km ...

lp Easyrider

na vseh relacijah....brez tega na slovenski strani ne boš našel......žallllllllllllllllllll

Brez makadama ti je varjanta smo preko hrvaške!!!!!!!!

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!