Skoči na vsebino

SMOT - "tehnicna" vprasanja o prevoznosti cest


Ice

Priporočene objave

VSI:

prosil bi za cimvec podatkov glede stanja cest ob mejah.

predvsem me zanimajo naslednji odseki:

. bled - ratece - loccau di sopra (I)- log pod mangartom - bovec

. staro selo - pulfero (I)- san pietro al natisone - corno di rosazzo - plessiva - gorizia

. gorizia ob meji na ITA-strani do AC pri monfalcone

. kaksna hitra povezava meja krvavi potok - meja spodnje skofije

. meja skofije (meja lazzareto) - meja dragonja (meja secovlje)

. delnice (HR) - meja vinica: AC reka - delnice in do kam? mimo vinice mogoce?

. SBN se je ze ponudil kot vodic od vinice do bistrice ob sotli; prosim,ce mi vseeno poves najhitrejso varianto vinica - metlika - bregana - bistrica ob sotli & maloobmejne prehode vmes!

. meja gruskovje - podlehnik - mala varnica - cirkulane - zavrc

. petisovci - meja pince - meja dolga vas in potem kaj je hitreje: cez madzarsko ali po slo-strani do meje hodos?

. meja hodos - martinje - kuzma

hvala vnaprej za vse podatke.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ran,ljubljana je bila tudi laibach in maribor marburg....sem za nomenklaturo,ki je trenutno veljavna in ne za neke nazadnjaske reminiscence,kjer potem vsi mislijo isto,samo drugace poimenujejo to-isto.

nazaj na temo prosim.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uffffffffffff ICE si pa zahteven........

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceste na območju Novega mesta sicer ne poznam najbolje, ker živim v Posavju, sem pa se pozanimal in sicer:

- od Kočevaja preko Starega trga do Črnomlja,

- Črnomelj - Vinica cca. 18 km (asfalt) - MP Vinica

- Vinica - Metlika cca. 20 km - ob Kolpi(asfalt) - MP Metlika

- Metlika - Novo mesto 30 km (preko Vahte)

- Novo mesto - Čatež ob Savi po H1 42 km

- Čatež ob Savi - Slovenska Vas 10 km (asfalt) MP Slovenska vas,

- Slovenska vas - Obrežje 2 km - MP Obrežje

- Obrežje - Brežice - Dobova - Rigonce 20 km (asfalt) - MP Rigonce

- Rigonce - Kapele - Bizelsko - Orešje 25 km (asfalt) - MP Orešje

- Orešje - Bizeljsko - Bistrica ob Sotli 20 km (asfalt) - MP Bistrica

ob Sotli.

To je to.

Ceste do Novega mesta iz smeri Kočevja ne poznam dobro, tako da bi bilo bolje, če si poiščeš kakega "Dolenčka" za vodiča (da ne bi zalutal) od Novega mesta dalje, pa zagotaljam, da je to najhitrejša pot do vseh MP. Obstajajo sicer bližnjice, ki pa so v večini makadamske ali kolovozi, tako da jih odsvetujem.

Sicer ne vem, kdaj načrtujete "skok". V tednu med 27.5. in 03.6.2002 ne morem pomagati, ker sem službeno odsoten - žal!

Ni važno kaj - važno da je Bandit !!!!!

LP SBN

Popravil/a - sbn dne 16/05/2002 ob 14:32:07

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh klimbra,ce se ti potrudis hvala (in ostalo ),ce se pa kaksni _domorodci_ najdejo in kako recejo se tudi ne bi branil.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gregs _domorodec_,pisi informacije tu noter.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:Ceste do Novega mesta iz smeri Kočevja ne poznam dobro, tako da bi bilo bolje, če si poiščeš kakega "Dolenčka" za vodiča (da ne bi zalutal) od Novega mesta dalje, pa zagotaljam, da je to najhitrejša pot do vseh MP. Obstajajo sicer bližnjice, ki pa so v večini makadamske ali kolovozi, tako da jih odsvetujem.

Sicer ne vem, kdaj načrtujete "skok". V tednu med 27.5. in 03.6.2002 ne morem pomagati, ker sem službeno odsoten - žal!

Ni važno kaj - važno da je Bandit !!!!!

LP SBN

Ja, Ice v SBN si si res našel dobrega vodiča!!! Res da ga včasih mal zanese, je pa naš SBN stric od fare

Sbn, ti pa pazi kako boš vodu ljudi po Posavju!!!!

Mobi krog....1:12:25 ure-PEŠ!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

klimbra:

cesta knezak - parje - palcje - dane - iga vas (- babno polje) je kaksna?

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj vikendov nazaj sem malo raziskoval ceste pod Snežnikom in so me domačini usmerili po cesti

Iga vas - Kozarišče - Mašun - Koritnice - Knežak.

Po njihovih trditvah je tu še najbolje, najmanj makedama in najbolj vzdrževano. Bolj proti Kolpi, je menda precej divje, omenjali so medvede in veliko možnost lutanja. Na prevoženi relaciji sem imel 20 km makedama, ki ni v slabem stanju, je pa profil ceste izbočen, kar je za motor prava jeba. S hitrostjo, ki je meni obvladljiva sem prevozil ta odsek v cca. 30-ih minutah. Morda bi bilo dobro probati še naokoli??

Pa še to, cesta na hrvaški strani od Goračev do meje, je zelo drseča, sem pa imel zelo zlizano gumo zadaj!!

Ni tabuja na celem svetu, ki nebi zrasel le v tvojih oceh!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

klimbra:

cesta knezak - parje - palcje - dane - iga vas (- babno polje) je kaksna?

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Imaš cca 20km macadama.....ki je po današnjih podatkih našega preglednika v bolj slabem stanju........za celoten odsek nimam podatka,ker mi vzdržujemo samo cca 40% te ceste.

To kar Climber piše o naklonu macadama je na vseh macadamskih cestah enako.......STREŠNI SKLON zaradi lažjega odvodnjavanja,kar pomeni,da ovinki visijo vedno proti robu......ma kaj razlagam....sej to tut sam prekleto dobr veš.

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Do nesreče sem bil ves obseden z idejo da bom SMOT odvozil v enem dnevu. Zadnjič pa zvem da je samo SLO-CRO meja dolga nekaj preko 600km :oops: :shock: . Mislim da mi niti v vikendu ne bi uspelo ker se bojim da bi bilo vsega skupaj sigurno čez 1500km. Pa naj še kdo reče da je S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do nesreče sem bil ves obseden z idejo da bom SMOT odvozil v enem dnevu. Zadnjič pa zvem da je samo SLO-CRO meja dolga nekaj preko 600km :oops: :shock: . Mislim da mi niti v vikendu ne bi uspelo ker se bojim da bi bilo vsega skupaj sigurno čez 1500km. Pa naj še kdo reče da je S

Če se prav spomnim je Ice imel podobno zamisel, ki jo pa letos nismo sprovedli. Mogoče drugo leto.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni tudi ni uspelo v letu 2002 priti naokoli. Za drugo pomlad ostane še polovica od Blok do Obale pa gor do Avstrije in nato ob avstrijski meji do izhodišča, Mežice.

Se moramo potruditi v letu 2003, ker potem se bodo zahodna, severna in vzhodna meja raztegnile vse tja levo na Portugalsko,gor na Švedsko in vzhodno na Poljsko in Slovaško :wink: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se moramo potruditi v letu 2003, ker potem se bodo zahodna, severna in vzhodna meja raztegnile vse tja levo na Portugalsko,gor na Švedsko in vzhodno na Poljsko in Slovaško :wink: :lol:

Mislim, da imaš časa še tam do konca 2004.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

vprasanje za gorenjce (ali poznavalce):

AC od karavanskega tunela (brez tunela) do vrbe (konec AC tam?!) se placa ali ne? ce ja, koliko?

hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprasanje za gorenjce (ali poznavalce):

AC od karavanskega tunela (brez tunela) do vrbe (konec AC tam?!) se placa ali ne? ce ja, koliko?

hvala.

Bil že od Vrbe s piksno in familjo, zaradi čvekanja zajebal izvoz pri Jebenicah in prišel do carine. Pred blokom desno po neki stranski cesti, po kateri verjetno prihajajo cariniki na šiht, spalamudil dol. Nobene mitnice, torej se tam plača nič. Bilo je to v smeri proti meji z AUT.

Popravljeno . Popravil Horjo horjulis vulgaris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa kontra? ....a ni nobenega gorenjca vec tukaj?! :? :hmm:

grem koj temo gorenjska sekcija zaklenit. :devil: :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gorenjske (Zgornjesavske) avtoceste se ta trenutek še ne plačuje.

Plačuje se edino predor Karawankentunnellll.

Če greš na Jesenicah gor, se do Vrbe zastonj pripelješ. No, bencin bo nekaj stal, sicer je pa zastonj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!