Skoči na vsebino

Pomoč pri seminarski nalogi


suntrace14

Priporočene objave

Potreboval bi imena slovenski firm, ki so vključeni v moto-industriji. Za Akrapoviča in Tomos / Helia že vem, potem pa se počasi konča. Če imate kakšne zanimivosti, npr. da proizvaja Tomos cilindre za BMW motocikle, ali katere naprednejše tehnologije uporabljajo, razvoj, grafi, karkoli v zvezi z poslovnim ali tehnološkim delom bi mi tudi prav prišla. In ali je na slovenskem bila še kakšna moto proizvodna linija oz. v stari Jugi poleg Tomos inali bi Puche šteli vsaj deloma pod slovenski produkt, ali pa je že povsem astrijski.

Pravtako me zanima, če ima še katera od večjih znamk podobno strukturo Aprili, ki vse svoje dele out-sourca glede na svoje specifikacije in ima čez samo montažo in razvoj?

Vesel bi bil kakršnih koli nasvetov in napotkov. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potreboval bi imena slovenski firm, ki so vključeni v moto-industriji. Za Akrapoviča in Tomos / Helia že vem, potem pa se počasi konča. Če imate kakšne zanimivosti, npr. da proizvaja Tomos cilindre za BMW motocikle, ali katere naprednejše tehnologije uporabljajo, razvoj, grafi, karkoli v zvezi z poslovnim ali tehnološkim delom bi mi tudi prav prišla. In ali je na slovenskem bila še kakšna moto proizvodna linija oz. v stari Jugi poleg Tomos inali bi Puche šteli vsaj deloma pod slovenski produkt, ali pa je že povsem astrijski.

Pravtako me zanima, če ima še katera od večjih znamk podobno strukturo Aprili, ki vse svoje dele out-sourca glede na svoje specifikacije in ima čez samo montažo in razvoj?

Vesel bi bil kakršnih koli nasvetov in napotkov. :hmm:

Kaj te zanima za morje kot motorje, ali motorji kot agregati ali na splošno avto moto industrija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Slov. Bistrici eno od podjetji znotraj bivše tovarne Impol izdeluje dele za različne firme, mislim da za aprilio, BMW, včasih so za Benelli, itd. žal nimam več podatkov ampak če boš malo iskal jih boš lahko našel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Slov. Bistrici eno od podjetji znotraj bivše tovarne Impol izdeluje dele za različne firme, mislim da za aprilio, BMW, včasih so za Benelli, itd. žal nimam več podatkov ampak če boš malo iskal jih boš lahko našel.

To je podjetje Stampal. Ukvarjajo se s kovanjem aluminija, je pa na žalost njihova internetna stran trenutno of-line.

P.S. Tudi direktor je motorist. :OK:

Pa če se ne motim tudi Zornik (bivši uvoznik Ducatija) iz Bleda izdeluje zavorne kolute iz kompozitnih materialov za motorje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podjetje STAMPAL, izdeluje pa odkovke iz aluminija (polizdelki). Na kratko seznam kupcev:

- AlfaRomeo

- Ohlins

- Aprilia

-KTM in ostalo kot je že navedel kolega Pervy.

Če me spomin ne vara so v avto-moto industriji še Cimos- kot dobavitelj in celo nosilec razvoja posameznih sklopov (pedalerija VW), Unior, Iskra - Avtoelektrika, Sava, Saturnus, NTU Slovenj Gradec, v Sl.Konjicah bojda proizvajajo kabelske sete in ostale el.sklope za automobilsko industrijo :?

O njihovih izdelkih oz. tehnologijah boš sigurno kaj našel na netu :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potreboval bi imena slovenski firm, ki so vključeni v moto-industriji. Za Akrapoviča in Tomos / Helia že vem, potem pa se počasi konča. Če imate kakšne zanimivosti, npr. da proizvaja Tomos cilindre za BMW motocikle, ali katere naprednejše tehnologije uporabljajo, razvoj, grafi, karkoli v zvezi z poslovnim ali tehnološkim delom bi mi tudi prav prišla. In ali je na slovenskem bila še kakšna moto proizvodna linija oz. v stari Jugi poleg Tomos inali bi Puche šteli vsaj deloma pod slovenski produkt, ali pa je že povsem astrijski.

Pravtako me zanima, če ima še katera od večjih znamk podobno strukturo Aprili, ki vse svoje dele out-sourca glede na svoje specifikacije in ima čez samo montažo in razvoj?

Vesel bi bil kakršnih koli nasvetov in napotkov. :hmm:

AET Tolmin => svečke ... pobrskaj malo po netu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Slov. Bistrici eno od podjetji znotraj bivše tovarne Impol izdeluje dele za različne firme, mislim da za aprilio, BMW, včasih so za Benelli, itd. žal nimam več podatkov ampak če boš malo iskal jih boš lahko našel.

Pervy, komaj zdaj sem opazil. Kak si to mislil znotraj bivše tovarne Impol? :blink: Tudi Stampal je v 100% lasti Impola. :D

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bila mogoče prva komercialna raba CNC izdelkov pri Bimoti? Vem da so bili križi vilic na YB6 narejeni s CNC stroji, ne vem pa, če je bila to prva širša komercialna uporaba.

Enako je z ogljikovimi vlakni. Kateri je bil prvi serijski model, ki je imel karbonski oklep (mogoče Honda NR750?) in ali je že sploh bil serijski motor z dinamično obremenjeno komponento iz umetne mase?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že že, sam on dela po večini samo oklepe za motorje. Ni dolgo nazaj da sem videl karbonske križe, sam ne vem več kje :?

Popravljeno . Popravil suntrace14
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, komaj zdaj sem opazil. Kak si to mislil znotraj bivše tovarne Impol? :blink: Tudi Stampal je v 100% lasti Impola. :D

Lp

sem mislil na firme na katere se je razdelil nekdanji impol .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potreboval bi imena slovenski firm, ki so vključeni v moto-industriji. Za Akrapoviča in Tomos / Helia že vem, potem pa se počasi konča. Če imate kakšne zanimivosti, npr. da proizvaja Tomos cilindre za BMW motocikle, ali katere naprednejše tehnologije uporabljajo, razvoj, grafi, karkoli v zvezi z poslovnim ali tehnološkim delom bi mi tudi prav prišla. In ali je na slovenskem bila še kakšna moto proizvodna linija oz. v stari Jugi poleg Tomos inali bi Puche šteli vsaj deloma pod slovenski produkt, ali pa je že povsem astrijski.

Pravtako me zanima, če ima še katera od večjih znamk podobno strukturo Aprili, ki vse svoje dele out-sourca glede na svoje specifikacije in ima čez samo montažo in razvoj?

Vesel bi bil kakršnih koli nasvetov in napotkov. :hmm:

Nekje sem zasledil,da v HIDRIA holding-Rotomatika iz sp. Idrije vliva iz aluminija kar nekaj stvari za Evropske motocikle med drugim okvir za BMW F 800 ST,preveri pri njih ti bodo pomagali,ker vem,da iščejo kadre,ki se zanimajo za te stvari!Upam,da ti bo to kaj prišlo pri seminarski. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O Zornika pa na netu skoraj ni možno nič najti. Nimajo niti strani, niti da bi našel slike izdelkov :blink:

Mal čudno za podjetje s takim slovesom. Mi lahko kdo pomaga ali usmeri, kam naj pogledam, da bi dobil splošne podatke, kaj sploh delajo in kakšne proizvode?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O Zornika pa na netu skoraj ni možno nič najti. Nimajo niti strani, niti da bi našel slike izdelkov :blink:

Mal čudno za podjetje s takim slovesom. Mi lahko kdo pomaga ali usmeri, kam naj pogledam, da bi dobil splošne podatke, kaj sploh delajo in kakšne proizvode?

Bolj zase se držijo, ja. Bi pa blo za vprašat kar te zanima - na 04 575 80 00.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj zase se držijo, ja. Bi pa blo za vprašat kar te zanima - na 04 575 80 00.

Hvala Perla za namig. Sem poklical in sta mi dve prijazni punci odgovorili na vsa vprašanja.

Sem na hitro še vprašal zakaj nimajo nobene internet strani, pa sta rekle da ni potrebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KOVINOPLASTIKA LOŽ -Orodjarna

je delala oz. dela orodja (za vlivanje) za znane avtomobilistične

znamke (BMW, SAAB,RENAULT -REVOZ,...). mislim pa da so delali

nekaj za motoristično industrijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Evo, končano. Naredil sem PDF file, če bi koga zanimalo, težak 700kb in dolg 18 strani, sam ne vem kako ga hostat. Ven sem izpustil uvod, slovenski del in zaključek, ker niso toliko zanimivi. Zanj sem dobil na faxu 9 :D

Hvala vsem za pomoč. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal prepozn odkril temo, ampk use en. Kokr se spomnim iz moto revij je na štajerskem koncu mojster Klemenčič, ki izdeluje/je izdeloval motorje, zanimivi coperji. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!