Skoči na vsebino

Odstranitev nalepke-težava


Fos

Priporočene objave

Hello!

Mam Vstroma. Na motorju je polno nalepk (tovarniške danger varianta), pa še od TCja reklamne). Iz plastičnih delov in okvirja ni bilo problema odstraniti nalepke, problem pa se pojavi pri nalepki na tanku. Vse kar mi je uspelo je da sem plastificirani del odtrgal, spodaj pa je ostala še papirni del. Zdej počasi z nohtom dol vlečem papir mm po mm, ostaja pa mi spodaj še vedno lim. A ma kdo kakšno lažjo učinkovitejšo varianto, mi že mal nohta manka!

Hvala za vsak nasvet in lp!

Fos

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogrej s fenom ali pa probaj s kakšnim topilom. Topilo seveda najprej probaj kje, kjer ne bo preveč škode na laku !!!

White spirit :grim preverjeno brez posledic na vseh površinah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz za ta namen uporabljam Industrijsko čistilo(sprej), ki je namenjeno za odstranjevanje nalepk. Mam ga pa od firme Wurth. Dobiš ga pa skor pr vsakmu mehaniku.

Deluje 1000%! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj sem uporabljal, kar nitro razredčilo; z njim bodi previden in ne smeš preveč močit, da ti ne načne barve.

Lp Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

White spirit :grim preverjeno brez posledic na vseh površinah

TO, :grim pa nič drugega, (razen fenčka)! :D

P.S.

Sedaj je že nekoliko prepozno, za drugič pa;

Fen v roke in malo potrpljenja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probate lahko tudi z izopropil alkoholom. ni nobenih problemov na skoraj vseh materialih.

Odlično odstrani tudi zasušen selotejp samo malce dalj je treba namočiti z krpo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bug & Tar od Turtle Wax... črna flaša s šprico in zelena nalepka... dobiš jo pa na Petrolu, v Leclercu,... pa še draga ni...

"Uradno" je sicer odstranjevalec insektov in katrana, samo pri nas doma je kar pogosto v uporabi pri odstranjevanju nalepk. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nikakor ne probata s kakršnim koli razredčilom! Sem sam očistil predjno šipo na NSR z nitrotam in se je poznalo ker mi je razjedlo.... pa barva tudi ostane na krpi :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za odstranjevanje nalepk je najbolje kirher,ki ima možnost pranja z vročo vodo, nastavi na 60-80 stopinj in ne preblizu s curkom(pritisk je zelo močan,da nepoškoduješ lak). Lahko tudi očistiš z čistilnim benzinom nikakor pa ne poskušaj s kakšnim razredčilom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za odstranjevanje nalepk je najbolje kirher,ki ima možnost pranja z vročo vodo, ... bla.

Verjetno se po tvoji glavi mota naprava z imenom Kärcher. :fredy:

post-4528-1141883099_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno se po tvoji glavi mota naprava z imenom Kärcher. :fredy:

pa kaj ga zaj jebeš, saj je napisal kirher ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaj ga zaj jebeš, saj je napisal kirher ;)

aja sori, ja. kirher, minken, dizeldorf, brisel. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namesto acetona priporočam razredčilo B)

NITRO seveda :D

Drugače pa gre z alkoholom dovolj dobro dol..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za nalepko odstrant. Vzami fen pogrej in počasi vleči nalepko stran, s tem da jo sproti pogrevaš. Problem pa je razlika v barvi laka, ker je pod nalepko bolj temen, okoli pa je že zbledel.

Torej ne kar limat.

Limaj po hladilniku. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno se po tvoji glavi mota naprava z imenom Kärcher. :fredy:

post-4528-1141883099_thumb.jpg

Jaz tudi nevem kaj se mota po tvoji glavi,na tej sliki ni niti eno niti drugo ampak naprava za pranje z večjim pritiskom vode. Neuporabljam rad tujk,sploh pa ne črk zato bo zame vedno kirher -zate pa naj bo KARHER!!!!! Nebom ti več odgovarjal,izgledaš zelo učen(verjetno visoka izobrazba) po sliki sodeč pereš bazene,javi se spomladi ga bo treba očistit. :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!