Skoči na vsebino

Odstranitev nalepke-težava


Fos

Priporočene objave

z vrocim zrakom (fen ali podobno) se lepilo najlazje razmehca in s tem se nalepka lahko brez sledu odstrani. ce ni prelakirana seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa ostane pol še kej lepila gor pa z ptrolejem-nikakor pa z acetonom ali čem podobnim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Hello!

Mam Vstroma. Na motorju je polno nalepk (tovarniške danger varianta), pa še od TCja reklamne). Iz plastičnih delov in okvirja ni bilo problema odstraniti nalepke, problem pa se pojavi pri nalepki na tanku. Vse kar mi je uspelo je da sem plastificirani del odtrgal, spodaj pa je ostala še papirni del. Zdej počasi z nohtom dol vlečem papir mm po mm, ostaja pa mi spodaj še vedno lim. A ma kdo kakšno lažjo učinkovitejšo varianto, mi že mal nohta manka!

Hvala za vsak nasvet in lp!

Fos

sej se da kupet tako tekočino ku nč ne poškoduje laka lepilu pa čist odstran sm na cujnco daš pa obrišeš in gre vse stran.

bom juter na šihtu pogledov kaku se prov reče pa ti povem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej se da kupet tako tekočino ku nč ne poškoduje laka lepilu pa čist odstran sm na cujnco daš pa obrišeš in gre vse stran.

bom juter na šihtu pogledov kaku se prov reče pa ti povem :D

Saj vsaka pametna informacija je vedno dobrodošla, vendar odgovorjaš na skoraj 4 leta star post...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj vsaka pametna informacija je vedno dobrodošla, vendar odgovorjaš na skoraj 4 leta star post...

lp

To je sicer res, ampaq Fos je napisal tudi:

... Bom sprobal pa javil kaj sem naredu!..

In ker se ni več javil, je dobričina domi46 verjetno sklepal, da Fos še vedno ždi v garaži in z nohtom drgne dol proklete nalepke :krneki:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ja a ni bolš,da jih lepiš eno na drugo? Ni se treba matrat z drgnjenem in še nohte pršparaš.Po petroleju boš pa še par dni smrdel.

Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja a ni bolš,da jih lepiš eno na drugo? Ni se treba matrat z drgnjenem in še nohte pršparaš.Po petroleju boš pa še par dni smrdel.

Pa barvam naj preko starih nalepk, al kaj???

lp A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa barvam naj preko starih nalepk, al kaj???

lp A

Pa res ne zastopm kaj barvaš?Če boš motor barvov boš tako al tko mogu pošmirglat.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja a ni bolš,da jih lepiš eno na drugo? Ni se treba matrat z drgnjenem in še nohte pršparaš.Po petroleju boš pa še par dni smrdel.

Smrdel? Kopalnica in tuš, pa je... Zdaj pa res: pogrej s fenom, gre lepo dol. Če je cela nalepka. Če se je že trgalo in ostalo lepilo, pa petrolej, ali čistilni bencin, če je v redu barva (nekatere slabše kvalitete bi lahko topilo...).

Če pa je tovarniško nalepka in prozoren lak čez, pa itak ni druge, kot smirkov papir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smrdel? Kopalnica in tuš, pa je... Zdaj pa res: pogrej s fenom, gre lepo dol. Če je cela nalepka. Če se je že trgalo in ostalo lepilo, pa petrolej, ali čistilni bencin, če je v redu barva (nekatere slabše kvalitete bi lahko topilo.. .).

Če pa je tovarniško nalepka in prozoren lak čez, pa itak ni druge, kot smirkov papir.

vsaka nalepka kjerkoli gre lepo dol, če najprej z fenom segreješ, pa z tistim strgalom, ki se kupi na petrolu(glih 1€-je pa za večkratno uporabo) lepo pol dol postrgaš.

Brez prask brez karkoli, ne rabiš nič kemikalij, samo malo časa si moraš vzeti, pa malo štroma gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No evo, pa sem ga oziroma jih- približno.

Nalepke so bile lakirane, zato najprej brusenje na roko.

Potem sem brez predlogov vzel fen, nalepke segrel in potegnil dol, vendar glej ga zlomka. Nalepka je šla dol cela, na plastikah pa je ostalo vso lepilo. Kaj pa sedaj. Nekdo je predlagal brušenje ostankov, ampak skoraj sigurno tega sam nikoli ni probal. Ne gre in ne gre. Zato sem probal z raznimi spreji: WD 40, petrolej in na koncu white špirit.

Ker sem verjteno med najbolj nepotrpežljivimi na svetu, sem hotel takojšen rezultat, ampak tudi s špiritom je bilo treba konkretno namakat in potem spraskat s strgalom za steklokeramične plošče. še sreča, da gre vse v barvanje, tako da mi je malo mar za praske.

lp A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa barvam naj preko starih nalepk, al kaj???

lp A

Ja moja napaka jest sem mislu,da sprašuješ za vinjete.Najbol se obnese fen za druge ostanke (lepilo) sem najbolše rezultate dosegu z čistim bencinom.K pa tud malce smrdi.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem kupil avto na katerem so bile reklamne nalepke, sem jih zagrel z fenom, potrgal dol, ostanke lepila sem pa odstranil z čistilom za verigo motorja :OK: , nato še mal spoliral in bilo je tip-top.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem strgalom odstraniš nalepke brez poškodb laka (preizkušeno)

Jest sem s tem strgalom 100% ronirov lak. To strgalo je dobro samo za šipe.Fen je sigurno najbolši. Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej segreješ s fenom, počasi odlepiš nalepko, na koncu očistiš s steleksom (tudi če ni nalepka na steklu) za piko na i pa še malo polir paste ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strajnar, za kasne izredno stare nalepke, ki jih je sonce ze 1000x pripekel to ne gre najboljs, zmeraj ostane nekaj lepila. Za lepilo pa obstaja sprej, ki pa je zal kar zelo agresiven, posebej do barv na vodni osnovi. Lepilo se lahko spravi tudi zelo na primitiven nacin, uzamete ducktape ( jaz mu pravim vlomilski trak ) ga nalepite na ostanke lepila in ga odlepite, to ponavljate toliko casa da lepila ni vec. Zna se pa zgoditi da z tem poskodujete tudi barvo ali lak..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strajnar, za kasne izredno stare nalepke, ki jih je sonce ze 1000x pripekel to ne gre najboljs, zmeraj ostane nekaj lepila.

Gre, gre, le malo se je treba pomatrati (beri: močneje pritisniti, pa dvakrat ali trikrat zamenjati cunjo oz. papirnato brisačo, s katero drgneš).

In čistilo za steklo je idealno, ker ne poškoduje laka ali plastike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!