Skoči na vsebino

25KW blokada


-pero-

Priporočene objave

Lahko vam iz prve roke povem, da ti vzamejo vse kategorije, je pa res, da ko ponovno opravljaš izpit, delaš samo za tisto kategorijo, za katero si prekoračil št. kazenskih točk. Ko to opraviš, ti vrnejo vse nazaj (seveda ko preteče kazenski rok).

Motor se zagotovo da zablokirat na 25 km/h. Baje da se neko podjetje ukvarja s tem, vendar ga ne najdem na spletu. Očitno so propadli:)) Je pa pomojem cenejša zadeva, da kupiš rabljen motorček, ki gre 25 km/h in ima to zapisano tudi v dokumentih.

Kar se pa policajev in njihove inteligence tiče pa raje ne bom komentiral. Kdo pa lahko naredi nekajmesečni tečaj in je potem policaj??? (to ni vprašanje čeprav je ? na koncu) :)

No, če pa ima kdo kakšne druge informacije, kar se tiče tega blokiranja, naj pa pošlje na pm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je kolega, ki je pravkar ponovno naredil izpit za avto, rekel da je včasih res bilo tako da so ti vzeli vse kategorije, vendar naj bi bilo čisto po novem da ti vzamejo samo tisto kategorijo s katero je bil storjen prekršek. Sem ga prav zdaj še enkrat poklical in je rekel da je 100% tako. Pravi pa da so mu tako rekli v avtošoli. Koliko je res ne vem?

Tudi če je res kak nov zakon je spet odvisno če si storil prekršek v prejšnjem. Vseeno se ti splača pozanimat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla!

Veliko različnih motociklov od er500 pa do gsf1200 se da že serijsko kupit s blokado moči motorja na

25KW. Baje da se da tudi "aftermarket" blokade vgradit in homologirat motor na moč 25KW.

Zanima me kako zadeva deluje? ...a omejuje obrate? količino vbrizganega goriva? kako drugače?

A zadeva omejuje samo moč ali tudi navor? Kako vpliva na motor? ...poraba se verjetno zmanjša?

Če je zadeva mehanska se da vidt kako shemo? oz. kako zadeva zgleda? Kako se zadeva odstrani?

Je kaka razlika med odblokiranim serijskio blokiranim motorjem in nikoli blokiranim motorjem?

...zanima me čisto tehnični pogled na to zadevo.

Hvala za info in lp :)

Zdravo,

mene pa zanima, ce mogoce kdo ve kaksna je tovarniska blokada (elektronska ali mehanska?) na 25kw pri Hondi hornet 600 l 2008. Kdo bi mi lahko to blokado odstranu? kaksna je cena?

pojavla se mi je dobra priloznost za nakup vendar je motor blokiran.

Hvala& lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je kolega, ki je pravkar ponovno naredil izpit za avto, rekel da je včasih res bilo tako da so ti vzeli vse kategorije, vendar naj bi bilo čisto po novem da ti vzamejo samo tisto kategorijo s katero je bil storjen prekršek. Sem ga prav zdaj še enkrat poklical in je rekel da je 100% tako. Pravi pa da so mu tako rekli v avtošoli. Koliko je res ne vem?

Tudi če je res kak nov zakon je spet odvisno če si storil prekršek v prejšnjem. Vseeno se ti splača pozanimat

Tudi jaz poznam primer, ko bi morali vzeti izpit (voznik začetnik in 9 pik kazni...), pa je bila na koncu samo prepoved vožnje za 1 mesec in 1000€ kazni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je neka največja bedarija, ne morjo ti vzet nečesa za kar si dokazo da si zmožn/sposobn :trance_33_sleep:

namest da ti bedaki uzamejo izpit, bi te rajsi fuknali na nek tečaj varne vožje !!!!!!!

tk pa sam kasirajo prasci

Popravljeno . Popravil Hozi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

namest da ti bedaki uzamejo izpit, bi te rajsi fuknali na nek tečaj varne vožje

Sej ko dosežeš določeno število kazenskih točk (mislim da okoli 13), dobiš pisno povabilo, da se moraš udeležiti tečaja varne vožnje za zbijanje točk (zbrišejo se ti 4 točke), stane pa nekaj čez 200 €; če se ga pa ne udeležiš te pa doleti kazen okoli 400 €.

(kogar zanima bolj podrobno lahko malo pogoogla, ker je vse lepo razloženo na netu...)

se opravičlujemo za :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kuk kej pride tta homologacija za 25kw da ti vpisejo v prometno a je kaka razlika pr 600 al pa pr 1000ccm v ceni da ti nardijo...pa ce je ze kje napisan se opravicujem k se mi neda vsega brat...tnx za odgovor :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ko dosežeš določeno število kazenskih točk (mislim da okoli 13), dobiš pisno povabilo, da se moraš udeležiti tečaja varne vožnje za zbijanje točk (zbrišejo se ti 4 točke), stane pa nekaj čez 200 €; če se ga pa ne udeležiš te pa doleti kazen okoli 400 €.

(kogar zanima bolj podrobno lahko malo pogoogla, ker je vse lepo razloženo na netu...)

se opravičlujemo za :topic:

A mugoče veš, če maš 6 pik pa da si voznik začetnik, a si lahko tud kej pik zbiješ iz to varno vožnjo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kuk kej pride tta homologacija za 25kw da ti vpisejo v prometno a je kaka razlika pr 600 al pa pr 1000ccm v ceni da ti nardijo...pa ce je ze kje napisan se opravicujem k se mi neda vsega brat...tnx za odgovor :krneki:

Sam vpis v homologacijo je 60€ oz. tam nekje (v prometno ti vpišejo kasneje, brez nekih dodatnih stroškov verjetno... ), je pa enako za bilokak motor.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

a za Z1000 tut obstaja blokada (25kw)??? ter, kako zgleda? (je to samo neak bloščica ki zaustavlja gas zajlo al kej bol kompliceranga?)

kateri servis priporočate za Kawasakije???

najlepša hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a za Z1000 tut obstaja blokada (25kw)??? ter, kako zgleda? (je to samo neak bloščica ki zaustavlja gas zajlo al kej bol kompliceranga?)

kateri servis priporočate za Kawasakije???

najlepša hvala za odgovor

Obstaja tud za Z1000 :) tule jih maš sam na žalost ni slikce:

http://www.alphatechniksql.alphaplanweb.de...FTOKEN=96321680

Drugače so pa za kawasakije nekoliko cenejše blokade kot za ostale :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Sam bi rad vgradil blokado v hornetko 600 ccm 2008 letnik. Kje naredijo in za približno koliko.

Poklič na servis Štern pa ti bodo povedal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam bi rad vgradil blokado v hornetko 600 ccm 2008 letnik. Kje naredijo in za približno koliko.

400eur v As Domžalah, dal sošolec za hornetko.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

400eur v As Domžalah, dal sošolec za hornetko.

lp

Danes klical v as štern in pravi da 180 blokada pluss cca 50 € delo ter 60 € homologacija. Ampak to je v kranju. Zanima me če dela to kdo v mariboru oz. okolici. In pa če je npr. na hornetki blokada na dolžini plina ali  kje drugje ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes klical v as štern in pravi da 180 blokada pluss cca 50 € delo ter 60 € homologacija. Ampak to je v kranju. Zanima me če dela to kdo v mariboru oz. okolici. In pa če je npr. na hornetki blokada na dolžini plina ali  kje drugje ?

Moto center Ptuj, naroča pa itak preko šterna, tak da samo kliči ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

a je že kdo blokiral Suzukija gsf? Glede na to, da je motor star 10 let, a je blokada kaj cenejša/dražja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je že kdo blokiral Suzukija gsf? Glede na to, da je motor star 10 let, a je blokada kaj cenejša/dražja?

Najbrž je enaka cena, vprašanje je samo če sploh obstaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mashina, morem povedat, da si me s to animacijo nasmejal :)

kakorkoli, sem jaz tudi pogooglala, sem tudi pisala v temo na motosvetu o tem motorju, pa mi še žal glede enih stvari ni uspelo dobit odgovora... vem samo to, da je blokada za ta motor možna.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, še enkrat... če se komu tukaj ne zdi več pametno pisat, "ker je bilo že vse povedano", naj me kontaktira preko ZS....

kaj je potrebno najprej naredit, ko se odločiš, da boš motor zablokiral? na servis (štajerska, kam je najboljše it?)? je potrebno najprej izpolniti vlogo (katero?, nekaj strani nazaj so bile povezave, ki pa več ne delujejo...)? kam to poslat, koga poklicat?

se opravičujem za svojo nevednost, ampak sem po tej strani čisti začetnik in se prvič srečujem s tem, za vprašat pa tudi nimam nikogar.. rabim konkretne odgovore.. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, še enkrat... če se komu tukaj ne zdi več pametno pisat, "ker je bilo že vse povedano", naj me kontaktira preko ZS....

kaj je potrebno najprej naredit, ko se odločiš, da boš motor zablokiral? na servis (štajerska, kam je najboljše it?)? je potrebno najprej izpolniti vlogo (katero?, nekaj strani nazaj so bile povezave, ki pa več ne delujejo...)? kam to poslat, koga poklicat?

se opravičujem za svojo nevednost, ampak sem po tej strani čisti začetnik in se prvič srečujem s tem, za vprašat pa tudi nimam nikogar.. rabim konkretne odgovore.. :?

Kdaj si dobil/boš dobil izpit za A2

In kateri motor imaš

Popravljeno . Popravil norc 16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za A2 sem naredila oktobra 2008, vendar sem ga dvignila šele aprila letos (ko sem dopolnila 21 let, iz razloga, da ne bi rabila 2x vozniške menjavat, ker sem takrat prenehala biti voznik začetnik v avtu).. se pravi, da bom dobila za neomejeno aprila 2011 ?? (menda, upam da bo tak šlo..)..

sicer se zaenkrat bolj nagibam k temu, da ga ne bi dala blokirat ... če bi ga, bi to urejala čez zimo, zdaj bi se še pač ilegalno vozila (čeprav to za mene ni ilegalno, ker izpit pač mam :trance_33_sleep: , je*at ga... )... sploh ker bi se naj čakalo mesec ali več in res si ne želim da bi mi za to četrt sezone šlo v maloro...

aja, motor je pa Suzuki gsf600, l.99 ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!