Skoči na vsebino

25KW blokada


-pero-

Priporočene objave

Okej, pa začnimo!

Motor Suzuki Gsx-r 600 '04 letnik kupljen v Italiji z italjanskimi dokumenti, bi rad spravil na 25kw in z slovenskimi papirji, da bo vse 'LEGALNO'.

Slišal sem recept, prvo na homologacijo v Koper na AUTOPLUS da dobim slovenske papirje, potem pa naročit blokado in na LLP, oz. dat nekomu ki se s tem ukvarja. Na konci pa še enkrat vse skupaj homologirat, da je blokada homologirana na motorju.

Nekako v tem stilu gre, bi mi lahko nekdo TOČNO PO KORAKIH napisal kaj naj storim, ter če je to sigurno, da ne bom metal denarja stran. Bi mi bil zelo hvaležen, pa še kako pivo bi šla spit ko bi bil kje v Kopru.

Ker je z tem lahko veliko težav, sem se leto prej začel pripravljat, da motor zrihtam pred sezono, saj ne bi rad mi potem vse propade.

V pričakovanju odgovora vas lepo pozdravljam !

1. motor pelš na avtoplus, da ga homologeraš (s tem dobiš slovenske paperje)

2. motor pelš na uradni servis ali pa k Šternu (zastopnik za alphabetic blokade), kjer ti vgradijo blokado

3. pelješ motor na LPP, kjer ti homologerajo blokado

4. ko dobiš homologacijski kartonček, na katerem piše 25kW, greš na tehnične preglede, kjer registreraš motor

5. odpeleš se brez skrbi pred policaji :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grčar, tvoja mrcina pa moja, pa vsak zadi eno gajbo pive :)

Hvala še enkrat ! Se bom kr okoli 20. v mesecu lotil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo še nekaj, jaz peljem motor k Šternu, kdo je pa ta ? Mi lahko malo več o tem poveš.

Pa blokado mi on naroči oz. jo moram jaz ? Najraje bi videl da mi vse oni zrihtajo jaz pa na koncu plačam tudi če je malo več, saj sem enkrat naročil že blokado pa niso poslali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo še nekaj, jaz peljem motor k Šternu, kdo je pa ta ? Mi lahko malo več o tem poveš.

Pa blokado mi on naroči oz. jo moram jaz ? Najraje bi videl da mi vse oni zrihtajo jaz pa na koncu plačam tudi če je malo več, saj sem enkrat naročil že blokado pa niso poslali

Kliči Šterna če sploh je možno zablokirat, če ni kupi ER-5 :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz ATX-a na 1000SS.. pametno res vsa cast :kva2: , tapru se nauc en mau bl ornk moped vozt pol pa pejd na 1000 ce mas sam sebe kej rd

aprilia RS 125 ni ATX :BUA: sem pa vozil tudi še bandit 600, Z 750, CR 250 pa tud še kšne druge motorje (samo te bl tko na izi pa malo časa)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje ko vas tako poslušam si tudi mislim svoje, raje si kupite mopede kot pa da stroje blokirate.

:grrr :grrr :grrr :BUA: :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blokada dolocenega modela ima smisel.

ce ti ni jasno kateri so ti razlogi predlagam prebiranje celotne teme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa rs 125 tud ni motor, je le 125 igračka. Sej veš kako pravijo, MOTORJI se začnejo od 450 naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje ko vas tako poslušam si tudi mislim svoje, raje si kupite mopede kot pa da stroje blokirate.

:grrr :grrr :grrr :BUA: :BUA: :BUA:

In mi si mislimo svoje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, da ne bo pomote, blokira se ga samo po dokumentih za policiste.

Drgač pa ma še zmeri pod 3 sekunde na sto :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, da ne bo pomote, blokira se ga samo po dokumentih za policiste.

Drgač pa ma še zmeri pod 3 sekunde na sto :D

in policisti so neumni, ne gledajo foruma, ne znajo pogledat, kdaj imaš rojstni dan, katera je tvoja GSM cifra, kak motor voziš in se ne znajo zmenit, kdaj te bodo napotili na izredni tehnični pregled, ker take klamfe pišeš?

o, joj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in policisti so neumni, ne gledajo foruma, ne znajo pogledat, kdaj imaš rojstni dan, katera je tvoja GSM cifra, kak motor voziš in se ne znajo zmenit, kdaj te bodo napotili na izredni tehnični pregled, ker take klamfe pišeš?

o, joj

ja so :yes: in ne znajo :yes: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje ko vas tako poslušam si tudi mislim svoje, raje si kupite mopede kot pa da stroje blokirate.

:grrr :grrr :grrr :BUA: :BUA: :BUA:

Primerjava med 125 2T 15KW cestakom in 600 4T 25KW cestakom

+nižja poraba

+boljše gume

+boljše zavore

+boljša ciklistika

+boljše vzmetenje

+boljše luči

+vzdržljivost mašine je 1:100

+ni olja za mešanico

+boljši pospeški in končna

+navadiš se teže motorja

-dražji motor

-dražja registracija

-dražje gume

°servisi so tam tam

Nevem če sem kaj pozabu, ampak mislm da razvidno zakaj ni slabo imet 600 motor zablokiran. Sej ne da kdo hoče met zablokiranga, but the law is the law

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dej za primerjavo 25kw 125ko.

Iste gume, ciklistika, hja če bo kdo reku, da je lažje vozit 160+kilski motor od 130kilske 125ke(edino kar manj trese 4t(dost manj))... Pospeški pa končna teško rečem, ker še nisem pelov 600cc zablokiranga, recimo da navora bi mogel imeti več, končno pa manjšo, zaradi teže. Poraba se isto giblje okoli 7l.

Ostalo se strinjam.

Je pa 600cc zverina že nek pravi motocikel in ima svoj čar. Zdej da ga maš pa na 25kwtih je pa tko ko pri mojmu motorju. Sej zgleda kot Ducati sam to ni to :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene tole tud zanima, predvsem zaradi cenejše registracije in ležje kasnejše prodaja motorja, kar drugače mam itak neomejeno. Namreč er5 mislim uradno zablokirat, a to lahko dela samo pooblaščeni servis, a lahko to tud sam nardiš, glavno da ima na homoligaciji realnik 25 kw?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dej za primerjavo 25kw 125ko.

Iste gume, ciklistika, hja če bo kdo reku, da je lažje vozit 160+kilski motor od 130kilske 125ke(edino kar manj trese 4t(dost manj))... Pospeški pa končna teško rečem, ker še nisem pelov 600cc zablokiranga, recimo da navora bi mogel imeti več, končno pa manjšo, zaradi teže. Poraba se isto giblje okoli 7l.

Ostalo se strinjam.

Je pa 600cc zverina že nek pravi motocikel in ima svoj čar. Zdej da ga maš pa na 25kwtih je pa tko ko pri mojmu motorju. Sej zgleda kot Ducati sam to ni to :)

Meni pije 5.5litrov. Pa veš da ga ne šparam...

Navor je zelo opazen, v klanec kjer na 90KM Turbo Diesel(Tipo 1.9) v tretji ne potegne če druge ne pribijem vleče Gixxer v !!!6.!!! Celo obrate pridobiva, sicer zelo počasi ampak jih...

Glede končne pa je vsaj zame tko da ne rabim končne... Raje pospeške...

mene tole tud zanima, predvsem zaradi cenejše registracije in ležje kasnejše prodaja motorja, kar drugače mam itak neomejeno. Namreč er5 mislim uradno zablokirat, a to lahko dela samo pooblaščeni servis, a lahko to tud sam nardiš, glavno da ima na homoligaciji realnik 25 kw?

Ne!

Ti morš pelat na Kawl servis da ti to vgradijo ali k Šternu. Štern je pooblaščeni serviser in dobavitelj Alphatechnik blokad...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SymRu ki zdej se bojo lih name nakurčli kaj ? A imajo toliko ljudi ki po cele firme kradejo pa niti ne znajo za to, pa se jim ne da ukrepat !

Ajde pomisli bolj moško

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:doze: :naughty:

Menim, da policiste podcenjujete.

Enkrat boš naletel na mladga policaja, ki ti bo fauš in se boš imel super na izrednem tehničnem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SymRu ta je bila pa pametna! Najbel bom se 100 % strinjam s tabo v tem primeru.

Ampak priznajmo si, v večini tudi policaji so leni. Učeraj se me ustavli brez čelade pa so me grdo pogledali pa so rekli pejdi... Bil sem pa z skuterjem, sicer ni primerjave se strinjam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej sam si na chatu enkrat povedal, da so te že opozoril večkrat v smislu da zdej se pa že preveč okol voziš

kako lahko pričakuješ ...

ah, sej nima veze

vsak dela po svoje

to nej bi bla tehnična tema o blokadah, tko da ne bom več debatiru, da me nau Icek ganjal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj sem slišal tudi, da jo lahko naročiš sam. A je potem vsaj možno da jo od koga kupiš (če je to res le ploščica v auspuhu) in ti šteren zaračuna le montažo, če se sploh seveda splača sam kupovat, da ne bo potem tolk več za montažo računal? Sej drugače ga pa pokličem v pon, še mal za cene, ipd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj sem slišal tudi, da jo lahko naročiš sam. A je potem vsaj možno da jo od koga kupiš (če je to res le ploščica v auspuhu) in ti šteren zaračuna le montažo, če se sploh seveda splača sam kupovat, da ne bo potem tolk več za montažo računal? Sej drugače ga pa pokličem v pon, še mal za cene, ipd.

Ti jo kr pr udarnem servisu naroč ali pa pri Šternu. Ker če jo sam kupš, maš pol probleme z vgradnjo pa paperji... (ma burek s tem izkušnje) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti jo kr pr udarnem servisu naroč ali pa pri Šternu. Ker če jo sam kupš, maš pol probleme z vgradnjo pa paperji... (ma burek s tem izkušnje) .)

sam mal dječki, kokr jest vem ma štern iz kranja (čirče) samo uradni servis za yamaho :) a pa ti blokado tut u kšno drugo prdo namontira, recimo kokr je moja suzi???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No problem, samo če ima Alphatehnik blokado za tvoj moped.

ga bom drug tedn poklicu al pa se kr tja zapelm itak je par km od mene pa ga prašam in malo poročam ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!