Skoči na vsebino

Acabion -- 2KM/kg, 450km/h - motocikel prihodnosti


Noise

Priporočene objave

Motovozilo prihodnosti? :eek: :eek: :eek:

Najbolj dodelana različica GTBO 70 ima odlično razmerje 2KM/kg in do 450km/h pospeši v 19-sekundah. Pri tem bi naj poraba znašala cca 16l/100km, pri običajnih hitrostih pa se številke porabe vrtijo okrog današnjih najmanjših dizlov. "Najslabša" različica potrebuje do 450km/h 40 sekund in ima cca 1KM/kg.

Več: --> http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2452

post-1-1141685251.jpg

post-1-1141685276.jpg

post-1-1141685283.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene bolj zanima, kje se bo dalo to izkoristit.. Kaj ti pomaga 450km/h če se pa ne moreš nikjer tolk pelat .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tehnični podatki so res fenomenalni, samo kje jih bi lahko izkoristil, kvečjemu na kakšnem Drag-dirkališču :hmm: .

Nora bo najbrž tudi cena :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva lupinica….sedaj se še splača, ker bi potem-takem spadalo vozilo pri zav. v prem. razred nad 72KW…

Izjava, na kavo v Portorož bi dobila čisto drugi pomen….sicer res,da še nisem bi pa sprobal kako se zadevca obnese, si pa predstavljam, da ima malo skupnega z klasičnim motorinom…

LP.A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na discoveryju so predstavljali tole oz tak prototip, nevem če je bil od te firme ker sem tak koncept videl že pri enem amerikancu, pa evropejcu, pa ..... skratka ni nova zamisel. zadeva je kot kabina jadralnega letala na kolesih, omogoča sicer nagibe mi pa deluje vseeno zelo nestabilno če bi npr. hotel polagati ovinke z takšno hitrostjo kot npr. sedaj na pisti na kolenu, tisti prototip je poganjal 1000 ccm agregat mislim da od gsxr-ja. stvar se vozi z joystikom,....

ocena discoveryja s katero se popolnoma stirnjam - brezveze, ne tič ne miš!

aja cena vozila če bi šel v serijo je bila astronomska (sicer ne vem zakaj), mislim da je tip rekel da 200.000 ali celo več eur :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, pred cca. 35 leti (pa tudi že prej, da ne bo zamere) je imel moj Rogov otroški kolo nameščeno idejo za bodoči "super bike": pomožna kolesca. Me zanima, če tudi rabiš 15 ključ za demontažo .)

Malo bolj resno a še vedno precej futuristično - ideja je odlična, in kliče po spremembi klasičnih cest v cevi (pod zemljo, nad zemljo... po želji). Pri dobro nadziranem sistemu bi rabil npr. do Rotterdama 3h (namesto današnjih 13h). Ampak ta ideja je malo skregana z motoristično filozofijo, kjer ni toliko pomemben cilj ampak užitek na poti, ki vodi do cilja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da je to zadnja stvar katera te mora skrbeti...sicer pa je to nad 72 Kw kategorija.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor je od hayabuse, s turbo polnilnikom in ima okrog 500 KM... jaz bi se raje (če bi mel jajca) vozil z buso...

tale lupinica mi nič kaj ni povšeči....

buuusaaa :kva2:

post-6736-1141744016.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brezveze. :glare:

Totalna šajba!

men je to krneki :blink: To sploh ni uporabno za nč :SS

seveda vi trije to govorite iz dolgoletnih izkusenj, kenede. :devil:

poznam svicarja, ki ze dobro desetletje poseduje ecomobil z 90 KM (bmw "cegu"-masina, 1000 ccm). zadeva leti (po njegovih besedah) do 240 brez problema, z dvemi in prtljago. uporablja ga celoletno tudi za voznjo v sluzbo.

sem sedel v njem; obcutek malo "utesnjen" - se je potrebno navaditi na kabino. vozil nisem.

glede na to, da se svicarji potikajo po celi evropi in tudi po dirkaliscih s tem "cudom" (nekje na netu so slike z enega taksnega dne na drikaliscu) je samo vprasanje navade posameznika in ce je pripravljen sprejeti taksno vozilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kak krog bi ga prec zapelju,200.000 € pa ne dam zanjga :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah, normaln folk ni sposoben tega upravljat, zato ne bo to nikoli dovoljeno v taki obliki za množični prevoz

over&out

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...je samo vprasanje navade posameznika in ce je pripravljen sprejeti taksno vozilo.

...pa ne bi mogel <_< ...ko bodo prodajali samo še taka čuda, verjetno ne bom več motorist... :P

lp flox

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Žal vam moram sporočiti dve žalostni novici... Acabion stane 1.6 milijona evrov (1600000), da enega izdelajo,

pa traja od 2 do 3 leta. Nastajajo po načelu en človek - en avto. Torej en avto od začetka do konca izdela

en človek.

ACABION

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!