Skoči na vsebino

Šola varne vožnje na Rudniku


Hanzi

Priporočene objave

Danes sem spoznal še nekaj % zmožnosti svojega motorja in sebe na policijski šoli varne vožnje na Rudniku pri LJ. Kogar ni bilo mu je lahko žal. Mislim da se lahko primerja z Leganovo šolo (ne me ubit če mislite da je drugače) pa še zastonj je bila. Preganjal motor 4 ure v skupini po pet motoristov.

Sonce naj sveti vsak dan

Popravil/a - hanzi on 18/05/2002 21:59:07

Popravil/a - Perla on 20/05/2002 17:18:28

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Preganjal motor 4 ure v skupini po pet motoristov.

A ste meli dirke al kaj !

V Mariboru je šlo kr počas ... izmikanje oviri, vožnja v krogu in osemka iz stožcev ... to je vse .

Pa ne okol govort !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No "4" .ure.Prišel malo po 9 odšel ob 2.30. Vmes si seveda ogledoval malo BMW in Aprilie ampak žal nič peljal(drugo leto bom ker mi bo država dovolila) ogledal si malo teoretičnega predavanja(obširno poročilo bo napisala v kratkem naša PERLA) 2 urci se vozil med stožci na koncu pa je bila res še "DIRKA". Merili so nam čas in kazenske točke vožnje slaloma in izdelava 8 s natančnim parkiranjem. Razdeljeni smo bili v dve skupini (enduro motorji in ostale "krave in mopedi." Če se v sloveniji prireditev ponovi priporočam udeležbo oz. jaz se je bom udeležil vsako leto. Drugo leto upam da že z drugim motorjem.

Sonce naj sveti vsak dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hanzi a si bil ti tisti z Virago 250 in motosvet majčko? Če ja pol kapo dol ker je bilo odpeljano odlično....če pa nisi bil ti pol pa...

lp,

B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Razdeljeni smo bili v dve skupini (enduro motorji in ostale "krave in mopedi."

Ta je pa dobra !!!

Le vkup uboga gmajna !!!

Pa ne okol govort !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hanzi, pa ne takih stvari pisat, nooooooooo. K se bom še zasekirala, da me ni blo.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno so se v LJ še nekoliko bolj potrudili kot v MB. Sicer pa je Legan tako tudi prisoten pri izobraževanju inštuktojev za motorna kolesa, pa če se ne motim tudi v tacnu šola bodoče motoriste oziroma jih je. Vsaka izkušnja je vedno dobrodošla.

fly with wind

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hanzi a si bil ti tisti z Virago 250 in motosvet majčko? Če ja pol kapo dol ker je bilo odpeljano odlično....če pa nisi bil ti pol pa...

lp,

B.

[/quote

Yep!Saj vem da sem bil odličen kar so potrdili tudi rezultati. Kdo si bil pa ti? Zakaj nisi pristopil če že bereš in tipkaš po tej strani.No pa kdaj drugič. Saj ne grizem, razen kadar sem lačen

Sonce naj sveti vsak dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja v soboto je bilo lepo. Policisti so se potrudili. Na parkiriscu je bila postavljena proga za spretnostno voznjo (podobno kot v Leganovi soli varne voznje). Gasilci so en del proge zalivali z vodo. Na zaviranju je bil postavljen radar, ki ti je sproti prikazoval koliko vozis. Asfalt pa tak kot na Grobniku. Med obema treningoma smo se pomerili se v tekmovanju v spretnostni voznji, ki je bila sestavljena iz vijuganja med stozci, delanja osmice v zelo majhnem pravokotniku in iz pravilnega ustavljanja. Na stozcih so bile tenis zogice. Vsaka zbita zogica je pomenila 5 sekund pribitka, ce si se z nogo dotaknil tal, pa 10 sekund. Vse skupaj so nadzorovali in nam svetovali policijski instruktorji za ucenje spretnostne oz. varne voznje s policijskimi motornimi kolesi. Predno si sel vozit, si se moral prijaviti, kjer si moral pokazati veljavno voznisko in prometno dovoljenje, podpisal si tudi izjavo, da sam odgovarjas za nastalo skodo.

Zraven je bil postavljen sotor, v katerem je policijski inspektor predaval in prikazoval diapozitive o prometnih nesrecah motoristov s smrtnim izidom. Najvec je bilo slik iz ceste, ki jo motoristi uporabljamo namesto dirkalisca (Ljubljana - Kocevje - Brod na Kolpi). Na tej cesti je v lanskem letu ostalo pet motoristov. Bilo je ganljivo (se posebej slike neposredno s prizorisca nesrece), saj je marsikomu med poslusalci pritekla kaka solza.

Zraven so imeli svoj stant se Avtoval (pooblasceni serviser za motorna kolesa BMW), kjer smo si nabrali prospekte; Avto Triglav, ki je posojal Aprilije za en krog (RSV Mille, Futura, maxi skuter); mesto Ljubljana, na katerem so delili prospekte o Ljublajani. Aja pa ena prikolica, kjer se je peklo pleskavice. Razstavljen je bil tudi civilni policijski avtomobil Provida. Ves cas dogajanja je bila prisotna ekipa nujne medicinske pomoci s ta velikim resilcem.

Proti koncu treninga smo lahko po poligonu vozili cisto "ta pravi" policijski BMW.

Tadej

Ps: Hanzi je pa raztural s svojim Viragotom 250. Kapo dol!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

... Hanzi je pa raztural s svojim Viragotom 250 ...

Ja, Hanzi je zakon! Je pa res tudi to, da ima predelanega Viragota ... dodajanje gasa ... digitalni sistem ... 0 ali 1 ...

Hanzi, stay in peace, my brother on bike!

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

... Hanzi je pa raztural s svojim Viragotom 250 ...

Ja, Hanzi je zakon! Je pa res tudi to, da ima predelanega Viragota ... dodajanje gasa ... digitalni sistem ... 0 ali 1 ...

Hanzi, stay in peace, my brother on bike!

lp Easyrider

Najhitreje si prevozil če si imel na -0.5 gasa. (štant gas, sklopka bremza)

Sonce naj sveti vsak dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena velika pohvala POLICISTOM za organizacijo tako zanimivega in poučnega dogodka!!!!

1.)Radar si prevozu kokr kitr si mogu in to zastonj

2.)Testni motorji so bili na razpolago

3.)tekmovanje uspešno (dobro četrto mesto)-kje sm mel pa šanse (hanzi, stari maček in mateja s skuterjem)-usoda zapečatena

4.)najbolj mi je bilo všeč k sm vidu enga na testno mile pol mim mene po obvoznic letet šel je 100+++++++ km/h in na hrbtu mu je pisalo polic.....!

5.)Škoda da sm mogu tako hitr zbrisat, k drgač bi zihr še mal vadu na poligonu

6.)Hvala vsem za prijetno družbo in še enkrat bravo za motosvet!!

ps:komi čakam drugo tako vožnjo!!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tist k je pa zmagu, je pa bonus dubu za sodnika za prekrške.

puuuuuuuuuniiiiiiiiiim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote: Ena velika pohvala POLICISTOM za organizacijo tako zanimivega in poučnega dogodka!!!!

by Pero RES ODLICNO!!!

Kar se mojega porocila tice: kaze, da nimam dodati kaj dosti vec, kot ste sami napisali.

Glede "tekmovanja": policisti so si ga omislili "kar tako", zato so bile kategorije "malo mesano".

Udelezba Motosvetovcev (sicer v isti skupini):

1. mesto: Hanzi

2. mesto: Pero

Obema CESTITAMO!

@Hanzi: kaksne motorje so imeli drugi udelezenci?

@Pero: tvoja nagrada je pri meni - dobis ob priloznosti

Naslednja taka prireditev, bo verjetno organizirana sele naslednje leto.

"jest nc kriva" ... Perla

Popravil/a - Perla dne 20/05/2002 ob 16:44:26

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:3.)tekmovanje uspešno (dobro četrto mesto)-kje sm mel pa šanse (hanzi, stari maček in mateja s skuterjem)-usoda zapečatena

by Pero

Pero, naj te popravim: osvojil si 2. mesto v svoji skupini.

"jest nc kriva" ... Perla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote: Ena velika pohvala POLICISTOM za organizacijo tako zanimivega in poučnega dogodka!!!!

by Pero RES ODLICNO!!!

Kar se mojega porocila tice: kaze, da nimam dodati kaj dosti vec, kot ste sami napisali.

Glede "tekmovanja": policisti so si ga omislili "kar tako", zato so bile kategorije "malo mesano".

Udelezba Motosvetovcev (sicer v isti skupini):

1. mesto: Hanzi

2. mesto: Pero

Obema CESTITAMO!

@Hanzi: kaksne motorje so imeli drugi udelezenci?

@Pero: tvoja nagrada je pri meni - dobis ob priloznosti

Naslednja taka prireditev, bo verjetno organizirana sele naslednje leto.

"jest nc kriva" ... Perla

Popravil/a - Perla dne 20/05/2002 ob 16:44:26

V naši skupini je bilo 8 motorjev:

Vrstni red:

1. Virago 250

2. Gilera 175 letnik 1958!!!!!

3. Gilera 125(skuter)lepa voznica škoda da je prevzel nagrado oče bi takoj dobila kakšnega lubčka.

2. skupina

V kateri so bile tri transalpe en BMW 650 en MZ in dva pozabu.

Perla! Kje se je pa moja nagrada zgubila?

Fajn bi blo bladzo pa ni blo nič takega notri.

Pero ne vem če sem stari maček. Vozniški staž dobro leto in pol. Je pa res da bi z APN 6 zmagal za šalo z eno roko.

perla? Boš dobila kake slikce od uradnega fotografa? Drugič vzemi aparat na sončne celice in ne na baterije.

Sonce naj sveti vsak dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmaga,

upam da se bodo mariborski policisti kaj naucili. Mogoce so bili na Lj. soli varne voznje pa bodo v Mariboru naslednjic znali kaj vec pokazat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:Perla! Kje se je pa moja nagrada zgubila?

...

perla? Boš dobila kake slikce od uradnega fotografa? Drugič vzemi aparat na sončne celice in ne na baterije.

hehehe ... dragi Hanzi, tudi tvoja nagrada je se vedno pri meni in jo dobis, ko se vidimo - Pero je odsel pred podelitvijo in niti ni vedel, da je dobil nagrado, zato sem to napisala le njemu.

Fotke so ze prispele, upam, da bodo kmalu gor.

Fotografu A.R.-Bobiju (ki je tudi motorist), se iskreno zahvaljujem, ker je namesto mene narisal in nam prijazno odstopil slike. TNX!

moj copic brez energije ni hotel risati

hehe, aparat na soncne celice - gooood idea! in problemov ne bo vec spljoh.

----------------

"jest nc kriva" ... Perla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UFF HVALA BOGU. Sem mislil da je že duacti bmw-evo olje popapu in se obrisal z majčko tam okoli karterja medtem je imel pa kapico na glavi.

Ponovitev uradnega prevzema nagrade predlagam za v sredo v OLP.

Sonce naj sveti vsak dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:Ponovitev uradnega prevzema nagrade predlagam za v sredo v OLP.

a pripeljem policaje, da ti jo bodo izrocili?

----------------

"jest nc kriva" ... Perla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kake slikce v kaki galeriji Perla, ali samo med članki?

Sonce naj sveti vsak dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hanzi morm pohvalt tvojo vožnjo, pa tud tvojo majčko. Ne vem pa kaj si se tko bal mojga MZ-ja v vaši skupini, a mislš da bi mel tako prednost.

Drugač bi se pa tud jst priporoču za kšne slikce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!