Skoči na vsebino

YAMAHA FZR 600 in 1000


Rock-46

Priporočene objave

Lep pozdrav,

Prasal bi vas za mnenja, kaj kej mislite ali se splaca kupiti FZR letnik 93, ali dobis lepo in ohranjeno ali je to ze vse skupej zmahano....

Lp , Rock

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FZR 600 pod l.94 raje ne kupit, je mal čudna.FZR 1000 pa iz lastnih izkušenj vem da so vsi letniki dobri( dobr brcne ),edino olje imajo vse rade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:Prasal bi vas za mnenja, kaj kej mislite ali se splaca kupiti FZR letnik 93, ali dobis lepo in ohranjeno ali je to ze vse skupej zmahano....

Ne, ne splača se. Pojdi v trgovino in kupi 2002 R1.

A se splača?!? Če imaš denar, potem NE.

A je že vse skupaj zmahano?? Matr, a misliš da ti bom jaz motor iskal? Pojdi na teren, si oglej par motorjev, stanje, kilometre, ceno...potem pa se sam odloči, če je uničen ali ne.

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ne, ne splača se. Pojdi v trgovino in kupi 2002 R1.

A se splača?!? Če imaš denar, potem NE.

A je že vse skupaj zmahano?? Matr, a misliš da ti bom jaz motor iskal? Pojdi na teren, si oglej par motorjev, stanje, kilometre, ceno...potem pa se sam odloči, če je uničen ali ne.

Accelerate 'till you see God ....then brake.

...glede na tvoj ton odgovora......ze dolgo nisi namakal

kar se pa tice FZR-k...poznam dva: edn je letos prodal 1000-ko (l.91) - spila velik olja, drugi pa ima 600 (l95?) ne pije nic olja

Popravil/a - miki dne 21/05/2002 ob 10:46:20

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Lep pozdrav,

Prasal bi vas za mnenja, kaj kej mislite ali se splaca kupiti FZR letnik 93, ali dobis lepo in ohranjeno ali je to ze vse skupej zmahano....

Lp , Rock

A se ti ne zdi, da si mogoče malce čudno tole vprašal.

Če dobiš ohranjeno se ti splača, če dobiš zmahano pa ne, pa naj bo Yamaha, Honda ali BMW.

Če si kaj drugega misli vprašanje drugič mal drugače zastav.

Lep pozdav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FZR zgleda mal češka, raje še mal našparej, pa kej novejšga ubod.Edino ZXR-750 so tudi ta stare atraktivne drugo je pa bolj žalost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

FZR zgleda mal češka, raje še mal našparej, pa kej novejšga ubod.Edino ZXR-750 so tudi ta stare atraktivne drugo je pa bolj žalost.

Kaj le stare ZXR-750 so atraktivne? Kajjjjj na ZZR-600 si pa poozaaabillll al kajjj? Tim že dal....vse drugo je žalost..

Res so vse FZR-ke bolj škatlaste in "češke" (res žalost), še posebej tisti starejši letniki z enojno lučjo spredaj...vuff..ne bi to mel....sicer imajo pa vsake oči svojga malarja.

Drgač pa naj bo prvi pogoj ohranjenost. Če je motor res lepo ohranjen in vzdrževan (yama,kawa al pa suza itd..)je kljub temu lahko atraktiven. Redki in lepo ohranjeni starejši primerki, vsaj pri meni hitreje vzbudijo pozornost kot najnovejši modeli, ki jih je po vseh revijah vse polno in tut na cestah dost..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bok Gianni,se čist strinjam s tabo,sam takega kot maš ti je težko dobit.Ko sem ga vidu kr nism mogu verjet,mam dva kumerada ko mata ZZR-je,pa ne zgledata tud prbližno tko v redu.Vsekakor je boljši nakup kot pa Yamaha.Sam sem imel pred leti FZR600,l.91.in sem bil nad njim zelo razočaran,tko da če ne kupiš res dobr ohranjenega pol raj ne kupvat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Bok Gianni,se čist strinjam s tabo,sam takega kot maš ti je težko dobit.Ko sem ga vidu kr nism mogu verjet,mam dva kumerada ko mata ZZR-je,pa ne zgledata tud prbližno tko v redu.Vsekakor je boljši nakup kot pa Yamaha.Sam sem imel pred leti FZR600,l.91.in sem bil nad njim zelo razočaran,tko da če ne kupiš res dobr ohranjenega pol raj ne kupvat.

Bok Billy,..no pa smo se na forumu tut koncno srečali! A se pelješ še kej na ovinke, pazi nekaj jih je zlo umazanih od peska. Hvala glede motorja...morm rečt da je tvoja VTR-ka prava rdeča lepotička..mmm lepa je.

Ja s temi FZR-kami sm slišu da so bli lastniki nič kaj zadovoljni, tko da skupaj s tabo odsvetujem našemu forumašu nakup tega motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kje smo pa zdej FZR 600 je u kurcu, medtem ko v sosednjih topicih nabivajo kako superiorna je YZF 600 ThunderCat in FZS600 Fazer. Mašina je namreč ista z nekaj malega izboljšavami(vsaj letnik 93-94).

Najbolj očitna razlika leta 96 ko je prišla ThunderCat in zamenjala prejšnjo FZR600 je bila plastika.

Če je motor zgonjen in star je pa lahko tudi CBR za en kur**.

Glede oblika pa: nekaterim je zelo všeč, pa jim CBR ni drugega kot kos plastike in ZZR kot težek debel kup železja ovit v plastiko, tako da glede oblike svetovanje brezveze. Še najbolj motijo prav papagajaste barve.

Ta svetovanja so že totalno brezvezna, saj vsak svoje mlati in reklamira svoj motor (ne vsi no).

Še enkrat: KUPI KARKOLI, LE DA BO DOBRO OHRANJENO IN ZA PRIMERNO CENO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, da bi hvalil svoj motor, vendar ti svetujem:

Tudi sam sem se dve leti nazaj odločal, kaj kupit (600 ali več), pa sem se odločil za YZF 750 R iz sledečih razlogov: stroški registracije isti kot za 600 ccm, veliko konjev, oblika še kar, v končni fazi pa sem zelo zadovoljen z njim pa tud mal sreče je bilo pri nakupu, da sem najdu zelo dober motor za ugodno ceno.

Kovček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Živjo!

Sam sem kupil fzr 600 l.91, zelo lepo ohranjeno, in tut dela kot urca. V 2000 km sem enkrat dotočil olje, poraba je 5l 98 oktanca na 100 km. Res je da majo vsake oči svojga malarja, sam ta letnik z original štriharijo spredaj zgleda čist OK, zadnji del pa res ni najbolj posrečen.

Tko, upam da nisem prepozen, aja pa še to kosi (bremz ploščice in podobno) je pa verjetno precej cenejše kot za kšn bolj eksotičn primerek.

No zdej je pa to res vse.

Čim več varnih in dobrih kilometrov želim vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

. Če je motor res lepo ohranjen in vzdrževan (yama,kawa al pa suza itd..)je kljub temu lahko atraktiven. Redki in lepo ohranjeni starejši primerki, vsaj pri meni hitreje vzbudijo pozornost kot najnovejši modeli, ki jih je po vseh revijah vse polno in tut na cestah dost..

To pa imas prav. Starejsi ohranjen motor je lahko prava pasa za oci in duso. PA tudi ce mi kdo "ponudi" starejsi dobro ohranjen motor sem takoj za!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Živjo!

Sam sem kupil fzr 600 l.91, zelo lepo ohranjeno, in tut dela kot urca. V 2000 km sem enkrat dotočil olje, poraba je 5l 98 oktanca na 100 km. Res je da majo vsake oči svojga malarja, sam ta letnik z original štriharijo spredaj zgleda čist OK, zadnji del pa res ni najbolj posrečen.

Tko, upam da nisem prepozen, aja pa še to kosi (bremz ploščice in podobno) je pa verjetno precej cenejše kot za kšn bolj eksotičn primerek.

No zdej je pa to res vse.  

Čim več varnih in dobrih kilometrov želim vsem

Jest sm tu do letos februarja imel fzr600 l.91 razen da me je v treh sezonah 3X stresu je delu 100%(kar se mašine tiče).Pol sm ga pa raj prodau pa kupu novga FZS600s ker za 1 miljon nisem dobil nič pametnega rabljenega.Pazi se ga je precej bol živ kot izgleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FZR zgleda mal češka,...

Hja res imajo vsake oči svojega malarja.

Meni osebno sta FZR in YZF ena najlepsih motorjev (sploh YZF črno-oranžne barve).

Zaljubu sm se v tiste dve sprednji lučki prec k sm vidu

prospekt od Yamahe iz leta 93 (takrat sm meu8 let :puppydogeyes: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Živjo vsem motosvetovcem,

od danes sem tudi jaz član, imam pa tudi eno vprašanje. Zanimajo me vaše izkušnje z motorjem Yamaha Fzr 1000 slabe in dobre. pred kratkim sem namreč postal lastnik takega motorja. Mislim da o tem motorju vem vse ampak vseeno bi rad slišal izkušnje drugih.

lp bizixxx :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo vsem motosvetovcem,

od danes sem tudi jaz član, imam pa tudi eno vprašanje. Zanimajo me vaše izkušnje z motorjem Yamaha Fzr 1000 slabe in dobre. pred kratkim sem namreč postal lastnik takega motorja. Mislim da o tem motorju vem vse ampak vseeno bi rad slišal izkušnje drugih.

lp bizixxx :yea2:

Ene dva so ukradl... :lol1: :cry:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Mene pa zanimajo bistvene razlike med fezeerko 90 in 91l.

Vem, da ima 91 že USD vilce, pa štirikotno lučko namesto dveh okroglih.

Predvsem okrog mašine me zanima.

L 1990

post-4-1082577164.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanimajo bistvene razlike med fezeerko 90 in 91l.

Vem, da ima 91 že USD vilce, pa štirikotno lučko namesto dveh okroglih.

Predvsem okrog mašine me zanima.

L 1990

Na masini ni sprememb. Okvir, prve vilce, plastika zadnji sedez.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napakica, tole je model 92 :)

...sorry,zna pa tudi bit 91, ker tiste cajte so bli razlicne izpeljanke za razlicne trge, recimo z nizozemske z oznako 3GM 145 ps, iz francije FL 100 ps itd... pri nas je bla ful zmesnjava tiste case, ker je Industria-import zacela skripat in pojavil se je Deltateam pa so iz cele evrope pobirali kje je kaj ostalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ce jih ima resnicno samo 45, ni to nic! So delali fantje preko 100 tukaj okoli bp. Je pa odvisno tudi kako je prejsnji lastnik z njo ravnal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!