Skoči na vsebino

YAMAHA FZR 600 in 1000


Rock-46

Priporočene objave

Živeli...

Jutri se odpravljam mal na "izlet", in spotoma si grem ogledat tole FZRko..

fzr

Moti me le to (morda pa je napaka) da ima motor po navedbah "samo" 77KM, kajti veliko sem brskal po netu in teh modelov s tolikšno močjo ni bilo moč najti.

Večina jih ima 91km (agregat R) kar zgoraj navedem motor pomoje nima in je zato toliko šibkejši. Je le FZR 600 .

ali se motim.. :? :(

edit; je pa lepa ta bavna kombinacija.. :grim :kva2:

Popravljeno . Popravil Kavva
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika med modeloma 89,90 - 91,92,93,94 je predvsem v hlajenju....ta stara ima manjsi hladilnik vode ima pa tudi hladilnik olja (ki ga novejse verzije nimajo), nekaj razlik je tudi pri fitru olja.....drugace pa je agregat enak se na thunder ace.....

vsekakor preizkusena zadeva.....

Jas sem imel tudi probleme s porabo olja.......sem menjal obrocke in problem je zginu:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moti me le to (morda pa je napaka) da ima motor po navedbah "samo" 77KM, kajti veliko sem brskal po netu in teh modelov s tolikšno močjo ni bilo moč najti.

Verjetno je mišljeno 77kw kar ustreza 100km, kot naj bi jih imela tovarniško.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Kako je pa kaj z Yamaha FZR 600 R streetfight (Naked bike) Baje ma okol 97KM kakor sem bral? A veste kaj o teh motorjih ker se prodaja ena letnik 1996 pa me mau zanima mnenja, ker bi grozno rad kupil enga Naked bike motorin pa sem tega vidu in mi je kr všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je bil original cestak s plastikami in naknadno predelan v nakeda. Pozanimaj se zakaj je predela, verjetno je bil motor poškodovan pa ga je ceneje predelat kot popravit. Cena predvidevam da je ugodna, motor je pa kar se tehnike tiče brez pardona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je bil original cestak s plastikami in naknadno predelan v nakeda. Pozanimaj se zakaj je predela, verjetno je bil motor poškodovan pa ga je ceneje predelat kot popravit. Cena predvidevam da je ugodna, motor je pa kar se tehnike tiče brez pardona.

Žio,

Kakor sem videl je letnik 1996 600.000 sit in me je zanimalo mnenje.

Je potrebno pri teh letnikih in Naked bikes kaj podrobno paziti pri nakupu rabljenega motorja?

Drugače da ne bom odpiral nove teme a so kaki Naked bikes okol 500-600 ccm naprodaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žio,

Kakor sem videl je letnik 1996 600.000 sit in me je zanimalo mnenje.

Je potrebno pri teh letnikih in Naked bikes kaj podrobno paziti pri nakupu rabljenega motorja?

Drugače da ne bom odpiral nove teme a so kaki Naked bikes okol 500-600 ccm naprodaj?

'96 je bilo počasi konec dobe FZR, tako da začetniških napak motor ni imel.

V zakup moreš vzeti, da ima motor verjetno že kar nekaj kilometrov in bo kakšen temeljitejši servis potreben.Preveri tudi sperdnje vilice, če pušča olje, se je rado dogajalo.Drugače je pa tudi znano, da popije malo več olja.

Imel obe 600 in 1000, ko sem prodajal sta imeli čez 100.000km, pa je še kar delalo.

post-7531-1125383341_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

'96 je bilo počasi konec dobe FZR, tako da začetniških napak motor ni imel.

V zakup moreš vzeti, da ima motor verjetno že kar nekaj kilometrov in bo kakšen temeljitejši servis potreben.Preveri tudi sperdnje vilice, če pušča olje, se je rado dogajalo.Drugače je pa tudi znano, da popije malo več olja.

Imel obe  600 in 1000, ko sem prodajal sta imeli čez 100.000km, pa je še kar delalo.

Superca, Ta ima nekje 40.000 KM. Upam samo, da je še naprodaj ker je res lep.

Torej ali kdo ve za kake 250+ ccm Naked motorje, ki bi se jih lahko pri nas kupilo preko oglasa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No evo, v petek pripeljal domov tole makino in čez vikend naredil par kilometrov.

Pelje se kot po tračnicah, konjev cel kup in pa roke me začnejo boleti po eni uri :fredy: Prešnji lastnik pravi, da mu je popila ene pol litra olja na 1000. Za FZR 1000 niti ni tolk velik, porabe olja sem pa že s Super tenere navajen :whistle:

Čez zimo bom zamenjal vse tekočine, spomladi pa še kakšno gumo, ko bom pa še kaj več kilometrov naredil pa še kaj napišem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

zdravo

mam fzr 600 l.92 :blush: neki sm slišal da gre zadaj 160 guma gor...zanima me če je kdo že mel ali če gre gor,da ne kupim takšne ko negre

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

mam fzr 600 l.92 :blush: neki sm slišal da gre zadaj 160 guma gor...zanima me če je kdo že mel ali če gre gor,da ne kupim takšne ko negre

lp

Če je original 150, najverjetneje gre, samo boš podrl ciklistiko motorja in čez ovinke ne bo več tapravo... Ne splača se ti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Original se mi zdi da je bila 140.

Sam sem imu staro cbr l.89 pa je imela original 130, pa sem imel ravno tako 160 gor, pa ni bilo problemov; bila je precej balonasta ampak kaj nej; 130 dimenzije ni bilo nč pametnega za dobit.

Če dobiš ustrezno dimenzijo dej to gor, drugače pa itak nimaš izbire.

Kar se pa ciklistike tiče pa nekateri preveč pametujete :grim

Popravljeno . Popravil no_name
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

original naj bi bla 140..sam prejšn lastnik je dau gor 130 :BUA: pa še to neko poceni :headbang: ..treba še malo premislit,kere gume dat gor!?

Popravljeno . Popravil street_fighter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čez vikend sm biu pr kolegu, ko je meu 160 gor,pa mi je pokazu kk zgleda guma....ne gre celo koristit :( tk da...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čez vikend sm biu pr kolegu, ko je meu 160 gor,pa mi je pokazu kk zgleda guma....ne gre celo koristit :( tk da...

Zamenjaj s feltno s kanalom 5.5" ali 6" pa imaš lahko gume od 180-200mm :) Na eBayu so skoraj zastonj...

Zna pa biti, da bi moral menjati tudi zadnjo nihajko... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 7 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, če ima kdo cevi prednjih vilic za FZR600R l. 1994 ali pa ve, če bi se dalo dobit rabljene - nove so mal drage...

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, če ima kdo cevi prednjih vilic za FZR600R l. 1994 ali pa ve, če bi se dalo dobit rabljene - nove so mal drage...

Hvala

... poglej e-bay ... louis ... .... ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... poglej e-bay ... louis ... .... ...

Če so samo pri vrhu (pri križu) zvite se da lepo poravnat smo jih že nešteto(hidravlična preša +komperator) OK. :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
a se je že kdo igral s airboxu? če se je če mi da kakšen nasvet

Maj klub oz. jefra iz domžal ima ugodno varijanto novega K&N filtra za tvoj moped. Pokliči in se pozanimaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Mene zanima ta motor če ga kdo vozi in kako je zadovoljen. Najbolj me zanima vzdržljivost agregata, občutljivost na okvare in poraba olja. Zavedam se, da je nakup takega motorja loterija, ampak me vseeno zanima. Kolk pa je kej končna hitrost po števcu- za pospeške vem da poči dol ninjo9 kar je pisalo v testih, hitrosti pa nisem nikjer zasledil. Mogoče bi jo kupil ali celo menjal z svojim...Če je pa kdo pripravljen zamenjat za 10min, naj pa kar tu napiše :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam dizajn je top of the top:

Yamaha%20FZR1000%2091%201.jpg

Popravljeno . Popravil DejaVu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!