Skoči na vsebino

Dolga luč podnevi


drjack_dj

Ali podnevi vozite motor z dolgo lučjo?  

283 članov je glasovalo

  1. 1.

    • Da
      111
    • Ne
      121
    • Odvisno od vremena/lege sonca
      15
    • V?asih!
      36


Priporočene objave

Svetujem, da podnevi vsak motorist prižge dolgo luč.

Če opazi, da mu "blenda" vsak drugi avtomobilist pomeni, da so luči res moteče premočne in bo kratka prav toako opravila svoj prispevek k dobri vidljivosti.

Torej ... vozi z dolgo razen, če je res moteča ... pač odvisno od motorja in montiranih luči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popolnoma strinjam :OK: :OK: :OK:

Zmeraj vozim z dolgo (razen v mestu) pa mi ni še nobeden nikoli blendal.

Ko sem pa v avtu pa srečam nasproti vozečega motorista z prižgano dolgo lučjo pa ga že od daleč opazim, pa tudi če se avtomobilu približa odzadaj se mi zdi da je bolje opazen.

Edina slabost je da ne moreš blendat :P :P , to bi pa včasih prav prišlo. :P :P

Popravljeno . Popravil Zx_R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmeraj vozim z dolgo (razen v mestu) pa mi ni še nobeden nikoli blendal.

Ko sem pa v avtu pa srečam nasproti vozečega motorista z prižgano dolgo lučjo pa ga že od daleč opazim, pa tudi če se avtomobilu približa odzadaj se mi zdi da je bolje opazen.

:worship: :grim :grim :worship:

Temo zaključite! Komentarji niso več potrebni!

Svetujem, da podnevi vsak motorist prižge dolgo luč.

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje:

Doslej sem mislil da je uporaba dolge luči podnevi prepovedana, ko pa sem naredil izpit z B kategorije, je predavatelj rekel, da je to dovoljeno in celo priporočljivo, ker so motoristi že tako slabo opaženi.

Odgovor:

stari ZVCP je res "dovoljeval" uporabo dolgih luči podnevi, novi (ZVCP-1) pa tega ne dovoljuje - podnevi se lahko uporabljajo le dnevne oz. zasenčene luči...

Modri dodatek:

Le v razmislek. Najbolj je opazna sprememba. Torej ko iz kratkih prižgeš dolge. Bolje kot ves čas z dolgimi, ko si za povrh še moteč!

Kratek povzetek trenutnega stanja ankete:

1. Slabih 39% udeležencev vozi podnevi z dolgo lučjo

2. Slabih 50% udeležencev podnevi ne vozi z dolgo lučjo

3. cca 10% udeležencev uporablja dolgo luč podnevi včasih in odvisno od vremena

4. Neugotovljeno število udeležencev (ne da se mi šteti) trdi, da jih dolga luč pri nasproti vozečem ali za njimi vozečem vozilu lahko moti

5. Udeleženci, ki vedno vozijo z dolgo lučjo, jo bodo še naprej uporabljali, ker:

- so tako bolj opazni

- domnevajo, da so anketiranci iz tč. 4. godrnjači in jim posledično dol binglja za njihove argumente

- je velika večina zakonov itaq butastih, torej je sveta dolžnost slehernika, da jih ignorira, zaobide ali kroji po svoje

Komentarji niso več potrebni!

Ker itaq ne bodo ničesar spremenili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje:

Odgovor:

Modri dodatek:

Kratek povzetek trenutnega stanja ankete:

1. Slabih 39% udeležencev vozi podnevi z dolgo lučjo

2. Slabih 50% udeležencev podnevi ne vozi z dolgo lučjo

3. cca 10% udeležencev uporablja dolgo luč podnevi včasih in odvisno od vremena

4. Neugotovljeno število udeležencev (ne da se mi šteti) trdi, da jih dolga luč pri nasproti vozečem ali za njimi vozečem vozilu lahko moti

5. Udeleženci, ki vedno vozijo z dolgo lučjo, jo bodo še naprej uporabljali, ker:

- so tako bolj opazni

- domnevajo, da so anketiranci iz tč. 4. godrnjači in jim posledično dol binglja za njihove argumente

- je velika večina zakonov itaq butastih, torej je sveta dolžnost slehernika, da jih ignorira, zaobide ali kroji po svoje

Ker itaq ne bodo ničesar spremenili.

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se dogaja, da mi blendajo ponoči, ko imam kratke luči..... FJR je res kraljica, kar se tega tiče. Razsvetljava je odlična. Na tehničnem sem za foro prosil, da mi pomerijo višino snopa - vse je v piko! Drugače pa dolge uporabljam občasno - po potrebi!

V določenih situacijah je dolga luč dodaten varnostni element (sonce v hrbet)! Če me bo ustavil policaj mu bom že lepo razložil zakaj se vozim z dolgimi. Če mi bo pa kazen nabil se pa tudi nebi preveč sekiral! Najprej je zdravje pol pa denar....saj ga za motor zmečemo pol preveč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj predlog: za svojo varnost poskrbite raje z bolj varno (počasnejšo) vožnjo, ne pa z nezasenčenimi lučmi, ki so moteče in prepovedane.

Kako pa vozite po tujini?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj predlog: za svojo varnost poskrbite raje z bolj varno (počasnejšo) vožnjo, ne pa z nezasenčenimi lučmi, ki so moteče in prepovedane.

Kako pa vozite po tujini?

Z dolgimi! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetujem, da podnevi vsak motorist prižge dolgo luč.

Če opazi, da mu "blenda" vsak drugi avtomobilist pomeni, da so luči res moteče premočne in bo kratka prav toako opravila svoj prispevek k dobri vidljivosti.

Torej ... vozi z dolgo razen, če je res moteča ... pač odvisno od motorja in montiranih luči.

:OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jo imam namen začet uporabljat .)

Čestitamo, vaša vidljivost se bo v prometu povečala za 30 odstotkov... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitamo, vaša vidljivost se bo v prometu povečala za 30 odstotkov... ;)

Da pa vas bo kakšen voznik preklinjal, ker ga slepite, vas pa tako ne bo motilo, saj ga ne boste slišali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če priletiš komu od zadaj, so najboljša opcija glasni auspuhi. :) Vedno je dobro biti glasen. Najglasnejši. :grim

P.s.: Seveda je velika razlika v ropotanju drekpump ali grmenju cvajcilindrašov, kakopak. B) :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj predlog: za svojo varnost poskrbite raje z bolj varno (počasnejšo) vožnjo, ne pa z nezasenčenimi lučmi, ki so moteče in prepovedane.

Kako pa vozite po tujini?

V tujini so avtomobilisti veliko bolj previdni! :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tujini so avtomobilisti veliko bolj previdni! :OK: :OK: :OK:

In potem svizec zavije joint.

Povsod je enako sranje. Kolegu je zadnjič v AUT v rondoju frajer v 200 KS težkem traktorju z dvametrskimi kolami s širokim nasmeškom na ustnicah in pogledom iz oči v oči mrtvo hladno vzel prednost. Rešil ga je le ABS da ni razbil motor.

Majmuna lahko opozarjaš z dolgimi lučmi, sireno in plavo rotirajočo lučjo, pa vseeno ne bo pomagalo in bo kljub temu napravil pizdarijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da pa vas bo kakšen voznik preklinjal, ker ga slepite, vas pa tako ne bo motilo, saj ga ne boste slišali...

Kaj je bolj pomembno preklinjanje (neugodnost) ali življenje (spregled motorista)? ;)

Phone a friend?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je bolj pomembno preklinjanje (neugodnost) ali življenje (spregled motorista)? ;)

Phone a friend?

Ne tako poenostavljat. Sam sem eden tistih, ki jih dolga luč nasprotivozečega vozila izredno moti, dekoncentrira in je vzrok splošno slabši reakciji, ne glede na to ali mi z dolgo lučjo nasproti pripelje tovornjak, avto ali motorist.

Dolga luč absolutno nič ne prispeva k boljši vidljivosti glede na zasenčeno luč z možnimi izjemami med katerimi bi sam opredelil samo vožnjo proti soncu, ko je dejansko pomembno, da nasproti vozeče vozilo ima kar se da močen izvor svetlobe. Ampak v tem primeru sem kot voznik že tako ali tako zaslepljen s soncem in zaslepitev z dolgimi žarometi nima več dosti veze.

Sicer pa naj dela vsak po svoje, dokler se le kdo ne spomni in ne vozi povsem brez luči, da bi šparal elektriko :)

No kadar smo pa skupaj na furah pa sam vedno vljudno prosim zadaj vozečega, če lahko ugasne dolge luči, ker sicer v ogledalu tako ali tak ovidim samo neko svetlečo piko, namesto da bi videl dogajanje za mano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vseh tehle doktoratih se mi počasi vendarle svita. Dejstvo, da sem še živ, čeprav se podnevi ne kotalim okoli z dolgo lučjo, je le splet nesrečnih naključij :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vseh tehle doktoratih se mi počasi vendarle svita. Dejstvo, da sem še živ, čeprav se podnevi ne kotalim okoli z dolgo lučjo, je le splet nesrečnih naključij :slap:

Verjetno si tako nagravžen, da te niti ata Hudič noče.

Ali pa znaš vozit po pameti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Majmuna lahko opozarjaš z dolgimi lučmi, sireno in plavo rotirajočo lučjo, pa vseeno ne bo pomagalo in bo kljub temu napravil pizdarijo.

Jap, drži!

Priznam pa, da ne razumem tistih, ki pravijo, da jih dolga luč motorja moti. Mene ne moti, pa če vozi nasproti ali pa za mano. Pač NE gledam DIREKT vanjo.

Motor, ki vozi s kratko lučjo se (roko na srce) izgubi v množici. Žal...

Popravljeno . Popravil Matjažek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, drži!

Priznam pa, da ne razumem tistih, ki pravijo, da jih dolga luč motorja moti. Mene ne moti, pa če vozi nasproti ali pa za mano. Pač NE gledam DIREKT vanjo.

Motor, ki vozi s kratko lučjo se (roko na srce) izgubi v množici. Žal...

Ja,ja točno tako,zato pa dolge luči prižgimo :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznam pa, da ne razumem tistih, ki pravijo, da jih dolga luč motorja moti. Mene ne moti, pa če vozi nasproti ali pa za mano. Pač NE gledam DIREKT vanjo.

Yst tudi ne. Priznam pa, da imam grdo navado, da občasno pokukam v vzvratno ogledalce. V glavnem zato, da bi videl, kaj se za mano dogaja. In če vidim izključno reflektor in čisto nič drugega, me to malce moti. Probajte razumet tudi nas, čudake :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... dejstvo je, da ima vsaka stvar dve plati ... no skoraj vsaka ...

... osebno sem prepričan, da ima dolga luč bistveno več prednosti,kot slabosti - v smislu varnosti ...

... ker pa je v prometu biti zelo dobro strpen do drugih udeležencev, je potrebno vedno, ko opaziš, da nekoga dolga luč moti le-to ugasniti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!