Skoči na vsebino

Dolga luč podnevi


drjack_dj

Ali podnevi vozite motor z dolgo lučjo?  

283 članov je glasovalo

  1. 1.

    • Da
      111
    • Ne
      121
    • Odvisno od vremena/lege sonca
      15
    • V?asih!
      36


Priporočene objave

... ker pa je v prometu biti zelo dobro strpen do drugih udeležencev, je potrebno vedno, ko opaziš, da nekoga dolga luč moti le-to ugasniti ...

Kako pa to opazis? Najbrz tako, da ti blenda in po ustnicah vidis, da ti je ze j. vse po spisku. Kdor se boji, da ga bodo spregledali, bo pac moral nositi tisti nepriljubljeni odsevni telovnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je pa zanimiva tržna niša prodaja takih srednje velikih rotacijskih za na čelado prheftat ... mogoče bi se na vakumski princip dalo poceni rešitev nardit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolga luc ni vedno dobra stvar.

zadnjic se lepo furam 110km/h in uzivam v umirjeni voznji. Nakar se zamano pojavi supak z dolgo lucjo. Ker me je zadeva strasansko motila, sem mu nazorno nakazal naj me prehiti. Glej ga zlomka, ni me hotel. Ker mu tudi ni uzgalo zakaj ga spuscam naprej in me je se vedno veselo oslepljeval (a je to sploh beseda :hmm: ) sem moral obrniti vzvratno ogledalo.

Sedaj pa vprasanje? Ali je za varno voznjo pomembnejse imeti vzvratno ogledalo ali svetiti z dolgimi lucmi. Jaz sem se odlocil za vzvratno ogledalo, ga nazaj naravnal in privil gas, da sem pobegnil reflektorju. Toda, tako sem se spet spravil v nevarnost z divjanjem <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljši so uni vozniki z dolgo lučjo, ki imajo sopotnico/sopotnika. Zadnje vzmetenje se seveda dodobra posede, luč pa sveti dost visoko ravno takrat, ko ti je tako vozilo čelno zelo blizu, ali pa za tabo -takrat ti res dobro nacilja v retrovizorje... No, vsaj opazni so.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolga luc ni vedno dobra stvar.

zadnjic se lepo furam 110km/h in uzivam v umirjeni voznji. Nakar se zamano pojavi supak z dolgo lucjo. Ker me je zadeva strasansko motila, sem mu nazorno nakazal naj me prehiti. Glej ga zlomka, ni me hotel. Ker mu tudi ni uzgalo zakaj ga spuscam naprej in me je se vedno veselo oslepljeval (a je to sploh beseda :hmm: ) sem moral obrniti vzvratno ogledalo.

Sedaj pa vprasanje? Ali je za varno voznjo pomembnejse imeti vzvratno ogledalo ali svetiti z dolgimi lucmi. Jaz sem se odlocil za vzvratno ogledalo, ga nazaj naravnal in privil gas, da sem pobegnil reflektorju. Toda, tako sem se spet spravil v nevarnost z divjanjem <_<

pred dnevi sem isti problem imel jaz :grim se umaknem pa frajer nič.. :grrr pa vozim po bankini frajer spet nič :grrr

notranje ogledalo zasenčim ampak :hmm: zunanja pa še vedno nabijata tisto prekleto svetlobo v uči :slap:

spredaj močno sonce zadaj glup motorist :grim kwa sedaj :hmm: po ene 5 km pa mi je nepričakovano mačka prečkala cesto jaz pa dokaj močno po bremzi :lol1:

frajer se je zgubil ga ni bilo več na spregledu( pa ni padel da ne bo pomote) samo usral se je vozit nekomu na zadnejm odbijaču pa prižgano dolgo lampo:OK:

Popravljeno . Popravil Avtokad
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...supak z dolgo lucjo. Ker me je zadeva strasansko motila, sem mu nazorno nakazal naj me prehiti. Glej ga zlomka, ni me hotel....

tudi sam ko pripeljem za kak avto z dolgo lučjo(ki jo ugasnem če dlje časa vozim za njim),in

če se mi umika ga ne prehitim, razen če ni nasproti nobenega vozila...to pa zato ker rad držim distanco

med prehitevanjem :P ...(se je že zdodilo da je avto kr naenkrat cuknu prot men :o :nono: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam po novem pogosto prakticiram vožnjo z dolgo lučjo, sem ugotovil, da se je drastično povečala opaznost mene in mojega motorja. :OK:

lp

Rudi

p.s.

Pri mojemu Caponordu to pomeni dve zelooo močni prižgani luči naenkrat in to na dokaj visokem mestu, včasih tudi po najhujši svetlobi raje ugasnem, ko vozim za kakim, da ga preveč ne zruka. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po prebiranju te teme ste zakonospostovalci spremenili moje navade na cesti: vozim samo se z kratko.

(HIDpress :devil: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po prebiranju te teme ste zakonospostovalci spremenili moje navade na cesti: vozim samo se z kratko.

(HIDpress :devil: )

In? Kako se HID obnese ponoči? V dežju? Ponoči v dežju? :grim

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam po novem pogosto prakticiram vožnjo z dolgo lučjo, sem ugotovil, da se je drastično povečala opaznost mene in mojega motorja. :OK:

lp

Rudi

p.s.

Pri mojemu Caponordu to pomeni dve zelooo močni prižgani luči naenkrat in to na dokaj visokem mestu, včasih tudi po najhujši svetlobi raje ugasnem, ko vozim za kakim, da ga preveč ne zruka. :rolleyes:

drasticno???

kako je blo to zmerjen?

te ne izsilijo vec 2x na dan? in to samo zaradi luci?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po prebiranju te teme ste zakonospostovalci spremenili moje navade na cesti: vozim samo se z kratko.

(HIDpress :devil: )

Bravo, to je verjetno prvi primer, da je nekdo uposteval mnenje drugih (drgac smo vsi trmoglavi)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In? Kako se HID obnese ponoči? V dežju? Ponoči v dežju? :grim

D.

odgovor v bandit temi. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po prebiranju te teme ste zakonospostovalci spremenili moje navade na cesti: vozim samo se z kratko.

(HIDpress :devil: )

super. zdj sam še pravilno nastaviš in homologiraš :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drasticno???

kako je blo to zmerjen?

te ne izsilijo vec 2x na dan? in to samo zaradi luci?

IZkušnje, izkušnje. :OK:

Sem iz Litije in na cesti Litija -Ljubljana so me povprečno izsilil najmanj enkrat na furo, zgod imam milijon, sam niso za tukej gor :BUA: Problem je, ker je ob cesti preveč zelenja, ki ga noben ne reže, po drugi strani pa ogromno stranskih cest z atati in mamami, ki najprej zapeljejo in šele potem pogledajo. Moj rekord je bil, ko me je enkrat na ravnini za par cm zgrešil en tipo, ki je šel prehitevat kolono, ne da bi sploh pogledal, kaj je na drugi strani. Zdej pa, odkar sem na teh delih začel vozit z dolgimi lučmi dosti prej modeli vidijo, da sem na cesti in vsaj letos, ko to počnem, še nisem imel težav s takimi padalci.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm se glih zdele spomnu

kaj pa policaji motoristi

ce kdo njih izsili pricakujem da avtomatsko ostane brez izpita

torej st. pol. x st. izsiljenih/dan = stevilo voznikov brez izpita/dan

:kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz podnevi vedno in povsod z dolgo lučjo, da imajo naproti vozeči vozniki že na daleč :eek:

Spred vozečih pa ni ali so tudi :eek: ? :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi ti imajo :eek: in se jih kar lepa večina malo bolj pomakne na skrajni desni rob vozišča :)

Tisti ki pa se ne pomakne pa te itak ne vidi in ga (vsaj zdi se mi :hmm: ) ne moti.

Lp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi ti imajo :eek: in se jih kar lepa večina malo bolj pomakne na skrajni desni rob vozišča :)

Tisti ki pa se ne pomakne pa te itak ne vidi in ga (vsaj zdi se mi :hmm: ) ne moti.

Lp :)

Šur. Daj, namontiraj si en hud reflektor spredaj, pa bojo kar s ceste vozili. Tebi še zavijat ne bo treba. :angry: :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šur. Daj, namontiraj si en hud reflektor spredaj, pa bojo kar s ceste vozili. Tebi še zavijat ne bo treba. :angry: :doze:

:hmm: mogoče pa bom res :P

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz podnevi vedno in povsod z dolgo lučjo, da imajo naproti vozeči vozniki že na daleč :eek:

OK. Jaz bom tebi spregledal dolgo luč, ti pa meni kakšno prehitro vožnjo. Velja?

Šur. Daj, namontiraj si en hud reflektor spredaj, pa bojo kar s ceste vozili. Tebi še zavijat ne bo treba. :angry: :doze:

Ima. Takšen plavi, utripajoč, pa še sireno, ki se dere kot asmatična kurba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šur. Daj, namontiraj si en hud reflektor spredaj, pa bojo kar s ceste vozili.

imam. in ze skoraj tudi to pocnejo, pa je zaromet pravilno nastavljen. :P

(vidnostenoslednegavozilabistvenoizboljsanapress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

podnevi ne vozim z dolgimi, mene me moti če mi nasproti vozeče vozilo vozi z dolgimi ker me slepi tudi če je dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!