Skoči na vsebino

Dolga luč podnevi


drjack_dj

Ali podnevi vozite motor z dolgo lučjo?  

283 članov je glasovalo

  1. 1.

    • Da
      111
    • Ne
      121
    • Odvisno od vremena/lege sonca
      15
    • V?asih!
      36


Priporočene objave

Skoraj vedno s kratko. Dolgo imam prižgano le, ko se mi ponesreči premakne stikalo, pa tega ne opazim zaradi pregorjene lučke na armaturki :)

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, pa v garaži mam običajno dolgo, da vidim, kje med ključi so spet skrite preklemane rokavice pa rutka pa če je še kaj piva v gajbi za po furi :-) pa da se ob mrtvega V-maxa ne spotaknem :blush:

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo mi imeli šolo varne vožnje nam je policaj govoril naj vozimo po dnevu z dolgo prižgano lučjo - sam pa tega :D nisem nikoli tega prakticiral, ker sem imel na motoju vedno prižgani obe kratki luči, sedaj pa ima FZ1 že serijko prižgani ob luči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolge luči so namenjene vožnji ponoči in kadar imaš koga pred seboj ali ti kdo gre nasproti jih je potrebno zasenčiti, če kdo misli drugače pa... :rtfm:

Kdor ima občutek večje varnosti z nonstop prižganimi dolgimi lučmi podnevi naj jih za božjo voljo uporablja vsaj tako kot ponoči in jih zasenči kadar je to potrebno. Sploh pri novejših motorjih ki imajo po štiri šajnverferje oči dobesedno zabolijo. Na cesti nismo sami in dolge luči podnevi so zame samo izraz egoizma in sleplenje samega sebe da je to bolj varno in vidno... kadar mi nasproti pripelje kdo z dolgimi lučmi, če le utegnem, pogledam vstran in verjetno nisem edini... in potem me zamina kaj je bolj varno in vidno, da imaš zasenčene luči in te ima nasproti vozeči na očeh ali dolge luči in ljudje raje gledajo vstran ko peljejo mimo.

To je moje skromno mnenje o dolgih lučeh podnevi :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......... da imaš zasenčene luči in te ima nasproti vozeči na očeh......

kdo sedaj koga slepi?

za predvidevanje si ze slisal? osebno predvidevam da me NOBEN slucajno ne opazi, temvec moram sam narediti cim vec (beri: princip sus-v-glavo), da me opazi.

peljes s kratko te glih vsak butl izsili, kateri ima pet minut casa in je slucajno na cesti. ce ze meces z :rtfm: naokoli te prosim, da se vsem kratkovidnim, pijanim, slaboumnim, zamisljenim, nepazljivim, ignorantskim, malodusnim, egoisticnim voznikom vecslednih vozil tudi pojasnis :rtfm: . tako, zaradi reda. :)

dokler se ne bo z vseh strani upostevalo ZVCP se vozim podnevi z dolgo lucjo.

zaradi dolgoletnih izkusenj na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink:

sej lahko za večjo opaznost oblečeš tisti frulescentni lajbič, ki je temu namenjen...aja tist ni tko zlo kul :blush:

jaz nikoli nikogar ne opazim prej zgolj zato ker ima prižgano dolgo.....me pa prej razjezi in bi me znal prej sprovocirat da bi ga prej izsilila :devil: ker bi težje ocenila razdaljo :whistle:

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za predvidevanje si ze slisal? osebno predvidevam da me NOBEN slucajno ne opazi, temvec moram sam narediti cim vec (beri: princip sus-v-glavo), da me opazi.

Potem pa predvidevaj še to, da s svojimi dolgimi lučmi koga motiš- zaradi česar lahko spregleda pešca in se mu zadnji hip sunkovito izogne in te skine čelno...

peljes s kratko te glih vsak butl izsili, kateri ima pet minut casa in je slucajno na cesti.

Butl, ki te izsili, te bo izsilu ne glede na tvojo prižgano dolgo luč. Če ne vidi (in upošteva) kratke luči, tudi dolge ne bo...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam razloge, zaradi katerih podnevi uporabljam tudi dolgo luč. Trudim se, da s tem početjem nikogar ne motim. Vožnje z dolgo lučjo nikomur več ne priporočam niti ne odsvetujem. Predvidevam, da ima vsak kanček svoje pameti, pa se naj sam odloči. Na cesti pa me motijo prenekatera učlovečena čudesa na svojih poosebljenih prevoznih sredstvih, sem štejem traktorje brez osvetlitve, avtomobile z božičnim okrasjem, tovornjake s stadionsko razsvetljavo, mopede s svečo na prednjem blatniku..., a se jim v interesu lastne varnosti prilagodim.

lep dan želim DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vozim z dolgo lučjo podnevi, mi pa žarnice (osram SilverStar) pripomorejo k temu, da marsikdo misli, da vozim z dolgim(i) :D ...in mi potem blendajo podnevi in ponoči....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podnevi z dolgo. Gre Zame. Sem pa tudi na neki ameriški strani od avtošole prebral, da je bolje "rahlo" motiti druge, ker te potem vsaj opazijo. Moj namen sicer ni motiti ampak biti viden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in menim da nikogar ne ogrožam, če vozim z prižgano dolgo....

ogrožaš, ogrožaš. in sicer tiste, ki vozijo pred teboj in se trudijo namestiti na/v vozilu tako, da ne bi dobili svetlobnega šusa direkt v oči in tudi tiste, ki ti vozijo nasproti in odmikajo pogled stran od smeri vožnje zaradi moteče luči... :angry2: posledično ogrožaš tudi sebe...

Le v razmislek. Najbolj je opazna sprememba. Torej ko iz kratkih prižgeš dolge. Bolje kot ves čas z dolgimi, ko si za povrh še moteč!

Upoštevam zakon in dolgo uporabim le za opozarjanje nase. Ali ves čas opozarjam nase? Ne, ni potrebe in kot pravim je moteče za druge udeležence v prometu. Sem tudi že kakšnega motorista, ko smo v koloni vozili skurcal, ko mi je svetil v ogledala. Prižgeš luč, ko se bližaš križišču in v njem stoje levo zavijajoči, ko se ti približuje kolona, pa opaziš, da nekdo nekaj v njej menca ali izstopa iz vrste ipd. Včasih, ob bolj "športni" vožnji jih tudi prižgem, a obvezno ugasnem v naseljih, kjer se tudi striktno držim omejitev hitrosti.

Tako da še enkrat, s stalno prižgano dolgo lučjo slepite. Tudi motoriste!

kvalitetno :OK:

AMPAK zame skor ni hujšega kot da za mano vozi vozilo z dolgimi lučmi :angry2: :angry2:

Pa naj bom na motorju ali v avtu... v bistvu me na motorju to še bolj moti, ker ne morem kar zasenčit stranskih ogledal... za popizdit. Če se to vleče dalj časa, začnem v glavi preklinjat tisto egoistično svinjo za mano, postanem živčen... in kretena spustim predse. Mamu mu egoističnu :angry2: :angry2: .

pa začneš zgublat živce.. če ta za tabo ne dojame, da upočasnjuješ da ga spustiš mimo (ponavadi :slap: ) še bolj zgubljaš živce in nesreča je hitro tu..

sej lahko za večjo opaznost oblečeš tisti frulescentni lajbič, ki je temu namenjen...aja tist ni tko zlo kul :blush:

me pa prej razjezi in bi me znal prej sprovocirat da bi ga prej izsilila :devil: ker bi težje ocenila razdaljo :whistle:

strinjam... :yes:

moj prvi ukrep proti analnim dolgim lučem (od zadi :D ) je preklop vzvratnega ogledala v avtu. na motorju je ta ukrep preskočen in gre na 2. - upočasnitev vožnje. če imbo za mano ne dojame da hočem da gre naprej, voziva tud 40 na omejitvi 90 (ponavadi zmagam, ker redno meditiram in zdržim dlje na 40 kot imbo za mano :devil: ). skrajni ukrep je stopalka za bremzo... kje je tu varnost?

škoda ker tako učinkovitih ukrepov ni proti tistim, ki ti ponavadi po kaki ravnini prpizdevajo z dolgo.. tu mi ostaneta le možnost, da držim roko pred sabo - med očmi in lučjo in si tako posledično zmanjšam vidno polje ali pa odmaknem pogled na količke ob desni strani ceste in zopet nisem pozoren na celotno dogajanje na cestišču in ob njem... ma kdo kako idejo za kak ukrep proti nasproti vozečim z dolgo lučjo? ok-razen, da mu zapelem pred balanco... :naughty:

dolge luči = večja varnost? ja, ponoči na prazni cesti. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo sedaj koga slepi?

za predvidevanje si ze slisal? osebno predvidevam da me NOBEN slucajno ne opazi, temvec moram sam narediti cim vec (beri: princip sus-v-glavo), da me opazi.

peljes s kratko te glih vsak butl izsili, kateri ima pet minut casa in je slucajno na cesti. ce ze meces z :rtfm: naokoli te prosim, da se vsem kratkovidnim, pijanim, slaboumnim, zamisljenim, nepazljivim, ignorantskim, malodusnim, egoisticnim voznikom vecslednih vozil tudi pojasnis :rtfm: . tako, zaradi reda. :)

dokler se ne bo z vseh strani upostevalo ZVCP se vozim podnevi z dolgo lucjo.

zaradi dolgoletnih izkusenj na cesti.

Ja, za predvidevanje sem ze slisal in tudi jaz predvidevam da me VSAK ne opazi, zato se rajsi zanesem na svojo pozornost in se ustrezno sam prilagodim raznim situacijam, kot da bi se zanasal na dolge luci in na to da me bodo vedno drugi opazili.

Ne opazam ravno da bi za vsakim vogalom cakal avtomobilist da me bo lahko izsilil in zrinil s ceste v graben. Ko bom naletel na takega, mislim da mi dolga luc ne bo cisto nic pomagala... a niso svoj cas v avtosolah kar naprej trobili nekaj o defenzivni voznji? Res se ne spomnim da bi mi kdorkoli rekel naj samo prizgem dolge luci in picim.

Ko bodo vsi upostevali CPP in vsa ostala pravila bo na svetu kar prevec lepo. Lazje je rect da dokler ga drugi serjejeo bom pa se sam zavestno delal narobe. Ko jebe tistih 999 ki jih zabolijo oci ko grem mimo, glavno da me bo opazil tisti eden ki me mogoce sicer nebi medtem ko jaz obcudujem cvetlice in naravo ob cesti al pa podiram hitrostni rekord.

No ja, naj vsak poskrbi zase kakor najbolje ve in zna - glavno pa je da smo na koncu vsi zivi in zdravi. Jaz sem pac s kratkimi lucmi se vedno v enem kosu in sem ocitno bil do sedaj se vedno dovolj viden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja, vsako leto iste debate ob istem času

naslednja bo o pesku na cestah, zakaj ga ne pomedejo vrli cestarji, pa potem o gumah in divjanju, pa na koleno, pa verjetno še katera standardna ... mam vse splanirano (letni plan rulz)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm, ponoci kratka luc, sam mislim da to najbolj velja za voznike avtomobilov, ne pa da se oni vedno kar z dolgimi vozijo, trenutno vem enega ki mu kratka sploh ne dela

motor ne more imet tako mocnih luci, sploh pa ne tiste luci ki imajo majhno parabolo

jaz ponoci obvezno dam kratko, kot na avtu tako na motorju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je močna dnevna svetloba potem z dolgo! Hočem biti nemoteč, vendar dovolj viden.

Me je pa presenetu rezultat ankete... Sem mislil da bo prevlada (60-70%) tistih, ki vozimo z dolgimi lučmi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor ne more imet tako mocnih luci, sploh pa ne tiste luci ki imajo majhno parabolo

so pa višje nameščene ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kokrat bo ta tema...imam bčutek, da sem vsaj 3x že odgovarjala...oz. izraža svoje mnenje o dolgi luč. :doze:

Ne želi si mene v avtu, ko boš z dolgo lučujo vozil za mano....

Še se počutite tako ogrožene, da začnete ogožati vse ostale...motor ni za vas...kakšne opanke za začetek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še se počutite tako ogrožene, da začnete ogožati vse ostale...motor ni za vas...kakšne opanke za začetek

:naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yes: Dolga lučka podnevi.... če pa koga moti dolga luč v jasnem vremeni, ob soncu naj pa ne gleda direkt v mojo lampo... na cesto nej gleda :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yes: Dolga lučka podnevi.... če pa koga moti dolga luč v jasnem vremeni, ob soncu naj pa ne gleda direkt v mojo lampo... na cesto nej gleda :P

po povedanem si vsak sam izbira kako bo vozil in koliko bo oviral okolico..samo...kje se pa ti voziš če ne po cesti?

imaš prelete 5 m nad tlemi al kako? :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na cesti pa me motijo prenekatera učlovečena čudesa na svojih poosebljenih prevoznih sredstvih, sem štejem traktorje brez osvetlitve, avtomobile z božičnim okrasjem, tovornjake s stadionsko razsvetljavo, mopede s svečo na prednjem blatniku...

Tukaj bi očitno moral dodati, da me motijo tudi zafrustrirane babe, kot sta Nagaya in Lina, ki si upajo javno groziti z jemanjem pravice v svoje roke.

me pa prej razjezi in bi me znal prej sprovocirat da bi ga prej izsilila :devil: ker bi težje ocenila razdaljo :whistle:

Ne želi si mene v avtu, ko boš z dolgo lučujo vozil za mano....

Ubožici :friend1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

namesto uporabe dolge luči priporočam uporabo stvarce, ki se ji reče "predvidevanje"...

se pravi glede na nekatere poste lahko pričakujemo to sezono kak članek v smislu... motorist izsilil oslepil nasproti vozečega, sledilo je čelno trčenje*?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!