Skoči na vsebino

Dolga luč podnevi


drjack_dj

Ali podnevi vozite motor z dolgo lučjo?  

283 članov je glasovalo

  1. 1.

    • Da
      111
    • Ne
      121
    • Odvisno od vremena/lege sonca
      15
    • V?asih!
      36


Priporočene objave

:blink:

jaz nikoli nikogar ne opazim prej zgolj zato ker ima prižgano dolgo.....me pa prej razjezi in bi me znal prej sprovocirat da bi ga prej izsilila :devil: ker bi težje ocenila razdaljo :whistle:

bom provociral. :devil: :P

Potem pa predvidevaj še to, da s svojimi dolgimi lučmi koga motiš- zaradi česar lahko spregleda pešca in se mu zadnji hip sunkovito izogne in te skine čelno...

Butl, ki te izsili, te bo izsilu ne glede na tvojo prižgano dolgo luč. Če ne vidi (in upošteva) kratke luči, tudi dolge ne bo...

D.

vseeno po lastnih izkusnjah ljudje prej dvakrat pogledajo in raje pocakajo ce imas dolgo kot pri kratki luci; nekako takole gre: "mah, saj je samo skuter/mopet/picikl.... bo ze pocakal." in ko zacne motat ven si ti na njegovi haubi. grande obcutek, priporocam vsakemu.

in ne, to se ni dogajalo pri mach 27 temvec pri 40 km/h v naselju (dovoljeno pa 60, toliko o tem) !

Ja, za predvidevanje sem ze slisal in tudi jaz predvidevam da me VSAK ne opazi, zato se rajsi zanesem na svojo pozornost in se ustrezno sam prilagodim raznim situacijam, kot da bi se zanasal na dolge luci in na to da me bodo vedno drugi opazili.

mislis, da jaz slepo letim ko sneta sekira?! think again.

luc je pomagalo in ne zavarovalna polica.

Ne opazam ravno da bi za vsakim vogalom cakal avtomobilist da me bo lahko izsilil in zrinil s ceste v graben. Ko bom naletel na takega, mislim da mi dolga luc ne bo cisto nic pomagala... a niso svoj cas v avtosolah kar naprej trobili nekaj o defenzivni voznji? Res se ne spomnim da bi mi kdorkoli rekel naj samo prizgem dolge luci in picim.

pomaga. BTDT na lastni kozi.

defenzivna voznja je pa poglavje zase.

Ko bodo vsi upostevali CPP in vsa ostala pravila bo na svetu kar prevec lepo. Lazje je rect da dokler ga drugi serjejeo bom pa se sam zavestno delal narobe. Ko jebe tistih 999 ki jih zabolijo oci ko grem mimo, glavno da me bo opazil tisti eden ki me mogoce sicer nebi medtem ko jaz obcudujem cvetlice in naravo ob cesti al pa podiram hitrostni rekord.

No ja, naj vsak poskrbi zase kakor najbolje ve in zna - glavno pa je da smo na koncu vsi zivi in zdravi. Jaz sem pac s kratkimi lucmi se vedno v enem kosu in sem ocitno bil do sedaj se vedno dovolj viden.

mogoce tudi nekaj malenkostenga pripomore detajl, kako so zarometi nastavljeni. but what do I know. :)

Ne želi si mene v avtu, ko boš z dolgo lučujo vozil za mano....

make my day, lina. in predvsem se ne pozabi predstaviti potem ko bos naredila kaksno oslarijo.

po povedanem si vsak sam izbira kako bo vozil in koliko bo oviral okolico.

glede slovenske "kulture" na cesti............ brez komentarja. :glare:

samo...kje se pa ti voziš če ne po cesti? imaš prelete 5 m nad tlemi al kako? :eek:

didn´t you know?! :blink:

(CMMpress :devil: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uau...Ice...se že tresem......

Mogoče bi pa kar vsi z dolgimi vozili...vedno in povsod....pa da vidim pol manevre strokovnjakov

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

grozila :blink:

...samo povedala sem da sem pač tako kurja, da bi me znala dolga luč zmesti do te mere, da bi te po nesreči izsilila....

dave...lubi :)

:winkiss:

a ti dolga luč veliko pomaga?

moški osebki ki grozijo te pa nič ne motijo a? imaš raje fantke a ne B)

ampak unega svetlečega lajbiča pa vseeno nihče ne bi oblekel a ne :photo:

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz ne maram voznikov ki se vozijo z dolgimi lučmi, pa naj bodo to tovoranjakarji, avtomobilisti, motoristi, kolesarji ali pešči in ne vem kdo še :naughty:

Na skuterju sem izgubljala živcev, ker ni imel možnosti dolgih luči, da bi jih nazaj malo oslepila, tako kot so oni mene... Zdaj jim bom vse vrnila, kakor se bo kdo peljal mimo mene z dolgimi lučmi :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so pa višje nameščene ?

ce je majhna parabola, sveti slabse, isto kot ce das v isto parabolo, v isto napeljavo, slabso zarnico-z manj watti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes mi je v štepanjcu eden z dolgimi lučmi nasproti pripeljal, ja je kar malo moteče, izven mesta pa mislim, da je včasih dobro imeti prižgane dolge luči

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čikenfaaaaajt. :) :yea2:

Dolge luči so boljše od kratkih, kot je boljše veliko pivo od malega in kot je boljši večji šnicl od manjšega. B) :P

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne voziš v koloni, naselju, mestu je dobro imet dolgo luč. Večkrat res ne veš ali te kakšen voznik vidi al te ne (z dolgimi te naj bi prej opazili).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blablablablabla bla blabla....

Jaja, jaz te man tudi rad :winkiss:

Čikenfaaaaajt. :) :yea2:

:grrr , osvajanje na stopnji nižjih razredov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... podnevi zmeraj dolga luč ...

... razen pri vožnji v koloni - skupini motoristov ...

... ponoči: tako kot z avtom (beri po predpisih) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitam. Prosim, ko mi voziš nasproti, jo izključi, ker jaz v tem primeru včasih ne vidim nič in se lahko pičim direkt v tebe.

Boljse bo, da ponovis zdravniski pregled, predvsem tisti del pri okulistu, ker ocitno nekaj ni v redu s tvojimi ocmi...

Sori, ampak take trditve so pa rahlo... :BUA:

kdo sedaj koga slepi?

za predvidevanje si ze slisal? osebno predvidevam da me NOBEN slucajno ne opazi, temvec moram sam narediti cim vec (beri: princip sus-v-glavo), da me opazi.

peljes s kratko te glih vsak butl izsili, kateri ima pet minut casa in je slucajno na cesti. ce ze meces z :rtfm: naokoli te prosim, da se vsem kratkovidnim, pijanim, slaboumnim, zamisljenim, nepazljivim, ignorantskim, malodusnim, egoisticnim voznikom vecslednih vozil tudi pojasnis :rtfm: . tako, zaradi reda. :)

dokler se ne bo z vseh strani upostevalo ZVCP se vozim podnevi z dolgo lucjo.

zaradi dolgoletnih izkusenj na cesti.

Tole pa podpisem! Vsak stavek! :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim :grim Podnevi dlje vidiš!!! :D :D :010 :010

vse do urgence recimo :)

Jaja, jaz te man tudi rad

v bistvu si rekel da ti grem na zivce.... :cry:

ampak un svetleč lajbič je pa še vedno preveč češki da bi ga kdo oblekel :kva2:

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti kreteni, ki podnevi vozite z dolgimi kadar vozi kdo nasproti ali pred vami vam sporočam da vam bom svetil nazaj z dolgimi, če bom v avtu ali na motorju (v avtu pa še z meglenko :devil: )

rajš ne bom imenoval pacienta ki je ob mraku in rahlem dežju vozil za mano z dolgo (oba z motorjem)

Popravljeno . Popravil MotoManiac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz pa iščem enga Avtoelektričarja :grim

želje so sledeče:

luči naj gorijo izmenjujoče dolga/kratka+utripanje smernih kazalcev :grim

isto kot na reševalnih avtomobilih :OK:

če pa še poj ne bom dovolj viden :hmm: ja namontirat še plavo lampo :lol1: :slap: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če pa še poj ne bom dovolj viden :hmm: ja namontirat še plavo lampo :lol1: :slap: :yea1:

...na glavo!!! :kva2: :kva2: :lol1: :lol1: :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V 90% dolge, razen v oblačnem vremenu, mraku in ponoči.

Obvezno pa ko imam sonce v hrbet.

tisti kreteni, ki podnevi vozite z dolgimi kadar vozi kdo nasproti ali pred vami vam sporočam da vam bom svetil nazaj z dolgimi, če bom v avtu ali na motorju (v avtu pa še z meglenko )

TI kar mene osebno ne moti :grrr

Te bom pa vsekakor bolje videl in imel manj možnosti da te spregledam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za dolgo luč. Zato. In moti bistveno manj kot pa odsev sonca na ogledalu....

LOOOL, ker argument!

Ljudje, prosim vozite s kratko podnevi. Kdor pa hoče biti bolj viden naj vozi počasneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boljse bo, da ponovis zdravniski pregled, predvsem tisti del pri okulistu, ker ocitno nekaj ni v redu s tvojimi ocmi...

Sori, ampak take trditve so pa rahlo... :BUA:

Saj veš, ful fajn je, ko te za delček sekunde zaslepi dolga luč ali pa direktno sonce - potem še par sekund vidiš 'ful optimalno' (za izlet na bližnji travnik')... Mislim, jaz med vožnjo čekiram vse dejavnike, tudi druga vozila in tko ... No, pač tako počasi vozim, čez 300 grem zlo redko ;)

Mogoče bi pa kar vsi z dolgimi vozili...vedno in povsod....pa da vidim pol manevre strokovnjakov

Počas nam bodo radarje in sonarje vgradili v vozila in opremo, da bomo lahko vozili tudi z zaprtimi očmi ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti kreteni, ki podnevi vozite z dolgimi kadar vozi kdo nasproti ali pred vami vam sporočam da vam bom svetil nazaj z dolgimi, če bom v avtu ali na motorju (v avtu pa še z meglenko :devil: )

rajš ne bom imenoval pacienta ki je ob mraku in rahlem dežju vozil za mano z dolgo (oba z motorjem)

A zdaj je pa clovek kreten, ce naredi maksimum, da je viden?? Za mene so bolj kreteni ljudje, ki se vsedejo za volan (ali krmilo motorja), ceprav njihove psihofizicne sposobnosti niti priblizno ne zadoscajo. In takih je zal vec kot polovica. Fenomen nedeljskih voznikov pri nas sploh ni fenomen, je normalen odsev povprecnega udelezenca v prometu. In ja, bom prizgal vse, kar imam, da sem podnevi viden. Sori, ziveljenje mi je precej bolj pomembno, kot pa prepotentno misljenje nekoga, ki misli, da sem zato kreten. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!