Skoči na vsebino

Dolga luč podnevi


drjack_dj

Ali podnevi vozite motor z dolgo lučjo?  

283 članov je glasovalo

  1. 1.

    • Da
      111
    • Ne
      121
    • Odvisno od vremena/lege sonca
      15
    • V?asih!
      36


Priporočene objave

Podnevi vozim z dolgimi, vedno in povsod - zakaj! Zato, da me tudi slepec vidi. Morate pač razumet, da nekateri sanjajo z odprtimi očmi in ne vidijo, kar bi morali!

Zdej se pa vprašajmo - kako naj pa jaz vem, kateri od miljon zblojenga folka me bo spregledal in me nabil. (GOVORIM IZ LASTNIH IZKUŠENJ IN SAMO SREČI SE LAHKO ZAHVALIM, DA TU ŠE PAMETUJEM) Ampak jaz nočem biti več odvisen od sreče - zato luči JAAA!

Zato sem viden, bom viden, danes, jutri, vedno!

FJR ima krasne luči, da še slepi spregleda... ponoči mi pri zasenčenih blendajo (pa so nastavljene po reglcih), nimam pojma kaj jim :devil: manjka!

Skratka podpiram močno svetlobo - podnevi ni pretirano moteča, poveča pa možnosti preživetja.

Od svetlobe se ne umira (podnevi nikakor)...... zato je vsako pametovanje odveč!

Nekateri imajo tukaj drugačno mnenje - do prve gnile izkušnje, pol se bodo pa spreobrnili, kot politiki poražene stranke po volitvah in bodo menjali stranko - aja dolge lampe bojo nažgal, razen, če ne bo že prepozno! Škoda zanje....

Pa brez zamere - to je moje skromno mnenje.

Pa lep pozdrav, kolegi motoristi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js vozm s kratkimi... Niso djabe predpisi za dolge luči.... Eni ste res arogantni, k vozite z dolgimi po nacelu, ko jebe druge, vazn da mene vidjo :angry: :cry: mah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dokler se ne bo z vseh strani upostevalo ZVCP se vozim podnevi z dolgo lucjo.

zaradi dolgoletnih izkusenj na cesti.

:devil: :? :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podnevi vozim z dolgimi, vedno in povsod - zakaj! Zato, da me tudi slepec vidi. Morate pač razumet, da nekateri sanjajo z odprtimi očmi in ne vidijo, kar bi morali!

Zdej se pa vprašajmo - kako naj pa jaz vem, kateri od miljon zblojenga folka me bo spregledal in me nabil. (GOVORIM IZ LASTNIH IZKUŠENJ IN SAMO SREČI SE LAHKO ZAHVALIM, DA TU ŠE PAMETUJEM) Ampak jaz nočem biti več odvisen od sreče - zato luči JAAA!

Zato sem viden, bom viden, danes, jutri, vedno!

FJR ima krasne luči, da še slepi spregleda... ponoči mi pri zasenčenih blendajo (pa so nastavljene po reglcih), nimam pojma kaj jim :devil: manjka!

Skratka podpiram močno svetlobo - podnevi ni pretirano moteča, poveča pa možnosti preživetja.

Od svetlobe se ne umira (podnevi nikakor)...... zato je vsako pametovanje odveč!

Nekateri imajo tukaj drugačno mnenje - do prve gnile izkušnje, pol se bodo pa spreobrnili, kot politiki poražene stranke po volitvah in bodo menjali stranko - aja dolge lampe bojo nažgal, razen, če ne bo že prepozno! Škoda zanje....

Pa brez zamere - to je moje skromno mnenje.

Pa lep pozdrav, kolegi motoristi!

:zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče malo kruto pa vendar. Predlagam, da se ob letu preštejemo dolgo lučaši in slepci. Pa da vidimo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak un svetleč lajbič je pa še vedno preveč češki da bi ga kdo oblekel :kva2:

Ni problem v tem, da je lajbič češki. Ampak, ko v desnem ovinku polagam na koleno, se mi lahko zgodi, da z lajbičem zapnem za obcestni količek, kar pa zna biti nevarno. :)

p.s.:To seveda ni res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče malo kruto pa vendar. Predlagam, da se ob letu preštejemo dolgo lučaši in slepci. Pa da vidimo!

Se strinjam!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej se ni treba štet :P že zdaj se kregamo kwa šele bo??? :eek: :eek:

30/70%

jz mazolo v roko pa gasa pa da vidimo :devil:

nej me proba kdo spregledat :yea1:

sicer pa je tu lep odraz naše vozniške kulture

in dokler bo tako .se ne bo nič spremenilo :grrr

čudim se ICEu ki se vozi v EU pa da jamra :hmm:

mislim pa da bi že bil skrajni čas da se tudi naredi kaj na STRPNEM ter VARNEM obnašanju nas vseh :grim

že nekj časa smo v EU obnašamo pa se slabše kot na Balkanu :zzz: :zzz: :zzz: (vsem se nam nekam mudi)upam da ne v PEKEL :alien1:

bojim pa se da bo letos prepolna črna kronika (motoristov) BOGNEDAJ pa vendar........... :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče malo kruto pa vendar. Predlagam, da se ob letu preštejemo dolgo lučaši in slepci. Pa da vidimo!

to bi bilo pametno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem vozil komplet s kratko lučjo, niti ene pizdarije ni bilo... Pa je šlo tudi čez 220 km/h :naughty:

to bi bilo pametno

ja, ful se nam bo ratalo 'kompletno preštet' ... ker se res čisto vsi udeležujejo teh butastih debat :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Medklic - samo še detajli iz statistike:

- 2004 je bilo mrtvih 23 motoristov, lani 34 mrtvih in 191 hudo telesno poškodovanih, kar je 30 več, kot leto prej; vzroki so hitrost in podobno: neizkušenost, pretiravanje, precenjevanje sebe... tako pravi uradna analiza

Motoristi predstavljajo v letu 2005 13 odstotkov vseh mrtvih v prometnih, 18-20 odstotkov je pa evropsko povprečje...

Še je nekaj lufta. Žal.

Pa je šlo tudi čez 220 km/h

matr dober si :OK:

(zavestno si kršil predpise) :devil:

Se zgodi tudi v najboljših družinah ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problem v tem, da je lajbič češki. Ampak, ko v desnem ovinku polagam na koleno, se mi lahko zgodi, da z lajbičem zapnem za obcestni količek, kar pa zna biti nevarno. :)

p.s.:To seveda ni res.

lahko kupiš eno firo manjšega, da ne bo frfotal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudje, prosim vozite s kratko podnevi. Kdor pa hoče biti bolj viden naj vozi počasneje.

bi mi prosim razlozil kaj ima hitrost voznje (pri normalnih, dovoljenih hitrostih po predpisih) veze z vidljivostjo enoslednega vozila.

in ce smo ze pri tem, najvecja bedarija zadnja leta, se mi zdi, so obvezne luci podnevi vseh udelezencev.

s tem so zavestno "senkali" se tiso malenkost prednosti, katere imajo enosledna vozila. in zakaj? samo zato, ker se nekaterim ne ljubi gledati ali dvakrat obrniti glavo ali sploh pogledati levo-desno.

hvala vsem pristojnim za podpihovanje lenobe in ignorance pri upravljanju vozil na cesti.

se enkrat: vozniski izpit je tudi licenca za ubijanje. in s podobnimi predpisi se varnost ne bo povecala. statistike lahko pa vsak po svoje napise, tolmaci in predstavi. absolutnih objektivnih stevil o povecanju varnosti na cesti ni, ker vplivajo se mnogi drugi faktorji, katere se rado "pozabi", "spregleda", "izvzame kot nepomembne" itd.

A zdaj je pa clovek kreten, ce naredi maksimum, da je viden?? Za mene so bolj kreteni ljudje, ki se vsedejo za volan (ali krmilo motorja), ceprav njihove psihofizicne sposobnosti niti priblizno ne zadoscajo. In takih je zal vec kot polovica. Fenomen nedeljskih voznikov pri nas sploh ni fenomen, je normalen odsev povprecnega udelezenca v prometu. In ja, bom prizgal vse, kar imam, da sem podnevi viden. Sori, ziveljenje mi je precej bolj pomembno, kot pa prepotentno misljenje nekoga, ki misli, da sem zato kreten. :BUA:

kaj pijes?

čudim se ICEu ki se vozi v EU pa da jamra :hmm:

mislim pa da bi že bil skrajni čas da se tudi naredi kaj na STRPNEM ter VARNEM obnašanju nas vseh :grim

tudi v EU vozim vedno iozven naselja z dolgo, na zacetku sezone pa vcasih tudi v naselju.

ker je potrebno ostale udelezence spet spomniti, da niso sami na cesti.

spet izkusnje, katere se vsako leto ponavljajo.

in najbrz bo letos huje, ker je prvo leto obveznih luci tudi v AUT.

nagaya, kaksne barve je tvoj ceski lajbic, katerega bos vedno oblekla ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, glede tega, kaj ima hitrost z vidnostjo dam zgolj karikirano primerjavo...

Ko gre kokoš čez cesto, jo načeloma vidiš in lahko morda pravočasno reagiraš in se izogneš trku. Če pride čez cesto raketa sidewinder, je morda ne moreš videti in pride do trčenja.

Jasno je tudi, da piloti F16 razmišljajo hitreje in vidijo več stvari, kot pa vozniki traktorjev. Vsak je namreč v svojem vozilu in 'naspidiran' (v pozitivnem smislu) natanko toliko, kot od njega zahteva vozilo. In bistveno hitrejših (ali manjših, če smo že pri tem) ne vidi tako hitro, kot počasnejših in večjih od sebe.

Motorist je pač prepogosto vozniku avtomobila kot zoprna mušica. In luči so že super, če je motoristov z dolgimi lučmi malo in gre res za opozarjanje in izjemoma. No, če bomo pa vsi vozili z dolgimi ... bo to res super, tako v mestih kot tudi na poti recimo proti morju, sploh, kadar bo motoristov mrgolelo (vsako leto je motoristov več).

No, seveda, če je dolga luč primerno nastavljena, da ne sveti skoraj povsem vodoravno oziroma previsoko (tudi zaradi obtežitve motorja in po možnosti še teže sopotnice/sopotnika), ampak vendarle v tla (kar pa ima nastavljeno malokdo, ker se ljudje s tem ne ukvarjajo), je ta koncept morda še vzdržen tudi za tiste, katerim 'posvetiš v ksiht'.

PS: sovražim tudi avtomobiliste, ki mi vozijo z dolgimi nasproti ali v hrbet...

PS2: zgolj moje mnenje... nikogar ne prepričujem in tudi ne grozim...

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nagaya, kaksne barve je tvoj ceski lajbic, katerega bos vedno oblekla ?

pozabi :)

jaz nisem tista, ki tuli da je premalo vidna

imam namesto lajbiča pas - ta je zelen :photo: in se vrhunsko poda h motorčku

tud tega lahko kupiš :naughty: če ne maraš lajbiča

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa "vidnost" z dolgimi lucmi dokazano vpliva na prezivetje?

kaj kot voznik avta nej nardim ce za mano voz en ki bil rad "viden"

pa me noce prehitet, jest vozim pocasneje, zmeri bolj proti robu

on mi pa celo kaze da me ne misli prehiteti

KAKO NAJ MU VTUPIM DA MI SVETI V GLAVO??

da se tako za mano ne bo vozu...

:cry:

jest kot motorist ne vozim z dolgimi

ampak moram rect da me vcasih kr mal mot ce sm prevec vidn

avtomobilisti bremzajo, se umikajo, zmigavci povsod

sam da me spustijo naprej

kokr da jest trpim za njimi

in pol jih morm prehtet sam da je mir na cest

dve strani iste medalje

kaj pa lucke kokr jih majo policaji, une modre na dvignjenem podstavku

pa se neki za nazaj

ce se motorist in avto zabijeta...

kako se ve kdo koga ni vidu?

kaj ce je blo obratno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zdaj je pa clovek kreten, ce naredi maksimum, da je viden??

JA, če to počne na način, ki je moteč za ostale udeležence v prometu. :BUA:

Res, zakaj si ne namontiraš tiste policajske utripajoče luči, boš še bolš viden; lohk si pa tud tisto rudarsko lučko na glavo naštelaš. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA, če to počne na način, ki je moteč za ostale udeležence v prometu. :BUA:

Res, zakaj si ne namontiraš tiste policajske utripajoče luči, boš še bolš viden; lohk si pa tud tisto rudarsko lučko na glavo naštelaš. :angry:

Lahka si pa tut motor pobarva na roza. Pa kake zastavce gor pokne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... da bi vozil z dolgimi. Nimam pojma zakaj bi to sploh kdo pocel :?

Ker kratke ne delajo?

Po nacelu "bolje ista nego nista".

Sicer so pa eni pacenti tako zamisljeni, da jih ne zbudi nic; ne dolge luci, ne glasni avspuhi...

Aja, se zbudijo....ko koga nasadijo na havbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo prakticira povezavo

ce mam dolge przgane sm bolj viden in lahko (varneje) hitreje vozim kot s kratkimi.

a se tukaj predpostavlja da ce si bolje viden lahko drugi prej reagirajo?

kaj pa ce skala na cesti ne more reagirati tako hitro (pocakaj 1000 let)? :blink:

kako hitro bi se vozil motorist z dolgimi ce noben nebi imel luci przganih? hitreje-pocasneje

kako hitro bi se vozil motorist z dolgimi ce noben tudi ponoci nebi imel luci przganih? hitreje-pocasneje

ce mora tako motorist tudi mene videti, naj imam tudi jaz (avto) dolge luci? da mu pomagam :D da-ne

ali obstaja uzakonjeno previdevanje oz. da se je potrebno do dolocene mere prepricati da se ostali udelezenci zavedajo tvoje prisotnosti na cesti oz. da so te videli oz. da te vidijo?

ce to obstaja, ali se lahko temu ognes in se sklicujes ces, sej mam dolge prizgane, sej me vidi (sm viden)?

(sej sm na glavni cesti, sej mam prednost, saj je pogledal v mojo smer in podobno)

nekdo je prej omenjal anarhijo na cesti in temu sledi uporaba dolgih luci..

je samo uporaba dolgih luci potrebna/zadostna azli je treba se kej?

(predvidevanje, prilagojena hitrost trenutnim razmeram (mislim tisti trenutek na tistem delu ceste) )

v bistvu mors pa hitrost prilagodit ze prej, mogoce mors celo na odseku kjer leti 200 zmanjsat na 50, ker sele prihaja odsek kjer je 50 primerneje (dovoljeno) kot recimo 80

a bi kerga motorista motilo ce bi mi pripeljal nasproti z dolgimi in mu jaz (avto) prizgem dolge nazaj (JAAAAA te vidim)? oz. kaj bi si motorist mislil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ce smo ze pri tem, najvecja bedarija zadnja leta, se mi zdi, so obvezne luci podnevi vseh udelezencev.

:blink:

pa ti maš sebe res za eno čist ekstra klaso. kaj misliš druge boli kurac če maš ti "enosledno vozilo"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!