Skoči na vsebino

Dolga luč podnevi


drjack_dj

Ali podnevi vozite motor z dolgo lučjo?  

283 članov je glasovalo

  1. 1.

    • Da
      111
    • Ne
      121
    • Odvisno od vremena/lege sonca
      15
    • V?asih!
      36


Priporočene objave

in ce smo ze pri tem, najvecja bedarija zadnja leta, se mi zdi, so obvezne luci podnevi vseh udelezencev.

s tem so zavestno "senkali" se tiso malenkost prednosti, katere imajo enosledna vozila. in zakaj? samo zato, ker se nekaterim ne ljubi gledati ali dvakrat obrniti glavo ali sploh pogledati levo-desno.

hvala vsem pristojnim za podpihovanje lenobe in ignorance pri upravljanju vozil na cesti.

Neumnosti pišeš tokrat ti.

Saj ne boš ti bolj viden, če bodo drugi manj vidni??? S prižganimi lučmi se pač absolutno poveča vidnost vozil - naj si bo avtomobilov, traktorjev, tovornjakov, biciklov, ...

Z dolgo lučjo se vidnost ne poveča več bistveno - definitivno pa motijo ostale udeležence, s čimer druge udeležence spravljaš v nevarnost. Zaslepiš recimo nasproti vozečega voznika, ta zaradi tega prepozno opazi pešca in ...

V glavnem, vožnja z dolgimi lučmi tako da motiš ostale (podnevi ali ponoči) je pač skrajno neodgovorno in sebično ravnanje.

se enkrat: vozniski izpit je tudi licenca za ubijanje.

:eek: A si ti zadnje čase kaj na glavo padu!? :kva2: Pa saj ne moreš česa tako neumnega napisat... :BUA:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA, če to počne na način, ki je moteč za ostale udeležence v prometu. :BUA:

potem je p ogromno kretenov na cesti. vsak dan vec.

ce sklepam po tvoji izjavi.

a kdo prakticira povezavo

ce mam dolge przgane sm bolj viden in lahko (varneje) hitreje vozim kot s kratkimi.

jaz ne.

:blink:

pa ti maš sebe res za eno čist ekstra klaso. kaj misliš druge boli kurac če maš ti "enosledno vozilo"?

mi je vseeno ce jih kaj boli ali ne. in lahko mogoce pojasnis kako to mislis?

Neumnosti pišeš tokrat ti.

Saj ne boš ti bolj viden, če bodo drugi manj vidni??? S prižganimi lučmi se pač absolutno poveča vidnost vozil - naj si bo avtomobilov, traktorjev, tovornjakov, biciklov, ...

Z dolgo lučjo se vidnost ne poveča več bistveno - definitivno pa motijo ostale udeležence, s čimer druge udeležence spravljaš v nevarnost. Zaslepiš recimo nasproti vozečega voznika, ta zaradi tega prepozno opazi pešca in ...

V glavnem, vožnja z dolgimi lučmi tako da motiš ostale (podnevi ali ponoči) je pač skrajno neodgovorno in sebično ravnanje.

:eek: A si ti zadnje čase kaj na glavo padu!? :kva2: Pa saj ne moreš česa tako neumnega napisat... :BUA:

D.

mozno.

kaj vidis prej - eno luc med stotimi ali eno luc med nobenimi? kdaj si bolj "viden" ?!

tocno ta "absolutnost" je narobe - vsaj v obliki s kakrsno nas silijo. v skandinaviji npr. obstajajo posebne "daylights"; tudi nemci so zaceli to vgrajevati v avtomobile (baje). toliko o tem.

imam ravno obratno mnenje, da se z dolgo bistveno poveca vidnost motorja, ze na dalec.

kar se tice mojega padca na glavo: od kje mislis prihajajo vsi mrtvi na cesti ? dedek mraz prinesel ? in koliko "nesrec" bi lahko bilo manj, ce bi zmedeni, neprespani, pijani, zamoteni, ignorirajoci, objestni ipd. mogoce raje dvakrat pogledali kot enkrat ne ? "zavedanje pocetja" je v sloveniji bore nizko.

sedaj mogoce razumes mojo izjavo; me pa cudi, da moram to ravno tebi pojasniti - ali sem pac narobe domneval, da imas dolgoletne izkusnje v prometu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma vozim s kratko, saj Caponord ima cel svetilnik odspredaj. Po potrebi opozorim z "blendo" (dolga), ali pa vžgem dolge, ko imam sonce v hrbet, pa naj policija govori kar hoče. Me pa tudi prej opazi!

Lp Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolga luč podnevi? Načeloma ne. Mogoče po pomoti.

Sicer pa bi bilo dobro vprašanje. Ali dajem žmigavce, in kdaj jih ugašam, če sploh jih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

zakaj pa se z avtomobili ne vozi z dolgimi lučmi? ker je definitivno moteče. tudi zaradi tega prihaja do nesreč.

zakaj pa se morajo motoristi voziti 200 km/h +/-, če je nevarno, da jih kdo "nagazi"? zakaj pa oni raje malo ne upočasnijo?

zakaj motoristi izseljujejo prednost? ker "mislijo" da jim motor bolje potegne od avtomobilov. pa ni vedno tako. tudi motoristi lahko narobe precenijo hitrost avtomobila, ki se pelje po ravni cesti in ima morda malo večjo hitrost od precenjene, ane? zakaj pa takrat prihaja do nesreč? ker oni v avtu ni imel dolge luči :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce nisi sigurna ne spelji/prehiti/prevozi. predvidevanje: je ali ni ? in ce je/ni koliko je/ni ?

in ker je tekmovanje inherentno v cloveski naravi smo raje prej kot kasneje/pred naslednjim kot za.

in ker ne znamo preceniti se spelje pod motom "bo ze pocakal, ce ne je bil pa prehiter".

se enkrat ce nisi sigurna pocakaj.

vi kakor hocete, mojih izkusenj nimate, zato vozim tako kot vozim. ce komu ne pase in bom zaradi njega na tleh se bomo pa ob doloceni priliki drugace pogovarjali.

in ce ste ze taki zagovorniki ZVCP se najprej primite za lasten nos - in predvsem preberite zakone: ucenje ostalih v prometu ni samo ne dovoljeno, je kaznivo (vsaj v AUT, D, GB sigurno).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ce smo ze pri tem, najvecja bedarija zadnja leta, se mi zdi, so obvezne luci podnevi vseh udelezencev.

Tale izjava je pa tvoja največja napisana bedarija, ki je od tebe nisem pričakoval. :blink:

Meni se je že večkrat zgodilo, da v kislem vremenu nisem opazil sivega avta brez luči. Pa več kot 2x sem pogledal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vcasih so se kregali, ali podnevi prizgane luci ali ne.

Sedaj imajo vsi kratke luci in se kregamo, ali podnevi dolge luci ali ne.

Potem bomo vsi vozili z dolgimi in se bomo kregali, ali lahko imas podnevi prizgane reflektorje.

etc...

Kje (in kdaj) se bo koncalo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ICE

Eh šur :wacko:

Dajanje minimalističnih smernikov na svoje konjičke (in seveda njih neuporaba - saj so samo za okras).

Montiranje "dirkaških" retrovizorjev, da vidiš samo en majhen del svojega zahrbtja...

Ampak vožnja z dolgo lučjo je pa zakon. Da se nas bolje vidi.

Ti vidiš samo nesposobne avtomobiliste, jaz pa poleg njih še čudne tiče na motorjih...

Pa tako opevani tvoji sodržavljani... ko pridejo na balkan se pa takoj pobalkanijo.

Eh... pa kaj sploh govorim eminenci. Ti imaš ja izkušnje. Ostali smo pa pikzidmarji :yes: .

Popravljeno . Popravil ernessto73
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudem je užgalo, da prižgane luči pomenijo boljšo vidljivost in posledično boljšo varnost.

Na en oglas me spominja :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem je p ogromno kretenov na cesti. vsak dan vec.

ce sklepam po tvoji izjavi.

In tvoja poanta je....

mi je vseeno ce jih kaj boli ali ne. in lahko mogoce pojasnis kako to mislis?

to mislim tako, da zate kot motorista ne veljajo nobena posebna pravila, NE SMEŠ SLEPIT DRUGIH UDELEŽENCEV S SVOJO DOLGO LUČJO ;

in ce ste ze taki zagovorniki ZVCP se najprej primite za lasten nos - in predvsem preberite zakone: ucenje ostalih v prometu ni samo ne dovoljeno, je kaznivo (vsaj v AUT, D, GB sigurno).

jao :slap: in v avtošolah delajo sami zakrknjeni kriminalci - primte se za nos (u pizda, čelado mam gor, se ne morem) :lol:

res, si se kdaj vprašal kako je to mišljeno? sigurno ne tako da je kaznivo ljudi pozivat naj ne motijo drugih s svojimi prekrški recimo preko motosveta :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko kupiš eno firo manjšega, da ne bo frfotal

tržna niša - varnostni svetlobnoodbojnofluorescentni oprijeti-elastični jopiči za motoriste.... :yea2:

kaj kot voznik avta nej nardim ce za mano voz en ki bil rad "viden"

pa me noce prehitet, jest vozim pocasneje, zmeri bolj proti robu

on mi pa celo kaze da me ne misli prehiteti

KAKO NAJ MU VTUPIM DA MI SVETI V GLAVO??

da se tako za mano ne bo vozu...

stopiš na žlajf in če ne gre mimo (v primeru, da te ne napiči odzadi ), ko ustaviš mu v čimbolj enostavni slovenščini (mogoče celo skico narišeš) razložiš. eni so pač res imboti kar se tiče dojemanja ... :SS

Popravljeno . Popravil Jurij
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale izjava je pa tvoja največja napisana bedarija, ki je od tebe nisem pričakoval. :blink:

Meni se je že večkrat zgodilo, da v kislem vremenu nisem opazil sivega avta brez luči. Pa več kot 2x sem pogledal.

kdo je rekel da v slabem vremenu je pa prepovedano voziti z lucmi?! :blink: am I daft or sumthin`?!

ne obracaj mi besed v ustih. napisal sem "posiljevanje z obveznimi lucmi podnevi"; kot zavestna oseba imas se vedno pravico in dolznost RAZMISLJATI. torej razmisljaj.

:angry:

@ICE

Eh šur :wacko:

Dajanje minimalističnih smernikov na svoje konjičke (in seveda njih neuporaba - saj so samo za okras).

Montiranje "dirkaških" retrovizorjev, da vidiš samo en majhen del svojega zahrbtja...

Ampak vožnja z dolgo lučjo je pa zakon. Da se nas bolje vidi.

Ti vidiš samo nesposobne avtomobiliste, jaz pa poleg njih še čudne tiče na motorjih...

Pa tako opevani tvoji sodržavljani... ko pridejo na balkan se pa takoj pobalkanijo.

Eh... pa kaj sploh govorim eminenci. Ti imaš ja izkušnje. Ostali smo pa pikzidmarji :yes: .

je kaj od tega na mojem montirano?

smerniki, kateri imajo E-cifro in ustrezajo vsem normam, edina razlika je da so manjsi (zato pac morajo malce bolj svetiti).

sem kje napisal, da med motoristi ni imbotov (c by pirrulz) ? pokazi kje, prosim.

tudi ti mi ne polagaj necesa v usta kar nisem ne rekel in ne mislil. hvala. :angry:

In tvoja poanta je....

to mislim tako, da zate kot motorista ne veljajo nobena posebna pravila, NE SMEŠ SLEPIT DRUGIH UDELEŽENCEV S SVOJO DOLGO LUČJO ;

sem kje napisal da slepim ostale udelezence v prometu? spet sama domnevanja z vseh strani. zate velja isto kot za ostala dva:

never assume becouse you are likely to make an ASS out of U and ME.

ce vasi motorji niso v tehnicno brezhibnem stanju - v to spada tudi nastavitev zarometov - to ni moj problem!

res, si se kdaj vprašal kako je to mišljeno? sigurno ne tako da je kaznivo ljudi pozivat naj ne motijo drugih s svojimi prekrški recimo preko motosveta :lol1:

si ti samo malo disleksicen ali te fejst kaj daje? vsaj preberi kaj sem napisal in/ali si pusti crkovati, ce drugace ne gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trust in our "Almighty Intelligence" to post somethin´ like that. :doze:

c'mon, tryin' to cheer everyone up

debata je (spet) zašla na sumljivo nizek nivo, ko začenjam sumiti da se za tipkovnicami skrivajo 12-letniki

:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem kje napisal da slepim ostale udelezence v prometu? spet sama domnevanja z vseh strani. zate velja isto kot za ostala dva:

never assume becouse you are likely to make an ASS out of U and ME.

Tudi tehnično brezhibno nastavljene dolge luči slepijo ostale udeležence v prometu. Zato obstajajo zasenčene luči, ki NE slepijo ostalih udeležencev v prometu.

1.Kolikšen je lahko svetlobni snop luči:

- svetlobni snop dolgih ali bleščečih luči je najmanj 100m

- svetlobni snop kratkih ali zasenčenih luči je od 40-80m

- svetlobni snop luči za meglo ali meglenk je največ 35m

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo je rekel da v slabem vremenu je pa prepovedano voziti z lucmi?! :blink: am I daft or sumthin`?!

ne obracaj mi besed v ustih. napisal sem "posiljevanje z obveznimi lucmi podnevi"; kot zavestna oseba imas se vedno pravico in dolznost RAZMISLJATI. torej razmisljaj.

:angry:

Ne se razburjat. Škoduje lepoti :naughty: Lahko bi že v začetku tole napisal .)

Ampak še vedno zavestno trdim da je prav, da morajo biti podnevi v vsakem vremenu prižgane luči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rossi bo baje letos na motoGPju dolgo luč montiral ;-)

Kot prvi verjetno ne bo motil nobenega. Razen modela z bandjero.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je kaj od tega na mojem montirano?

smerniki, kateri imajo E-cifro in ustrezajo vsem normam, edina razlika je da so manjsi (zato pac morajo malce bolj svetiti).

sem kje napisal, da med motoristi ni imbotov (c by pirrulz) ? pokazi kje, prosim.

tudi ti mi ne polagaj necesa v usta kar nisem ne rekel in ne mislil. hvala. :angry:

Ah seveda. Kdo ti kaj polaga v usta :doze: .

Predpostavka: uporabjaš dolge luči, imaš pravilno nastavljene, trudiš se, da ne bi preveč motil ostalih voznikov. Temu primerno striktno in ognjevito zagovarjaš uporabo dolge luči na enoslednih vozilih, ker so jim pač z zakonom vzeli ekskluzivnost pri uporabi luči podnevi.

Sem zadel?

Ampak... slišat je pa v glavnem samo DOLGA LUČ gor DOLGA LUČ dol DOLGA LUČ levo DOLGA LUČ desno.

Nič pa o tem

Da bi bilo fino imet pravilno nastavljene luči (to si sicer omenil šele po nekaj nestrinjanjih motosvetovih uporabnikov).

Da je verjetnost, da bo en tak imbo (ki ga seveda NISI omenil) z dolgo lučjo precej bolj pogumen in manj previden - SajMeVidijo.press

Da je velika verjetnost, da bo tak imbo (ki ga nisi omenil) dolgo luč izkoristil za še hitrejšo vožnjo... na meji (sicer dobro videnega) izstrelka.

Zate pač stvar štima.

Kakorkoli.

Ti boš še vedno vozil z dolgimi, jaz bom še vedno preklinjal vse, ki za mano vozijo z dolgimi (nasproti vozeči me niti ne motijo), Symru bo še vedno napol oslepljen pripeljal do Portoroža...

Psi lajajo, karavana gre naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!