Skoči na vsebino

Dolga luč podnevi


drjack_dj

Ali podnevi vozite motor z dolgo lučjo?  

283 članov je glasovalo

  1. 1.

    • Da
      111
    • Ne
      121
    • Odvisno od vremena/lege sonca
      15
    • V?asih!
      36


Priporočene objave

Se mi zdi, da bomo prišli do zaključka, da tisti, ki smo glasovali za dolge luči, le te tudi ugasnemo, ko bi te znale koga motit in da tisti, ki so glasovali za kratke, tudi kdaj poblendajo, ko se počutijo ogrožene. :hmm:

Je krigl z 2,5dcl piva na pol prazen ali na pol poln? :hmm:

BMK! Eks, pa po novega :beer2:

no, v oči vendarle bode neka drobna besedica, ki se pogosto pojavlja

tej besedici je ime Vedno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

znajde se na najbolj tečnih mestih..si ne morš mislit :)

recimo :doze: ....

"Vedno vozim z dolgimi lučmi podnevi"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... vsak dober inštruktor varne vožnje vam bo povedal, da ima dolga luč bistveno več prednosti kot slabosti ...

... samo v šolo varne vožnje bo treba ...

... vem kaj piše v ZVCP ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je krigl z 2,5dcl piva na pol prazen ali na pol poln? :hmm:

Prevelk krigl za tako količino maš! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva se konča tako kot pri vseh stvareh kjer je vpletenih več ljudi... Potem pa tisti prepotentni, ki mislijo, da imajo vedno prav popizdijo, začnejo napadati ostale in pokvarijo namen teme.

Sto ljudi, sto čudi... :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je svoje mnenje oz. priporočilo o uporabi dolge luči izrazil kdo iz MAKSI-ja? Oz. tisti, ki obiskujete njihove šole varne vožnje? Kaj tam pravijo?

Blaž?Tvoje mnenje? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... vsak dober inštruktor varne vožnje vam bo povedal, da ima dolga luč bistveno več prednosti kot slabosti ...

... samo v šolo varne vožnje bo treba ...

... vem kaj piše v ZVCP ...

Sem bil, v Leganovi.

Niti besedice o "varnih" nezasenčenih lučeh!

:unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz jo imam prižgano skoraj vedno, razen ponoči, ko se avtomobili vozijo nasproti. Ljudje so že tako ali tako precej slepi in upam, da lahko s tem vsaj malo prispevam k svoji varnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... vsak dober inštruktor varne vožnje vam bo povedal, da ima dolga luč bistveno več prednosti kot slabosti ...

... samo v šolo varne vožnje bo treba ...

... vem kaj piše v ZVCP ...

Popolnoma se strinja s teboj! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... vsak dober inštruktor varne vožnje vam bo povedal, da ima dolga luč bistveno več prednosti kot slabosti ...

... samo v šolo varne vožnje bo treba ...

... vem kaj piše v ZVCP ...

Že res, ampak, kdor pelje dlje časa za menoj, naj jo pa le preklopi na zasenčeno. Saj ko pade mimo, jo lahko spet prižge.

Kajti nič kaj prijetno ni voditi kolono, gledati ali je zadaj vse v redu, pozorno opazovati promet nasproti in pred seboj, ob tem ti pa "prijatelj" ali kak drug motorist preko vzratnih ogledal cvre možgane z dolgimi reflektorji. Tudi to je eden od vzrokov, da se zadnje čase postavljam na rep in zavračam ponujeno prvo pozicijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV

... imaš popolnoma prav ...

... pri vožnji v skupini dolga luč moti spredaj vozečega ...

... menim, da ima dolga luči več prednosti kot slabosti za varnost v cestnem prometu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

znajde se na najbolj tečnih mestih..si ne morš mislit :)

recimo :doze: ....

"Vedno vozim z dolgimi lučmi podnevi"

Da, to sem rekel tudi jaz. Vendar ne dobesedno. Besedo VEDNO sem jaz napisal z malo začetnico..... :P :P :P :P :P

Povedal pa sem tudi, da jo v koloni in tunelih obvezno "ugasnem".

To se mi dogaja od takrat, ko sta me na poti iz Dvora proti Soteski (na Dolenjskem) na moji skoraj prvi furi (imel sem cca 500 motorističnih km) s ceste skoraj zrinila dva policaja v policajskem avtu. )(Datum,priče,št.avta in točna ura sta zavedeni)

Ko sem mu pokazal "gesto", saj sem skoraj "zvozil" s ceste, je model uporabil zakon močnejšega (imam priče, datum, uro) ter se posipal s pepelom.

Tako, da: Uživajte v vožnji s kakršnimikoli lučmi, mene z mojimi visokimi pa ne obtožujte, saj jih bom isti trenutek, ko bom samo zaslutil, da bi Vas z njimi utegnil motiti, skrajšal na KRATKE.

Pa lep pozdraw!!!

Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil, v Leganovi.

Niti besedice o "varnih" nezasenčenih lučeh!

:unsure:

Ok, to pomeni, da je treba voziti 'vedno z dolgimi' ...

Mah, preveč se obremenjujete vsi skp. Vsak naj vozi, kakor mu paše, pa bo. Bo že videl, če bo koga iritiral ali celo ziritiral do konca...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred časom sem, ne vem kje, našel zanimivo vprašanje in še zanimivejši odgovor na to vprašanje. Torej Dolge luči na motorju podnevi. Sprašuje neki Ales C, odgovarja mu pa Gospa Anita Leskovec Sedmak v imenu G. Milana Korena, takratnega predstavnika policije za stike z javnosmi.

Prilagam sken , pa presodite sami.

[attachmentid=66170]

P.S.

Sam ne vozim z dolgimi, imam pa tole pisanje vseeno v dokumentih s seboj na poti. :hmm:

post-5391-1143272669_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred časom sem, ne vem kje, našel zanimivo vprašanje in še zanimivejši odgovor na to vprašanje. Torej Dolge luči na motorju podnevi. Sprašuje neki Ales C, odgovarja mu pa Gospa Anita Leskovec Sedmak v imenu G. Milana Korena, takratnega predstavnika policije za stike z javnosmi.

Prilagam sken , pa presodite sami.

[attachmentid=66170]

P.S.

Sam ne vozim z dolgimi, imam pa tole pisanje vseeno v dokumentih s seboj na poti. :hmm:

Korektno napisano, uporaba v praksi priporočena - konec debate (vsaj zame)!

Moje mnenje, gre v prid takšnemu pristopu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv odgovor, tudi jaz se strinjam.

Glede vožnje motoristov v skupini sem pa nekje prebral, da naj bi z dolgo lučjo vozil zadnji v skupini zato, da prvi v ogledalu vidi kje ima rep.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv odgovor, tudi jaz se strinjam.

Glede vožnje motoristov v skupini sem pa nekje prebral, da naj bi z dolgo lučjo vozil zadnji v skupini zato, da prvi v ogledalu vidi kje ima rep.

:grrr - mislim, da ne. Sem pa na cesti videl Nemško skupino motoristov - prvi in zadnji v koloni sta imela odsevna brezrokavnika! To se mi zdi bolj smiselno!

Popravljeno . Popravil DrM - FJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zmer sem vozil z dolgo, pa mi ni niti enkrat kdo blendal :D

je pa res da če sem komu pripeljal za rit, sem jo ugasnil -> do prehitevanja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: si ga kar v temi prehitel... :eek:

Ne moreš ugasniti kratke sploh - vsaj pri novejših strojih! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim s kratkimi, drugače če je res splet okoliščin tak, da moraš bit malo bolj viden, pa parkrat poblendam. Se opazi sprememba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!