Skoči na vsebino

Dolga luč podnevi


drjack_dj

Ali podnevi vozite motor z dolgo lučjo?  

283 članov je glasovalo

  1. 1.

    • Da
      111
    • Ne
      121
    • Odvisno od vremena/lege sonca
      15
    • V?asih!
      36


Priporočene objave

mam zmeri kratko :) dolga žre preveč elektrike..... se pozna na moči mlinčka :lol1: :huh:

kokr jst vem so na obeh žarnicah (dolgi in kratki) podane moči le teh v watih, in se mi zdi da na obeh stanuje enaka številka-->55

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kokr jst vem so na obeh žarnicah (dolgi in kratki) podane moči le teh v watih, in se mi zdi da na obeh stanuje enaka številka-->55

Na moji žarnici pa piše: 55 / 60

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no in 55W pri kratki luči je natanko 5W majn od 60W pri dolgi, kar pomeni da se mojemu motorju na celotni moči pozna za 0,006% kar ni tako zanemarljivo :hmm: eni šparamo veš :lol: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi uporabljam dolgo luč podnevi, vendar čisto odvisno od situacije... Če se vozim po avtocesti, če je lega sonca taka, da bi me lahko drugi udeleženci slabše videli, ceste kjer so polja (da me traktorist vsaj malo bolje vidi), itd... :) ;) Skratka dolga luč je lahko zelo koristna. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Dolge luči se podnevi NE uporabljajo... razlaga:

Ustavi me policaj (inkasant :angry2: ) na motorju s 3-mi zvezdicami na rami, inštruktor z 18 letnimi motorističnimi izkušnjami, ki mi dopoveduje, da s prižgano dolgo lučjo ne bom nič bolj varen (viden), pa še "ab bledat" ne morem. Kljub mojim nasprotnim trditvam (argumenti s tega foruma), da me prej zagledajo... in da lahko "down blendam" obvelja njegova.

Moram priznati, da me ni kaznoval za dolgo luč, ampak je našel neko drugo stvar, ki je bila bolj donosna. Nkoli ne bom pozabil, ko je hodil okrog motorja (dvigoval ceno) in govoril: vse je narobe, saj je vse narobe..! :angry: 100 :devil:

Ustavili pa so me že policaji - pravi motoristi (tudi na kačjih ridah), ki niso imeli nič proti dolgi luči. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez dolge luči samo ponoč, proti mraku in v tunelih, če ma kdo kej proti pa zarad mene fak-off pa tudi, če je policaj, ki sledi idiotskemu zakonu (teh pa itak ful manjka v naši državi! :hmm:) Motor ima eno luč se pravi eno manj od avtomobila, z eno nogo smo itak skozi v grobu, avtomobilisti nas izsiljujejo vkljub dolgi luči (beri itak milion slepih tupanov na cestah). Kakšen nagrobni napis, tukaj počiva vendar je imel prednost mi pa kr grdo smrdi - zato dolga prižgana! :angry:

Popravljeno . Popravil Terminator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez dolge luči samo ponoč, proti mraku in v tunelih, če ma kdo kej proti pa zarad mene fak-off...

Da, da... :grim

Pa zahajajoče in vzhajajoče sonce tut ugasnt prosm...

Popravljeno . Popravil era
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam vedno vozim z dolgo, razen ponoci, v predoru itd.......

Sem pa zadnic srecal dva leteca in sta mela prizgane dolge luci......tako, da ni panike....

Si je pa vseno mogoce dopis od policije naprintat in ga met s sabo......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ponedeljek sem srečal enega takega z dolgimi, pa še sonce je bilo nizko in direktno, tako da sem bil kar zaslepljen, dobro da vozim počasi, če ne ?!? bog ti ga vedi kako bi se končalo. Bil sem na motorju.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi to področje se bo enkrat zakonsko uredilo ... podobno, kot se je nekoč tisto, da pa moramo začet podnevi avte s pržganimi kratkimi lučmi vozit ...

komaj čakam, da nekdo okol tega nardi red . :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podnevi vozim z zasenčenimi lučmi, razen če mi kdo prileti nasproti z dolgimi (takrat jih prižgem tudi sam, da sem bolj viden) ali pa, če kdo za mano pripelje z dolgimi (spustim frajerja naprej, pol pa nekaj časa vozim za njim z dolgo lučjo, da me sigurno ves čas vidi in niti trenutka ne spregleda). To velja tako za vožnjo z motorjem kot avtomobilom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komaj čakam, da nekdo okol tega nardi red .

Kaj čakaš? Saj je urejeno, dolgo imaš lahko izven naselja, kadar ni nasproti in pred tabo nikogar, sicer pa kratko!

Sicer pa letos ne videvam veliko motoristov z dolgimi. Samo enega sem videl in sem mu poblendal. .)

Popravljeno . Popravil MotoManiac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi to področje se bo enkrat zakonsko uredilo ... podobno, kot se je nekoč tisto, da pa moramo začet podnevi avte s pržganimi kratkimi lučmi vozit ...

komaj čakam, da nekdo okol tega nardi red . :)

Spet kuriš! :P

Podnevi vozim z zasenčenimi lučmi, razen če mi kdo prileti nasproti z dolgimi (takrat jih prižgem tudi sam, da sem bolj viden) ali pa, če kdo za mano pripelje z dolgimi (spustim frajerja naprej, pol pa nekaj časa vozim za njim z dolgo lučjo, da me sigurno ves čas vidi in niti trenutka ne spregleda). To velja tako za vožnjo z motorjem kot avtomobilom.

:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj čakaš? Saj je urejeno, dolgo imaš lahko izven naselja, kadar ni nasproti in pred tabo nikogar, sicer pa kratko!

Sicer pa letos ne videvam veliko motoristov z dolgimi. Samo enega sem videl in sem mu poblendal. .)

veselilo bi me, če ne bi policisti ipd, ki so se pozabili updatat glede množičnosti uporabe vozil in podobno, pisali neumnosti v uradnih odgovorih, da se potem pol motosveta sklicuje na to, da je pa legalno v gostem prometu vozit z dolgo lučjo, ker si bolj opazen ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Absolutno, kadar vozim s soncem v hrbet, še posebno, če je nasproti strnjena kolona!!!

Pa naj ablast trdi kar hoče!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podnevi vozim s kratko z dolgo blinkam, če sem šel mimo policije (radar) pozdravljam pa absolutno z roko nekateri z lučmi ,kar me zelo moti ,kajti pričakujem kakšno policijsko kontrolo na nadaljni vožnji. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem že četrt stoletja vsakodnevni udeleženec v prometu, sem prešel vse faze "biti viden" v prometu: prvo je prišla z zakonom obvezna zasenčena luč za motoriste, potem za avtomobiliste in od tu dalje imam občutek, da se je varnost (vidlivost motoristov) zmanjšala; nekaj prispevajo tudi "enooki" vozniki avtomobilov, ki so preleni, da bi si zamenjali pregorelo žarnico v sprednji luči ... :angry:

Tako da se sedaj tudi sam vse pogosteje vozim z dolgimi lučmi (v gužvi, po raznih dvopasovnicah v Lj. (Dunajska, .... ), kjer avtomobili menjajo pasove popolnoma brez reda in brez smerokazov) in sem pripravljen tudi plačat kazen policaju, ker je to še vedno najmanj boleče v primerjav s kakšno p.......o.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v kratkem bom presel na uporabo samo kratke luci.

(HIDhereIcomepress MUAAHAHAHAHAHAHAHAHAH :devil: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem že četrt stoletja vsakodnevni udeleženec v prometu, sem prešel vse faze "biti viden" v prometu: prvo je prišla z zakonom obvezna zasenčena luč za motoriste, potem za avtomobiliste in od tu dalje imam občutek, da se je varnost (vidlivost motoristov) zmanjšala; nekaj prispevajo tudi "enooki" vozniki avtomobilov, ki so preleni, da bi si zamenjali pregorelo žarnico v sprednji luči ... :angry:

Tako da se sedaj tudi sam vse pogosteje vozim z dolgimi lučmi (v gužvi, po raznih dvopasovnicah v Lj. (Dunajska, .... ), kjer avtomobili menjajo pasove popolnoma brez reda in brez smerokazov) in sem pripravljen tudi plačat kazen policaju, ker je to še vedno najmanj boleče v primerjav s kakšno p.......o.

:yes:

Kaj te muči? :blink:

Prav nič - ampak si pa maščevalen lumpek - lepo pravilno voziš z zasenčenimi lučmi potem pa kršiš zakon tako kot ga je tipson preden te je prehitel in kaj si mu povedal - tipson si misli koja budala, so what's the point... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav nič - ampak si pa maščevalen lumpek - lepo pravilno voziš z zasenčenimi lučmi potem pa kršiš zakon tako kot ga je tipson preden te je prehitel in kaj si mu povedal - tipson si misli koja budala, so what's the point... :P

Kaj si misli je njegov problem in me to niti najmanj ne gane. Občuti pa kako prijetno je, če te nekdo slepi z drugimi lučmi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ma kdo kej proti pa zarad mene fak-off .To so besede Terminatorja.Nič nimam proti Terminator in tudi nič ne bi imel proti,da ugasneš dolgo luč,ko se ti bom z avtom umaknil na desno in te spustil mimo.Tako mi bo v levem ogledalu manj bliskalo !

In kar me kot avtomobilista moti s strani motoristov,tega,ko sem motorist ne delam avtomobilistom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej bost pa rekli, da vas dolge luči močno ovirajo pri vožnji po belem dnevu :? .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!