Skoči na vsebino

Dolga luč podnevi


drjack_dj

Ali podnevi vozite motor z dolgo lučjo?  

283 članov je glasovalo

  1. 1.

    • Da
      111
    • Ne
      121
    • Odvisno od vremena/lege sonca
      15
    • V?asih!
      36


Priporočene objave

Pa je možnost da me policaji oglobijo zaradi dolge luči sredi dneva?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

d.a.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej bost pa rekli, da vas dolge luči močno ovirajo pri vožnji po belem dnevu :? .

Ja eni so zelo občutljivi :blink: , jest osebno pri belem dnevu imam raje da ima motorist prižgane tadolge da ga lažje opazim in me prav nič ne moti. Sicer pa razen če ni motorist buzdovan na kvadrat je s tadolgimi itak največ par sekund u tvojih špeglih - tko da dejte no mir že enkrat s temi ta-dolgimi pa ta-kratkimi pa bl naprej glejte k nazaj pa bo vse u redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej bost pa rekli, da vas dolge luči močno ovirajo pri vožnji po belem dnevu :? .

ne, saj ravno zato pa so zakonite za dnevno rabo, tudi avti in šleperji vozijo ves čas z dolgimi, da so bolje vidni, da se jim ne bi kdo na haubo nalimal ...

Ja eni so zelo občutljivi :blink: , jest osebno pri belem dnevu imam raje da ima motorist prižgane tadolge da ga lažje opazim in me prav nič ne moti. Sicer pa razen če ni motorist buzdovan na kvadrat je s tadolgimi itak največ par sekund u tvojih špeglih - tko da dejte no mir že enkrat s temi ta-dolgimi pa ta-kratkimi pa bl naprej glejte k nazaj pa bo vse u redu.

Ne gre samo za to, da se ti dolga pojavi v retrovizorjih ... tist je še najmanj moteče ... ko ti pa nasproti pelje nek "vidnež" z dolgo ... super, ne ... slučano za par trenutkov ga oplaziš s pogledom in sijalica ti lepo nabije rumeno pego s fotoni, da ti začne senzor lepo prebijat in cvetet. .. po domače - si naslednjih nekaj trenutkov lahko orenk zaslepljen.

Sicer - ni vedno tako, ampak včasih pa. Nekateri tudi nosijo očala ali imajo za promet še dopustne težave z vidom... tudi jaz sem med temi.

no, vi kr ... čakam prvo zgodbo, ko bo kdo poročal o nesreči, ker ga je dolga zaslepila.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej bost pa rekli, da vas dolge luči močno ovirajo pri vožnji po belem dnevu :? .

Ne,ni govora o močnem oviranju ampak o neprijetnem bliskanju in slepljenju !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... slučano za par trenutkov ga oplaziš s pogledom in sijalica ti lepo nabije rumeno pego s fotoni, da ti začne senzor lepo prebijat in cvetet. ..

Jesus the StarTrek returns... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym, mislil sem resno :) , ker mene dolga luč podnevi nič ne moti ne v "špeglih", niti če mi kdo pripelje nasproti z dolgimi lučmi. Pa tudi sam nosim očala oz. sedaj že kar nekaj časa kontaktne leče.

Sem pa alergičen na tiste, ki v mraku prižigajo meglenke, da so njihovi clioti, megani, BMW...bolj jebaćki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym, mislil sem resno :) , ker mene dolga luč podnevi nič ne moti ne v "špeglih", niti če mi kdo pripelje nasproti z dolgimi lučmi. Pa tudi sam nosim očala oz. sedaj že kar nekaj časa kontaktne leče.

Sem pa alergičen na tiste, ki v mraku prižigajo meglenke, da so njihovi clioti, megani, BMW...bolj jebaćki.

To je pa čist res :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, vi kr ... čakam prvo zgodbo, ko bo kdo poročal o nesreči, ker ga je dolga zaslepila.

Jaz tudi, ker do zdaj je se ni bilo. Je pa vsakodnevno kaka, kjer je bil vzrok "...spregledal voznika na motorju..."

Dejstvo je, da pri soncnem dnevu dolga luc na motorju ne more zaslepit nikogar. Ce pa koga vseeno zaslepi, pa je mogoce cas, da obisce okulista. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pa alergičen na tiste, ki v mraku prižigajo meglenke, da so njihovi clioti, megani, BMW...bolj jebaćki.

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym, mislil sem resno :) , ker mene dolga luč podnevi nič ne moti ne v "špeglih", niti če mi kdo pripelje nasproti z dolgimi lučmi. Pa tudi sam nosim očala oz. sedaj že kar nekaj časa kontaktne leče.

Sem pa alergičen na tiste, ki v mraku prižigajo meglenke, da so njihovi clioti, megani, BMW...bolj jebaćki.

Pozabu si Fiat Uno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi, ker do zdaj je se ni bilo. Je pa vsakodnevno kaka, kjer je bil vzrok "...spregledal voznika na motorju..."

Dejstvo je, da pri soncnem dnevu dolga luc na motorju ne more zaslepit nikogar. Ce pa koga vseeno zaslepi, pa je mogoce cas, da obisce okulista. :naughty:

No, pa smo spet tam - vzroki spregledanja pa so: vizualna majhnost, hitrejše približevanje od predvidenega, ... če hoče kdo bit res viden, naj si kurentovo uniformo obleče. :)

PS: če leti tisto z okulistom name, priznam, da nisem bil na pregledu že vsaj pol leta ... in da mi je zdravnik nazadnje, ko sem delal izpit in imel isto dioptrijo, rekel, da z očali vidim dobro.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym, mislil sem resno :) , ker mene dolga luč podnevi nič ne moti ne v "špeglih", niti če mi kdo pripelje nasproti z dolgimi lučmi. Pa tudi sam nosim očala oz. sedaj že kar nekaj časa kontaktne leče.

Sem pa alergičen na tiste, ki v mraku prižigajo meglenke, da so njihovi clioti, megani, BMW...bolj jebaćki.

:grim

Dons glih gledu ene par ta-starejših mortorjev, ki so se mi nasproti peljal z za-senčeno lučjo, pa je tm nekaj majhnega čist bezveze uspredi brlel... :blink:

Dajte no fantje še posebaj, če imate starejše motorje zavedajte se, da se vas ama čist nič nevid!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa smo spet tam - vzroki spregledanja pa so: vizualna majhnost, hitrejše približevanje od predvidenega, ... če hoče kdo bit res viden, naj si kurentovo uniformo obleče. :)

kurenti smo res vsepovsod dobro opazni... :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanc sm na parkiriscu opazu da ce mi motor z dolgimi nasprot pele, ne vidim parkirisca

sm mogu ustavt in pocakat da je sou mim

drgac bi mi se kksn pesec skocu na sprot,

mislec da ga 100% vidm ce mam JEST luci przgane

pa ga nebi

ce je povezava med vidnostjo in lucmi,

zakaj si nebi dal gor 500W reflektorjev

alpa 1kw?

ko ponoc proti vzhodu pogledas

in vidis da sonce vzhaja,

ves da motor prihaja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanc sm na parkiriscu opazu da ce mi motor z dolgimi nasprot pele, ne vidim parkirisca

sm mogu ustavt in pocakat da je sou mim

drgac bi mi se kksn pesec skocu na sprot,

mislec da ga 100% vidm ce mam JEST luci przgane

pa ga nebi

ce je povezava med vidnostjo in lucmi,

zakaj si nebi dal gor 500W reflektorjev

alpa 1kw?

ko ponoc proti vzhodu pogledas

in vidis da sonce vzhaja,

ves da motor prihaja

Kakšno oceno pa imaš pri Slovenščini :? Ali se še voziš z Skiroju,ali že imaš tapravo kolo? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno oceno pa imaš pri Slovenščini :? Ali se še voziš z Skiroju,ali že imaš tapravo kolo? :hmm:

"Le čevlje sodi naj Kopitar !"

France Prešeren

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja mal prehitr sm napisu

vozu sm se z avtom, vidu pa nism zaradi "vzorcev" na sprednji sipi

i.e zablescalo se mi je

de mi tako zablesci na cesti pri vecji hitrosti in po moznosti v kaksnem ovinku

zapustim vozisce

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spucaj sipo. tudi to si dolzan storiti kot tvoj del k varnemu prometu na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolge luči se podnevi NE uporabljajo... razlaga:

Ustavi me policaj (inkasant :angry2: ) na motorju s 3-mi zvezdicami na rami, inštruktor z 18 letnimi motorističnimi izkušnjami, ki mi dopoveduje, da s prižgano dolgo lučjo ne bom nič bolj varen (viden), pa še "ab bledat" ne morem. Kljub mojim nasprotnim trditvam (argumenti s tega foruma), da me prej zagledajo... in da lahko "down blendam" obvelja njegova.

Moram priznati, da me ni kaznoval za dolgo luč, ampak je našel neko drugo stvar, ki je bila bolj donosna. Nkoli ne bom pozabil, ko je hodil okrog motorja (dvigoval ceno) in govoril: vse je narobe, saj je vse narobe..! :angry: 100 :devil:

Ustavili pa so me že policaji - pravi motoristi (tudi na kačjih ridah), ki niso imeli nič proti dolgi luči. :OK:

Po Zakonu in vseh pravilih, ki obstajajo policist, v postopku z občanom, oz. kršiteljem prometa nima nobene pravice pametovati, modrovati ali ti svetovati. Pa to zelo radi počnejo. Njegovo delo je samo to, da ti izreče kazen ali ustno opozorilo. In to je vse.

V večini primerov se pa dogaja prav to kar si sam doživel.

Tipičen primer postopka, ki ste ga verjetno doživeli že sami. Ustavi te policist in ti zaradi prekrška izreče kazen v višini 10. 000, 00 tolarjev. V isti sapi te opozori, da če poravnaš kazen v osmih dneh plačaš 5.000,00 tolarjev. Ko mu predlagaš, da ne bi plačal nič in ti naj izreče samo ustno opozorilo dobi "popizditis".

Kaj si pa mislite, da ste na tržnici, da boste z menoj sedaj še barantali. Kar mirno ga povprašajte kdo je začel prvi. Kljub dialogu še vedno lahko v osmih dneh plačate polovičko ali pa tudi nič.

V tem letu se je na žalost dogodilo že preveč nesreč in, če bi bil prepričan, da me dolga luč bolj varuje bi si na mopek poleg obstoječih zmontiral še en reflektor. :whistle:

Pri nas je pa tako, da zakonov in predpisov ne določa stroka. Danes tako, jutri že drugače...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dva dni nazaj me ustavi miličar :) (prijazen), imel sem prižgane dolge luči in nič ni imel proti .) . Kontrola dokumentov in to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spucaj sipo. tudi to si dolzan storiti kot tvoj del k varnemu prometu na cesti.

Misliš tako, kot je nekdo nasproti vozeč dolžan ne pripeljati čelno z dolgo lučjo?

1 : 1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misliš tako, kot je nekdo nasproti vozeč dolžan ne pripeljati čelno z dolgo lučjo?

1 : 1

tocno to sm mislu med vrsticami

vsaj en razume nacelo vzajemnosti, .... in kva ze... vem da jih je ene par :blush:

YEEEEEESSSSSS

vsi razlicni, vsi enakopravni

pomagajte si na cesti, ne si tezit

ce bi obstajal kraj s kraticami UV

bi mel tablico

UV ID EV NO ST

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!