Skoči na vsebino

POTOVANJE ITALIJA - FRANCIJA - ŠPANIJA - FRANCIJA - ŠVICA - AVSTRIJA -


mihasus

Priporočene objave

Pozdravljeni,

zanima me, kaj mi svetujete glede omenjene poti?

Letos poleti nameravava s punco narediti krog po teh državah cca. do 4000 km.

Imate morda kakšen koristen nasvet, dobre prostore za kampiranje oz. še boljše - poceni prenočišča,... na dopustu pa bi bila nekje 14 dni.

LP, Miha :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo veliko za 14 dni se mi zdi... Pa vseeno, seveda se da vedno dosti videti, če si pravilno razporediš čas in se odpraviš pogledat stvari, ki so ti zanimive.

Za začetek priporočam, da uporabiš iskalnik in najdeš katero od že obstoječih debat v tej kategoriji (npr. Francija, Italija, ...) in pa morda prebereš kakšnega od že objavljenih potopisov, npr.

http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2475 (Južna Francija)

http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2140 (Sardinija)

http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2071 (Francija)

http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2039 (Toskana v dveh dneh in pol)

Lp, Noise

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

zanima me, kaj mi svetujete glede omenjene poti?

Letos poleti nameravava s punco narediti krog po teh državah cca. do 4000 km.

Imate morda kakšen koristen nasvet, dobre prostore za kampiranje oz. še boljše - poceni prenočišča,... na dopustu pa bi bila nekje 14 dni.

LP, Miha :kva2:

Lepa fura :OK: Pa srečno pot :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

zanima me, kaj mi svetujete glede omenjene poti?

Letos poleti nameravava s punco narediti krog po teh državah cca. do 4000 km.

Imate morda kakšen koristen nasvet, dobre prostore za kampiranje oz. še boljše - poceni prenočišča,... na dopustu pa bi bila nekje 14 dni.

LP, Miha :kva2:

lansko leto naredil turco italija-francija-španija in nazaj do sardinije in domov, ti lahko rečem, da boš s 4000km bolj kot ne samo oplazil države (nobenga kruzanja po državah).

Jaz sem šel samo do Barcelone in nazaj do Sardinije in napravil slabih 5000 km brez, da bi si ogledal kaj posebaj Francijo, da ne govorim o Italiji, ki sem jo samo prevozil... to seveda v 14 dneh, ki jih imaš dovolj za te kilometre, drugo je pa kaj vse hočeš videti.

Zato ti predlagam pojdi za 3 tedne ali pa si nekoliko skrajšaj potovanje :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imate morda kakšen koristen nasvet, dobre prostore za kampiranje oz. še boljše - poceni prenočišča,...

moto Rokovnjači smo 2003 obiskali Portugalsko, seveda mimo Italije, Francije in Španije, več si lahko prebereš tuki, počivališča ob francoskih cestah so primerna za nočitev, mi smo spal dvakrat na tak način, v bližini Marseilla. Kasneje v Španiji pa večina po avto kampih. Priporočam ti obisk San Sebastian-a v baskovski republiki na severu Španije in kompletno severno obalo, ki ima zanimive ceste...

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na nsi strani bos nasel potopise iz alp, juzne francije in pirinejev. zdruzi skupaj, pa bo. samo 14 dni je res malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z 4000 km planom ne boš prišel kam v španijo razen direkt dol in nazaj. ali spremeni pot ali pa povečaj št. kilometrov in seveda preberi vse zgoraj dane linke pa se odloči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mučo veliko si si naložil. Pa ne samo glede dni, tudi glede motorja+sopotnice.

Sploh pa eno temeljno vprašanje: predirkati ali poguštirati/poavtocestah ali malce bolj ovinkasto/kje pičiti in kje polagati?

Koliko izkušenj pa sploh imaš s potovanji? Kaj meni tvoja punca - je zaljubljena vate ali je že bolj "pamentna" pa bo rekla miško dost mam sredi vukojebin?

Sam sem po Italiji naredil na 10 tisoče km, pa ne vem če sem je 1/2 videl in podoživel, razen Toskane, kjer me še divji pujsi poznajo. :grim , sončnice žal niso prezimne rastline ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče sem na začetku malo preveč na široko opisal pot, ampak stvar je taka, vem da je 14 dni malo malo vendar pa za moj krogec mislim, da ravno dovolj. Pot naj bi potekala večinoma po glavnih in stranskih cestah (čim manj avtoceste)

Ljubljana - Trst - Verona - Monaco - Nica - Toulon - Aubagne - Marseille - ob obali proti francosko-španski meji, vstop v Španijo, nato proti Andori - nazaj Francija - Bayonne - ob atl. obali proti Bordeauxu - nato preko Francije proti Švici in iz Švice nazaj proti SLO.

Mislim, da se to skrajšano pot da normalno tudi s kakšnim dnevom brez vožnje prevoziti.

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče sem na začetku malo preveč na široko opisal pot, ampak stvar je taka, vem da je 14 dni malo malo vendar pa za moj krogec mislim, da ravno dovolj. Pot naj bi potekala večinoma po glavnih in stranskih cestah (čim manj avtoceste)

Ljubljana - Trst - Verona - Monaco - Nica - Toulon - Aubagne - Marseille - ob obali proti francosko-španski meji, vstop v Španijo, nato proti Andori - nazaj Francija - Bayonne - ob atl. obali proti Bordeauxu - nato preko Francije proti Švici in iz Švice nazaj proti SLO.

Mislim, da se to skrajšano pot da normalno tudi s kakšnim dnevom brez vožnje prevoziti.

:yea1:

sem naredil "priblizno enako pot kot jo opisujes, samo brez atlanstke obale in svice; njet mozno 4.000 km, predvsem ce mislis cim manj AC uporabljati. za pot tja (direkt barcelona npr.) in nazaj (preko andore) racunaj (najhitrejsa varianta) v eno smer min. 36 ur z minimalnimi postanki. potem se kaksen dan, dva da prides k sebi (:doze: BTDT).

ce hoces se kaj videti ti priporocam skrajsanje oz. temeljit pregled nacrta in osredotocenje na zate bistveno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebuješ vsaj en teden VEČ!

Fura je pa zanimiva! :OK:

Aha, pa še tole:

Računaj 8.000 kilometrov!!! Morda, nekaj sto manj?

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da mi vsi svetujete naj za 14-dnevno potepanje skrajšam pot, jo vrjetno res bom!

Drugače pa, se bom nekaj krajšega spomnil in sporočil tu, če pa ima kdo kakšen predlog za lep in kolikor se le da poceni dopust z motorjem, pa naj kar napiše.

Hvala za mnenja;

LP, Miha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa, se bom nekaj krajšega spomnil in sporočil tu, če pa ima kdo kakšen predlog za lep in kolikor se le da poceni dopust z motorjem, pa naj kar napiše.

Ta tema je namenjena potovanju ITA-FRA-ŠPA-FRA-ŠV-AVSTR, zato malo pobrskaj po temah v tej kategoriji, obdelali smo že vse živo, od Amerike do Irana... potem pa v tistih krajih, ki se ti bodo zdeli kul, kej konkretnega vprašaja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!