Skoči na vsebino

Skuterske dirke 2006


pinjas

Priporočene objave

ekola, motosvetovci in dirkači :)

prvi trening je za nami, opravili smo ga včeraj v Poreču :)

od dirkačev, ki bomo letos dirkali smo bili:

Tomaž Koršič

Marko Boštjančič

Gašper Osterman

Boris Poštič (moja malenkost) :D

+

Danijel Računica (vodja :) )

bili smo s tremi skuterji ... mojim, Danijelovim in sponzorskim od PVG

bil je sonček 25°C ... uglavnem blo je hudo, to je bil moj prvi trening, tko da sem se več ali manj privajal na skuter in na stezo in vse te procese, kar je bilo zame popolnoma tuje do sedaj in nekaj novega :) no morem se pohvalit da sem se privadil zelo hitro :) kar je razvidno tudi iz slikc, da sem proti koncu treninga delal že zelo hitre čase, sem se pa tudi naučil kako s kolenom drseti po asfaltu :)

jaz osebno sem prezadovoljen, ostali del ekipe pa prav tako ;)

lahko še povem da sem tudi 2x padel, po prenastavitvi amortizerjev, menjavi gum in z lepšo linijo uspel do konca treinga priti brez padca kljub veliko hitrejši vožnji :)

slike si lahko ogledate na tem naslovu: http://www.moj-album.com/vstopnica/1dnnevzzpv/

galerijo začnite gledati na strani 2. kjer je začetek :)

Lp :)

Popravljeno . Popravil bOnZy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super da bo letos tud v skuterski kategoriji mal več drena :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ekola, motosvetovci in dirkači :)

prvi trening je za nami, opravili smo ga včeraj v Poreču :)

mene zanima a je v poreču tudi možno s supermoto trenirat?

kako je proga? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma proga je 1A, urejena tko kot je treba, asfalt drži dobr, samo se mi zdi da je za supermoto že mal premejhna ;) sam reku nam nč :) tiste ki mate radi bolj zaprte proge z veliko ovinki, malo ravninami, pol je to proga za vs :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je mal majhna za SM, ampak je zlo tehnična in za kondicijo je super!!!

Smo bli parkrat dol in je OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fino :) In a ste kej štopal, koko so kej časi? Čeprou po slikah sodeč je blo vidt da sta se največ vozila Bonzy in Koršič (če se ne motm)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo lepo, koliko pa pride $ kaj gre po minutah al kao drugače?

kako je pa na meji, komplicirajo kaj, ali narediš samo karnet in to je to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@salsa: res je, zelo tehnična, moraš se non-stop presedat, tudi na ravnin nimaš časa za počivat :) za kondicijo se pa tudi strinjam da je super ... mene še dons roke in noge bolijo, čeprou sem pred tem veliko hodil v fitness in plavat :) pa tudi asfalt drži dobr :) asfalt je biu clo tok topu, da smo zadej mogl dat Dunlopko, ker je Savo mal preveč pobiral ;)

@Jure007: štopal nismo nič, ker nismo mel štoparce s sabo, Tomaž je vozu zelo hitro, jest pa za začetnika prav tako :) in ja res je, največ sva vozila jaz in Tomaž :) Gapi in Marko sta mal počivala, pa od Danija brat je tudi vozu, je nakoncu rajše slikal :)

@pinjas: si le pršu na svoj račun in vidu, kakšen skuter je sedaj :) ja šli smo na minute, ker smo si stezo delil z kartisti, tko da so 10min vozili oni, 10min pa mi ;) uh, ceno sem pozabu kolko je blo ... uglavnem ni blo drago :) na meji pa nismo mel nobenih problemou :) rabs karnet in to je to :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm nazadnje plaču 200 kun, sistem je pa bil 10 min SM in 10 gokart.

Je pa res, da majo gokarti prednost pred ostalimi, ker se pač on od tega žvi. Ampak je OK dečko, mu daš za pivo in ni blema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm nazadnje plaču 200 kun, sistem je pa bil 10 min SM in 10 gokart.

Je pa res, da majo gokarti prednost pred ostalimi, ker se pač on od tega žvi. Ampak je OK dečko, mu daš za pivo in ni blema.

jap, zej sm prašu, ker sm pozabu, tut mi smo dal 200kun in prav tako 10min skuterji, 10min gokart in tut to je res, tip je res zelo OK in se vse da z njim zmenit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim, da je tole kar nora zadevca...

jst sem si že od nekdaj želela dirkanja, samo nimam pogojev :(

nimam skuterja, nimam opreme, doma pa tudi 100% ne bi dali nič zraven, ker jih je preveč strah :angry:

vsem želim uspešno sezono

aja... pa tale proga v poreču je ful fajna... vsaj za gokart-e. tja se mi namreč hodimo vozit za sprostitev :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žila: zanimivo, koliko je krog 2km??? samo tiste hiše mi niso všeč. in če dobro vidim gre proga čez most ali se motim? je bolj "island of MAN" varianta :OK:

Tista ravnina je tud kar dolga ali samo tako zgleda, tam bodo spet komplicirali da se dobi preveč hitrosti in slaven izrek, ki sem ga slišal na mobi krogu, DIRKAJTE POČASI IN PREVIDNO :BUA:

čestitke vseeno da upate organizirat dirko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žila: zanimivo, koliko je krog 2km??? samo tiste hiše mi niso všeč. in če dobro vidim gre proga čez most ali se motim? je bolj "island of MAN" varianta :OK:

Tista ravnina je tud kar dolga ali samo tako zgleda, tam bodo spet komplicirali da se dobi preveč hitrosti in slaven izrek, ki sem ga slišal na mobi krogu, DIRKAJTE POČASI IN PREVIDNO :BUA:

čestitke vseeno da upate organizirat dirko.

Dolžina 850m.Proga je slikana iz frčoplana in ni točno tisto kar se bo vozil.S CHD komisijo smo si zadevo ogledal tko da bo vmes kar neki šikan za premzanje pred "mostom"kot si pravilno ugotovu pa bo čist zaprt z šikanami saj je dost placa ker je ovink šrok najmanj10m.Za varno dirko bo sigurn poskrblen čene je pa raj ne bi nardil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@bonzy:

Kolk pa kj stane drgač prijavnina za sezono, ker sem tudi jaz razmišlu, da bi se ukluču, sam nimam opreme. No, opremo se že da nabavt, to je sigurn, zanima me pa še, kolk približn pride "servis" motorja po treningu, gume treba menjat, to vem... zanima me, če je to drag šport. In kak se pride v kakšno moto društvo al kwa že je, mislu sm v ekipo skuteristov... .)

Možno, da bi se drugo leto tudi jaz priključil, ker za letos nimam opreme pripravljene, kakšni nasveti prosim? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem skupaj:

Naslednjo sezono prideta dva nova voznika v kategorijo 70ccm skuterjev! Nova ekipa je Blade Team Polini, voznika pa prihajata iz Posavja. :OK:

Samo napoved... .)

P.S.: Bo huda konkurenca. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@bonzy:

Kolk pa kj stane drgač prijavnina za sezono, ker sem tudi jaz razmišlu, da bi se ukluču, sam nimam opreme. No, opremo se že da nabavt, to je sigurn, zanima me pa še, kolk približn pride "servis" motorja po treningu, gume treba menjat, to vem... zanima me, če je to drag šport. In kak se pride v kakšno moto društvo al kwa že je, mislu sm v ekipo skuteristov... .)

Možno, da bi se drugo leto tudi jaz priključil, ker za letos nimam opreme pripravljene, kakšni nasveti prosim? :D

prijavnina za sezono?? mislš kok pride licenca, zavarovanje in zdravstven pregled?

to je vse odvisno pri kerem klubu si, kateremu zdravniku gres na pregled in pri kateri zavarovalnici se zavaruješ ;)

recmo jest sm dal za zavarovanje pri Adriatic Slovenici 12,5k , zdravstven pregled je kokr se spomnem biu okol 8k pa licenca pojma nimam kok je, ker to je pač klub kriu te stroške ... tm okol 30k pomoje pride vse skupej za celo sezono ;)

se pa da (glede tega postopka pa nism čist seznanjen) narest licenco za 1 dan oz. 1 vikend ;) to bo znal bolj kaki majster povedat, pa magari če te zanima prides kako soboto vozit proste treninge ;)

servis motorja po treningu je pa s5 odvisn od več dejavnikov.

recmo da ti jermen zdrži 2 treninga, mogoče celo več, svečka tut zna kr dost dolgo držat uglavnem strošk ni velik ... gume pa tut kr dost držijo, recmo mi smo zej nardil 2 treninga (v Poreču in Pomposi) pa so gume zih za še 2 treninga ;) drgac pa gume niti niso ne vem kaj zlo drage ;)

sploh ni tok drag šport, razen če se ne greš kakega italjana ki po vsaki 15min vožnji zamenjajo skorej pol skuterja, pa mu na ravnini še zmeri slediš brez problema :D pol pa znajo stroški bit zlo velki ;)

glede opreme je pa tko, da se da kupit tudi kaki rabljen kombinezon in škornji za ne veliko denarja pa so dobro ohranjeni, samo treba malo net čekirat in je to to ;)

drugače pa upam da bote res naredili en team in da se bote prišli vozit na DP ;) zanimiva zadeva so dirke s skuterji in mi ni niti malo žal, da sem doba oblubil da če bom dirkal da me z motorjem na cesti ne bo več ;) se kr precej znoriš na dirkališču ;)

Lp

Popravljeno . Popravil bOnZy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugače pa s5 novičke :)

Koršič, Boštjančič, Računica in jaz smo bili v soboto v Pomposi na malossi meeting treningu, bilo je fantastično, dirkališče lepo, asfalt držal ko pri norcih, v senci 33,5°C, bilo je preko 20 skuteristevo, se mi zdi da bolj realna številka je 30 skuteristov :D štartnina za trening je znašala 35€ ... največje veselje pa je bilo ko smo ugotovili da so bili naši skuterji med hitrejšimi, kar pomeni da so izvrstno pripravljeni, vsem skuterjem je potrebno posvetiti še nekaj časa za še bolj idealne nastavitve in potem je to to :)

z eno besedo - bilo je FANTASTIČNO!

veliko sem se naučil in za moj 2. trening sem kar hitro vozil, kar mi daje še dodatno motivacijo.

posebne zahvale grejo pa naši ekipi (Računica, Koršič, Boštjančič) ker mi veliko pomagajo, svetujejo in stojijo ob strani, so res fantje da lahko samo kapo dol daš ;)

ko bi le to bilo naše državno prvenstvo :) aja pa še v kratkem se nam bo pridružil še en fant z NRGjem, komplet malossi predelava in bo vozil DP, tko da mislim in upam da nas bo letos na dirkah za DP redno okoli 10 skuteristov ;)

bom dal še slikce na net da si jih bote lahko ogledal, kok smo užival :D mam tut en kup filmčkov, samo so vsi preko 20mb :unsure:

Lp

Popravljeno . Popravil bOnZy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede opreme je pa tko, da se da kupit tudi kaki rabljen kombinezon in škornji za ne veliko denarja pa so dobro ohranjeni, samo treba malo net čekirat in je to to ;)

Jaz imam en kombinezon za prodat, poceni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam en kombinezon za prodat, poceni!

dj mi slikco...pa povej kolk cena...pa številka...

@bonzy:

Ja, smo nardil ekipo... Blade Racing Team Polini ... :D Ne, resno je... mam enga kolega, ko je 2 leti tekmoval v kategoriji 125 z Yamaho TZR in je enkrt 5. drugič pa 4. na DP...to je kr lep dosežek na 125kah... ta kategorija mu je postala RES predraga in je odnehal...eno leto ni nič dirkal in jaz mu ponudim, da narediva skupaj ekipo, mogoče dobiva še kazga in si zrihtamo opremo...vse...

Njegov fotr je mehanik (nič lepšga), stric pa uvoznik in nas bo pelu po opremo v italijo...celotna polini oprema...jst sm biu sprva za malossi ampak smo potem prešaltal na polini...kaj se ti zdi o tem?

Njegov stric ima še kao ključe od dirkališča Mobikrog v Cerkljah ob Krki, če se ti sanja kje je to in bomo mel zastonj vstop... WIIII :kva2: ...to bo treningov... to je že ena malenkost, ki nam bo lpo koristila...

Računala sva, da vsak kupi svojega rabljenega zipota, in potem začneva počasi šparat in delat, da zaslužva za dele, nekaj bomo dobili od sponzorjev, ki jih bomo začeli iskat, nekaj bomo doma pofehtali... smo že nardil plan, že vemo vse ktero opremo treba nabavit in stvar samo še čaka... ja, drugo sezono nas pa res pričakujte... če ne takoj, pa na sredini ali malo kasneje, ker se bo stvar mejčkeno zavlekla...ampak ne za dolgo... načrtujeva, da ostaneva not cirka 3 sezone, bomo potem videli, kakšno bo stanje...

Ja, glede opreme... niso gume in ostale zadeve drage, midva bova še dobila popust, ker bova naročila celo "kišto" gum... ma bo ta njegov stric zrihtu baje 20% popust, pa še tovarniška cena povrh... direkt iz nemčije...

Ja, bonzy, kr trenirajte... :D se bomo srečali na asflatu... upam, da nam bo predvsem v užitek..saj vidm, da ste tukaj sami pravi carji... ;) bo, drugo leto bo konkurenca, sigurno... ;)

drži se... :kva2:

edit: Bonzy, ste kj štelali oz. testirali vaše Zipote, kolk kj gre? mislm, kolk ma konjev pa te mala-rije... a to mate celotno malossi predelavo? dj mi povej še, kje ste kj to nabavlal, al je to vse klub dobu? :D

Popravljeno . Popravil Red Arrow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Računala sva, da vsak kupi svojega rabljenega zipota, in potem začneva počasi šparat in delat, da zaslužva za dele, nekaj bomo dobili od sponzorjev, ki jih bomo začeli iskat, nekaj bomo doma pofehtali... smo že nardil plan, že vemo vse ktero opremo treba nabavit in stvar samo še čaka... ja, drugo sezono nas pa res pričakujte... če ne takoj, pa na sredini ali malo kasneje, ker se bo stvar mejčkeno zavlekla...ampak ne za dolgo... načrtujeva, da ostaneva not cirka 3 sezone, bomo potem videli, kakšno bo stanje...

Prodam jst svojga zipa letnik 99, komplet tovarniški polini od dirkača Maxa Sabbatanija, DERC računalnik, skratka huda stvar. Če te zanima mi pošlji PM. aja pa ta teden je biu na novo sestavljen :OK: Je pa isto kot malossi.

Njegov stric ima še kao ključe od dirkališča Mobikrog v Cerkljah ob Krki, če se ti sanja kje je to in bomo mel zastonj vstop... WIIII ...to bo treningov... to je že ena malenkost, ki nam bo lpo koristila...

Mobikrog ni primeren za skuterje (preveč ravnine in tega), a cestake pa tudi ne (premajhne izletne cone).

Aja drugače bom pa jst letos oddirkal toliko sezone kot jo bom lahko, ker smo se doma odločili da bomo energijo in finance raje usmerili v SS600. Če me pa ne bo zraven pri skuterjih na stezi, bom pa vsaj pomagal best frendu Bonzyju :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Gapi: khm, khem, apčiiihhh DERC je moj apčiiihhh :blush:

@Red Arrow:

no vids, samo malo povprašaš na forumu pa se takoj najde nekdo ki ima kaki kombinezon ;)

ja če maš bivšega dirkača ob sebi in nekaj vez, je stvar dosti lažja ker več ali manj pozna postopek ;)

jest vam privoščim in upam da bote prišli dirkat, do naslednje sezone mate 1leto časa, ker se tudi letošnja še ni začela, tko da mislm da mate časa več kot dovolj da se pojavite na začetku sezone, stvar je pa veliiiko lažja če doma nimaš komplikacij s starši, takimi kot sem jih jaz mel.

mobikrog ... lahko povem, da je to ena najmanj primernih stez za motor, ker je steza na nekaterih delih betonirana in ne asfaltirana, povrh tega je vzdrževanje podpovprečno, če ga sploh je kej, ker iz slikc lahko vidmo da tut najvišjo travo ob stezi ne morejo pokosit, lansko leto se je ubil en motorist tam, stezo so več al manj uničl tudi teli DRIFTarji, tko da ... nwem no, jest se ne bi upal vozit po tej stezi z motorjem, ker tut izletnih con ni ne vem kaj ;) razen če bi stezo zrihtal tko k se zagre, pol bi blo zakon! ;)

glede izbire predelave je odvisno od posameznika, kaj želi, kaj preferira itd. če boš vzel komplet polini predelavo, se zavedaj da če boš želel v italijo vozit kako dirko, ti to ne bojo pustili, ker DP v italiji vodi malossi ki ma zdaj monopol na trgu in ne pusti na dirkališče nobenega dirkača, ki nima malossi predelave, razen sobote, ko so prosti treningi, ki jih organizirajo direktorji dirkališč. povsod so neke slabosti in prednosti ;) za DP v Sloveniji, je pa čisto vseeno kaj maš ;)

pri nas so vsi motorji predelani z Malossi predelavo, razen Gapi-jevega, ki je kompleten Polini (se ti ga splača kupit, ker je tovarnišk polinijev motor ;) razen če zeliš sam sestavljati dirkalen motor z novimi deli, sam tle bo pol strošek lahko kr mirno rečem še 1x večji ;) )

motorje smo štelal, to normalno :D na dyno test še nismo šli, se pa neki dogovarjamo da jih bomo 1x peljali, ko bo vse zrihtano kot more bit ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!