Skoči na vsebino

Skuterske dirke 2006


pinjas

Priporočene objave

TiCkO kdo pa je v skupnem zmagal? Jaz imam nekaj slik iz boksov, ker dirke nisem gledal :) .

[attachmentid=69972]

[attachmentid=69974]

[attachmentid=69975]

post-4441-1147636091_thumb.jpg

post-4441-1147636332_thumb.jpg

post-4441-1147636412_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ticko: hvala za pohvale.

Lepa dirka,( sam dež mi ni všeč) in nepričakovana zmaga v 2. dirki našega "DANILOTA" :OK: saj verjeli ali ne je šele 2-ič v življenju sedel na tem zipu, na mokri podlagi pa prvič, res neverjetno kako je šel. Luka se pa nikakor ni našel med nastavitvami amortizerjev in je zato pristal na 7 mestu. :P Sem pa vesel ker so motorji delali neverjetno dobro z zadnjimi izboljšavami, prav tako hlajenje ( izvrstno) in zavore.

Seveda čestitke vsem. Tomaž je neverjeten, on bi moral met sliderje na ušesih ne na kolenih :P toliko gre potleh. Marko ima smolo z svojimi padci, ki so skoraj katastrofalni .) , vendar je pravi borec saj se ne ustraši ničesar in nadaljuje bojevanje.

Boris: ima dobro vožnjo samo z motorjem ni nekaj v redu. pa tud vzmetenje ima slabo. Če ne pa za prvo dirko ni slabo, pa še to, glede vremenskih razmer huje kot je bilo tu ne more bit, tko da če je dal to skozi to se nima kaj bat za naprej.

Fabrizio se je tud potrudil za prvo dirko in odpeljal izvrstno 5. in 6. mesto. vožnjo ima dobro morda malo preveč agresivno za naše steze, sam je pač omejen zaradi teže in odzivnosti NRG-ja in šibkejšega agregata ( team replica) , sem mu svetoval naj poiskuša z 12 col kolesi od runnerja saj bi se izbolšalo pospeševanje in lega v ovinku.

za več info in slikic pa pridite na našo stran pogledat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no da še jest povem svoje občutke po tekmi :D

ful morm pohvalt Daniela iz TCR in pa pinjas tebe, skuterji so vam letel ko pri norcih ;) še Fabrizi z NRGjem mi je na ciljni ravnini ušel :)

Tomaž se mi zdi da je kar razred zase :D lahko samo občuduješ njegovo vožnjo :) Marko je res borec, 2x je padel da si samo molil da mu nič ni, ampak mu ni vzelo volje, čeprav ga je potem še celi dan rama bolela :( Lebana sta tudi zelo hitro vozila in je res Aljoša tak kot je nekaj časa nazaj dejal Profi, da je Mr. Neuničljivi :D

No pri meni so bili problemi že v soboto, ko skutr neglede da smo ga vsakič prenastavili ni delal kot mora, nekak smo ujel vredu nastavitve na prvem treningu brez merjenja časa, je skutr kr vredu šu, na kvalifikacijah se je s5 začel vrteti v "prazno" kljub menjavi jermena, po ravnini se je skuter drl kot da gre 300, šel sem pa nenormalno počasi ... potem smo menjali auspuh, je blo spet vse vredu ... do polovice prve dirke je skuter delal ful dobro in sem lovil dirkače pred sabo, nato pa je skuter začel ponovno delovati kot sem prej opisal, sledil je še en padec, tako da mi je bil cilj samo dokončati dirko, ko smo odprli mašino smo ugotovili da je počil pokrov variomata in to na treh mestih!! hvala bogu je Marino Štok mel s seboj rezervnega :) vmes smo menjali tudi gume, spredaj sem dal Sava Monsun, ki pa ni bla na mojo žalost soft ampak medium, pa tudi precej stara je bila in je bil oprijem še slabši kot z navadno savo racing soft, zato sem mel nenormalne probleme pri zaviranju, ko mi je sprednja guma non-stop spodrsavala, zato sem tudi 2x padel :) tudi pinjas je prav ugotovil, amortizerji so delal porazno, jih sploh nisem mel čas naštelat, ker je blo še en celi kup problemou s skuterjem :) sprednja zavora ni bla nič boljša :)

uglavnem men je blo neglede na to da sem mel skoz probleme d'best, me je še bolj zakurlo, kljub vsem težavam,sam to je pač dirkanje :D komi čakam naslednjo dirko ;)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pohvale TCR in pa seveda Bonzyju :OK:

tnx stari, škoda k te ni blo ... ;)

Noise: še kšno fotko skuteristov bi lahko dal gor :P :D letos nas je velik več kot lansko leto :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še vedno obstaja možnost, da bo drugo leto najmanj še eden več :OK:

Popravljeno . Popravil Red Arrow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kratka reportaža, fotke, rezultati iz Murske Sobote:

http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2616

Dijo bono ja kej je tko težko dat slikco od stopničk skuterjev če ste že dali vse druge pa kako slikco iz dirke , tko da folk sploh vidi kaki zgledajo skuterji. Brez zamere sam teji tomosi mi gredo počasi že na k..... ker jih toliko promovirajo , kot da so ne vem kaj , realno bi se pa z njimi kosali oziroma gredo mimo z minimoto ( KAR SMO TUD VIDELI). Glede tapravih motardov pa nimam besed, gredo bolj počez po mokrem kot po suhem, ni za verjet očem kako drži guma :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dijo bono ja kej je tko težko dat slikco od stopničk skuterjev če ste že dali vse druge pa kako slikco iz dirke , tko da folk sploh vidi kaki zgledajo skuterji. Brez zamere sam teji tomosi mi gredo počasi že na k..... ker jih toliko promovirajo , kot da so ne vem kaj , realno bi se pa z njimi kosali oziroma gredo mimo z minimoto ( KAR SMO TUD VIDELI). Glede tapravih motardov pa nimam besed, gredo bolj počez po mokrem kot po suhem, ni za verjet očem kako drži guma :blink:

se podpišem NA VELIKO!!! ;) malo nefer ;)

ma pinjas čisto prav! treba tudi novinca, ki je na svoji prvi dirki bil prvi malo bolje izpostavit, ker samo na tak način lahko naredimo še večjo promocijo za skuterske dirke in več zanimanja! .)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Računica team :OK: Še posebi gre pohvalt Bonzya, ki je dokazu da ma res volo in neglede na rezultat, je tako treninge kot dirko odpeljal odlično :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Računica team :OK: Še posebi gre pohvalt Bonzya, ki je dokazu da ma res volo in neglede na rezultat, je tako treninge kot dirko odpeljal odlično :OK:

:blush: :blush: :blush: hvalaa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: :OK: po dolgem času spet prava dirka z udeležbo kot se za DP spodobi :OK: :OK: čestitke vsem .) :OK:

btw: kaj lipniki nameravajo letos še dirkat? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: :OK: po dolgem času spet prava dirka z udeležbo kot se za DP spodobi :OK: :OK: čestitke vsem .) :OK:

btw: kaj lipniki nameravajo letos še dirkat? :?

8 nas je bilo, od tega Gapi ni prišel na dirko ker je mel probleme s šolo, drugi naš dirkač pa ni uspel še pridobiti licence in ni mogel dirkat :( upam da nas bo na naslednji dirki res 10 :D

res je pa škoda ker ni lipnikov, bi bla še najmanj 2, torej bi nas blo 12 :kva2:

kolkor sem govoril z benotom, letos ne bojo dirkal sploh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In razlog zakaj jih ne bo?Bli so dobri,mel so sponzorje,....

ja, bili so dobri, sponzorjev pa je bilo bolj malo, stroški pa preveliki <_< Tako mi je Max povedal in ubistvu se strinjam z njim, glede na to kako sta z benotom dobr vozila <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, bili so dobri, sponzorjev pa je bilo bolj malo, stroški pa preveliki <_< Tako mi je Max povedal in ubistvu se strinjam z njim, glede na to kako sta z benotom dobr vozila <_<

eee vidš, tko je to v tem športu, da se pač mora brez sponzorjev dirkat ... niti ni nobene medijske pozornosti, kar je lepo prikazano tudi tukaj na motosvetovem portalu, ko v prispevku reportaže dirke v MS ni bilo niti ene slikce skuteristov, ali pa vsaj slike stopničk prvih treh uvrščenih, bilo bi tudi boljše če bi malo omenili novinca Daniela, ki je na svoji 2. dirki dosegel 1.mesto, pa Tomaža, ki je cel vikend vozil zelo odlično ...

kaj hočemo, kriza je že tko al tko, na motosvetu, ki naj bi bil največji slovenski motorstični portal in forum, kjer naj bi blo vse skupaj malo bolj na široko napisano in predstavljeno širši javnosti glede na to da motosvetov portal in forum obiskuje velika množica ljudi pa vse skupaj bore malo, čeprav naj bi motosvet motoristične športne vzpodbujal ... na kratko, se mi zdi zelo ne fer od vodstva motosveta, prostora na portalu je ogromno, lahko ga malo bolje izkoristite, lahko bi vse skupaj kategoriziral in se malo bolj razpisali ... še na siolovem portalu ko sploh niso specializiran za motoristične novice, napišejo 2x več o motoGPju kot pa tu na motosvetu ... jest bi se na mestu vodilnih in tistih ki pišejo te novice mal zamislu ;) :BUA: :angry: :BUA:

no zej me pa lahko skritizirate če sm koga prizadel!! pa tut pričakujem en konkreten odgovor nekoga od tistih ki je pisal prispevek zakaj je bil članek tak?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bonzy se bojim da si še eden od tistih, ki ne razume, da se je potrebno pošteno boriti in potruditi za kanček medijske pozornosti.

In to na vse možne načine, ki ti padejo na pamet.

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bonzy se bojim da si še eden od tistih, ki ne razume, da se je potrebno pošteno boriti in potruditi za kanček medijske pozornosti.

In to na vse možne načine, ki ti padejo na pamet.

.)

ne ne, to mi je kristalno jasno, da se morš pošteno pretegnit za kanček medijske pozornosti, nisem pa pričakovla da se je tudi tolko treba na motosvetu zato pa pričakujem en konkretn odgovor od tistega ki je pisal članek, zakaj ni dal niti ene slikce skuteristov? :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

aja, pozabu sm še oment :D

Dani je posodil skuter našemu vestemu dirkaču v SM z VORom za probo Jure007, glede na to da je mel na seb samo čelado, jakno, kavbojke in lakirce :P je pelu da si samo :eek: pa to je mel še rezervo :D tko da ga je Dani mogu ustavt, ker je čist divji ratou :P

pomoje ne bi škodlo razmišlat o prestopu v skuter klasso? :naughty: :naughty:

rad bi pa še neki povedal...

Včeraj sem kupil novo čelado pri Pintar Racing Servis-u in morej g.Janeza pohvalit :worship: posvetil se mi je maximalno in mi tudi razložil vse kar potrebujem vedeti za svojo varnost glave!

prezadovoljen s čelado in še 1x :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da malo napišemo , kako in kaj je bilo v Logatcu. Zanimiva dirka. Vse se je pričelo v soboto z treningi. , kjer so naši piloti pridobili prvi stik s stezo. Novi deli asvalta so res držali. No po končanih treningih je sledilo malo počitka, ki se je "kot vedno " zavlekel do 1:30 zjutraj :yea1:

Sredi noči smo videli celo nenapovedan ognjemet , takoj za njim pa policijski avto in kriminalističen, ki z našo začudo je bil popolnoma enak tistemu , ki ga vporabljajo kriminalisti pri nas v Novi Gorici, razlika je bila le v registerskih tablicah :lol1:

No zjutraj je bila verifikacija že ob 7:00 tko da je blo treba vstat, in se zbuditi v k.....i megli in vlagi. Vsaj nekaj da je bila verifikacija blizu bara, kjer smo se malo ogreli pa spili cappucino.

Prvi neuradni treningi so šli gladko, v kvalifikacijah pa se je Lukcu snel termostat in posledično stekla voda. Kljub 2-3 krogom , ki jih je je uspel naresti in samo 7 urami spanja v 3 dneh ( zaradi dela) je naredil 4 najbolši čas, na koncu pa je bil 5 , saj ga je Tomaž v svojem predzadnjem krogu uspel prehiteti.

Štartali so tako:

1. Matjaž Leban

2. Aljoša Leban

3. Daniel Beltram

4. Tomaž Koršič

5. Luka Čuk

6. Fabrizio Calzi

7. Marko Boštjančič

8. Boris Postič

9. Gašper Osterman

10. Luka Koren

Prva dirka je potekala tako da sta oba Lebana pobegnila malenkost naprej, tako z anjima pa sta se dajala Daniel in Tomaž. proti koncu pa je Matjaž Leban padel in tako izgubil Prvo pozicijo. Na koncu pa so prispeli

Leban Aljoša

Daniel Beltram

Tomaž Koršič

Luka Čuk

pol naprej se pa ne spomnem.... :? :P sori bodo že povedali

V drugi dirki Je Daniel zamudil ogrevalni krog in zato je moral štartat iz zadnjega mesta ( kar se mi ne zdi fer tud če piše v pravilniku) ker minuta ne pomeni nič Sploh pa v našem kmečkem prvenstvu , ko piloti reskirajo glavo na stezah , ki ne ustrezajo niti približno pravilniku, že ko tako skrbno gledajo ta pravilnik.IN tukaj bom malo točen če so že znani AMD domažale tako točni. V pravilniku piše tudi da se pred ograjo ki loči vstop in stezo mora nahajati tabla , ki označuje čas 3-2-1 minuta do zaprtja vstopa. Jaz je nisem opazil. druga zadeva od naših boksov do vstopa v stezo je bilo cirka 200m, v nedeljo pa je bilo na tej stezi toliko ljudi, z otroci, vozički, motorji parkirnaimi ob strani, ki so močno otežkočali hiter dostop do steze. Zdej ne vem razumel bi da bi šlo za svetovno prvenstvo, bi to spoštoval, sam v našem prvenstu sploh pa v skuterjih ko jih je že tako malo ta še to otežujejo.

No 2. dirka je bila zelo podobna 1., le da je daniel štartal zadnji. Ob štartu je Daniel štartal malenkost prej in zato dobil 10 sekund kazni. oba Lebana in tomaž so vodili, Daiel in Luka pa sta na vse možne načine hotela priti mimo Fabriziota, ki je s svojim manj konkurenčnim motorjem ( a le po motorju) lepo zapiral vse njihove poskuse prehitevanja, vendar se to dela če si med prvimi tremi oziroma 1. 2. ne pa za 4. mesto. V 6. Krogu mu je vseeno uspelo prehiteti ga in tako se je pognal za prvimi tremi, vendar je zaradi fabriziota izgubil preveč časa in zato ni uspel nadoknadit zamujeno, čeprav je časovno iz kroga v krog manjša razliko z prvo trojico.

Na Koncu je bilo:

Aljoša leban

Tomaž koršič

Matjaž Leban

Daniel Beltram

Fabrizio Calzi

Luka Čuk

...pol pa spet ne vem.....sori še 1x

Skupno vem pa smao za prve tri:

1. mesto ALJOŠA LEBAN

2. mesto TOMAŽ KORŠIČ

3. mesto DANIEL BELTRAM

Čestitke vsem novincem, markotu, ki je peljal dobro s skuterjem , ki je komaj se držal skupaj:)

Borisu, ki je uspel da ni bil zadnji in pokazal če ne prvim obema novincama koliko je ura.

Lebana sta itak " standart" nima smisla zgubljat besed lahko bi bila slepa oba pa še vedno bi šla kot blisk

Tomaž je tomaž

Fabrizio tudi se je odlično odrezal in zadnje izboljšave motorja so tud dobro vplivale.

No se vidimo na naslednji.

post-2371-1150100096_thumb.jpg

post-2371-1150100123_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil pinjas
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!