Skoči na vsebino

Delavnica varne vožnje - MAKSI


Društvo MAKSI

Priporočene objave

Motoristov je bilo kar veliko, samo manjkalo jim je korajže. :yea1:

jutri sledijo slike, sem malo.... :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj moraš pa tule peljat.....

mi je prav hudo :lol1: :lol1: :lol1: , da me ni bilo, ker sem obljubila, pa so zadeve padle v vodo, kaj mi oprostite organizatorji, lp vsem, pa obljubim, da bom obljubljeno zadevo speljala.... :blink: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:

Vse je bilo fajn uštimano :grim

Sam motoristov je bilo pa jako malo :hmm:

Ja,fajn je bilo pripravljeno :OK: Ampak kje so bili MLADI motoristi :? Ali so bili res vsi na BOMM-u,ali pa jih to ne zanima :cry: Vsakemu priporočam udeležbo varne vožnje :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je bilo super, pohvalil bi celotno ekipo za organizacijo in izvedbo. Res nas je bilo bolj malo, ki smo vozili, zato pa motoristi, od gledanja ni še noben obvladal.

Hvala Bladzu za njegov moped, res je prava igračka za med kole, z mojo rogovilo sem veliko bolj telovadil.

P.S.: Bladzo, v nedeljo te pa pocukam tudi za K-ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Bladzu za njegov moped

Tudi od mene hvala za GSa :yes:

upam, da je še šlo potem še do pumpe, ker je bil benz bolj na nuli :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez panike, evo slike

[attachmentid=67375]

Inštruktor: "A vidiš tisti napis Motosvet tamle naliman ?"

Motorist: :grim

Inštruktor: "No tja se zapel, te tam počakam !"

... nekaj minut kasneje, na približno isti lokaciji (5 m stran) ...

[attachmentid=67376]

Inštruktor: "No vidiš da je šlo zdej pa lepo počasi naprej"

P.S.

Tole je pač poligon počasne vožnje :devil:

post-5391-1144735875_thumb.jpg

post-5391-1144735882_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,fajn je bilo pripravljeno :OK: Ampak kje so bili MLADI motoristi :? Ali so bili res vsi na BOMM-u,ali pa jih to ne zanima :cry: Vsakemu priporočam udeležbo varne vožnje :worship:

Jst sm mel namen pridet, ampak moj motor je šou dons šele na servis, ker je bla ketna počena. Sej se bom na teh Ljubljanskih delavnicah prikazu :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoristov je bilo veliko, mislim, da se je nabralo okoli 100 motorjev, vendar niso zbrali dovolj poguma, da bi se večina podala na poligon (kakšnih 40 je bilo prijavlejnih)... a smo tako strašno izgledali?! :devil: No, pa naslednji delavnici zberite dovolj poguma... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, kje so pa slike,če ste pa toliko slikali :? :? :?

Me nisi mogel pocukati za rokav :) pa še tvoj motor bi videl... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi še jaz nekaj napisal......

ko sta pač reševalec in policist pri demonstraciji prve pomoči,

snemala ponesrečenki (v tem primeru navidezni) čelado) Jani , sta pozabila na to, da ima na glavi "odpiralno" IPB Slika čelado, ne pa integralne IPB Slika <_< in jo vlačila dol z njene glave, kot da bi bila prilepljena nanjo :nono:

čelada z dvižnim sprednjim delom se dosti lažje sname z glave odprta, kot pa zaprta :grim

Tako, da če že pomagate ponesrečencu, res previdno, da ne naredite še večje škode, kot je že........

post-5241-1144783320_thumb.jpg

post-5241-1144783585_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za pojasnilo glede čelade..."dvižne" ter "jet" čelade se ne snema, ker za to ni potrebe - v tem primeru je šlo zgolj za demontracijo snemanja čelade, kjer je pač "dvižna" čelada odigrala funkcijo integralne...

Načeloma velja, da je poškodovanemu dovoljeno sneti čelado samo v primeru, ko je pacient nezavesten in ne diha samostojno ter je to potrebno zaradi same oblike čelade (integralna), v vseh ostalih primerih pa snemanje čelade v okviru prve pomoči ni dovoljeno, saj lahko povzročimo še nadaljnje poškodbe.

Če je poškodovani nezavesten, vendar samostojno diha, čelade ne snamemo ampak le nadziramo njegovo dihanje. Pri tem ponesrečenca tudi ne premikamo.

Šele v primeru, da pride do zastoja dihanja, lahko snamemo čelado, pa še to le v primeru, da sama oblika čelade ne omogoča dostopa do dihalnih poti (zaprta-integralna čelada). Če pride do zastoja dihanja, bo namreč lahko v zelo kratkem času prišlo tudi do prenehanja delovanja srca, zato ponesrečenca obrnemo na hrbet in snamemo čelado, ker drugače ne bomo imeli dostopa do dihalnih poti. Pri tem pa se moramo zavedati, da obstaja tudi velika možnost za poškodbo vratne hrbtenice, zato moramo ponesrečenca ob snemanju čelade tudi primerno zaščititi.

Ne glede na stanje ponesrečenca pa bo ekipa nujne medicinske pomoči ob svojem prihodu snelačelado vsakemu poškodovanemu skladno s predpisanim protokolom, ki ga moramo upoštevati tudi ob nudenju prvepomoči, ko moramo kot očividci sneti čelado.

Za poseg morata biti vedno dva, ki opravita snemanje čelade po točno določenem postopku.Vedno najprej preverimo, za kakšen tip čelade gre in kje se čelada odpira. Različni proizvajalci čelad vgrajujejorazlične zaponke, pa tudi same čelade se razlikujejo glede oblik. Načeloma pri odprtih in kombiniranih čeladah le-te ne snamemo s ponesrečenca, saj oblika čelade omogoča dostop do dihalnih poti.

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm mel namen pridet, ampak moj motor je šou dons šele na servis, ker je bla ketna počena. Sej se bom na teh Ljubljanskih delavnicah prikazu :OK:

:grim :grim :grim :grim

Ja ja, sej vemo....

Je mal nerodno, ko drugi vidijo, da nekaj ne znamo......Al pa da nam nekaj ne gre.....

Mimo avtobusne postaje pred smrklami se zna vsak zasaltati, ko hoce po zadnjem speljati....

Skratka, vaja dela mojstra.

In pa... malenkosti ne motijo velikega duha....

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bomo, gregs bomo. Samo kaj, ko pa tebe ne bo

No, včasih me pa tudi ni na delu na delavnicah... ;) Tokrat zelo upravičeno... :whistle: .)

Se pa vidimo na kakšni kasnejši... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me nisi mogel pocukati za rokav :) pa še tvoj motor bi videl... :OK:

Tudi ti bi me lahko pocukal za rokav,a ne :? :? :? Jaz sem MARJi- kar roko dal :grim Pa niti za pir ni dal! :nono: Pa tudi ZDAWC se je prikazal,ampak je bil brez :beer1: POGREŠAM VEČ SLIK :eek: :eek: :eek:

Popravljeno . Popravil PERO58
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tudi ZDAWC se je prikazal,ampak je bil brez :beer1:

To pa ni res......... :grrr

Sta prehmal zwiznila iz Celja :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa ni res......... :grrr

Sta prehmal zwiznila iz Celja :grim

[/

Popravljeno . Popravil tomaž79
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj imaš kako mojo sliko :?

Za slikce moraš pa Allo požicat, ona je uradni fotograf :photo:

Jaz sem bil bolj len :doze: v nedeljo, sem nardil samo enih 6 slikc :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa ni res......... :grrr

Sta prehmal zwiznila iz Celja :grim

?

Popravljeno . Popravil PERO58
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

?

V kufru sem ga mel................. :grim

pir namreč :whistle:

Itaq pa na motorju nea smeš pit alko-oswežilnih pijač :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!