Skoči na vsebino

Naked in veter!(hurikan ali rahel piš??)


B0stj4n

Priporočene objave

Vedno sem vozil naked, ker zaradi plastike trpi moj estetski čut. Edina pokrita stvar v mojem življenju je bila Yamaha Diversion 600.

Veter je zelo odvisen od vrste motorja. Na SV 650 je bilo nad 120 nevzdržno. XJR 1300 se da voziti praktično do 160.

Na SV sem potem montiral malo GIVI šipco. Zgodil se je čudež, pomagala je izredno. Na XJR sem šipco (malo GIVI) že kupil, montiral jo bom te dni.

Za fazerja 6 naked sem videl krasne originalne šipe, ki motorja niso pogršale.

Torej naked s šipco je podobno kot poloklep.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Se pridružujem mnenju ostalih. Po mojem mnenju je za nakeda dobro imeti še čelado, ki je čim manj glasna in lepo zatesnjena (podbardni del). Pri izbiri šipice, se prej pozanimaj kako se obnese s tvojim motorjem. Kaj hitro se ti zgodi, da "veter" samo preusmeriš na še bolj nezaželjeno mesto (čez glavo, kjer se ti zavrtinči in ti piha po vratu v čelado).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha,torej je usnje načeloma boljše ;) za čelado se pa tud strinjam,da more dobro tesnit.Škoda,da nimajo naše prodajalne kakšnih vetrovnih kanalov,da bi sprobal takoj več čelad,zna bit zlo koristno.V Louis shop-u,v Nemčiji že majo tako finto,da lahko sprobaš čelado pri različnih hitrostih(50,100,130) in vidiš če ti ustreza.Kr dobra poteza za pritegnitev kupcev :yes:

Jaz sem tud videl že par šipic na FZ6 pa lepo zgledajo,upam da so tud funkcionalne,da mi ne bo potem glave odpihnilo :eek:

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.V Louis shop-u,v Nemčiji že majo tako finto,da lahko sprobaš čelado pri različnih hitrostih(50,100,130) in vidiš če ti ustreza.Kr dobra poteza za pritegnitev kupcev :yes:

ampak samo za pritegniti morebitne kupce. :grim

celado obvezno sprobati na motorju, na katerem jo mislis koristiti.

ne odkrivaj tople vode, splosno o celadah ze obstaja debata.

BTW cisto moje subjektivno mnenje: ce te je strah vetra ne kupi motorja. prej ali slej ti bo enkart okoli keblace pihalo da bos :eek:. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piha tut k stojiš p'r mer, če je burja zuni :OK:

Se strinjam z Ledenim, tist k se boji vetra naj ostane doma ali v autu.

Ahem in tisti, ki natepavate, da višina voznika ni faktor pri uporu, ... fantje ne ga srat.

z 1,98 na nakedu, sem verjetno eden višjih. Sem pa imel priliko gledati vožnjo 1,65 na nakedu, in pri tempu recimo 160 kmh primerjati občutke obeh.

Jebenih 30+ cm je jebenih v vsakem pogledu!

Ampak po drugi strani čisti užitek k ga ne bi menjal za plastiko okoli sebe.

Sploh pa 12 dni 8000 km do Atlantika in nazaj pa malo po razno raznih gorovjih, NAKED RULEZZZ!

Zoolo :blink:

P.S.: Piha? Da Piha? ... mater samo še to čakam, da bo koga skrbelo oz. motilo, da se motorji nagibajo v ovinku. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piha, fajn lepi mušice in ostalo mrčesjo svojat po jakni, hlačah in čeladi, meče sem in tja ... ja to je naked ... v tem je point ... I like it :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piha, fajn lepi mušice in ostalo mrčesjo svojat po jakni, hlačah in čeladi, meče sem in tja ... ja to je naked ... v tem je point ... I like it :D :D :D

Ja ja točno :OK: Ostali smo pa pičke, ker se za plastiko skrivamo. :grim :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja točno :OK: Ostali smo pa pičke, ker se za plastiko skrivamo. :grim :P

To si pa ti reku ... pička je tisti, ki si kupi nakeda, pol pa sprašuje kaj naj naredi, da ga veter ne bo dol odpihnil in da ne bo preveč usran ... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je z temi majhnimi vetrobranskimi stekli, ki se lahko kupijo za nakede?Je sploh kaj koristi od njih?

OOO, zelo veliko koristi. Razlika je kar očitna. Jaz jo imam od Givija, srednje veliko in bi jo priporočila vsakomur, ki ima nakeda. Sicer ni ne vem kaj estetska, sam nima veze; ko se voziš itak to ni pomembno. Sicer pa naked motor že itak ni namenjen velikim hitrostim tko da "go for it". :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pička je tisti, ki si kupi nakeda, pol pa sprašuje kaj naj naredi, da ga veter ne bo dol odpihnil in da ne bo preveč usran ...

:kva2: :slap: najbolš da gre jadrat ko je bonaza :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OOO, zelo veliko koristi. Razlika je kar očitna. ...

Spet Faktor višine voznika in položaja na konkretnem nakedu, ... če bi hotel na Medvedki šipco, ki bi mi odnesla veter stran od moje butare, bi potreboval ŠAJBO nekje 70 cm višine, ... huh še poštarji bi bili vrhunc estetike in funkcije! :xx:

Ma ne prej sem imel na Bulldogu originalno šipco, ki pa bi jo porezal do nivoja armaturne plošče, če ga ne bi prodal. Šipca je bila ravno toliko visoka, da mi je zračni tok usmerilo v vrat in pod čelado.

Hmm, .... višina in položaj odločata, ... probaj najti kakšnega poznanega, ki ti bo isti motor kot je tvoj, a že opremljen s šipco posodil za krog.

Drugače kot tako ne moreš dobiti realnega odgovora, kaj ti bo zares ustrezalo.

Zoolo :wacko:

Aha in Vale carica!

@Pirrulz: Veš, da noben nau reku da je plastika za pičkice, al pa potovalnik, al pa endura, al pa ... je pa res tko kot je Vale napisala, tisti ki kupuje nakeda in bi ga rad spremenil v zidano hiško, pa res nima vse bilance pravilno skupi sestavljene. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam da ne bo tisti, ki ga moti veter na nakedu po montirani šipci vprašal zakaj balanco trese :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj sam dodam še nekaj glede šip. Kupil sem Givi nevem kateri model, vendar izgleda zelo dobro, v slogu cafe racerjev...črn okvir in zatemnjeno pleksi steklo. Se precej pozna pri zračnem uporu. Ampak jaz sem kupoval predvsem zato, ker je er 5 pač bolj švoh, moja jakna pa kot padalo. Vsekakor je vožnja brez šipic veliko bolj "pristna", tako da razmišljam o demontiranju...back to basics :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo tole berem ,pa se spominjam na enega starejšega motorista s srečanja v Kostanjevici,prišla sta z ženo imel je neiketa ( bil je star 86 let) motor je kupil pred tremi leti se pravi pri 83 -tih letih.Ko sva se pogovarjala me je vprašal ali vozim plastičarja (tako je on imenoval motorje z oklepom)ali odprtega ,prijazno sem mu odgovoril odprtega. Odgovoril mi je, to je motor mašina se mora videt ,pa tud kakšno muho mora motorist požrt,da je pravi motorist. :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovoril mi je, to je motor mašina se mora videt ,pa tud kakšno muho mora motorist požrt,da je pravi motorist.

Se posebej mu priporocam cebele-so zdravilne, malo manj ose, obade, srsene...

Lep pozdrav izza plastike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pička je tisti, ki si kupi nakeda, pol pa sprašuje kaj naj naredi, da ga veter ne bo dol odpihnil in da ne bo preveč usran ... :rolleyes:

Mene ni strah vetra,če to misliš.kr pač niam izkušenj z motori (moj prvi motor bo zdaj to) sem vprašal kak je s tem,kr mi je veliko znancev (večinoma "plastičarjev") težilo kak to hudo piha in sploh in ooohhh...tak da me je zanimalo kak je s tem iz vrst resničnih naked voznikov.

Itak sem se že skoz nagibal k nakedu,zdaj pa sem se dokončno odločo,da ga kupim..tak da pazi se veter (in mušice) B) :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene ni strah vetra,če to misliš.kr pač niam izkušenj z motori (moj prvi motor bo zdaj to) sem vprašal kak je s tem,kr mi je veliko znancev (večinoma "plastičarjev") težilo kak to hudo piha in sploh in ooohhh...tak da me je zanimalo kak je s tem iz vrst resničnih naked voznikov.

Zamenjaj znance. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovoril mi je, to je motor mašina se mora videt ,pa tud kakšno muho mora motorist požrt,da je pravi motorist. :beer2:

Ja pa nujno mora grmet V2 motor :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa nehite pri PM vsako besedo osebno jemat ... nimam nič proti plastičarjem, niti proti temu, da kdo sprašuje, kako je z vetrom, če voziš naked ... samo hotela sem povedat to kar je povedal Zoolo, naked je naked, na njem piha, na njem ste usrani in če vas to moti, potem to ni primeren motor za vas in si kupite kaj drugega ... a bo vredu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa nehite pri PM vsako besedo osebno jemat ... nimam nič proti plastičarjem, niti proti temu, da kdo sprašuje, kako je z vetrom, če voziš naked ... samo hotela sem povedat to kar je povedal Zoolo, naked je naked, na njem piha, na njem ste usrani in če vas to moti, potem to ni primeren motor za vas in si kupite kaj drugega ... a bo vredu?

Have a break. Have a KitKat. :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa nehite pri PM vsako besedo osebno jemat ... nimam nič proti plastičarjem, niti proti temu, da kdo sprašuje, kako je z vetrom, če voziš naked ... samo hotela sem povedat to kar je povedal Zoolo, naked je naked, na njem piha, na njem ste usrani in če vas to moti, potem to ni primeren motor za vas in si kupite kaj drugega ... a bo vredu?

zdej se mora pa pojaviti nekdo, recimo jaz, pa rečt:

sem prevozil nakedov še pa još, pa mi nikoli ni kaj ekstra pihalo, pa umazan tudi nisem bil kaj ekstra bolj, kot običajno ...

pojma nimate :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko pa montiraš na nakeda takšno masko pa ja zadeva takoj boljša

a je res? :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je naked všeč, ker nudi čim večjo razliko glede na avto:

- da noro piha

- da pristno čutim vse vremenske dejavnike

- da mi je razmazan "brencl" in njegovi kolegi na obleki zanimivost

- da si moram vzet veliko časa za čiščenje motorja, obleke, čelade

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!