Skoči na vsebino

Uvoz iz tujine-debata


king

Priporočene objave

..bom samo neki dodoal,.. motor kupljen v SLO, al pa uvožen iz D, ne vem zakaj imamo/imate Slovenci tako kaprico, da uvožen motor ni tolk dober k kupljen v SLO. Lih tko se Nemci vozjo v lepem vremenu, k Slovenci, lih tko so ga servisiral k mi, al pa še bolj. Pr nas vsak neki sam šraufa pa menjava to in ono, Nemci pa peljejo na servis. Če je motor ohranjen, ima opravljene servise, ne vem v čem je problem. Razbit motor je pa lahko kupljen v SLO, al pa v Nemčiji, je pa stvar odločitve posameznika in njegovega prepričanja.....

Tut moj SV je bil uvožen iz D, in sem ga brez težav prodal kljub temu da je uvožen. Sem pač povedu da je uvožen, servisi so opravljeni strokovno, motor dela, in ne vem zakaj nebi še naprej tko kot bi delu kupljen v SLO. Nej mi prosim nekdo pove, zakaj so uvoženi motorji "strah in trepet" slovencev????. Nategnjen si lahko lih tko od Slovenca kot od Nemca. Zdej k menjam motor, ne gledam motorja po poreklu, mene zanima le kvaliteta in seveda cena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..bom samo neki dodoal,.. motor kupljen v SLO, al pa uvožen iz D, ne vem zakaj imamo/imate Slovenci tako kaprico, da uvožen motor ni tolk dober k kupljen v SLO. Lih tko se Nemci vozjo v lepem vremenu, k Slovenci, lih tko so ga servisiral k mi, al pa še bolj. Pr nas vsak neki sam šraufa pa menjava to in ono, Nemci pa peljejo na servis. Če je motor ohranjen, ima opravljene servise, ne vem v čem je problem. Razbit motor je pa lahko kupljen v SLO, al pa v Nemčiji, je pa stvar odločitve posameznika in njegovega prepričanja.....

Kar se mene tiče je problem nemcev v tem, da se je prodajalo 15 SV-jev, ko sem hotel prodati svojega. Kot da je cela vesoljna slovenija uvozila za preprodajo iz Nemčije glih ta motor. To mi je total zjebalo ceno. Vsak, ki je klical, je bil ful pameten, kao je to pocen. Pri tem je pozabil, da je bil moj tak kot iz salona, tistim Švabom pa stojijo pred bloki, na dežju, furajo se celo po soli oz. tisti kislini s katero polivajo a-bane itd.

Tudi sicer, kar se D tiče - preprodajalce zanima samo cena motorja v D - nižja kot je - bolje je. Nižja cena - večja prefukanina. Torej se prodajajo iz D same prefukanine. Tako kot pri avtih. Redki so tisti, ki grejo po stroj zase in obrnejo pol D, da najdejo lep in ugoden motor za svojo uporabo. Dilerji kupujejo motorčke po kontingentih in takih pravi ljubitelj nebi niti pogledal.

To je po mojem povzetek filozofije: NE, če je bil z D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še moje mnenje če smo že glih pri tem

sem šla kupavat fzs od dilerja iz nemčije po telefonu mi je zatrjeval kako je fejst ohranjena,pol pa pridem gor (slovenske konice)pa motor ves neki potovčen poleg tega je blo zravn vsaj še 15motorjev ki jih je pripeljal dol in niso bili podobni motorjem,tko da me je nabavlanje iz nemčije čist minil,okej sam če bi pa našla motor ki bi bil res tako kot more bit bi ga pa seveda kupila od nekoga ki ga je pač uvozil

Drugače pa sama nebi šla motor kupavat v nemčijo,ker že v sloveniji te nategnejo po telefonu da je ohranjen pa se pelješ na drug konc slovenije prideš tja in vidiš da so te nategnili da sploh ni ohranjen kot so rekli,tko da rabiš res cajta volje in živcev da se odpraviš v švabarijo nabavlat poleg tega pa dobiš motor mogoče za par deset al pa 100jurjev cenejš,ko odšteješ še stroške bencina,....

še en primer tale v Logatcu avtohiša,prodajajo trenutno dve fejzerki ker glih kolega neki kupuje in je šel tja poglaedat pravi da ste ble obe stovčene kot tudi večina motorjev ki jih imajo tam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah, nizke cene v Nemčiji dobijo naši 'uvozniki' predvsem pri stolčenih motorjih, saj je tam delo za popravljanje zelo drago in vsak, ki se malo skanta, je že skoraj ekonomska totalka ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..bom samo neki dodoal,.. motor kupljen v SLO, al pa uvožen iz D, ne vem zakaj imamo/imate Slovenci tako kaprico, da uvožen motor ni tolk dober k kupljen v SLO. Lih tko se Nemci vozjo v lepem vremenu, k Slovenci, lih tko so ga servisiral k mi, al pa še bolj. Pr nas vsak neki sam šraufa pa menjava to in ono, Nemci pa peljejo na servis. Če je motor ohranjen, ima opravljene servise, ne vem v čem je problem. Razbit motor je pa lahko kupljen v SLO, al pa v Nemčiji, je pa stvar odločitve posameznika in njegovega prepričanja.....

Tut moj SV je bil uvožen iz D, in sem ga brez težav prodal kljub temu da je uvožen. Sem pač povedu da je uvožen, servisi so opravljeni strokovno, motor dela, in ne vem zakaj nebi še naprej tko kot bi delu kupljen v SLO. Nej mi prosim nekdo pove, zakaj so uvoženi motorji "strah in trepet" slovencev????. Nategnjen si lahko lih tko od Slovenca kot od Nemca. Zdej k menjam motor, ne gledam motorja po poreklu, mene zanima le kvaliteta in seveda cena.

nima smisla ti, jaz in še veliko ostalih vemo zakaj smo kupili motor v D. :grim :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi moja ninja iz D tipi topi. :OK: mogoce sem pa imel samo sreco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še moje mnenje če smo že glih pri tem

sem šla kupavat fzs od dilerja iz nemčije po telefonu mi je zatrjeval kako je fejst ohranjena,pol pa pridem gor (slovenske konice)pa motor ves neki potovčen poleg tega je blo zravn vsaj še 15motorjev ki jih je pripeljal dol in niso bili podobni motorjem,tko da me je nabavlanje iz nemčije čist minil,okej sam če bi pa našla motor ki bi bil res tako kot more bit bi ga pa seveda kupila od nekoga ki ga je pač uvozil

Drugače pa sama nebi šla motor kupavat v nemčijo,ker že v sloveniji te nategnejo po telefonu da je ohranjen pa se pelješ na drug konc slovenije prideš tja in vidiš da so te nategnili da sploh ni ohranjen kot so rekli,tko da rabiš res cajta volje in živcev da se odpraviš v švabarijo nabavlat poleg tega pa dobiš motor mogoče za par deset al pa 100jurjev cenejš,ko odšteješ še stroške bencina,....

še en primer tale v Logatcu avtohiša,prodajajo trenutno dve fejzerki ker glih kolega neki kupuje in je šel tja poglaedat pravi da ste ble obe stovčene kot tudi večina motorjev ki jih imajo tam

Sicer je tole res :topic: ampak vseeno.

Sam sem kupil motor v D in prihranil 400 000SIT pa sem dobil strojček kot se šika. O povprečnem slovenskem kupcu rabljenga motorja pa ne bi raje izgubljal besed.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj pišemo predvsem o osebnih mnenjih na zastavljeno vprašanje:

Nej mi prosim nekdo pove, zakaj so uvoženi motorji "strah in trepet" slovencev????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorji in avti sami po sebi niso strah in trepet.

Jaz ne zaupam našim preprodajalcem, ker oni popravijo če je kaj razbito, zavrtijo kilometre nazaj in ostale nečednosti.

Tako da če se kupuje motor/avto od lastnika/posrednika mislim da ni panike.

Moje mnenje in kot bi rekel en urednik, lahko pa se motim.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi kupil VFR-ko v Nemciji in mi ni zal.

Dobil sem ugoden in dober motor, ceprav je bil po levi strani podrsan. Plastiko smo postimali in zadeva je taksna kot mora biti in mi ze sluzi kot je treba.

Se mi pa zdi neumno, da bi kupil v SLO motor, ki je bil uvozen iz Nemcije (od modela, ki jih najbrz pripelje kar nekaj motorjev na leto dol in pri njih prav lepo zasluzi) po taksni ceni kot se pri nas prodajajo kupljeni v SLO pa se lepse ohranjeni. Ker pac ni bilo tisti trenutek pri nas prave ponudbe VFR-k sem se pac odlocil, da si ga poiscem in uvozim sam.

In meni se je splacalo in vem, da mi bo motor dobro sluzil. Saj je HONDA :devil: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil moped v dojčland in nimam pripomb. :grrr :grim

No ja, lahko bi še kako hosteso zraven dobil, ampak to bi bilo že kičasto. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... motorji v D so dobri in slabi ...

... tako kot pri nas ...

... težava je v naših preprodajalcih, ki v večini privlečejo "krše" ...

... denar, sveta vladar ...

... nimam pomislekov o uvoženih strojih ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... težava je v naših preprodajalcih, ki v večini privlečejo "krše" ...

Nič lažjega. Vzameš usodo v svoje roke in se sam transportiraš v dojčland pogledat objekt tvoje želje. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba z nat po dojčland šprahat. In tlelele sem jaz zmrzjen. Zato ne razmišljam o uvozih. Sicer pa bi! Videl tri mopede kupljene v dojčlandu, eden lani in dva letos. Nimam pripomb. Običajni rabljeni mopedi za zelo solidno ceno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko neki rabim se vsedem pred pc ali v avto in po It. in najdem kar iščem za zlo ugodno ceno. Od kakih dilerjev niti mrtu ne mislim kupovat, ne v SLO ne v IT in niti v D ...

Dokler bodo pa take razlike v ceni med SLO in EU pa mislim še naprej kupovat v EU!

Sanda ... pa ne mi o razlikah 50-100k sit ... k oba veva kam propagiraš :grim ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem slišal da obstaja finta glede davka.Kupec ga lahko plača v tujini oz.tam kjer je kupil motor ali pa v Sloveniji.Rok plačila je nevem koliko dolg(baje 5 let)Marsikdo ne plača tega davka in je motor lahko cenejši.Nevem pa kako se bo počutil lastnik motorja, ko ga bo obiskal davčni inšpektor in mu zaračunal obresti za par let nazaj od dneva uvoza.Mislim da so si takšne finte pred leti šli sivi uvozniki avtomobilov,pa je bil pol cel hudič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi uvoznikov.....99% je barab, ki kupijo razbite mopije.....mal popravjo.....pol bo pa trdil da je picikato.....pa naj mu mama umre, če ni res....pa otroc kolero dobijo, če ni res....itd.

Sicer pa....ko voli....nek izvoli.

Pa sam še to......cena picikato mopeda v Dojčlandu je enaka ceni pri nas....več ali manj.....poceni je samo krš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.....in nihče ne bo uvažal nekaj, kjer bo zaslužil 10 jurčkov.......v to ste lahko prepričani!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s Klimbro. Dobrega motorja ti nihče ne bo dal 500 jurjev ceneje, pa naj bo to Švaba ali pa Slovenec. Verjamem pa, da lahko sam dobiš dober motor iz tujine (mogoče tudi podrsan, ki ga nato popraviš sam).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trenutno je stanje na slovenskem trgu glede motorjev dokaj nasičeno, kar pomeni da so se cene zelo približale nemškim ali pa italjanskim, kam drugam se pa tko ne splača iti po motor ker je predaleč...

Lahko greš v tujino, kupiš motor pri prvem prodajalcu, lahko pa narediš 2000km in ne dobiš nič, enako je pa tudi pri nas, le da so te razdalje bistveno manjše...

Vsak pa naredi kar misli da je najbolj pametno. Nekateri gredo tudi z glavo skozi zid.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem koliko to vodo drži, ampak slišal sem, da v dojčlandu, če je motor bil na tleh zlo hitro priznajo ekonomsko totalko. Tak motor,ki ni nujno da je bil hudo poškodovan, se da zelo poceni prodati dalje, kar lahko izkoriščjao razno razni preprodajalci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Dobrega motorja ti nihče ne bo dal 500 jurjev ceneje, pa naj bo to Švaba ali pa Slovenec. ...

Ni nujno! Dober motor se je pri nas pred mesecem dni prodal 250.000 Sit ceneje kot je bilo prvotno mišljeno. Pa še takrat je bila cena postavljena dokaj nizko. Tako da se bo verjetno kakšna slabša podrtija prodala za 300 ali več tisoč tolarjev dražje. Gre pa za mojo ZR-ko, zrihtano v piko in z vso možno dodatno opremo. In sem jo prodal, ker sem nujno rabil denar in sem se tako odločil.

V Švabariji, ki je neprimerno večji trg, bi po vsej logiki bilo moč najti tudi več takih primerkov. Ali pa misliš, da tam nimajo nobenega tako usekanega kot je HHV?

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Ali pa misliš, da tam nimajo nobenega tako usekanega kot je HHV?

:lol1: :OK: :OK: OK, očitno sem se motil. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stereotipi!?

Tako, kot je Gallus rekel;

"So dobri in slabi"...

So grdi in dobri.

So lepi in slabi.

So nekaj vmes...

Lahko se nategneš, ali pa si oblizneš prste za dober nakup.

Zavisi, kako si naiven in kakšen je tvoj posluh za nakup?

V glavnem... Ne verjemi nikomur in v vsak detajl vtakni svoj nos. To je porok za dober nakup. Tudi servisna knjiga ni jamstvo! Lahko ga je imel v rokah "mesar". Poznam ljudi, ki so v tujini kupili dober motor in tiste, ki so se svetovno nategnili. (Teh je sicer bolj malo).

Ko sem nekoč jemal vozilo na zalogo, sem vprašal lastnika, če ima servisno knjigo? .. Veš kaj je odvrnil...

"Hočeš dve, ali tri"?!!! (Katera ti bo potem bolj pomagala)?

Zaključek;

Dober ogled, proba, preglej vsak detajl na motorju, pnevmatike, koliko verig je zamenjal, zavornih oblog, lufti itd, itd... Servisna knjiga kljub vsemu (poglej pa vseeno, če je poštempljano naenkrat in koliko kulijev je pri podpisih zamenjal!!!!)

Če je "kot nov" pri 30.000 kilometri, z zamenjanimi zavornimi diski, ga je ne kurc prida. Vse ostalo pa je v pristojnosti tistega, ki ga kupuje.

Morda ga bom pa tudi jaz kupil v tujini?

Zavisi od cene in stanja?

Kljub vsemu, vam želim dober nakup! :OK: Pa naj bo v tujini, ali doma!!!

Še to; Če se ne razumeš na stroje, vzemi s seboj dobrega majstra!!!

Jaz se že lep čas vozim s straimi "jajci". Ampak se vozim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne bi kdo kupoval dainese, ali microsoft, ali gedore, ali tefal, ali volvo, ali ......... :devil:

ko se vsi tako bojite "uvozenih" stvari, koliko jih je pa slovenskih avtohtonih? 0,5 % - mogoce?

srot je pa lahko uvozen ali doma narejen. se vedno ostane srot.

toej bi jaz rekel ne kupujte srota. :)

Jaz se že lep čas vozim s straimi "jajci". Ampak se vozim!

kahem......... nekako se "vsak" moski prebivalec - ce se vozi - nad dolocenimi leti vozi z "starimi jajci". celim parom celo. :naughty: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Pa sej ni res..........na temle motoskretu pa res noben ne zna več brat.....al ste pa vsi po vrsti tok tumpasti....pa se zapičite samo v eno besedo :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Govora ni bilo o motorjih.....pač pa o dilerjih......ki so na Slovenskem trgu lansirali malo morje polomljenih mopedov!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pa dejte ldje.....berite kaj kdo napiše!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!