Skoči na vsebino

Stroški


GiGi_1985

Priporočene objave

jep endure tam do 50KM, so najbolj ekonomični motorji.

ma kaj res? :eek: :lol1: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kaj res? :eek: :lol1: :kva2:

:yes:

dokler, ne probaš večje endure :blush: O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler nisem začel vozit motorja, sem mislil, da je golf drag hobi. :blush:

jerekelenznanslovenecpress

golf je za socialce, bogati vozijo motorje - vem iz lastnih izkušenj .)

drugače pa se pridružujem zdrawcu - za motor in pir smo vedno drugot šparali :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opravičujem se, če bo sledeče vprašanje OFF TOPIC; sem namreč še bolj "motoristek" in glede teh stvari (stroškov) sem še bolj "jünfer", zanima me ---> Koliko pride ($$$$$) letno 125 cestni motor? Zavarovanje, servisi,...... (opremo že imam).

Gracias!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... za 125 sicer ne vem, vendar če boš gledal predvsem na stoške, bolje da prodaš motor ...

... je itak strošek ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opravičujem se, če bo sledeče vprašanje OFF TOPIC; sem namreč še bolj "motoristek" in glede teh stvari (stroškov) sem še bolj "jünfer", zanima me ---> Koliko pride ($$$$$) letno 125 cestni motor? Zavarovanje, servisi,...... (opremo že imam).

Gracias!

Najboljš da si sam izračunaš,greš pa na AMZS-registracija vozil in vnesi pač kaj boš zavaroval,za servis pa najbolje da vprašaš na kakšnem servisu tam ti bodo najbolj točno povedal glede cene materijala in pa seveda dela.Delo zna biti kar drago zato je bolš da se obrneš na koga ki to dela doma, te bo prišlo verjetno ceneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja 125-ka je pila 12l +olje+svečke+nonstop servisi... aja pa bla je 91' GP replica.... divja zverinca....

post-6736-1144964218_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: ... ne štekam, žal. Za moje pojme se to sploh ne da primerjat. Primerjava bi le delno zdržala, da motor uporabljaš tudi za štacuno, službo, kino .... praktično vsak dan. Kot je bilo že 1007 rečeno: motor je luksus, nadstandard, hobi, konjiček ... in to pač stane.

Se strinjam da tukaj ni primerjave, avto je že nekako potal "nuja", medtem ko motor je luksuz. Zaradi omejenih finančnih sredstev, se pač moram odločit al bi imel avto ali motor, ker obojega pač ne morem vzdrževat in registrirat. V službo hodim peš, ven hodimo s taksiji(da lahko kaj spijemo), punca ima avto, pa tudi njej je v užitek se kdaj kam zapeljati z motorjem. Po drugi strani pa je avto veliko bol praktičen.

Kakorkoli, vsem najlepša hvala za informacije, bom razmisl pa bomo videli v katero stran se bodo stvari odvijale

LP in veliko srečnih kilometrov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ne rabiš kupit audija al pa bmw...kupi katrco pa bo ostalo še za motor

Al pa spačka za 2K EUR, pol pa not še za 2K EUR kvalitetne (ne imbo-techno :nono: :SS) feršterkarije, pa lepo na izi in te boli qrac za vse. B)

Seveda moraš pol doma postavit še oltarček, da vsako jesen moliš, da ne bi blo preveč snega. :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letni stroški z motorjem ? Gledano z očmi moje žene PREVELIKI ! Gledano iz moje denarnice PREVELIKI !

Gledano iz moje duše - a je to pomembno ? Samo da je motor pripravljen in da gremo.

Če gledaš racionalno, se nakup motorja ne izplača saj je v večini primerov namenjen zabavi in luksuzu ampak jaz si želim narediti nekaj za svojo dušo v tem življenju in to je to.

Ko pogledaš tako, nobena cifra (ki jo zmoreš) ni prevelika. :yes:

Ja gledano v SIT pa je blo letos in še bo v tehle dneh cca 200.000 brez registracije :cry: . Tko pač je enkrat malo več enkrat malo manj, nobeno leto pa pod 100.000 brez goriva in registracije :cry: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugače pa se pridružujem zdrawcu - za motor in pir smo vedno drugot šparali :grim

Sploh razmišljat o tem, da bi šparal pri tem, je samo po sebi blasfemično. :fredy: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh razmišljat o tem, da bi šparal pri tem, je samo po sebi blasfemično. :fredy: :D

ker bi v tem primeru vsi motorirali z Yamaho YBR 125 ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je lanska sezona kostala 800-900 sit.

Amortizacija je bila malo vecja, saj sem se dvakrat lubckal z asfaltom (sam cist klin, nc z jezikom)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se pa zdi, da nakup mopeda sploh ni tolk velk strošek... je bolj tisto, kar potegne za sabo ( kombinezon 180k, čelada 150k, rokavice, škornji hrbteničnik cca.70k za začetek ) Potem je pa še vzdrževanje in bencin.... vsekakor luksus, če pogledaš naše štipendije, ki so vsekakor premajhne :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, štipendija nikakor ni bila mišljena za nakup motorja, a ne ...

Ko jst izpolnjujem obrazec napisem, da gre za prevoz do faxa. Se pravi za motor :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se le kaj voziš in če le nimaš kakšnih starih jeter, so stroški od pol mio navzgor (tudi mio je hitro)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se pa zdi, da nakup mopeda sploh ni tolk velk strošek... je bolj tisto, kar potegne za sabo ( kombinezon 180k, čelada 150k, rokavice, škornji hrbteničnik cca.70k za začetek )...

Varovalna oprema je investicija, ne nakup... sploh pa ima amortizacijsko dobo 10 let (če ni že v štartu slaba roba), tako da se ti strošek porazdeli skozi celo obdobje. Druga zgodba pa je, če zaplužiš.... takrat je pa investicija v zdravje, torej se takrat že izplača (odsotnost od dela, zdravljenje, bla, bla, bla).

Drugače pa se da kar spodobno it skozi sezono -> stroški moj motor 2005:

Gorivo - 87.500 SIT,

Potrošni material - 76.500 SIT,

Servis delo - 5.000 SIT,

Zavarovanje - po odjavi cca. 50.000 SIT,

Tablice + cestna taksa - cca. 5.000 SIT,

Osebna oprema - 20.000 SIT,

Dodatna oprema - 80.000 SIT,

...

Užitek v vožnji.... PRICELESS! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh pa ima amortizacijsko dobo 10 let (če ni že v štartu slaba roba),

malo si pretiraval...katera čelada, rokavice, jakna, hlače, hrbteničnik (ježki) zdrži 10 Let.... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!