Skoči na vsebino

problemi s papirji pri nakupih motociklov


matjazek

Priporočene objave

Izkušnje z Moto-kokalj.com in motocerne.si

upam da bo komu pomagala moja oz. kolegova izkusnja z zgoraj omenjenima podjetjema.

Pred casom je kolega pri njih narocil V-Stroma za precej ugodno ceno. Ti dve podjetji uvazata motorje iz Nemčije (se mi zdi).

OK, pri naročilu je zahteval aro, kar je logično. Motor so pripeljali celo domov, ampak tako zelo na hitro, ker so očitno nujno potrebovali denar.

Zapletlo se je pa pri homoogaciji in računu.

Trajalo je kar 3 tedne, da je kolega prišel do svoje homologacije in računa.

Vmes pa so bili odgovori podobni temu:

-ja, smo dali danes na pošto,

-čez 3 dni- bi moralo biti že pri vas, bomo preverili na pošti

-čez 2 dni-ja, kolega gre danes iskat k uvozniku, pošlje zvečer

-čez 2 dni-pošta se je kao vrnila, češ da je nihče ni prevzel

- ... in še cel kup podobnih fint, ki so se med sabo popolnoma izključevale in negirale.

Še dobro, da je kolega bil toliko pameten, da se je odločil it kar sam v LJ po dokumente. Če odštejemo to, da je bilo treba prodajalca čakat eno uro več, kot je bilo dogovorjeno in da ni niti dober dan rekel (da ne govorim o hvala in adijo), je dokumente vsaj dobil.

Kaj pravite kateri dan je bil na dokumentih? Dan, ko je kolega šel v Ljubljano...in niti slučajno ne dnevi, o katerih sta prodajalca govorila, da sta pošiljala.

Skratka, vsem odsvetujem nakup pri teh dveh prodajalcih, razen če ne želite imeti motorja doma v dnevni sobi samo za gledat.

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

upam da bo komu pomagala moja oz. kolegova izkusnja z zgoraj omenjenima podjetjema.

Pred casom je kolega pri njih narocil V-Stroma za precej ugodno ceno. Ti dve podjetji uvazata motorje iz Nemčije (se mi zdi).

OK, pri naročilu je zahteval aro, kar je logično. Motor so pripeljali celo domov, ampak tako zelo na hitro, ker so očitno nujno potrebovali denar.

Zapletlo se je pa pri homoogaciji in računu.

Trajalo je kar 3 tedne, da je kolega prišel do svoje homologacije in računa.

Vmes pa so bili odgovori podobni temu:

-ja, smo dali danes na pošto,

-čez 3 dni- bi moralo biti že pri vas, bomo preverili na pošti

-čez 2 dni-ja, kolega gre danes iskat k uvozniku, pošlje zvečer

-čez 2 dni-pošta se je kao vrnila, češ da je nihče ni prevzel

- ... in še cel kup podobnih fint, ki so se med sabo popolnoma izključevale in negirale.

Še dobro, da je kolega bil toliko pameten, da se je odločil it kar sam v LJ po dokumente. Če odštejemo to, da je bilo treba prodajalca čakat eno uro več, kot je bilo dogovorjeno in da ni niti dober dan rekel (da ne govorim o hvala in adijo), je dokumente vsaj dobil.

Kaj pravite kateri dan je bil na dokumentih? Dan, ko je kolega šel v Ljubljano...in niti slučajno ne dnevi, o katerih sta prodajalca govorila, da sta pošiljala.

Skratka, vsem odsvetujem nakup pri teh dveh prodajalcih, razen če ne želite imeti motorja doma v dnevni sobi samo za gledat.

LP, M.

Moje izkušnje pri Motočerne pa so ravno nasprotne od tvojih, sem pri njih naročil motor so ga poiskali ,položil aro , na dogovorjeni dan bil motor v Ljubljani, sem si stvar ogledal se dogovoril za nakup v roku treh dni dobil motor v roke z opravljenim servisom in fotokopijo homologacijskega kartončka, motor registriral naslednji dan brez vsakršnih problemov in v roku enega tedna dobil originalni homologacijski kartonček. Podobne izkušnje z njimi imel tudi kolega sva pa oba kontaktirala samo z Borutom kar pa se tiče Kokalj. com z njim nimam izkušenj pa čeprav sva skoraj domačina. Je pa pač vedno tako eni smo z nekom zadovoljni drugi pa pač ne zato pa imamo več moto trgovcev(servisov).

:trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne misli, da se to dogaja samo tam.

jaz sem kupila motor v celju pri top motu in ni bilo nič bolje, še slabše... homologacijo sem čakala 6 tednov od are motorja, motor pa sem po težkih prizadevanjih komaj dobila po 3-eh tednih od dneva are, s tem, da sem mu parkrat na teden nesla denar za motor. aja pa še to... motor je imel v salonu in ga ni bilo potrebno naročiti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi Uvozil motor s pomocjo Boruta.

Pa moram rect, da je bil odnos zelo korekten.

Na homologacijo sem res cakal cca 3 tedne ampak je bil vmes bozic in novo leto.

Po moje je pa zaradi homologacij precej odvisno od modelov v Kopru kako hitro se obrnejo in kdaj prides na vrsto :hmm: .

Je pa res, da ko se ti nekaj mudi ti gre vse narobe.

Pa cim vec srece pri nakupi svojih jeklenih konjickov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje je pa zaradi homologacij precej odvisno od modelov v Kopru kako hitro se obrnejo in kdaj prides na vrsto :hmm: .

To je tako... Jaz sem se pogovarjala z marsikom in imajo ponavadi največ 3 delovne dni "dobavnega roka" homologacije.

Drugače... A vam na homologaciji piše ona firma iz Kopra? Meni ne... Meni piše Delta Team Krško.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izkušnje z Moto-kokalj.com in motocerne.si

Matjazek, omenjas dve podjetji, govoris pa samo o svojem kolegu in njegovem primeru, pri čemer sedaj sploh ne vemo ali je kupil dva motorja, pri katerem podjetju itd.

Če že padajo takšne obtožbe naj bodo vsaj zelo precizne, resnične in točne, da te kdo ne po**** zaradi klevetanja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matjazek, omenjas dve podjetji, govoris pa samo o svojem kolegu in njegovem primeru, pri čemer sedaj sploh ne vemo ali je kupil dva motorja, pri katerem podjetju itd.

Če že padajo takšne obtožbe naj bodo vsaj zelo precizne, resnične in točne, da te kdo ne po**** zaradi klevetanja...

Stvar je bla taka...

Motor naročil pri enem podjetju, pri njem plačal tudi akontacijo, drugo pa mu je izstavilo račun in dostavilo motor.

Glede (ne)dostave homologacije sta ga klicala oba...

Malo zakomplicirano vse skupaj, priznam :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moto črne mi je neki znano kaj ni glih naša kat pa rude naročila nove fz1 tam pa jih baje tud neki nategujejo baje bi že mogla dobit motor pa ga še kr ni in ni če se ne moti imata zdej oblublenga za v sredini maja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!