Skoči na vsebino

Otok Vis


Wilson

Priporočene objave

Za praznike nas gre 12 s šestimi motorji na Vis, pa me zanima, če je že bil kdo tam z motorjem in kakšen napotek. Bivnaje imamo že organizirano.

By

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej priporočam "prepovedane stvari" - degustacije travarice in plavca (seveda peš) !?

Ogled in za pogumne kopanje na sledečih plažah, ki jih poznam; Zaglav (mivka), Srebrena in Stiniva (vse dostopne peš).

lp

post-1309-1145603728_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

alo

jst sm bli lansko leto z fz6 v dvoje. štartal ponoči ob 1:30 ker sm lovil trajekt ob 8ih (poglej kako vozjo izven glavne sezone). Skratka priporočam čez metliko, karlovc, plitvice, slunj ... skratka po stari cesti razen če si pristaš avtocest. Vožnje cca 7h iz lj. Čez plitvice zna bit precej mraz (mene je ponoči pošteno zeblo). ko prideš v split se butneš na trajkt in uživaš. s trajektom se furaš še kakšni dobri 2uri in voila ... vis je tu. srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

alo

jst sm bli lansko leto z fz6 v dvoje. štartal ponoči ob 1:30 ker sm lovil trajekt ob 8ih (poglej kako vozjo izven glavne sezone). Skratka priporočam čez metliko, karlovc, plitvice, slunj ... skratka po stari cesti razen če si pristaš avtocest. Vožnje cca 7h iz lj. Čez plitvice zna bit precej mraz (mene je ponoči pošteno zeblo). ko prideš v split se butneš na trajkt in uživaš. s trajektom se furaš še kakšni dobri 2uri in voila ... vis je tu. srečno

Ravno zaradi trajekta gremo že dan preje popoldne do Paklenice na hudo dobro ribjo večerjo.

Zjutraj zgodaj pa na trajekt, ki izpluje ob devetih.

Dobro, da si me spomnil, da še enkrat preverim vozni red.

Hvala obema!

By

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vis! Zanimiva zadeva. Za kopanje kot predlaga Motorist_ je mogoče še malo zgodaj :kva2: , se pa da videt marsikaj, če se ne bojite Mc`Adama.

Od mesta Vis imate "novo" cesto do Komiže se pa splača po stari prevozit cel otok. Vendar pa je najbrž malo bol ubita kot "nova". Če najdem ti zalimam še kako sliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst butel, sem pa motor pustil na celini. Potem me je pa žena s skuterjem vozila po otoku.

Rent za tri ure pa dražji, kot povratna karta za motor z barko.

Vis je zelo lušten otoček za ogled z motorjem. Kot so že drugi omenili pa pazi, ker te povsod "posiljujejo" s Plavcem (vinom), ki še zdaleč ni "nedolžen"!

Pa še Modro špiljo si oglej.

Še nekaj; Ne z agencijo!!! Najemi ribiča v luki, ki je petkrat cenejši, kot so "firme"!!!

Lep dopust želim!!! :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lansko poletje smo preživeli tri dni na Visu. Predvsem mi je ostalo v spominu to, da ni gužve s turisti, domačini dokaj prijazni, poletno vreme ubijalsko vroče, čiste plaže, in samo z masko v petih minutak opaziš toliko različnih podvodnih živalskih vrst, da misliš, da si v tropskem akvariju. Spali smo pa v Komiži pri nekem lokalnem "zabavljaču" Pepetu, ki ima oddaja zgornji štuk svoje hiše kot apartmaje in obvlada dokaj vse scene kar se dogaja na Visu. Po njegovem nasvetu smo ponoči iz pomola v Komiži lovili morene in ugorje, gazdarica jih je pa naslednji dan pripravila za kosilo. Zaradi pomanjkanja časa nismo šli na ogled znamenitosti, da se pa vidit ob pomoči domačina željnega dodatnega zaslužka ohranjene bunkerje in baje je bila tudi podmorniška baza na otoku. Samostojnih sprehodov na "bivše" zaprto območje ne priporočam, ker je lansko leto mina hudo poškodovala nekega nizozemca. Komentar Pepeta je bil: A šta je tražio preko žice!" Z zaprtim območjem je pač tko, da se tja ne hodi, problem pa je v tem, da so domačini večji del ograje odmontirali za potrebe ograjevanja svojih pašnikov.

Priporoča se tudi ogled plave špilje na Biševo. Voden aranžma zna biti dokaj drag, ampak samostojen ogled se da opraviti tako, da greš zjutraj iz Komiže na "javni prevoz" in tam poiščeš domačina ki ima čoln pa te pelje na ogled. Bolj pristna cenejša varianta, ni pa servirana na pladnju.

Za tiste ki tam iščejo motoristične užitke, diskače in žurke do jutranjih ur ta otok pač ni. Imajo na otoku tut policijo, pri motoristih pa so zlo alergični na uporabo čelade. Tako, da smo se lansko leto voziji po otoku pri 40°C v papučah in kopalkah s čelado na glavi, pa hitrostjo, da te malo hitrejši pešec prehiti.

Je pa še to ugodnost, da stane trajekt do Visa 100kun v eno smer za osebo in motor (za avto 300) in klimatiziran trajekt, na katerem lahko v vsakem kotičku na tleh zaspiš za dve uri in pol. Priporočam, da vzamete s sabo tarok karte, pa ta velike križanke.

Če pa še kaj zanima pa vprašejte. Lahko pa dodam še kakšno slikco.

Lp T

Popravljeno . Popravil Šarc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komiža... super spomini. bil,ene 3x se mi zdi B) in ja,modra špilja je ful čedna zadeva.fino je it kr lepo z masko pod skalo,par metrov morš it pod vodo in pridš ven v modro osvetljeni votlini

matr,kva ste me spomnl...zdele gre soundtrack big blue v zvočnike,pa mal bom dol legu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Otok Vis je zakon, še posebej za prvomajske praznike, ko ni gužve. Bil sem tam lani in predlani po en teden z potapljaškim klubom in smo se imeli res super.

Kaj si pogledati, kot so že drugi napisali Komižo, modro špiljo......da ne bi ponavljal, je pa na Visu veliko stvari še iz 2 svet.vojne, ki si jih je vredno ogledati čeprav niso nič posebnega kot na primer TITOVA ŠPILJA, ostanke angleškega letališča( v centru otoka)...... Ceste niso slabe(bolj za kolesarjenje) vendar bi priporočal previdnost saj na ovinkih najdeš tudi "Oljne mlake", saj vozni park na Visu še biva v zlatih osemdesetih(fičoti, stoenke, katrce...). Na cesti od Visa proti Komiži(preden se začneš spuščati) boš našel eno veliko steno in luknje v njej, ustavite se vzamite baterijo in si oglejte ostanke "TANJUGOVEGA bunkerja" iz stare juge kjer bi naj bil sedež obveščevalne v primeru napada "kapitalističnih držav". Še malo prej na tej cesti takoj na izhodu iz Visa boš na levi strani ob cesti našel 4m visoko žično ograjo polno raztrančiranih otroških lutk, ustavi se in poglej. Zgleda grozljivo kot iz kake grozljivek, lastnik je otoški zdravnik, malo moten, posledica križanj med brati, sestrami......kar je na tem otoku tako in tako normalno.

Na otoku je veliko dobrih gostiln, sam bi pa priporočal najbolj "POL MURVU" blizu Titove špilje. Gostilna oz. konoba obratuje po naročilu(najaviš se dan ali dva prej in poveš približno kaj bi jedel), je pa v stari kamniti kleti z velikim kaminom, obdani z predmeti iz 2 svet.vojne, za inf. samo da so tam jedli Tudjman, Mesič.....

Kaj še, mogoče en treking okoli Visa proti stari vojni bazi, najdeš hangarje za torpedne ladje iz juge.....

Predvsem pa najdeš na otoku mir, tišino........ zjutraj je voda v zalivu Visa kot olje, človek ko opazuje lagodne domačine se sprašuje komu gre bolje nam ali njim, po enem tednu veš da smo v k....

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem pa najdeš na otoku mir, tišino........ zjutraj je voda v zalivu Visa kot olje, človek ko opazuje lagodne domačine se sprašuje komu gre bolje nam ali njim, po enem tednu veš da smo v k....

LP Bobo B)

Bobo, tak ko si reko. Res smo v k....

Bil v zadnjih letih 4 krat na Visu. Res, da ne z motorjem ampak z jadrnico. Vedno se imel noro dobro. Je kar marsikaj za videt. Bistvo so povedali že predhodniki. V Komiži priporočam restavracijo Jastožera :worship: V samo gostilno sem se pripeljal z gumenjakom katerega je gnal zverinsko močan Suzuki z 2.5 Km!

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za kup informacij, sedaj rabimo le še sonce, ki pa ga bo po napvedi kar primankovalo. :cry:

By

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wilson! V primeru, da na Visu naletiš na sneg imaš tisti dan bivanje zastonj! Pa zdej k sem zvedu kdo si, se čudim, da mal besničana ne vprašaš, boš iz prve roke zvedu. Sej veš koga mislim .)

Lp T

Popravljeno . Popravil Šarc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uf nostalgija ... prvih 17 poletij svojega življenja preživel na Visu ... sedaj me pa že skoraj toliko časa ni bilo tam ... uf uf

h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wilson! V primeru, da na Visu naletiš na sneg imaš tisti dan bivanje zastonj! Pa zdej k sem zvedu kdo si, se čudim, da mal besničana ne vprašaš, boš iz prve roke zvedu. Sej veš koga mislim .)

Lp T

Oj, o tem kar si napisal sem bil že prej informiran, ravno iz prve roke že lani, ko ste se vrnili. :)

večino napotkov pa nam ni kaj dosti koristilo, ker je skoraj ves čas padal dež. :angry2:

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ola!

V ponedeljek grem na vis, pa me zanima, če je kdo tam najel čoln ali JetSki? ne za urco, za cel dan ali dva. Mogoče kak nasvet z gostilnami?

Hvala!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred dvema mesecema smo najeli skuterček z điro po otoku, pa tudi nešto kao bugy je bilo na pomolu ! o rentanju plovil žal ne vem a v Visu kaj takega nisem videl !

Za žderanje pa priporočam Jastoždero v Komiži ! bivše gojišče jastogov na levem koncu mesta gledano z morja ! dostopno tudi z morja saj lahko gumenjaka parkiraš kar na "dvorišču" ! še John Malkovich jih je pohvalil in pristal na steni lokala ! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred dvema mesecema smo najeli skuterček z điro po otoku, pa tudi nešto kao bugy je bilo na pomolu ! o rentanju plovil žal ne vem a v Visu kaj takega nisem videl !

Za žderanje pa priporočam Jastoždero v Komiži ! bivše gojišče jastogov na levem koncu mesta gledano z morja ! dostopno tudi z morja saj lahko gumenjaka parkiraš kar na "dvorišču" ! še John Malkovich jih je pohvalil in pristal na steni lokala ! :P

Jastožer? Hvala. zdej rabl sam še plovilce, za mal zabave. Gumaka z motorjem žal nemorem pelat dol.... :whistle: Pač, ne da se vsega na enkrat :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!