Skoči na vsebino

Označene črne točke za motoriste


pupa

Priporočene objave

NOVA GORICA - Na območju policijske uprave Nova Gorica se je letos zgodilo 235 nesreč, 14 odstotkov več kot v enakem lanskem obdobju, v treh nesrečah pa so umrli trije vozniki osebnih avtomobilov, dva več kot lani v prvih štirih mesecih. Med vzroki za nesreče je na prvem mestu neprilagojena hitrost, skrb zbujajoče pa je tudi vse večje število voznikov, ki so pregloboko pogledali v kozarec.

"Letošnja motoristična sezona, ki se je šele dobro začela, je v Sloveniji terjala že osem mrtvih. Na našem območju se je doslej lažje poškodoval le en motorist, pet voznikov koles z motorjem in kar sedem kolesarjev. Da bi zmanjšali število prometnih nesreč, na leto se jih na severnoprimorskih cestah zgodi 1400, v njih pa povprečno umre 21 oseb, smo na naši policijski upravi poleg rednega dela pripravili tudi preventivni akciji "Enosledna vozila" in "Zakaj?". Tako smo na 15-kilometrski razdalji na glavni cesti Nova Gorica-Tolmin na dveh odsekih postavili table, ki opozarjajo voznike motornih koles na nevaren odsek in varno vožnjo, na regionalnih cestah Predel-Log pod Mangartom in v Trenti pa štiri table, ki opozarjajo motoriste na zmanjšanje hrupa in varno vožnjo," je povedal Drago Ozebek, inšpektor na novogoriški policijski upravi, in dodal, da bodo na Keltiki, od Mosta na Soči do Laz v dolini Idrijce, postavili 13 preventivnih tabel s piko in vprašajem, ki pa ne bodo stale na črnih točkah, ki jih je na omenjenem odseku vsaj 17. Table so postavili v sodelovanju z občinami Nova Gorica, Kanal in Bovec, podjetjem Meblo A+A in Cestnim podjetjem Gorica.

vir: dnevnik.si

Zanimivo se mi zdi, ampak ne vem koliko bo to kaj pomagalo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič. pomagalo pa bo sigurno to, da se kar zgledno postavlja vedno več dodatnih ograj po celi soški cesti. če bo enemu življenje rešila taka ograja je naložba poplačana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, po Evropi, predvsem v Avstriji imajo tudi table s podobno vsebino.

No ja, če divjake zabremza za 10 sekund, je še vedno boljše kot sploh ne.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi pa bolj zalegle table (seveda zaščitene oz dovolj odmaknjene od roba cestišča) na katerih bi pisalo da je na tem mestu preminil motorist (voznik motornega vozila).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pri temle smo imel tudi MotoristiPredParlament malo zraven.

Kar se pa tiče znakov o smrtnih žrtvah pa bodo tudi prišle v poštev na najbolj kritičnih dirkališčih po cestah v Sloveniji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober premik v pozitivno smer! :OK: Pozdravljam take zadeve in upam, da bo kmalu moč opaziti take in podobne table tudi drugje po Slo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sigurno dobra zadeva za vse, nas motoriste mal zabremza, še bolj se mi zdi pa zaradi voznikov na štirih kolesih, ki se nikakor ne morejo sprijaznit, da smo tudi mi na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tabel je ob cesti že tako preveč. Prav lahko se zgodi, da bom zaradi množice novih nepotrebnih tabel spregledal tiste za omejitev hitrosti. Tako ali tako sem jih vedno jemal le kot priporočilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljam. Prvic je to znak, da se tudi na motoriste zacenja misliti, drugic pa bo tudi avtomobiliste opozarjalo na prisotnost enoslednih vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je, da je tabel že preveč takšnih in drugačnih, vendar pa takih ki bi opozarjale motoriste še ni dosti in nimam nič proti, da jih nameščajo, tistih z omejitvami hitrosti pa tako ali tako skoraj nihče ne upošteva, od mopedistov do avtomobilistov, zarad mene jih lahko zamenjajo z opozorilnimi tablami, smo pač narod, ki ne upoštevamo zakonov( ne samo prometnih)

l.p.janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobna stvar deluje v Avstraliji že dolga desetletja. Ker so daljave enolične in prostrane, se za razliko "črnih točk" vrstijo dve vrsti tabel z napisom, ki te dobesedno spravijo na parking in imata močan psihološki učinek na voznika. To sta:

"Don't sleep and drive in

"Rest and stay alive "

Učinek deluje! Ko si od maratonskega sedenja na motorju utrujen, te table dobesedno prisilijo k počitku!

"ČRNE TOČKE" pa bodo zagotovo "zabremzale" marsikaterega "dirkača". Če se bo s tem, letno ohranilo samo eno motoristično življenje, bo namen dosežen! Kar bo več, bomo zalili!!! :OK: :OK:

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koncno ena pametna domislica. Bravo. :OK: :OK:

Da je tabel prevec je itak ocitno ampak mnogo teh, ki sedaj stojijo je nepotrebnih in cloveka samo zmedejo. Upam le da bodo te nove table res postavljali na takih mestih kjer je ocitna in neposredna nevarnost za motorista pa ne spet na vsakem mestu kjer se je kak mulc brez celade ubil kakor je to praksa pri znakih za omejitev, ki jih postavijo na vsaki cesti kjer se kak neodgovoren objestnez ubije.

Sicer je nisem videl v zivo..po fotagrafiji sodec pa je tezko oceniti kake barve oz. kako "bode" v oci. A dovolj "bode" v oci?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"ČRNE TOČKE" pa bodo zagotovo "zabremzale" marsikaterega "dirkača".

Če si dovolim skromno pripombo: v živo sem videl štiri nesreče, pri katerih sedaj stojijo tiste črne table. En voznik tovornjaka in trije motoristi so se ubili. Enega sem celo srečal kakšnih pet kilometrov preden je pustil glavo v vetrobranskem steklu nasproti vozečega kombija. Precej navdahnjen je bil videti na tistem športniku, ko je šel mimo, sklonjen naprej nad krmilo, koleno ven, in potem gas do konca iz ovinka in naprej.

Kakorkoli, moj point: tiste table me ne bodo odvrnile od (pre)hitre vožnje. Moti me, ker na tako otročji način zapravljajo moj davkoplačevalski denar, namesto, da bi postavili še kakšno bando na ovinek ali pa spucali pesek s cestišča - stvari, ki mi dejansko lahko rešijo življanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer je nisem videl v zivo..po fotagrafiji sodec pa je tezko oceniti kake barve oz. kako "bode" v oci. A dovolj "bode" v oci?

Preprosta okrogla črna tabla z belim vprašajem na sredini pač. Čez čas se vklopijo v okolje in jih sploh ne opaziš več.

Postavljene pa so tam, kjer se je zgodila nesreča, pa četudi 10 let nazaj, ko so bile okoliščine precej drugačne. Pred nekaj leti so namreč to cesto preplastili z novim asfaltom in je bistveno varnejša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah sej...to se bo verjetno tudi v praksi zgodilo da jih bodo postavljali kar lokalni komunalci kjer bodo pac imeli zabelezeo kako nesreco ne glede na to v kakem stanju je cesta sedaj.

Sem hotel tudi sam sikniti glede peska pa si me prehitel ampak tudi to ti/nam bodo dodatno zaracunali ce bodo sli odstranjevat pesek ker to kao NI v njihovih delovnih nalogah. Policaji pa bi tudi namesto da vrtijo tiste lizike pa sproscajo svoje frustracije na nekom ki je za malenkost prehiter kot pa to dolaca nek spet od nekega komunalca postavljen znak, lahko tudi sproti obvescali komunalce na nevarnosti, ki pretijo na cestah.

<_< ce ze metle nimajo v avtu da bi sami pocistili kako nevarnost .)

(tole policijsko metlo sem namrec dozivel v svici kot voznik taxi-ja in bil prijetno presenecen nad prijaznostjo in ustreljivostjo ter skrbjo tistega policaja, ki je posledice karambola kar sam na hitro pocistil iz ceste.)

Popravljeno . Popravil Djoko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si dovolim skromno pripombo: v živo sem videl štiri nesreče, pri katerih sedaj stojijo tiste črne table. En voznik tovornjaka in trije motoristi so se ubili. Enega sem celo srečal kakšnih pet kilometrov preden je pustil glavo v vetrobranskem steklu nasproti vozečega kombija. Precej navdahnjen je bil videti na tistem športniku, ko je šel mimo, sklonjen naprej nad krmilo, koleno ven, in potem gas do konca iz ovinka in naprej.

Kakorkoli, moj point: tiste table me ne bodo odvrnile od (pre)hitre vožnje. Moti me, ker na tako otročji način zapravljajo moj davkoplačevalski denar, namesto, da bi postavili še kakšno bando na ovinek ali pa spucali pesek s cestišča - stvari, ki mi dejansko lahko rešijo življanje.

najboljš, da ko se ti spraviš na motor da zaprejo vse ceste, da boš lahko v miru sproščal svoj adrenalin, haaaalo, jaz ko vidim kakšne svečke ob cesti me kar stisne pr src, tudi table bi sigurno imele kakšen učinek, pa čeprav majhen, pa srečno ti želim janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je prav, da bodo postavljali table, katere sliko je Brrrm priložil. Kar se pa črnih tabel s vprašajem tiče, na mene praktično nimajo efekta. Raje naj na tista mesta polagajo sveče (v primeru, da jih svojci in prijatelji pokojnega ne), ker naredijo veliko več efekta. Vsaj na mene.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zagotovo bodo te table, kolikor pač jih je (premalo), pripomogle k večini, da so previdnejši na določenih nevarnih odcekih. Seveda za nekatere lokal matadorje sama stvar ne bo delovala konstruktivno. :BUA:

Kot je že napisal Fičo, če bo s tem rešeno vsaj eno življenje in pa tudi kakšen trd pristanek manj je nareto dosti tega. :OK:

Pa še stvar, ki me resnično moti. Smo država z največ jambo plakati v Evropi. :angry2: Nasejani so vsepovsod, tudi tam kjer sploh nebi smeli biti. Na njih najdeš reklame za vse vrste različnih pi.....j. Ali vsaj ob glavnih cestah ne bi mogli stati opozorilni plakati, ki bi opozarjali, da so na cestah tudi enosledna vozila in tudi opozorila nam motoristom v stilu o oporabi opreme, defenzivne vožnje vsaj v naseljih......itd, itd! Ministerstvo za promet ali kdo drugi? Koliko stane državo smrt mladega človeka? Vprašanja, ki bolj sežejo v srce navadnega človeka kot pa nekoga, ki bi na tem področju lahko naredil občutno več.

Obstaja pa tudi še ena rešitev. Lastna trezna glava!

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Koliko stane državo smrt mladega človeka? Vprašanja, ki bolj sežejo v srce navadnega človeka kot pa nekoga, ki bi na tem področju lahko naredil občutno več.

Obstaja pa tudi še ena rešitev. Lastna trezna glava!

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Ali pa trajni invalid.

Če že lahko lepijo napise o škodljivosti kajenja na cigaretne škatle, naj še primerne table postavijo ob cesti.

In kot si napisal, manj reklamnih panojev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se hočeš iživet,pejt na kako progo,pa ga tam teri :)

Se popolnoma strinjam, če bi bilo le to dirkališče blizu in preprosto za uporabo. Tako pa moraš najprej čakati na primeren dan, najti pametno vozilo (ali pa biti ves zjeb** že preden do dirkališča sploh prideš), in se na samem kraju še drkati z ljudmi, da lahko sploh voziš. Zamudiš se cel dan za tistih par pametnih krogov.

Saj gre, ne da ne. Vse se da, če se hoče. Hočem povedati zgolj to, da gre človek vedno po liniji najmanjšega napora. In če lahko preprosto oblečem kombinezon, sedem na motor in sprostim svojo energijo le par metrov od hiše (kjer je, mimogrede, ena najboljših cest za motoriste v Sloveniji), kadakoli hočem, brez skrbi, kakšno je vreme 200 ali 300 km stran, brez čakanja ali da bi komu moral plačati, težiti, itd. je to neprimerno lažje.

Dokler nimamo pametnega dirkališča v Sloveniji bo pač tako. Jebiga.

Ne zagovarjam divjanja po javni cesti, vendar alternative pač trenutno ni oz. je slaba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli, moj point: tiste table me ne bodo odvrnile od (pre)hitre vožnje. Moti me, ker na tako otročji način zapravljajo moj davkoplačevalski denar, namesto, da bi postavili še kakšno bando na ovinek ali pa spucali pesek s cestišča - stvari, ki mi dejansko lahko rešijo življanje.

lahko te pa s policijskimi ukrepi izobrazijo do te mere ,da boš vozil po predpisih (prilagojena hitrost itd..) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je dobra poteza, saj te lahko opozori na nevarne odseke. Še več takih tabel bi blo dobrodošlih, pa manj radarjev. Ne divjam po cestah, vseeno pa malo hitreje vozim, da se motor ne pregreje :D . Marsikje bi lahko zamenjali table za omejevanje hitrosti, ker so postavljene samo zaradi tega da pol lahko kasirajo. Pa še to- table so postavljene za vse vremenske razmere, zato je neumnost ker se moraš pol celo leto peljat po omejitvah za zimske razmere. Marsikaj bo treba še spremenit pri nas. Za začetek je pa tudi to pohvalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!